Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν πρόκειται να πάρεις αν έπεσες σε απατεώνα.

Τα χρήματα που βλέπεις συνήθως προέρχονται από επιταγή η οποία δεν έχει εισπραχτεί από το PAYPAL . Μόλις διαπιστώσουνε ότι είναι ακάλυπτη θα στα αφαιρέσουνε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σε ολα τα μελη. Ειμαι καινουργιος στο FORUM, και θελω να ρωτησω το εξης: Εχω λογαριασμο στο PAYPAL εδω και ενα χρονο, και κανω διαφορες συναλλαγες χωρις προβλημα. Προ ημερων εκανα καποιες αγορες μεσα σε μια ημερα χωρις προβλημα.Στην τελευταια αγορα ομως, οταν πηγα να πληρωσω, ενημερωθηκα απο το PAYPAL οτι δεν μπορει να γινει η πληρωμη μ'αυτη την καρτα, και αν εχω αλλη να την χρησιμοποιησω. Προσπαθησα αλλες 2 φορες αλλα τιποτα.Τελικα ακυρωσα την αγορα. Καποια στιγμη σκεφτηκα μηπως ξεμεινα απο ρευστο στον λογαριασμο. Κοιταξα και ειδα οτι δεν συμβαινει κατι τετοιο. Τι μπορει να συνεβη, και τι να κανω? Μηπως απλως κολλησε οπως διαβασα οτι μπορει να συνεβη στην επιλυση τεχνικων προβληματων του PAYPAL, η μπορει να'ναι κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα μελη. Ειμαι καινουργιος στο FORUM, και θελω να ρωτησω το εξης: Εχω λογαριασμο στο PAYPAL εδω και ενα χρονο, και κανω διαφορες συναλλαγες χωρις προβλημα. Προ ημερων εκανα καποιες αγορες μεσα σε μια ημερα χωρις προβλημα.Στην τελευταια αγορα ομως, οταν πηγα να πληρωσω, ενημερωθηκα απο το PAYPAL οτι δεν μπορει να γινει η πληρωμη μ'αυτη την καρτα, και αν εχω αλλη να την χρησιμοποιησω. Προσπαθησα αλλες 2 φορες αλλα τιποτα.Τελικα ακυρωσα την αγορα. Καποια στιγμη σκεφτηκα μηπως ξεμεινα απο ρευστο στον λογαριασμο. Κοιταξα και ειδα οτι δεν συμβαινει κατι τετοιο. Τι μπορει να συνεβη, και τι να κανω? Μηπως απλως κολλησε οπως διαβασα οτι μπορει να συνεβη στην επιλυση τεχνικων προβληματων του PAYPAL, η μπορει να'ναι κατι αλλο?

 

το ποιο πιθανό είναι να έχεις υπερβεί το όριο της κάρτας η του paypal.

προσπάθησε να δοκιμάσεις μια μέρα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ιδεα, θα δοκιμασω και θα επανελθω.

 

Αν και το συνολικο ποσο δεν ξεπερασε τα 60ευρω, θα ξαναδοκιμασω.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ιδεα, θα δοκιμασω και θα επανελθω.

 

Μηπως η ημερομηνία λήξης της κάρτας σου?

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και αυτό αλλα δεν συμβαινει κατι τετοιο. Αν συνεβαινε, θα ειχα προβλημα από την 1η συναλλαγη της ημερας, και όχι στα ξαφνικα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μπορει καποιος να μου πει αν μπορουν να σου στειλουν λεφτα απο λογαριασμο pay pal στην αμερικη στο δικο μου λογαριασμο pay pal?
Link to comment
Share on other sites

απο παντου νομιζω γινεται χωρις προβλημα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μπορει καποιος να μου πει αν μπορουν να σου στειλουν λεφτα απο λογαριασμο pay pal στην αμερικη στο δικο μου λογαριασμο pay pal?

 

ναι γίνετε, αλλά το paypal θα κρατήσει μερικά ευρώ (δολάρια)

ως προμήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να παραγγείλω κάτι από το eBay. Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το paypal για την αγορά.

 

Υπάρχει κάτι σαν κάρτα που αγοράζεις, όπως μια κάρτα καρτοκινητού από το περίπτερο για να κάνεις την συναλλαγή? Εάν γίνεται δηλαδή κάτι σαω το paysafe?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να παραγγείλω κάτι από το eBay. Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το paypal για την αγορά.

 

Υπάρχει κάτι σαν κάρτα που αγοράζεις, όπως μια κάρτα καρτοκινητού από το περίπτερο για να κάνεις την συναλλαγή? Εάν γίνεται δηλαδή κάτι σαω το paysafe?

 

αν δεν εχεις λογαριασμο στο paypal φτιαξε ενα . εκει θα σου ζητησει πιστωτικη καρτα. αν εχεις βαζεις η περνεις μια prepaid και βαζεις.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις λογαριασμο στο paypal φτιαξε ενα . εκει θα σου ζητησει πιστωτικη καρτα. αν εχεις βαζεις η περνεις μια prepaid και βαζεις.

 

Ok!! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ναι γίνετε, αλλά το paypal θα κρατήσει μερικά ευρώ (δολάρια)

ως προμήθεια.

 

τα λεφτα που θα μου στειλουν μεσω pay pal θα μπορω να τα βγαλω απο λογαριασμο τραπεζας?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θα πρεπει να εχεις συνδεσει το λογαριαμο paypal Με καποιο τραπεζικο και να τα "κατεβασεις" εκει τα χρηματα

 

 

σε περιπτωση που καποιο προϊον δεν εφτασε ποτε στα χερια μου απο το ebay και ανοιξω dispute, υπαρχει περιπτωση να παρω τα χρηματα μου πισω ακομα κ αν ο πωλητης μπορει να αποδειξει οτι εκανε κανονικα την αποστολη?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

To eBay και το paypal δεν αποζημειώνουν για αντικείμενα που χάθηκαν στο ταχυδρομείο . Αν ο πωλητής έχει απόδειξη ταχυδρομείου ,δεν πρόκειται να αποζημειωθείς
Link to comment
Share on other sites

ας ελπισουμε τοτε οτι το χουν κρατησει τα ζωα στο τελωνειο κ καποια στιγμη θα ξυπνησουν!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

To eBay και το paypal δεν αποζημειώνουν για αντικείμενα που χάθηκαν στο ταχυδρομείο . Αν ο πωλητής έχει απόδειξη ταχυδρομείου ,δεν πρόκειται να αποζημειωθείς

 

δεν νομιζω να ισχυει αυτο......Το tracking history μετραει και οχι η αποδειξη ταχυδρομειου!!!

Link to comment
Share on other sites

To eBay και το paypal δεν αποζημειώνουν για αντικείμενα που χάθηκαν στο ταχυδρομείο . Αν ο πωλητής έχει απόδειξη ταχυδρομείου ,δεν πρόκειται να αποζημειωθείς

 

δεν νομιζω να ισχυει αυτο......Το tracking history μετραει και οχι η αποδειξη ταχυδρομειου!!!

 

Με τη ευκαιρία ερωτώ, αν ας πούμε οτι παραλάβει το δέμα από λάθος ή εσκεμμένα κάποιος άλλος, ή κλάπηκε ή χάθηκε, ξέρει κάποιος ποια είναι η συνεχεία?

Link to comment
Share on other sites

αν το tracking history λεει πως το εχει παραλαβει καποιος(και ας μην εισαι εσυ αλλα καποιος κακοπροαιρετος γειτονας πχ) κλεινει υπερ του πωλητη.Αν χαθει το δεμα πριν το παραλαβεις εσυ ,κλεινει υπερ σου.

Προσωπικα εχω ανοιξει αυτη τη στιγμη 2 claims.

Στο πρωτο δε μου ηρθε ποτε το ειδοποιητηριο και κατ επεκταση το δεμα στα ΕΛΤΑ.

Στη δευτερη περιπτωση μου ηρθε παραγγελια με parcel force αλλα ηταν damaged.Εχει καταγραφει απο τη courier..Εχω κανει claim αξιωνοντας τα λεφτα του ενος προιοντος που ειχε σχιστει λιγο και ειχε χασει λιγη ποσοτητα +1/3 των μεταφορικων!Θα ενημερωσω για τη συνεχεια σε κανα μηνα.Αν και δυσκολα θα την κερδισω αυτη την υποθεση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα σήμερα μου εμφανίστηκε οτι έχω υπερβει το ότιο των 2.500 ευω το χρόνο και πρέπει να στέιλω κάποια έγραφφα και έστειλα δίπλωμα και ατίγραφο λογαριασμού της κάρτας μου....Τώρα απλά περιμένω?

Δεν το ήξερα οτι έχει όριο....Τι μπορεί να γίνει?Να μου το κλείσουνε η έχω την δυνατότητα να επιλέξω απο κάπου κάτι άλλο?

Έκανα και μια μεταφορά κάποια χρήματα και φοβάμαι μην τα χάσω...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν πρόκειται να χάσεις .

Προσωρινά θα βλέπεις ότι έχεις υπερβεί το όριο

Περίπου 30 -45 ημέρες μετά θα δείς ότι το όριο σου έγινε απεριόριστο .

Αυτό θα συμβεί αν έστειλες τα σωστά έγγραφα που σου ζήτησαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να κάνω μια αγορά απο το internet αλλά θέλω να τραβήξει τα χρήματα απο το διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού μου και όχι απο την πιστωτική. Η κάρτα μου είναι visa και είναι και τρεχόυμενος και πιστωτική κάρτα μαζί. Η αγορά θα πληρωθεί μέσω paypal αλλά επειδή δεν το έχω ξανακάνει πως θα το σιγουρέψω ότι τράβηξε τα χρήματα απο το τρεχούμενο και όχι απο την πιστωτική????

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να κάνω μια αγορά απο το internet αλλά θέλω να τραβήξει τα χρήματα απο το διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού μου και όχι απο την πιστωτική. Η κάρτα μου είναι visa και είναι και τρεχόυμενος και πιστωτική κάρτα μαζί. Η αγορά θα πληρωθεί μέσω paypal αλλά επειδή δεν το έχω ξανακάνει πως θα το σιγουρέψω ότι τράβηξε τα χρήματα απο το τρεχούμενο και όχι απο την πιστωτική????

Πρέπει να δηλώσεις τον τραπεζικό λογαριασμό τότε στο paypal.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν απο οτι βλέπω είναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός της πιστωτικής σαν checking account...πρέπει να φτιάξω δεύτερο λογαριασμό σαν savings???
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...