Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια εικονικη προπληρωμενη καρτα...και μολις δημιουργησα λογιαριασμο paypal..

πως μεταφερω λεφτα απτην καρτα σε paypal???:wacko:

 

Δεν χρειάζεται να μεταφέρεις κατι, απλα αγοραζεις και το παυπαλ αφαιρεί το ποσον απο την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα πηγα σε ενα καταστημα eurobank εκανα αιτηση για να μου στειλουν pin και σε καμια βδομαδα μου ειπαν οτι θα ερθει! Τους ρωτησα αν μπορω να καταθεσω λιγοτερο απο 30 ευρω και μου ειπαν οχι!! Οστωσο πιστευω πως αποκλυεται να σε δευσμενουν για τα ποσα χρηματα θες να καταθεσεις στην καρτα! Οποιος εχει prepaid card απο την eurobank μπορει να μου δωσει καποιες πληροφοριες;;; Εχω ψηλο-αγχωθει λιγο με το ποσο γτ μπορει να θελω να φορτωνω λιγα λιγα τα χρηματα μιας και δεν τα εχω ολα μαζι!!! :s Edited by blood_donor
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση prepaid κάρτας υπόκειται σε διαδικασίες ελέγχου / απόρριψης από την τράπεζα; Ρωτάω γιατί στην εποχή μας τα τραπεζικά ιδρύματα μειώνουν τις πιστώσεις προς τους πελάτες για να περιορίσουν τις επισφάλειές τους. Ή μήπως οι προπληρωμένες πιστωτικές είναι 100% εγγυημένο ότι μπορούν να έχουν όλοι, ανεξαρτήτως εισοδήματος; THANKS.

 

Επίσης, υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις με μια κανονική πιστωτική που ΔΕΝ μπορείς να το κάνεις με μια προπληρωμένη πιστωτική; (π.χ. δόσεις, καταχώρηση σε paypal κλπ.)

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα πηγα σε ενα καταστημα eurobank εκανα αιτηση για να μου στειλουν pin και σε καμια βδομαδα μου ειπαν οτι θα ερθει! Τους ρωτησα αν μπορω να καταθεσω λιγοτερο απο 30 ευρω και μου ειπαν οχι!! Οστωσο πιστευω πως αποκλυεται να σε δευσμενουν για τα ποσα χρηματα θες να καταθεσεις στην καρτα! Οποιος εχει prepaid card απο την eurobank μπορει να μου δωσει καποιες πληροφοριες;;; Εχω ψηλο-αγχωθει λιγο με το ποσο γτ μπορει να θελω να φορτωνω λιγα λιγα τα χρηματα μιας και δεν τα εχω ολα μαζι!!! :s

Πιστεύω οτι δεν σε συμφέρει , να καταθέτεις μικροποσα, γιατι σε καθε κατάθεση υπάρχει προμήθεια.

 

Η έκδοση prepaid κάρτας υπόκειται σε διαδικασίες ελέγχου / απόρριψης από την τράπεζα; Ρωτάω γιατί στην εποχή μας τα τραπεζικά ιδρύματα μειώνουν τις πιστώσεις προς τους πελάτες για να περιορίσουν τις επισφάλειές τους. Ή μήπως οι προπληρωμένες πιστωτικές είναι 100% εγγυημένο ότι μπορούν να έχουν όλοι, ανεξαρτήτως εισοδήματος; THANKS.

 

Επίσης, υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις με μια κανονική πιστωτική που ΔΕΝ μπορείς να το κάνεις με μια προπληρωμένη πιστωτική; (π.χ. δόσεις, καταχώρηση σε paypal κλπ.)

Τα παντα υποκεινται στην διακριτικη ευχερια της καθε τραπεζας.

Με την προπληρωμένη μπορείς να αγοράσεις πράγματα ίσης αξιας με το ποσόν που εχεις καταθέσει, με την πιστωτική αγοράζεις μέχρι το όριο της κάρτας ανά μηνά, λίγο πολύ γνωστά πράγματα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτηση να κανω χρησιμοποιω το paypal απο τον νοεμβριο και εχω κανει τζιρο 1800 δολλαρια ως πωλητης.Και μου εσκασε ενα μυνημα χτες που μου ελεγε να τους στειλω κατι χαρτια κ ******ες.επισης ο λογαριασμος μου μπλοκαρε κ εχω κ λεφτα μεσα.Μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω?ειναι αναγκαιο να τα στειλω?εγω ειμαι ασφαλης ωστε να στειλω ταυτοτητες κτλπ σε ξενους?Ας βοηθησει καποιος εχω τρελαθει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτηση να κανω χρησιμοποιω το paypal απο τον νοεμβριο και εχω κανει τζιρο 1800 δολλαρια ως πωλητης.Και μου εσκασε ενα μυνημα χτες που μου ελεγε να τους στειλω κατι χαρτια κ ******ες.επισης ο λογαριασμος μου μπλοκαρε κ εχω κ λεφτα μεσα.Μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω?ειναι αναγκαιο να τα στειλω?εγω ειμαι ασφαλης ωστε να στειλω ταυτοτητες κτλπ σε ξενους?Ας βοηθησει καποιος εχω τρελαθει.

 

Ποιο ασφαλες απο το παυπαλ δεν υπαρχει, εισαι υποχρεωμένος να στειλεις οτι σου ζητανε αν θελεις τα χρήματά σου.

 

.............βουρρρρρρρρ λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανάληψη από εταιρεία στοιχήματος μέσω paypal. Η paypal μου ζήτησε verification γιατί είχα ξεπεράσει το όριο ανλήψεων. Έστειλα τα χαρτιά αλλά το ζήτημα είναι να διευκρινίσω την πηγή των χρημάτων..Μπορώ να πώ ότι είναι από gambling ή θα έχω πρόβλημα. Εναλλακτικά, τι άλλη αιτιολογία μπορώ να βάλω;

 

PLS HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανάληψη από εταιρεία στοιχήματος μέσω paypal. Η paypal μου ζήτησε verification γιατί είχα ξεπεράσει το όριο ανλήψεων. Έστειλα τα χαρτιά αλλά το ζήτημα είναι να διευκρινίσω την πηγή των χρημάτων..Μπορώ να πώ ότι είναι από gambling ή θα έχω πρόβλημα. Εναλλακτικά, τι άλλη αιτιολογία μπορώ να βάλω;

 

PLS HELP!!!

 

νομίζω paypal και gambling υπάρχει ένα πρόβλημα. Από την άλλη η betfair έχει κανονικά το paypal ως συνεργάτη πληρωμών.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

νομίζω paypal και gambling υπάρχει ένα πρόβλημα. Από την άλλη η betfair έχει κανονικά το paypal ως συνεργάτη πληρωμών.

 

Οπότε, να βάλω καλύτερα κάποια άλλη επίλογη; Charity για παράδειγμα; Αυτοί ελέγχουν την εταιρεία που έστειλε τα χρήματα;;

Link to comment
Share on other sites

Απλά βάλε το site το οποίο σου έστειλε τα χρήματα, και μην ασχοληθείς στο τι ακριβώς κάνει .
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ασφαλες απο το παυπαλ δεν υπαρχει, εισαι υποχρεωμένος να στειλεις οτι σου ζητανε αν θελεις τα χρήματά σου.

 

.............βουρρρρρρρρ λοιπον.

 

υπαρχει οριο και σε αυτα που μπορεις να αγορασεις η αυτο ειναι μονο για οσους πουλανε ;

εγω που μονο αγοραζω , αν ξεπερασω το οριο θα μου ερθουν και εμενα τετοια χαρτια ; ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα,παρήγγειλα απο eastbay.com

μου ρουφηξε τα λεφτα απο paypal και μετα καταλαβαν οτι το προιον που ειχα παραγγηλει ,δεν υπαρχει και μου στελνουν μετα απο καποιες μερες αυτο..

 

Dear:Kostas

Thank you for your recent order. We regret to inform you we were

unable to fulfill some or all items from your recent order number

35407*** due to lack of product availability.

 

We would like to offer you 10% off an alternate item. Please

contact us at 1.800.826.2205 so we may assist you in selecting a

second choice.

 

Sincerely, Eastbay Customer Service

449689*6

δηλαδη για να καταλαβω..με υποχρεωνουν να παρω κατι αλλο???εστειλα mail και περιμενω απαντηση..

οτι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Να ανοιξεις dispute δεν μπορεις?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

το mail μου το στειλαν

Sat, Mar 19, 2011 at 4:20 AM (σημερα)

οποτε ελεγα να κανω λιγη υπομονη μπας και μου τα στειλουν αυτοι,αφου τωρα το διαπιστωσανε..

φοβαμαι μηπως με dispute αργησουν να ερθουν γιατι τα χρειαζομαι για να κανω εκ νεου αλλη παραγγελια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω μια χρεωστική της Πειραιώς και την σύνδεσα με το paypal και τώρα μου ζητάει να επικυρώσω την κάρτα και μου έστειλαν αυτό το μήνυμα:

 

Confirm your card

 

You linked your debit or credit card to your PayPal account on Mar 24, 2011. To make sure the card is yours, we made a small charge to it that you'll need to confirm (and we'll refund the money to your PayPal account when you're done).

 

The charge creates a unique 4-digit code on the summary of financial activity provided by your card issuer. If you don't see the charge right away, don't worry - sometimes it takes a few days to show up. If you can't check your summary online, check the paper summary from your card issuer when it comes in the mail (this can take up to 30 days). You will find the charge from PayPal with a 4-digit code.

Sample card statement

 

How to confirm your card:

 

1. Check your summary of financial activity provided by your card issuer and look for a charge from "PayPal" with a 4-digit code next to it.

2. Log in to your PayPal account and click Confirm Credit Card.

3. Enter the 4-digit code to confirm your card.

 

When that's done, you'll be able to pay safer online with your card through PayPal - without ever exposing your financial information to sellers.

 

Yours sincerely,

PayPal

 

Τι πρέπει να κάνω;που πρέπει να πάω στο winbank για να δω αυτόν το κωδικό που ζητάνε;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω μια χρεωστική της Πειραιώς και την σύνδεσα με το paypal και τώρα μου ζητάει να επικυρώσω την κάρτα και μου έστειλαν αυτό το μήνυμα:

 

 

 

Τι πρέπει να κάνω;που πρέπει να πάω στο winbank για να δω αυτόν το κωδικό που ζητάνε;

Σας ευχαριστώ.

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας και ζήτα τους να στον πουν. Θα σε ρωτήσουν ΑΦΜ, ταυτότητα και λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.να π και το δικο μου προβλημα μπας και παρ καποια βοηθεια.εκανα λογαριασμο paypal .εκανα εγγραφη χρεοστικης καρτας ΑΤΕ με ενδειξη ΒΙΖΑ η οποια ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο ταμιευτηριου μου.εν την δεχτηκε το συστημα του paypal οταν παο να κανο continue που γραφει οτι θα χρεοθο με το 1,5 Ε μου βγαζει :We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card. τι παιζει ρε παιδες?την εχει καταχορηση την καρτα γιατι δεν την βλεπει να κανει την χρεοση του 1.5 Ε?εχο και πιρεος χρεοστικι και εθνικη αλλα μονο αυτην δεχτηκε της ΑΤΕ.παρολα αυτα κολησα εκει και βγιαζομαι να στειλο χρηματα..ευχαριστο εκ τον προτερον.α και η καρτα εχει μεσα λεφτα. Edited by bob3
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα,παρήγγειλα απο eastbay.com

μου ρουφηξε τα λεφτα απο paypal και μετα καταλαβαν οτι το προιον που ειχα παραγγηλει ,δεν υπαρχει και μου στελνουν μετα απο καποιες μερες αυτο..

 

δηλαδη για να καταλαβω..με υποχρεωνουν να παρω κατι αλλο???εστειλα mail και περιμενω απαντηση..

οτι να ναι...

 

απο την εμπειρια μου καταλαβαινω,πως τα χρηματα σου θα πιστωθουν αυτοματα στο paypal και απλως σου προσφερουν ενα εκπτωτικο κουπονι -10 % για επομενη αγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από Ebay ένα προιόν το οποίο δεν έφτασε ποτέ και ο πωλητής έκανε λέει Refund το ποσό . Όμως η κάρτα που έκανα την αγορά έχει ακυρωθεί , και έχω ενεργοποιήσει άλλη κάρτα . Πού θα επιστραφούν τα χρήματα?
Link to comment
Share on other sites

απο την εμπειρια μου καταλαβαινω,πως τα χρηματα σου θα πιστωθουν αυτοματα στο paypal και απλως σου προσφερουν ενα εκπτωτικο κουπονι -10 % για επομενη αγορα!!!

Εγώ καταλαβαίνω το εξής:

Είτε θα τους κράξει, θα ακυρωθεί η παραγγελία, και θα πάρει refund, είτε θα δεχτεί την προσφορά τους, και θα πάρει 10% έκπτωση σε άλλο προϊόν, που θα αντικαταστήσει το παραγγελθέν.

Link to comment
Share on other sites

υπενθυμιζω πως 20/3 μου στειλαν το παρακατω και αυριο φτανουμε στις 5 εργασιμες!

Dear Kostas,

 

 

Thank you for your email.

Please keep in mind that it can take up to 5 business days to arrive

back into your account. Let us know if that does not happen.

αρα απ οτι καταλαβα τα λεφτα θα μου τα στειλουν,αλλα ειμαι στη 4η μερα κ ακομα δεν εχω παρει τιποτα :P

η παραγγελια ακυρωθηκε αυτοματα απο το συστημα τους,εφοσον δεν ειχανε διαθεσιμα το προιον που παράγγηλα !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω το εξής:

Είτε θα τους κράξει, θα ακυρωθεί η παραγγελία, και θα πάρει refund, είτε θα δεχτεί την προσφορά τους, και θα πάρει 10% έκπτωση σε άλλο προϊόν, που θα αντικαταστήσει το παραγγελθέν.

 

δεν εχουν αναγκη τα 100 $ του kostakisss...Eιναι απο τα μεγαλυτερα on line καταστηματα στον κοσμο..Του ειπαν αλλωστε παραπανω πως θα τα επιστρεψουν..Αυτα ειναι αυτοματοποιημενα...Βεβαια δεν συγχωρουμε το απαραδεκτο της υποθεσης που του επετρεψαν την παραγγελια και το επικρινουμε..Παντως το κουπονι δεν νομιζω να το χρησιμοποιησεις γιατι κυκλοφορουν κουπονια που ειναι -20 % ηδη..Εκτος αν το συγκεκριμενο καταστημα εχει 2 μπαρες να συμπληρωνεις πριβε κουπονι+free κουπονι που προσφερουν σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από Ebay ένα προιόν το οποίο δεν έφτασε ποτέ και ο πωλητής έκανε λέει Refund το ποσό . Όμως η κάρτα που έκανα την αγορά έχει ακυρωθεί , και έχω ενεργοποιήσει άλλη κάρτα . Πού θα επιστραφούν τα χρήματα?

 

Η λογική λέει ότι θα μπουν στον λογαριασμό σου στο PayPal.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν αναγκη τα 100 $ του kostakisss...Eιναι απο τα μεγαλυτερα on line καταστηματα στον κοσμο..Του ειπαν αλλωστε παραπανω πως θα τα επιστρεψουν..Αυτα ειναι αυτοματοποιημενα...Βεβαια δεν συγχωρουμε το απαραδεκτο της υποθεσης που του επετρεψαν την παραγγελια και το επικρινουμε..Παντως το κουπονι δεν νομιζω να το χρησιμοποιησεις γιατι κυκλοφορουν κουπονια που ειναι -20 % ηδη..Εκτος αν το συγκεκριμενο καταστημα εχει 2 μπαρες να συμπληρωνεις πριβε κουπονι+free κουπονι που προσφερουν σε ολους

 

το κουπονι που εχει στο banner,δεν περιλαμβανει την ελλαδα,και γω ειχα ενθουσιαστει με αυτο αλλα δεν το τσεκαρα παραγγηλω..Αν λες αυτο..

παντως αν και σημερα περναμε την 5η μερα..δεν εχω παρει τιποτα ακομα στο paypal..

να τους στειλω τιποτα ξανα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας.

 

Χρησιμοποιω paypal για αγοραπολησιες στο internet.

προσφατα πουλησα κατι, αλλα ο αγοραστης απεσυρε τα λεφτα που μου ειχε στειλει κλπ.

Να μην πολυλογω, υπαρχει καποιος τροπος να επικοινωνησω με την paypal μεσω emaill?

στο contact us-email us, δεν κανει load ποτε !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...