Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εκανε refund το vickmall με την προυποθεση οταν μου κανει refund το paypal να τους τα επιστρεψω(στο vickmall)

 

τελικα θα τα δω?η θα πρεπει να παω στο καταστημα να ενημερωσω την καρτα μου?

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρωσες με balance θα τα δεις άμεσα στο balance.

Αν πληρωσες με κάρτα θα τα δεις σε 4 με 5 εργάσιμες στην κάρτα.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρωσες με balance θα τα δεις άμεσα στο balance.

Αν πληρωσες με κάρτα θα τα δεις σε 4 με 5 εργάσιμες στην κάρτα.

 

Στάλθηκε από κινητό.

 

με prepaid της πειραιως που εχω συνδεμενη με το paypal,ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα τι τρέχει με το paypal απο εχθές εχει θέμα η σελίδα τους έριξε κάνα κανόνι?
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου πει στην νέα έκδοση του paypal που στο @(*^% είναι η επιλογή για το ποιος θα κάνει την μετατροπή των χρημάτων ? ( η τράπεζα ή το paypal ? )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί πολλές φορές και άντε ακόμη μια.

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

 

thanks !

Δεν το είχα προσέξει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω confirm την καρτα εφοσων η μονη επιλογη που εχω στο wallet ειναι το edit;;;

 

Kοιταξε εδω Απο google Crhome Με μεταφραση λεει αναλυτικα τη να κανεις https://www.paypal-community.com/t5/About-Products/How-do-you-confirm-your-debit-card/td-p/830430

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

 

αγορασα απο Αγγλια ενα παντελονι αλλα ειναι λαθος το μεγεθος. Αν τους το επιστρεψω με δικα μου εξοδα μου το αλλαζουν με το σωστο μεγεθος.

 

 

Τα εξοδα αυτα θα καλυφθουν απο το ππ αφου η αγορα εχει γινει μεσω αυτου ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω συνδεδεμένο στο paypal έναν τραπεζικό λογαριασμό και μια κάρτα.

Όταν κάνω αγορά, από ποιό από τα δύο θα τραβήξει χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω συνδεδεμένο στο paypal έναν τραπεζικό λογαριασμό και μια κάρτα.

Όταν κάνω αγορά, από ποιό από τα δύο θα τραβήξει χρήματα;

 

Απο την καρτα

 

Η καρτα ειναι για να πληρώνεις οτι αγοραζεις και ο τραπεζικος λογαριασμός για να αποσυρεις κεφάλαια απο το παυπαλ

Link to comment
Share on other sites

Ενώ αγοράζω από κάποια site κανονικά, έχω πρόβλημα με το account.

Αν κάνω login μέσω της επίσημης σελίδας, μετά βγάζει κάποιο μήνυμα ότι πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία verification. Αυτό δεν είναι το γνωστό verification που κάνουμε για νέους λογαριασμούς (έχω λογαριασμό 10 χρόνια), αλλά ζητάει να με πάρει τηλέφωνο με κάποιο κωδικό. Επιλέγω το κινητό μου και μετά μου βγάζει ότι δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν ότι είναι δικό μου!!

Άρα δεν μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία και δεν έχω πρόσβαση στον λογαριασμό.

 

Καμία ιδέα;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα πρόβλημα.

Με τα cc έφτιαξα ένα δεύτερο λογαριασμό pp.

Από τον κανονικό μου λογαριασμό έστελνα χρήματα στο δεύτερο, ο οποίος δεν είχε συνδεμενη κάρτα, τα χρήματα ήταν φορτωμενα στο balance.

Όλα πήγαιναν καλά.

Πρόσφατα μου εμφανίστηκε ένα refund 15€.

Συνολικά το ποσό στο balance ήταν 31€.

Δοκιμάζω μια αγορά από ebay τον 28€ και δεν περνάει.

Ανεπαρκες υπόλοιπο.

Στέλνω αλλά 3€ από τον κανονικό μου λογαριασμό στον δεύτερο και το σύνολο του balance γίνεται 34€.

Η αγορά των 28€ που θέλω να κάνω από ebay εξακολουθεί να μην περνάει.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες 0030 μπροστά ;

Δεν με αφήνει να κάνω edit/add στο νούμερο.

Είναι drop down menu , το επιλέγω ως μοναδική επιλογή και μετά βγάζει ότι δεν είναι verified το account μου .

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη ερώτηση, εννοεί ότι αν το PayPal αποφασίσει υπέρ σου, θα σου επιστρέψει το ποσό που πληρωσες + τα έξοδα αποστολής, αν είχε έξοδα αποστολής.

Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτηση, ........................................Με το tracking θα παρακολουθείς την πορεία του δέρματος και μόλις φτάσει στο τοπικό ταχυδρομείο ενημερωνεις τον πωλητή να παραλάβει και πάντα ενημερωνεις και το PayPal γιατί ο πωλητής μπορεί να κάνει τον Αλέκο.

 

αδερφέ στάλθηκε το δέμα στην διεύθυνση που είπε το paypal,αλλα απο 2016-08-01 το tracking(RE605516588GR) είναι κολλημένο σε:SEND ITEM ABROAD.

και σήμερα, το paypal έκλεισε το case μου...

"We completed our investigation of this case and reached a decision. The claim has been denied because the tracking information provided for this return could not be verified."

τους έστειλα μνμ απο το message center για ποιό λόγο μου κλείσανε το case......

υπάρχει περίπτωση ο πωλήτής να έδωσε επίτηδες λάθος διεύθυνση,

ώστε να μήν μπορούν να γίνουν οι τυχών επιστροφές απο πελάτες?

τα στοιχεία αποστολής που μου έδωσε το paypal ειναι αυτά:

LAHISH 14/5

ASHKELON 7871442

ISRAEL

με αναζήτηση στο google δέν βρήκα τίποτα με αυτά τα στοιχεία......

και τώρα τί γίνεται?

 

EDIT 1 :

μου ήρθε φλασιά, και μάλλον είναι σωστά τα στοιχεία.

http://lookup.addressdoctor.com/lookup/default.aspx?lookup=1&lang=en&country=ISR

απλά δέν είναι LAHISH, αλλα είναι LAKHISH. δέ νομίζω να μετράει τόσο αυτό....

οπότε, εάν οι βλάκες στο paypal μου κλείσανε το case, φράγκα δέ πέρνω πίσω και ο εβραίος στο eshop,θα παραλάβει το δέμα μου?!?!?!?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

EDIT 2 :

στο paypal community, λέει οτι μάλλον δεν υπαρχει ανανέωση στο tracking number,γιατί πιθανόν δέν το υποστηρίζουν τα ελτα μετο που φύγει απο Ελλάδα.........

αυτός στέλνει λέει με κουριερ και πληρώνει εξτρά......

αυτή είναι η απόδειξη.

https://drive.google.com/file/d/0BxBPAjMhrga3ZkJmTjVTcnZCckE/view?usp=sharing

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

EDIT 3 :

με έβαλε σε σκέψεις αυτός ο άνθρωπας στο paypal community,και είπα να βάλω proxy,και να δώ εάν φαίνεται κάτι έχοντας IP εξωτερικού.

τα αποτελέσματα? λοιπόν....

το site που με βοήθησε ειναι το :http://www.trackitonline.ru/?service=track

βάζεις το tracking number, και το destination country. και μπούμ το αποτέλεσμα!!

ή δές κατευθείαν με αυτό το λίνκ : http://www.trackitonline.ru/?tn=RE605516588GR

ο scammer πωλητής λεεί οτι ειδοποιήθηκε 2 φορές!!!!!!!!! τί κάνουμε τώρα με το paypal ρε αδερφέ???

Edited by wolfpack
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μου έγινε refund στο paypal έχουν περάσει 11 μέρεσ και δεν έχει φανεί τίποτα στον τραπεζικό λογαριασμό.

να περιμένω και άλλοσυνήθως πόσο χρόνο χρειάζεται για να φανούν τα λεφτά?μπορώ να επικοινωνήσω με paypal μέσω email?

ευχαριστώ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μου έγινε refund στο paypal έχουν περάσει 11 μέρεσ και δεν έχει φανεί τίποτα στον τραπεζικό λογαριασμό.

να περιμένω και άλλοσυνήθως πόσο χρόνο χρειάζεται για να φανούν τα λεφτά?μπορώ να επικοινωνήσω με paypal μέσω email?

ευχαριστώ!!!!

 

Σε ποιόν τραπεζικό λογαριασμό περιμένεις να φανεί το refund; Δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ παρά μόνο αν τα λεφτά που ήρθαν στο paypal balance, ζητήσεις να γίνουν έμβασμα σε κάποιον τρ. λογαριασμό που πιθανόν έχεις συνδέσει στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιόν τραπεζικό λογαριασμό περιμένεις να φανεί το refund; Δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ παρά μόνο αν τα λεφτά που ήρθαν στο paypal balance, ζητήσεις να γίνουν έμβασμα σε κάποιον τρ. λογαριασμό που πιθανόν έχεις συνδέσει στο paypal.

 

με χρεωστική αγόρασα η οποία είναι συνδεμένη με τραπεζικό λογαριασμό

έχω amex επίσης στο Paypal balnce δεν βλέπω κάποιο χρηματικό ποσό.

αν προσθέσω λογαριασμό τώρα διορθώνεται?πιστεύεις είναι αυτό που λές ???

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ στάλθηκε το δέμα στην διεύθυνση που είπε το paypal,αλλα απο 2016-08-01 το tracking(RE605516588GR) είναι κολλημένο σε:SEND ITEM ABROAD.

και σήμερα, το paypal έκλεισε το case μου...

"We completed our investigation of this case and reached a decision. The claim has been denied because the tracking information provided for this return could not be verified."

τους έστειλα μνμ απο το message center για ποιό λόγο μου κλείσανε το case......

υπάρχει περίπτωση ο πωλήτής να έδωσε επίτηδες λάθος διεύθυνση,

ώστε να μήν μπορούν να γίνουν οι τυχών επιστροφές απο πελάτες?

τα στοιχεία αποστολής που μου έδωσε το paypal ειναι αυτά:

LAHISH 14/5

ASHKELON 7871442

ISRAEL

με αναζήτηση στο google δέν βρήκα τίποτα με αυτά τα στοιχεία......

και τώρα τί γίνεται?

 

EDIT 1 :

μου ήρθε φλασιά, και μάλλον είναι σωστά τα στοιχεία.

http://lookup.addressdoctor.com/lookup/default.aspx?lookup=1&lang=en&country=ISR

απλά δέν είναι LAHISH, αλλα είναι LAKHISH. δέ νομίζω να μετράει τόσο αυτό....

οπότε, εάν οι βλάκες στο paypal μου κλείσανε το case, φράγκα δέ πέρνω πίσω και ο εβραίος στο eshop,θα παραλάβει το δέμα μου?!?!?!?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

EDIT 2 :

στο paypal community, λέει οτι μάλλον δεν υπαρχει ανανέωση στο tracking number,γιατί πιθανόν δέν το υποστηρίζουν τα ελτα μετο που φύγει απο Ελλάδα.........

αυτός στέλνει λέει με κουριερ και πληρώνει εξτρά......

αυτή είναι η απόδειξη.

https://drive.google.com/file/d/0BxBPAjMhrga3ZkJmTjVTcnZCckE/view?usp=sharing

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

EDIT 3 :

με έβαλε σε σκέψεις αυτός ο άνθρωπας στο paypal community,και είπα να βάλω proxy,και να δώ εάν φαίνεται κάτι έχοντας IP εξωτερικού.

τα αποτελέσματα? λοιπόν....

το site που με βοήθησε ειναι το :http://www.trackitonline.ru/?service=track

βάζεις το tracking number, και το destination country. και μπούμ το αποτέλεσμα!!

ή δές κατευθείαν με αυτό το λίνκ : http://www.trackitonline.ru/?tn=RE605516588GR

ο scammer πωλητής λεεί οτι ειδοποιήθηκε 2 φορές!!!!!!!!! τί κάνουμε τώρα με το paypal ρε αδερφέ???

Το πιο άμεσο είναι να Τους παρεις τηλέφωνο και του πεις τι έγινε, ότι δηλαδή το δέμα έφτασε και να ειδοποιήσουν τον πωλητή να παραλάβει και να ανοίξουν ξανά την υπόθεση. Ειδάλλως στέλνεις email με τα στοιχεία και screenshot από τις πληροφορίες του tracking και από που να δουν το tracking.

Είναι απαράδεκτοι στο PayPal, εγώ δέμα που είχα στειλει Κίνα, 10 φορές έγινε προσπάθεια παράδοσης και δεν ο παραλαμβανε το μαγαζί, τους ζαλιζα κάθε 2 μέρες με email να ειδοποιήσουν το μαγαζί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

με χρεωστική αγόρασα η οποία είναι συνδεμένη με τραπεζικό λογαριασμό

έχω amex επίσης στο Paypal balnce δεν βλέπω κάποιο χρηματικό ποσό.

αν προσθέσω λογαριασμό τώρα διορθώνεται?πιστεύεις είναι αυτό που λές ???

 

Με amex πρέπει να περάσουν 15 μέρες ακόμα και αν κάνεις refound από Ελληνικό σουπερ μαρκετ.

Η amex αφαιρεί το ποσό αγοράς 15 μέρες μετά την αγορά και το ίδιο κάνει στην επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

με χρεωστική αγόρασα η οποία είναι συνδεμένη με τραπεζικό λογαριασμό

έχω amex επίσης στο Paypal balnce δεν βλέπω κάποιο χρηματικό ποσό.

αν προσθέσω λογαριασμό τώρα διορθώνεται?πιστεύεις είναι αυτό που λές ???

 

Τώρα έδωσες τα απαραίτητα στοιχεία λοιπόν. Το "μου έγινε refund στο paypal" δεν αρκούσε γιατί άφηνε να εννοηθεί ότι είδες το ποσό στο balance οπότε σε αυτή την περίπτωση δεν θα συνέβαινε τίποτα άλλο. Εφόσον ειδοποιήθηκες και από το Paypal (όχι απλά να σου το είπε ο πωλητής) ότι έγινε το refund, ισχύουν όσα σου γράφει ο soleman. Τώρα αν θα κάνει 5 ή 15 ή 25 μέρες, δεν το γνωρίζω εγώ για να σου το απαντήσω γιατί δεν έχω ΑΜΕΧ. Κάνει όμως αρκετές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...