Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα τελικα χθες τη ROM Cyanogen 4.0.4 και ενα kernell για το portαρισμα στο 32Α. Ολα πηγαιναν ρολοι εκτος απ τη καμερα και το βιντεο. Σφεντονα λεμε η ROM του Cyanogen. Σημερα πηρε το ματακι μου μια αλλη ROM συγκεκριμενα HERO ROM,τη Hero3G UnI Red Rosie για το 32Α.. Μια και η RAM ειναι ιδια με το HERO,το κινητο πεταει.. Ολα καλα αλλα ακομη υπαρχουν καποια issues(οχι που δεν θα υπηρχαν :p)

Το ενα ειναι οτι με το που μπουταρει το κινητο μου βγαζει μηνυμα android.process.media οτι κολλησε unexpectedly και οτι η SD Card εχει προβλημα.. Με ενα search sto google αυτα τα 2 μαζι πανε,οποτε με ενα φορμαρισμα η μια αλλαγη SD ελπιζω να λυθει μια και μ αρεσει αυτη η ρομ.:) Το αλλο θεμα ειναι τα APN.. Εχω κανει πακετο 500mb,ειμαι συνδρομητης της Vodafone. Απο το site της Vodafone σε ενα φορουμ καθως και απο εδω σε αλλο thread τα βρηκα,αλλα και παλι δεν μπαινει στο Market :mad: Ουτε και στο Ιντερνετ γενικοτερα..

Υπαρχει καποιο καλο παιδι εδω γυρω με HTC Magic και συνδεση VOdafone με πακετο ιντερνετ να μου στειλει ακριβως τα APN?

Ευχαριστω εκ των προτερων!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επαναλαμβάνω μια προηγούμενη ερώτηση μου...

Όπως φαίνεται τα donut άρχισαν να μοιράζονται στους χρήστες της T-Mobile ( http://phandroid.com/2009/10/01/donut-android-1-6-ota-update-begins/ ) και αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν και σε μας παρεμβαίνει ο Carrier για τα OTA updates ή θα το πάρουμε μέσω Google από wifi ή 3g ή οτιδήποτε...

Όπου διαβάζω την είδηση αναφέρεται και η T-Mobile... :S

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω μια προηγούμενη ερώτηση μου...

Όπως φαίνεται τα donut άρχισαν να μοιράζονται στους χρήστες της T-Mobile ( http://phandroid.com/2009/10/01/donut-android-1-6-ota-update-begins/ ) και αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν και σε μας παρεμβαίνει ο Carrier για τα OTA updates ή θα το πάρουμε μέσω Google από wifi ή 3g ή οτιδήποτε...

Όπου διαβάζω την είδηση αναφέρεται και η T-Mobile... :S

 

θα το παρεις απο google τα παμε παλια αυτα....περσι

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η κανονική έκδοση έχει 288ΜΒ. http://www.htc.com/www/product/magic/specification.html

 

Και η έκδοση της Vodafone παραδόξως έχει 192ΜΒ RAM. http://www.htc.com/europe/product/magic/specification.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα τώρα. Πως είναι δυνατόν να μας δουλεύει έτσι η HTC?

Μου φαίνεται ήρθε ο καιρός να δώσω μια ευκαιρία στην Acer.

Αν το Acer F1 το έβγαζε η HTC θα έκανε καμιά 800άρα μόνο και μόνο για το όνομα ενώ η Acer το έχει μόνο 370.

Κι εδώ στην Ελλάδα σκάμε 500 για να πάρουμε το magic νομίζοντας ότι έχει 288 ram ενώ έχει 192 ram. ΕΛΕΟΣ?

 

φιλε ολα αυτα ειναι γνωστα ....οποιος δεν ψαχνεται την παθαινει..δεν σου φταιει πραγματικα κανεις...ασε που με αυτα τα λεφτα παιρνεις και το hero ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση για το magic ενός φίλου. Μπορώ να περάσω το NoData για να ελέγχει πότε θα συνδέεται με gprs κλπ? Ή μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μην συνδέεται?

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση για το magic ενός φίλου. Μπορώ να περάσω το NoData για να ελέγχει πότε θα συνδέεται με gprs κλπ? Ή μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μην συνδέεται?

 

Δε ξέρω τι κάνει το NoData, πάντως αν θέλει να μη συνδέεται με 3G κλπ. υπάρχει το APNdroid το οποίο όταν το τρέχεις "κόβει" τη σύνδεση ίντερνετ μέσω δικτύου (μπορείς πάντα να έχεις wifi) και όταν το ξανατρέχεις την ενεργοποιεί ξανά.

 

Αυτό το κάνει "χαλόντας" τις ρυθμίσεις ιντερνετ παρόχου (βάζοντας ένα pattern μπροστά από το APN το οποίο αφαιρεί όταν το ξανατρέξεις)

Μην αγχωθεί τρέχοντας το.. το τηλέφωνο κολλάει για λίγο (δεν υπάρχει γραφικό περιβάλλον) και μετά βγάζει notification.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω μια ερώτηση για το magic ενός φίλου. Μπορώ να περάσω το NoData για να ελέγχει πότε θα συνδέεται με gprs κλπ? Ή μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μην συνδέεται?

 

Το NoData είναι εφαρμογή για Windows Mobile. Εδώ που μιλάμε για Android ακολούθησε τη συμβουλή του kapsidi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι τελειως φιλοσοφικο που μου ηρθε τωρα...

 

αν καποιος εχει βαλει στο magic τη hero rom, Και του ερθει ειδοποιησει για το νεο update σε 1.6 αυτο θα γινει αυτοματα και θα λειτουργει κανονικα το κινητο η ενδεχεται να υπαρξουν προβληματα?

 

και κατι αλλο, εχουμε καμια εικονα για τα sms 70 χαρακτηρων στα hero?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω μια προηγούμενη ερώτηση μου...

Όπως φαίνεται τα donut άρχισαν να μοιράζονται στους χρήστες της T-Mobile ( http://phandroid.com/2009/10/01/donut-android-1-6-ota-update-begins/ ) και αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν και σε μας παρεμβαίνει ο Carrier για τα OTA updates ή θα το πάρουμε μέσω Google από wifi ή 3g ή οτιδήποτε...

Όπου διαβάζω την είδηση αναφέρεται και η T-Mobile... :S

 

Την ιδια απορια εχω κι εγω. Οσο και αν εχω ψαξει πουθενα δεν αναφερεται σαφως ο τροπος αναβαθμησης του firmware :confused: :worry: .

- Οπως αναρωτιεται και ο φιλος , εχει αρχισει η κυκλοφορια του 1.6 , .... εμεις ομως πως θα ειδοποιηθουμε; .... εγω αγορασα απο κοσμοτε χωρις συνδεση και χρησιμοποιω βοντα.

- Λογικα δεν προκειται να μυρισουν τα νυχια τους και να μου στειλουν την αναβαθμηση, γι'αυτο δεν θα επρεπε να υπαρχει ενα σημειο που να δηλωνουμε την συσκευη μας και να βλεπουμε αν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμηση; Δεν θα επρεπε η συσκευη να εχει καποια ρυθμιση για ελεγχο αναβαθμισης;; Μηπως υπαρχει και δεν την εχω αντιληφθει; .... οποτε ζητω συγνωμη.

- Στο επισημο σαιτ του android δεν φαινεται να υπαρχει καποιο λινκ για firmware download ή για να μπορουμε να τσεκαρουμε βαση της συσκευης μας !!!!!

- Προφανως καποια λογικη θα υπαρχει για ενημερωση αναβαθμισης λογισμικου.

- Μηπως μπορει καποιος να με διαφωτισει;;

- Ειχα το αιφον ,το εβαζα στον υπολογιστη και εβλεπα αν υπηρχε καποια αναβαθμιση, χωρις να κανω τιποτα, ... απλα το συνδεα στον υπολογιστη και ανοιγα το itunes. Τα νοκια παλι ειχαν στα settings μενου για ελεγχο αναβαθμισης, ή αλλιως στο σαιτ της νοκια με τον αριθμο κατασκευης της συσκευης . Εδω τι συμβαινει;;;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Settings ---> About Phone ---> System Updates!

Μηπως παιζει κατι μ' αυτο ? Όταν το πατάω μου βγάζει "your system is currently up to date"

Μηπως μεσω αυτου θα μας βγει notification οτι υπαρχει system update και μετα wi-fi ή 3G ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Settings ---> About Phone ---> System Updates!

Μηπως παιζει κατι μ' αυτο ? Όταν το πατάω μου βγάζει "your system is currently up to date"

Μηπως μεσω αυτου θα μας βγει notification οτι υπαρχει system update και μετα wi-fi ή 3G ?

 

- System updates μενου στο δικο μου δε βρισκω, .... παιζει κατι και δεν εχω παρει χαμπαρι;;;; :blink: :worry: :cry:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συναγωνιστές!! Σήμερα πήρα το HTC MAGIC και δεν μπορώ να κάνω sync με τον υπολογιστή μου. Κατέβασα το HTC SYNC αλλά δεν το βλέπει. Ενώ ο Η/Υ το βλέπει σαν κάρτα μνήμης το HTC SYNC τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ελληνικά στην αναζήτηση επαφών υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

- System updates μενου στο δικο μου δε βρισκω, .... παιζει κατι και δεν εχω παρει χαμπαρι;;;; :blink: :worry: :cry:

 

Ισως επειδη εχω vodafone branded .. παντως σε ολα τα sites λένε οτι τελικα και τα vodafone branded και τα myTouch3G θα παρουν κανονικα τα updates..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα εκτιμούσα την όποια βοήθειά σας σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Έχω διαβάσει εδώ και 2 μέρες όλα τα σχετικά άρθρα απο εδώ για εγκατάσταση του sdk,φλασάρισμα - recovery,rooting klp.

Έχει γίνει άψογα η εγκατάσταση του sdk και δουλεύει μια χαρά,αναγνωρίζει την συσκευή,κάνω flash με το recovery όπως χρειάζεται.Όλα μέχρι εδώ ok.Φτάνω στο τελικό βήμα εγκατάστασης της rom,όπου κατέβασα 2-3 για να δοκιμάσω,μετονομάζω το όποιο zip όπως λενε οι οδήγίες σε update.zip και όπως είναι το κάνω απλά copy paste στην sd κάρτα μου.

Όταν όμως φτάνω στο τελικό βήμα,update sd card : update.zip μου λέει cant mount sdcard/update.zip και installation aborted.

Δεν μπορώ να καταλάβω αφού όλα γίνονται σωστά και δουλεύουν τι φταίει σε αυτο το βήμα.

Όποια βοήθεια θα ήταν χρήσιμη...

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το καλώδιο usb που ειναι συνδεδεμένο εκείνη την ώρα με τον υπλογιστή και τότε ξαναπάτησε apply update. Νομίζω το αναφέρω στον οδηγό
Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδη εχω vodafone branded .. παντως σε ολα τα sites λένε οτι τελικα και τα vodafone branded και τα myTouch3G θα παρουν κανονικα τα updates..:happy:

 

- Ενταξει θα το παρουν αλλα πως ειναι το θεμα. Θα μας το στειλουν με κουριερ ;;;; :X . Θα το παρουμε απο το σαιτ της HTC; Θα μπει λινκ στο android.com ;; δεν βρισκω πουθενα με ποιο τροπο θα γινει η αναβαθμηση και μου την εχει δωσει. :cry:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Τα updates για donut αλλά και για sense(όποτε αυτό έρθει) λογικά θα τα ανεβάσουν εδώ http://www.htc.com.gr/download.html .

Την επιλογή για update μέσω των settings δεν τη βρίσκω, αν και θα ήταν καλή ιδέα. Τώρα να μας ειδοποιήσει η cosmote ή η vodafone για over the air update θα έμοιαζε ιδανικό αλλά δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

"Θα είναι μέσα από το download center με full ROM update - όπως γίνεται και στις Windows Mobile.

 

Αναφέρομαι στις συσκευές που διαθέτει/θα διαθέτει η Wind και η Cosmote, και όχι για τις συσκευές της Vodafone. "

 

 

Αυτη ηταν η απαντηση καποια στιγμή απο την ACE HELLAS σην ερώτηση πως θα γινει η αναβαθμιση στο Magic.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλωσήρθα..:):):)

 

Αφού διάβασα και τις 65 σελίδες πιστεύω έμαθα πολλά για το Magic μου..

 

Όμως σήμερα απο το πρωί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα να σας ρωτήσω.. Λοιπόν ξυπνάω το πρωί και ανοίγω το wifi..Αλλά δεν συνδέοταν στο δίκτυο..Μπάινω στα settings wifi settings και έχει wifi (disconnected) και απο κάτω το δικτυό μου με foul σήμα και να λέει (remember,secured with wpa2)..Πατάω πάνω στο δικτυό μου και πατάω connect, γράφει για λίγο scanning και μετά πάλι disconnected:(:( Έκανα και soft kai hard reset αλλά πάλι τίποτα...Τι λέτε να φταίει??Μεχρι εχτές δούλευε μια χαρά..Πάει για servis??Είναι μόνο 4 ημερών:(:(:(από ebw..Θα μου το αλλάξουν αυτοί??Ή θα πρέπει να πάω στην Αce?

Link to comment
Share on other sites

"Θα είναι μέσα από το download center με full ROM update - όπως γίνεται και στις Windows Mobile.

 

Αναφέρομαι στις συσκευές που διαθέτει/θα διαθέτει η Wind και η Cosmote, και όχι για τις συσκευές της Vodafone. "

 

 

Αυτη ηταν η απαντηση καποια στιγμή απο την ACE HELLAS σην ερώτηση πως θα γινει η αναβαθμιση στο Magic.

 

- Το καταλαβαινω οτι για την ROM της HTC θα απευθυνθω στο download center της HTC ,αλλα για το donut δεν νομιζω οτι εχει καμια δουλεια. Αυτο ειναι αναβαθμιση του android και δεν βλεπω καποιο αντιστοιχο firmware download center στο android. :confused:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας η εστω εχει δοκιμασει κανενα προγραμμα για μετατροπη ταινιας απο τον υπολογιστη σε avi format στο Magic? Σταμπαρα ενα videoramagic και ξερω και το Super αλλα δεν ξερω αν υπαρχει και η δυνατοτητα προσαρτησης υποτιτλων.. Οπως επισης δεν ξερω και αν θα διαβαζονται αυτοι οι υποτιτλοι :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συναγωνιστές!! Σήμερα πήρα το HTC MAGIC και δεν μπορώ να κάνω sync με τον υπολογιστή μου. Κατέβασα το HTC SYNC αλλά δεν το βλέπει. Ενώ ο Η/Υ το βλέπει σαν κάρτα μνήμης το HTC SYNC τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ελληνικά στην αναζήτηση επαφών υπάρχει;

 

Τι windows έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...