Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερει κανενας πως μπορουμε να εχουμε το HTC keyboard με υποστηριξη για ελληνικα ? Σε roms του Hero που εχω περασει υπαρχει επιλογη για ελληνικη γλωσσα στο πληκτρολογιο απο την αρχη, αλλα σε κανονικη rom, οταν παω να περασω το HTC_ime.apk απλα δε μου βγαζει τα ελληνικα. Υπαρχει καποιο μερος να το κατεβασω που να εχει και ελληνικα μεσα το πακετο ?

 

Επισης να πω για οσους ενδιαφερονται, οτι εχει βγει rom του Hero για το Magic, οχι απλα με υποστηριξη ελληνικων στο πληκτρολογιο, αλλα πληρως εξελληνισμενη. Αν ενδιαφερεται καποιος ας μου πει να του στειλω pm γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται να το πω εδω.

 

Και τελος μια παρακληση, οποιος ξερει κανενα site για κατεβασμα εφαρμογων ας στειλει ενα pm. Ψαχνω τοσο καιρο αλλα τιποτα...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμείς που είμαστε άσχετοι στα Android θα θέλαμε να γνωρίζουμε πως θα βελτιώσουμε το Magic μας. Ευχαριστούμε...;)
Link to comment
Share on other sites

το εχω κατεβασει στον υπολογιστη.

πως το περναω στο κινητο τωρα ?

τι πρεπει να κανω

 

παιδια αν καταλαβα καλα, αυτο που κυκλοφορησε ειναι το sdk για το 1.6 και οχι το αυτο καθ'εαυτο λειτουργικο για τα κινητα. Κοινως, δεν μπορουμε να το περασουμε καπως στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το δίνουν για download;

Ετσι ωστε οι developers να μπορουν να γραψουν εφαρμογες που να εκμεταλευονται το 1.6. Προφανως η κυκλοφορια του SDK σημαινει οτι θα δουμε το 1.6 στο κινητο μας συντομα επισης. Νομιζω παντως οτι με διαφορες custom rom, καποια απο τα features που περιλαμβανει το sdk μπορουν να περαστουν στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαλαρώστε...δεν έχει βγει το update για το λειτουργικό. Αυτό όπως λένε αυτοί που έχουν από παλιότερα κινητό θα γίνει update αυτόματα στο κινητό μέσω ίντερνετ χωρίς να πρέπει να κατεβάσεις κάτι στο PC.

 

Αυτό που κυκλοφόρησε τώρα είναι το sdk (software development kit) το οποίο κυκλοφορεί νωρίτερα έτσι ώστε οι developers να ελέγξουν ή και να τροποποιήσουν τα προγράμματά τους ώστε να λειτουργούν πλήρως στο νέο λειτουργικό, καθώς και να εκμεταλευτούν τα καινούργια features που αυτό προσφέρει...

 

Τον οκτώβριο φαίνεται ότι περιμένουμε το update στο λειτουργικό μας...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Για τα branded τι κάνουμε ?

(Ελπίζω όχι τον σταυρό μας :O)

 

Αν γινόταν μια απάντηση παρακαλώ :)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαλαρώστε...δεν έχει βγει το update για το λειτουργικό. Αυτό όπως λένε αυτοί που έχουν από παλιότερα κινητό θα γίνει update αυτόματα στο κινητό μέσω ίντερνετ χωρίς να πρέπει να κατεβάσεις κάτι στο PC.

 

Αυτό που κυκλοφόρησε τώρα είναι το sdk (software development kit) το οποίο κυκλοφορεί νωρίτερα έτσι ώστε οι developers να ελέγξουν ή και να τροποποιήσουν τα προγράμματά τους ώστε να λειτουργούν πλήρως στο νέο λειτουργικό, καθώς και να εκμεταλευτούν τα καινούργια features που αυτό προσφέρει...

 

Τον οκτώβριο φαίνεται ότι περιμένουμε το update στο λειτουργικό μας...

 

α μαλιστα, αρα ειναι κατι σαν beta αυτο. Σωστα θα γινει μονο του update, νομιζα οτι ειναι τιποτα update το οποιο μπορεις να βαλεις με δικο σου ρισκο η καπως..:O

 

θα δουμε τι πραμα ειναι κι αυτο παντως γιαυτο που βαλανε και καλα για γρηγορο search, και τωρα δεν υπαρχει ? (αυτο το search bar της google)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που επίσης πρέπει να βγει, είναι βάση στήριξης για το παρπριζ του αυτοκινήτου.

 

Αλλιώς τι να το κάνω το gps ? OEO ?

 

Πεζός δεν πάω μακριά και σκάφος δεν έχω LOL !!

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα, αρα ειναι κατι σαν beta αυτο. Σωστα θα γινει μονο του update, νομιζα οτι ειναι τιποτα update το οποιο μπορεις να βαλεις με δικο σου ρισκο η καπως..:O

 

θα δουμε τι πραμα ειναι κι αυτο παντως γιαυτο που βαλανε και καλα για γρηγορο search, και τωρα δεν υπαρχει ? (αυτο το search bar της google)

 

Όχι δεν είναι beta...

Αυτό που έχει βγει είναι το sdk που στην ουσία είναι το πακέτο με τα εργαλεία που χρησιμοποιούνε οι developers για να δημιουργήσουν εφαρμογές για το android.

Έτσι τώρα τους δίνεται η δυνατότητα να εκμεταλευτούν τις δυνατότητες του καινούργιου λειτουργικού, ώστε να είναι έτοιμοι όταν αυτό κυκλοφορήσει.

 

Για τους απλούς χρήστες που δε θέλουν να ασχοληθούν με developing ή rooting της συσκευής τους το sdk δε χρησιμεύει σε τίποτα...περιμένουμε λοιπόν το update...

 

Αυτό το search που θα μπει θα είναι search σε όλο το σύστημα. Εκτός από google, θα ψάχνει και στις επαφές,στις εφαρμογές κλπ. και θα σου κάνει πιο έυκολη τη ζωή...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ !!!!!

(το μονο που δεν δουλευει ειναι το λαμπακι της φορτισης οταν φορτιση ομως αναβη παρα πολυ μικρο το κακο αλλα το αναφερω για να μην νομιζη καποιος οτι υπαρχει καποιο προβλημα μετα το boot)

 

THANKSSSSSSSSSSS:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως επαναφερουμε παλι την εργαστασιακη ρομ ????

καλησπερα

Υπαρχει καποια λυση στο ερωτημα μου?

ευχαριστω:O

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει στις προηγούμενες σελίδες, (μη με ρωτήσεις σε ποια), το έχει πάρει το μάτι μου.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει στις προηγούμενες σελίδες, (μη με ρωτήσεις σε ποια), το έχει πάρει το μάτι μου.

 

Δεν μπορω να το βρω ..που το αναφερει ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο με ελληνικους σταθμους σε fm υπαρχει ?

αυτο το stream furious ειναι σε kw λεει..

 

Επισης βγηκε κανενα GPS που δεν χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενο με το νετ για να δουλεψει η ακομα ?

to andnav2 παντως θελει ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο με ελληνικους σταθμους σε fm υπαρχει ?

αυτο το stream furious ειναι σε kw λεει..

 

Επισης βγηκε κανενα GPS που δεν χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενο με το νετ για να δουλεψει η ακομα ?

to andnav2 παντως θελει ιντερνετ

 

Στο φυλλαδιο της wind γραφει οτι εχει ραδιο...ΠΙΟΥΥΥΥ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το AndNav2 δε χρειάζεται internet, που το είδες; Κατέβασες το χάρτη της Ελλάδας;

 

Τώρα αν θες κάτι καλύτερο, σου προτείνω το .

(Το έχω βάλει κι εδώ).

Link to comment
Share on other sites

Τους χάρτες στο AndNav2 τους φτιάχνεις μόνος σου, αλλιώς τους κατεβάζεις αν υπάρχουν έτοιμοι, όπως αυτός που σου έδωσα. Το δικό μου πρόβλημα είναι πως ο χάρτης της Ελλάδας, είχε πολύ μικρό ζουμ και δε με κάλυπτε.

 

Τέλος πάντων, τώρα για το Ndrive:

 

1)κατεβάζεις το φάκελο 1 και τον κάνεις unzip στην sdcard.

2)κατεβάζεις το φάκελο 2 και τον κάνεις unzip στην κάρτα αντικαθιστώντας τον προηγούμενο.

3)κατεβάζεις τον τρίτο φάκελο και για τελευταία φορά αντικαθιστάς το φάκελο 2.

4)κατεβάζεις την εφαρμογή Ndrive και την εγκαθιστάς στο κινητό.

5)στη συνέχεια κατεβάζεις χάρτη, όποιο θέλεις από εδώ.Βάλε τον μέσα στο φάκελο maps στο κινητό.

6)γλώσσες επίσης χρειάζεται να κατεβάσεις από εδώ: (Γιώργος, Μαρίνα).Αναλόγως οι γλώσσες θα μπουν στο φάκελο voices.

7)κατεβάζεις το μαγικό προγραμματάκι και το ανοίγεις. Επέλεξε get new για να σου δώσει κωδικό, τον οποίο μόλις ανοίξεις το πρόγραμμα θα σου ζητηθεί. Προσοχή να επιλέξεις desired map και στη συνέχεια web option όπου και θα μπει ο κωδικός από το get new. No automatic register και μετά έχεις τους δύο κωδικούς που θα μπουν στο μαγικό προγραμματάκι για να σου δώσουν το κλειδί.

 

Έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης απαγορεύονται links σε παράνομο λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εκνευριστει που δεν μπορω να ενργοποιησω το μπλεδοντι..τετοιο τελειο τφ με αψογο λειτουργικο (android )..!!! δεν υπαρχει συσκευη που να μην το εχει κλειδομένο ????
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...