Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3.Λειτουργια modem οταν συνδεθει με USB με pc η και ασυρματα.

3.Αυτό γίνεται αλλά πρέπει να κάνεις root (προς το παρόν τουλάχιστον)

Αυτό γιατί; Τόσο βασικές λειτουργίες που κάνουν τα κινητά από όταν πρωτοβγήκε το gprs, γιατί δεν το επιτρέπει η συσκευή χωρίς πείραγμα;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό γιατί; Τόσο βασικές λειτουργίες που κάνουν τα κινητά από όταν πρωτοβγήκε το gprs, γιατί δεν το επιτρέπει η συσκευή χωρίς πείραγμα;

 

To root έχω την εντύπωση ότι χρειάζεται για wireless tether μόνο. Για usb όχι

Link to comment
Share on other sites

To root έχω την εντύπωση ότι χρειάζεται για wireless tether μόνο. Για usb όχι

 

Πρέπει να έχεις δίκιο.

Συγγνώμη για την παραπληροφόρηση!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει, αν ξέρει, σε τι τιμές κινούνται αυτή την εποχή τα μεταχειρισμένα Magic;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να μου πει, αν ξέρει, σε τι τιμές κινούνται αυτή την εποχή τα μεταχειρισμένα Magic;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...Μια ερώτηση για το Magic.Τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να βλέπω βιντεακια απο το fb και γενικά video μέσα στο internet??Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα??γιατι πατάω να κατεβάσω το adobe flash και δε γίνετε τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...Μια ερώτηση για το Magic.Τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να βλέπω βιντεακια απο το fb και γενικά video μέσα στο internet??Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα??γιατι πατάω να κατεβάσω το adobe flash και δε γίνετε τίποτα...

 

 

και εγω το περιμενω πως και πως...εχουν ανακοινωσει flash player android αλλα το ποτε θα βγει...ακομη αγνωστο..λογικα μεχρι δεκεμβρη...υποθετω!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παιδιά, πότε θα πάρουμε καμιά ανανέωση του Android εμείς;; Στον υπόλοιπο πλανήτη ετοιμάζονται για Android 2.0 και εμείς δεν ξέρουμε αν και πότε θα πάρουμε το 1.6...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος στα εξης.....που προσπαθω να βρω και δεν μπορω στο Magic?

1)Prospauv na steilv me Bluetooth μια φωτογραφια απο το Magic σε μια αλλη συσκευη και δεν βλεπω τον τροπο?

2)Προσπαθω επισης να την στειλω με MMS και παλι δεν μπορω και

3)κανω αποθηκευση μια φωτο που τραβηξα σαν φοντο και την βγαζει τεραστια σε ολη την οθονη και η μιση ειναι απεξω δεν γινετε νορμαλ με καποιον τροπο?

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα HTC magic με περασμένη τη rom του hero.

Έκανα hard reset και τώρα δεν ανοίγει.

Υπάρχει τρόπος να φτιάξει;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εδώ μπερδεμένος χρήστης, με κάποιες μικρές (?) απαιτήσεις.

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του (εχω γεναιόδορη επιδότηση από vodafone) και θέλω τα εξής:

 

1. Οffice οπωσδήποτε, όπως και pdf viewer (να μπορώ να διαβάσω, να μη μου βγαίνουν τα μάτια).

2. Navigator και gps. Αλλά να μην με χρεώνει στη vodafone. Γίνεται να λειτουργήσει σαν το κανονικό gps που εχω στο αυτοκίνητο;;

3. Αξιοπιστία, να μην κολλάει κτλ....

4. Να συνδέεται με το macbook, (μην μου πείτε να πάρω iphone, έχω ήδη ένα).

Ήδη απέρριψα (μάλλον) το Blackberry και συνεχίζω την έρευνά μου, αλλά το HTC το ζαχαρώνω...

www.icycling.gr

Cycling like never before...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εδώ μπερδεμένος χρήστης, με κάποιες μικρές (?) απαιτήσεις.

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του (εχω γεναιόδορη επιδότηση από vodafone) και θέλω τα εξής:

 

1. Οffice οπωσδήποτε, όπως και pdf viewer (να μπορώ να διαβάσω, να μη μου βγαίνουν τα μάτια).

2. Navigator και gps. Αλλά να μην με χρεώνει στη vodafone. Γίνεται να λειτουργήσει σαν το κανονικό gps που εχω στο αυτοκίνητο;;

3. Αξιοπιστία, να μην κολλάει κτλ....

4. Να συνδέεται με το macbook, (μην μου πείτε να πάρω iphone, έχω ήδη ένα).

Ήδη απέρριψα (μάλλον) το Blackberry και συνεχίζω την έρευνά μου, αλλά το HTC το ζαχαρώνω...

 

 

 

1)Με 20€ το εχεις...

2)GPS κανονικο και πολυ καλο... (μιλαω για το ndrive).

3)Το εχω απο το καλοκαιρι και δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα... (μαμα ρομ).

4)Δεν το εχω δοκιμασει.Για sync δεν ξερω αλλα για exploring and edditing directories and files κανεις απλα mount τη memory card...επιλογη του κινητου μετα απο συνδεση στο pc,macbook what else...

Link to comment
Share on other sites

1)Με 20€ το εχεις...

2)GPS κανονικο και πολυ καλο... (μιλαω για το ndrive).

3)Το εχω απο το καλοκαιρι και δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα... (μαμα ρομ).

4)Δεν το εχω δοκιμασει.Για sync δεν ξερω αλλα για exploring and edditing directories and files κανεις απλα mount τη memory card...επιλογη του κινητου μετα απο συνδεση στο pc,macbook what else...

 

Για τα 2,3,4 έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου αλλά για το 1ο θα διαφωνήσω.. Μπορείς να έχεις το Documents to Go χωρίς να δώσεις τα κερατιάτικα 20€... :p Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος στα εξης.....που προσπαθω να βρω και δεν μπορω στο Magic?

1)Prospauv na steilv me Bluetooth μια φωτογραφια απο το Magic σε μια αλλη συσκευη και δεν βλεπω τον τροπο?

2)Προσπαθω επισης να την στειλω με MMS και παλι δεν μπορω και

3)κανω αποθηκευση μια φωτο που τραβηξα σαν φοντο και την βγαζει τεραστια σε ολη την οθονη και η μιση ειναι απεξω δεν γινετε νορμαλ με καποιον τροπο?

 

Ευχαριστω!!!

 

Γεια σου και σένα! Εύλογα τα ερωτήματα σου και με πολύ απλή λύση!

1)Χωρίς πρόγραμμα σαν το Bluex και το Bluetooth File Transfer δε μπορείς να κάνεις τίποτα με το Bluetooth εκτός από το να συνδέσεις bluetooth hands-free.

2)Για να στείλεις MMS πρέπει να ρυθμίσεις το κινητό σύμφωνα με το διακομιστή σου.

3)Tο magic πάντα βάζει το φόντο σε landscape επειδή η υπόλοιπη εικόνα φαίνεται στις 2 διπλανές virtual screens που διαθέτει!

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και σένα! Εύλογα τα ερωτήματα σου και με πολύ απλή λύση!

1)Χωρίς πρόγραμμα σαν το Bluex και το Bluetooth File Transfer δε μπορείς να κάνεις τίποτα με το Bluetooth εκτός από το να συνδέσεις bluetooth hands-free.

2)Για να στείλεις MMS πρέπει να ρυθμίσεις το κινητό σύμφωνα με το διακομιστή σου.

3)Tο magic πάντα βάζει το φόντο σε landscape επειδή η υπόλοιπη εικόνα φαίνεται στις 2 διπλανές virtual screens που διαθέτει!

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!:)

Ευχαριστω φιλε μου με βοηθησες εν μερη.

1)Που θα βρω αυτα τα προγραμματα?Υπαρχουν στο market που θα τα βρω?

2)Ρυθμισεις εχουν γινει αλλα δεν ειχα βρει τον τροπο αλλα τον βρηκα θελει απο την φωτογραφια και απο κει share και τα λοιπα και

3)ΟΚ για το φοντο.

Απλα στο πρωτο βοηθησεμε αν μορεις που θα τα βρω αν υπαρχουν κιολας.

Νασαι καλα ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου με βοηθησες εν μερη.

1)Που θα βρω αυτα τα προγραμματα?Υπαρχουν στο market που θα τα βρω?

 

Το Bluetooth File Transfer (που σου συστήνω να χρησιμοποιήσεις) υπάρχει κανονικά στο market!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα. Την Παρασκεύη θα το έχω λογικά και θα ξεκινήσω το σκάλισμα..(παρήγγειλα αυτό με τη μεγάλη ραμ!)

Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας για να μπορέσω να το φέρω στα μέτρα μου...

Ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές που διάβασα εδώ μέσα.

www.icycling.gr

Cycling like never before...!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω γιατι μου φαινεται παρα πολυ καλο,το μονο που με χαλαει ειναι η απουσια radio:(Μεταχειρισμενο στα 200 ευρω και σε καλη κατασταση αξιζει ετσι??
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω γιατι μου φαινεται παρα πολυ καλο,το μονο που με χαλαει ειναι η απουσια radio:(Μεταχειρισμενο στα 200 ευρω και σε καλη κατασταση αξιζει ετσι??

 

Μια χαρα ειναι τζαμπα πραμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω γιατι μου φαινεται παρα πολυ καλο,το μονο που με χαλαει ειναι η απουσια radio:(Μεταχειρισμενο στα 200 ευρω και σε καλη κατασταση αξιζει ετσι??

 

Φίλε Argonath πριν το πάρεις μεταχειρισμένο να τσεκάρεις αν δουλεύουν σωστά οι ασθητήρες του γιατί μια τούμπα μπορεί να τους χαλάσει.;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Argonath πριν το πάρεις μεταχειρισμένο να τσεκάρεις αν δουλεύουν σωστά οι ασθητήρες του γιατί μια τούμπα μπορεί να τους χαλάσει.;)

Εννοεις αν ανταποκρινεται στα πατηματα της οθονη γρηγορα???Καμια συμβουλη για το τι να προσεξω?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...