Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι καμία σχέση. Το θέμα είναι αν ο αισθητήρας βάρους λιτουργεί σωστά. Αυτό μπορείς να το καταλάβεις με ακρίβεια μόνο χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή π το κάνει αλφάδι.. Έτσι αν το βάλεις σε μια επιφάνεια που ξέρεις ότι δε χάνει καθόλου θα δεις τι ακριβώς συμβαίνει. Αυτό πιστεύω είναι το πιο βασικό. Μετά πιστεύω πρέπει να σιγουρευτείς ότι δουλεύει το wifi το gps kai to 3g.. Αυτή τη στιγμή δε μου έρχεται κάτι στο μυαλό που να μπορεί να βγάλει πρόβλημα και να δικαιολογεί πώληση στα 200€.. Εκτός και αν το παιδί έχει σκαλώσει με κανένα καλύτερο ανδροειδές.. Το να απογοητεύτηκε το θεωρώ αδύνατο! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι καμία σχέση. Το θέμα είναι αν ο αισθητήρας βάρους λιτουργεί σωστά. Αυτό μπορείς να το καταλάβεις με ακρίβεια μόνο χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή π το κάνει αλφάδι.. Έτσι αν το βάλεις σε μια επιφάνεια που ξέρεις ότι δε χάνει καθόλου θα δεις τι ακριβώς συμβαίνει. Αυτό πιστεύω είναι το πιο βασικό. Μετά πιστεύω πρέπει να σιγουρευτείς ότι δουλεύει το wifi το gps kai to 3g.. Αυτή τη στιγμή δε μου έρχεται κάτι στο μυαλό που να μπορεί να βγάλει πρόβλημα και να δικαιολογεί πώληση στα 200€.. Εκτός και αν το παιδί έχει σκαλώσει με κανένα καλύτερο ανδροειδές.. Το να απογοητεύτηκε το θεωρώ αδύνατο! :p

Πραγματικα και εμενα αυτη ειναι η ανησυχια μου....μου φαινεται πολυ καλη τιμη στα 200 ευρω για αυτο το κινητο.Παντος απο το buy and sell που κοιταω στο forum τοσο ειναι οι τιμες στα 200-240 ευρω.Μακαρι να μην εχει προβλημα και σε ευχαριστω για τις συμβουλες για το τι πρεπει να προσεξω:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τοσο θα το βρεις στα 200Ε.Και εγω ενα που ειχα ολοκαινουργιο 2 μηνων χωρις κανενα απολυτως προβλημα τοδωσα 200.Εδω το HD και το βρισκεις στα 300.Ετσι ειναι σε αυτα τα πραγματα χανουν την αξια τους κατακορυφα απο την μια μερα στην αλλαη....αυτα εχει η τεχνολογια!!!!Παντως ειναι πολυ καλο τηλεφωνο με αρκετες δυνατοτητες και πολυ κομψο!!!
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για την συνεργασία του Android με τις Google εφαρμογές (gmail, gmail επαφές κτλ) και μου δημιουργείται η απορία; Με άλλες εφαρμογές πχ Outlook και παραδοσιακού email πώς συνεργάζεται;

 

Επίσης πώς πάει απο σήμα το Magic;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω ακουσει δεν εχει προβλημα συνεργασιας με αλλα email-outlook

 

απο σημα ειμαι ευχαριστημενος δεν εχω καποιο θεμα πιανει οπου επιανε και το παλιο κινητο και συνηθως και των αλλων κινητων που εχω τυχει να εχω συγκρινει

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για την συνεργασία του Android με τις Google εφαρμογές (gmail, gmail επαφές κτλ) και μου δημιουργείται η απορία; Με άλλες εφαρμογές πχ Outlook και παραδοσιακού email πώς συνεργάζεται;

 

Επίσης πώς πάει απο σήμα το Magic;

Και εγω τα ιδια διαπιστωσα παρα μα παρα πολυ καλο σημε συγκρισιμο στο ιδιο σημειο και με διαφορετικες συσκευες εκ των οποιων μια ηταν HTC TytnII,οσον αφορα το mail ποιο εννοεις παραδοσιακο δεν ξερω αλλα εχει επιλογη βαζεις το mail που εχεις το προσωπικο σου gmail και παιρνεις και απο κινητο τα mail σου οπως και τις επαφες σου ειτε με καλωδιο με συγχρονισμο(σε εμενα δεν εκανε) και τις πηρα μεσω gmail τις εκανα extrack και τις ανανεωνω καθε φορα!

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια σκεφτομαι να παρω το magic αλλα εχω μερικες αποριες απο ολα οσα διαβασα εδω:

1)Τελικα ισχυει οτι το bluetooth ειναι κλειδωμενο?

2)Υπαρχει ελληνικο μενου ετσι??

3)Στα μηνυματα μπορεις να γραψεις μονο 60 χαρακτηρες?Και αυτα στα αγγλικα?

4)Το wifi δεν ειναι κλειδωμενο ετσι?

5)Για διαφορες εφαρμογες που βλεπω οτι εχει,πχ ο καιρος που δειχνει λειτουργουν με το wifi φανταζομαι ε?Γιατι δεν θελω να χρεωνομαι επιπλεον ενω μπορω να μπαινω απο το wifi στο σπιτι μου

6)Ραδιοφωνο δεν εχει το κινητο ετσι?Μπορεις να βαλεις καπως?

7)Απο αυτονομια πως τα παει η συσκευη?

8)Αυτο που αναφερετε με την αλλαγη rom του κινητου τι ακριβως εννοειται???

Συγγνωμη αν κουρασα με τις ερωτησεις μου αλλα πρωτη φορα σκοπευω να παρω κινητο με android και ειμαι ασχετος,νομιζω παντος οτι οι απαντησεις θα βοηθησουν πολλους που δεν γνωριζουν πολλα σαν και εμενα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια σκεφτομαι να παρω το magic αλλα εχω μερικες αποριες απο ολα οσα διαβασα εδω:

1)Τελικα ισχυει οτι το bluetooth ειναι κλειδωμενο?

2)Υπαρχει ελληνικο μενου ετσι??

3)Στα μηνυματα μπορεις να γραψεις μονο 60 χαρακτηρες?Και αυτα στα αγγλικα?

4)Το wifi δεν ειναι κλειδωμενο ετσι?

5)Για διαφορες εφαρμογες που βλεπω οτι εχει,πχ ο καιρος που δειχνει λειτουργουν με το wifi φανταζομαι ε?Γιατι δεν θελω να χρεωνομαι επιπλεον ενω μπορω να μπαινω απο το wifi στο σπιτι μου

6)Ραδιοφωνο δεν εχει το κινητο ετσι?Μπορεις να βαλεις καπως?

7)Απο αυτονομια πως τ παει συσκευη?

8)Αυτο που αναφερετε με την αλλαγη rom του κινητου τι ακριβως εννοειται???

Συγγνωμη αν κουρασα με τις ερωτησεις μου αλλα πρωτη φορα σκοπευω να παρω κινητο με android και ειμαι ασχετος,νομιζω παντος οτι οι απαντησεις θα βοηθησουν πολλους που δεν γνωριζουν πολλα σαν και εμενα:happy:

1)ναι αλλα υπαρχουν προγραμματα free που το ξεκλειδωνουν

2)ελληνικο μενου μονο στο hero

3)μπορεις να γραψεις κανονικα με ελληνικα μεχρι 160 χαρακτηρες μολις βαλεις ελληνικο ληκτρολογιο

4)ξεκλειδωτο ειναι κανονικα

5)ναι τα παντα δουλευουν αρκει να εχεις προσβαση στο ιντερνετ απο καπου αρα και απο το wifi μονο

6)οχι δεν εχει τωρα αν μπορεις να βαλεις δε νομιζω

7)γενικα καλα αλλα εξαρταται τι χρηση κανεις..αμα εχεις το wifi ανοιχτο συνεχεια τι να κρατησει?

8)αλλαγη λογισμικου ουσιστικα ειναι πχ κυκλοφορουν roms που ειναι πιο γρηγορες απο την μαμα rom η παρεχουν το sense ui (το γραφικο που εχει το hero)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω την ερωτησουλα μου μιας και βαρεθηκα να περιμενω την επισημη rom

 

ποια rom αυτη τη στιγμη εχει το sense ui και δεν εχει προβληματα με bluetooth και τα led?

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Να ξανακανω και εγω 2 ερωτησεις γιατι αρχισε και μ'αρεσει αρκετα το κινητο.

 

Tv-out υποστηριζει?

Ταινιες avi εχει βγει προγραμμα να τις παιζει το κινητο ή μονο με μετατροπη.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω την ερωτησουλα μου μιας και βαρεθηκα να περιμενω την επισημη rom

 

ποια rom αυτη τη στιγμη εχει το sense ui και δεν εχει προβληματα με bluetooth και τα led?

 

ευχαριστω

 

Η HoFo 3.0.6, μετά κατεβάζεις από το market το morelocales και βάζεις ελληνικό μενού (εγώ προτιμώ το αγγλικό με ελληνικά settings για να έχεις ελληνικό dialer) και του βάζεις το HTC_IME.apk για να γράφεις ελληνικά στα μηνύματα με 160 χαρακτήρες ;)

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Η HoFo 3.0.6, μετά κατεβάζεις από το market το morelocales και βάζεις ελληνικό μενού (εγώ προτιμώ το αγγλικό με ελληνικά settings για να έχεις ελληνικό dialer) και του βάζεις το HTC_IME.apk για να γράφεις ελληνικά στα μηνύματα με 160 χαρακτήρες ;)

 

σε ευχαριστω

να ρωτησω κατι, αυτη η rom ειναι για 32Α ή για 32Β?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Η HoFo 3.0.6, μετά κατεβάζεις από το market το morelocales και βάζεις ελληνικό μενού (εγώ προτιμώ το αγγλικό με ελληνικά settings για να έχεις ελληνικό dialer) και του βάζεις το HTC_IME.apk για να γράφεις ελληνικά στα μηνύματα με 160 χαρακτήρες ;)

 

που το βρίσκουμε αυτο ?:)

Link to comment
Share on other sites

Η HoFo 3.0.6, μετά κατεβάζεις από το market το morelocales και βάζεις ελληνικό μενού (εγώ προτιμώ το αγγλικό με ελληνικά settings για να έχεις ελληνικό dialer) και του βάζεις το HTC_IME.apk για να γράφεις ελληνικά στα μηνύματα με 160 χαρακτήρες ;)

 

Δώσε τα φώτα σου και για εμάς που δεν το κατέ'ουμε τόσο καλά αυτό το sport!

Link to comment
Share on other sites

Είναι για 32Α, την βρίσκουμε εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=493 στο σχετικό thread.

 

Όσο για περισσότερη βοήθεια σε τι ακριβώς? φλασάρισμα ? για το APK ?

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Είναι για 32Α, την βρίσκουμε εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=493 στο σχετικό thread.

 

Όσο για περισσότερη βοήθεια σε τι ακριβώς? φλασάρισμα ? για το APK ?

 

Ξερεις εαν κανει και για το HERO?

Link to comment
Share on other sites

Η HoFo 3.0.6, μετά κατεβάζεις από το market το morelocales και βάζεις ελληνικό μενού (εγώ προτιμώ το αγγλικό με ελληνικά settings για να έχεις ελληνικό dialer) και του βάζεις το HTC_IME.apk για να γράφεις ελληνικά στα μηνύματα με 160 χαρακτήρες ;)

 

Καλημερα:)

Οντως η ρομ που αναφερες ειναι φοβερη.Το προβλημα μου ειναι οτι κατεβασα το

HTC_IME.apk που ειπες αλλα στις ρυθμισεις του δε βγαζει ελληνικους χαρακτηρες.

Επισης οταν εγκαθιστω το greek input απο το market δε γραφει 160 χαρακτηρες

σε σχεση με την εγκατασταση στη μαμα ρομ.θα ηταν ευκολο να εχω μια βοηθεια σχετικα με το θεμα αυτο?

Ευχαριστω προκαταβολικα:)

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

Οντως η ρομ που αναφερες ειναι φοβερη.Το προβλημα μου ειναι οτι κατεβασα το

HTC_IME.apk που ειπες αλλα στις ρυθμισεις του δε βγαζει ελληνικους χαρακτηρες.

Επισης οταν εγκαθιστω το greek input απο το market δε γραφει 160 χαρακτηρες

σε σχεση με την εγκατασταση στη μαμα ρομ.θα ηταν ευκολο να εχω μια βοηθεια σχετικα με το θεμα αυτο?

Ευχαριστω προκαταβολικα:)

 

Θα ανεβάσω κάπου το HTC_IME.apk που έχω εγώ (είναι μόνο του χωρίς odex) και θα δεις ότι όταν πας στα μηνύματα, στα ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία και 160, αλλά μην βάλεις smiley γιατί το γυρνάει σε unicode για κάποιο λόγο.

 

Το greek input δεν θα παίξει γιατί το messaging application στo Sense UI είναι custom της HTC και δεν μπορεί να το 'καταλάβει' το greek input για να γράφει μόνο 7bit χαρακτήρες.

 

 

Ορίστε rapidshare.com/files/302718313/HTC_IME.zip

 

Πάντως τώρα σκέφτηκα μήπως χρειάζεται να κατεβάσεις και το morelocales από το market και να επιλέξεις English(Greek). Μήπως αυτό κάνει την διαφορά, για δοκίμασέ το.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω κάπου το HTC_IME.apk που έχω εγώ (είναι μόνο του χωρίς odex) και θα δεις ότι όταν πας στα μηνύματα, στα ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία και 160, αλλά μην βάλεις smiley γιατί το γυρνάει σε unicode για κάποιο λόγο.

 

Το greek input δεν θα παίξει γιατί το messaging application στo Sense UI είναι custom της HTC και δεν μπορεί να το 'καταλάβει' το greek input για να γράφει μόνο 7bit χαρακτήρες.

 

 

Ορίστε rapidshare.com/files/302718313/HTC_IME.zip

 

Πάντως τώρα σκέφτηκα μήπως χρειάζεται να κατεβάσεις και το morelocales από το market και να επιλέξεις English(Greek). Μήπως αυτό κάνει την διαφορά, για δοκίμασέ το.

 

Ευχαριστω και παλι.

Την επιλογη English(Greek) απο το morelocales την ειχα βαλει και απο πριν

αλλα δε μου ειχε επιλογη για ελληνικα.

Κατεβασα το αρχειακι και το πηγα να το κανω setup μεσω του astro file manager.

Κατα την εγκατασταση ομως μου βγαζει πεισματικα το μηνυμα "touch input could not be installed on this phone"

Καποια ιδεα?Γιατι καλαβαινεις εχω φτασει στη πηγη και δε μπορω να πιω νερο:worry:

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι.

Την επιλογη English(Greek) απο το morelocales την ειχα βαλει και απο πριν

αλλα δε μου ειχε επιλογη για ελληνικα.

Κατεβασα το αρχειακι και το πηγα να το κανω setup μεσω του astro file manager.

Κατα την εγκατασταση ομως μου βγαζει πεισματικα το μηνυμα "touch input could not be installed on this phone"

Καποια ιδεα?Γιατι καλαβαινεις εχω φτασει στη πηγη και δε μπορω να πιω νερο:worry:

 

Εγώ πάντα push τα κάνω και όχι μέσα από το κινητό

 

adb push HTC_IME.apk /data/app_s/HTC_IME.apk

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα push τα κάνω και όχι μέσα από το κινητό

 

adb push HTC_IME.apk /data/app_s/HTC_IME.apk

 

παιδια αυτο παιζει στο Hero?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα push τα κάνω και όχι μέσα από το κινητό

 

adb push HTC_IME.apk /data/app_s/HTC_IME.apk

 

 

Καλημερα

Το εκανα συμφωνα με την εντολη push, αλλα βγαζει συνεχομενα force close για το

htcime:(

Δε θελω να σε ζαλισω αλλο,θα χρησιμοποιω το greek_input 70 χαρακτηρες αναγκαστικα.

Ευχαριστω για ολη τη βοηθεια σχετικα με το θεμα:)

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μμμ λογικα ναι, υποθετω οτι οπως παλια οι συσκευες με android 1.0 μεταβηκαν με online update αν δεν απατωμαι στο cupcake (android 1.5) ετσι και τωρα καποια στιγμη θα μεταβουμε και εμεις σε αυτη την εκδοση.

 

βεβαια η αληθεια ειναι οτι πριν απο το android 2.0 υπαρχει και το android 1.6 αν θα γινουν με τη σειρα η θα παμε κατευθειαν στη πιο προσφατη δε ξερω. αλλα πιστευω οτι θα περιμενουμε αρκετα για αυτο το navigation απο το google maps. βεβαια στο κινητο μας το google maps ηδη εχει δυνατοτητα navigation μεσα στην αθηνα...

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλουν επίσημη ανανέωση Android 2.0 για το Magic, θα μπορέσουμε να το βάλουμε και εμείς. Κάτι το οποίο και ελπίζω και εύχομαι! Αλλά αν κρίνω από το ρυθμό που παίρνουμε στην Ελλάδα τις ανανεώσεις (υποτίθεται μέχρι τέλη Ιουλίου(!) θα παίρναμε ένα απλό update για ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο! Όσο το είδατε εσείς, άλλο τόσο και εγώ!), βλέπω Android 2.0 να έχουμε στην Ελλάδα όταν στην Αμερική θα έχουν Android 3.0!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...