Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις σε card reader

 

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Δηλ αν χρειαστεί να κάνω format την micro sd καρτα που μπαίνει στο κινητο θα πρέπει να την κάνω από card reader μέσω pc; Windows λειτουργικό δεν φοράνε και τα 2; Παράξενο μου φαίνεται.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Δηλ αν χρειαστεί να κάνω format την micro sd καρτα που μπαίνει στο κινητο θα πρέπει να την κάνω από card reader μέσω pc; Windows λειτουργικό δεν φοράνε και τα 2; Παράξενο μου φαίνεται.
σωστα,απλα μηπως εχει καποιο θεμα το resco με την συγκεκριμενη καρτα;δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια,παντως αν δεν εχεις καλο ειναι να παρεις ενα card reader,ειναι χρησιμο και πολυ γρηγορο για την μεταφορα μεγαλων αρχειων και το κοστος τους ειναι μικρο:)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα TouchOff_GR_W-VGA όταν το κάνουμε εγκατάσταση και πατάμε το κουμπι power αντί για να βγάλει το μύνημα για να τερματίσει κ να κλείσει τη συσκευή βγάζει 3 επιλογές. Η μια από αυτές είναι να κάνει επανεκίνηση τη συσκεύη. Αυτό είναι το ίδιο με το να κάνουμε soft reset;
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα για το G-Config αλλά δεν δουλεύει σε μένα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Το έκανα εγκατάσταση στη μνήμη της συσκεύης, το έτρεξα, πρόσθεσα το mobile word και έκανα soft reset κανονικά και με το TouchOff_GR_W-VGA. Δεν αλλάζει σε landscape η οθόνη. Έκανα κάτι λάθος;
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα για το G-Config αλλά δεν δουλεύει σε μένα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Το έκανα εγκατάσταση στη μνήμη της συσκεύης, το έτρεξα, πρόσθεσα το mobile word και έκανα soft reset κανονικά και με το TouchOff_GR_W-VGA. Δεν αλλάζει σε landscape η οθόνη. Έκανα κάτι λάθος;

 

Σε εμένα δούλεψε κανονικά και χωρίς τα προβλήματα που αναφέρονταν στους xda :confused: Το μόνο προβλημα ήταν ότι έπρεπε να εγκαταστήσω όπως είπα και παραπάνω το Net framework 3.5 (που ακόμα δεν έχω ιδέα τι ρόλο βαράει) Μετά έβαλα το word έκανα soft reset όπως λέει στο μάνιουαλ με την γραφίδα. Τέλος έτρεξε και τρέχει μια χαρά.

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα για το G-Config αλλά δεν δουλεύει σε μένα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Το έκανα εγκατάσταση στη μνήμη της συσκεύης, το έτρεξα, πρόσθεσα το mobile word και έκανα soft reset κανονικά και με το TouchOff_GR_W-VGA. Δεν αλλάζει σε landscape η οθόνη. Έκανα κάτι λάθος;

 

Αν θες δοκίμασε και το flip it. Εγώ αυτό έχω και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δοκίμασε και το flip it. Εγώ αυτό έχω και δουλεύει.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το ρίξω μια ματία. Μπορεί κανένας να προτείνει κανένα καλό πρόγραμμα πλοήγησης που θα παίζει καλά στο κινητό μας (αν είναι εύκολο την ακριβή έκδοση για να ξέρω τι θα ψάξω μπορείτε να μου τη στείλετε σε pm);

Ακόμη από την ώρα που έβαλα την κάρτα μνήμης το κινητό στο tf3d στο music λέει ότι ψάχνει κάτι αλλά δεν το βρίσκει. Έχω βάλει 1 τραγούδι στην καρτα στο φάκελο media/my music και έχω αφήσει τα άλλα 2 που έιχε το κινητό από την αρχή στον φακελο my device/music. Υπάρχει κανένα πρόβλημα;

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

το framework είναι βιβλιοθήκες της microsoft. με λίγα λόγια.... όσο πιο νεότερη έκδοση framework έχεις, μπορείς να τρέξεις και διάφορα προγράμματα με υψηλότερες απαιτήσεις - ανάγκες.

 

δεν κάνει κάτι που θα χαλάσει το pda σου. Framework = καλό

 

(δεν είναι ο επιστημονικός όρος αυτός, αλλά αν καταλάβεις αυτό τότε το έχεις)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν το p990i. στο τηλέφωνο αυτό είχα περάσει κάποιες επαφές με φωτογραφίες που είχα τραβήξει με το τηλέφωνο αυτό. Όταν όμως τις πέρασα τις επαφές στο diamond οι φώτο αυτές είναι θολές. γνωρίζεται τι πρέπει να διορθώσω για να φαίνονται καλές οι φωτογραφίες.?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανένας κάποιο DWG Viewer για Windows Mobile? Είναι προγράμματα που επιτρέπουν να βλέπεις αρχεία AutoCad. Ψάχνω ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι. Το εργαλείο της δουλειάς μου είναι το AutoCad και μιας και έφτιαξα το word αν μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο απλά δεν θα ξαναέπερνα το Laptop μαζί στα ταξίδια! :D
Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανένας κάποιο DWG Viewer για Windows Mobile? Είναι προγράμματα που επιτρέπουν να βλέπεις αρχεία AutoCad. Ψάχνω ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι. Το εργαλείο της δουλειάς μου είναι το AutoCad και μιας και έφτιαξα το word αν μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο απλά δεν θα ξαναέπερνα το Laptop μαζί στα ταξίδια! :D

 

Κάτι υπάρχει και σε free αν θυμάμαι καλά. Δυστυχώς δεν θυμάμαι συγκεκριμένη εφαρμογή απλά είχα πετύχει κάποια προγράμματα σε sites με δωρεάν προγράμματα, έχω να χρησιμοποιήσω AutoCad από την σχολή και δεν το έχω ψάξει. Δοκίμασε να ψάξεις στο google καθώς και για ppc freeware.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κάτι υπάρχει και σε free αν θυμάμαι καλά. Δυστυχώς δεν θυμάμαι συγκεκριμένη εφαρμογή απλά είχα πετύχει κάποια προγράμματα σε sites με δωρεάν προγράμματα, έχω να χρησιμοποιήσω AutoCad από την σχολή και δεν το έχω ψάξει. Δοκίμασε να ψάξεις στο google καθώς και για ppc freeware.

 

Οσο και αν έχω ψάξει έχω βρει δύο τα οποία είναι trial και ...... :X Το ένα από τα δύο δουλεύει σωστά το άλλο δεν έχει επιλογή για Ζουμ οπότε στην οθόνη του κινητού δεν θα μπορείς να δεις τίποτα! Αλλά και τα δύο Trial

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν το p990i. στο τηλέφωνο αυτό είχα περάσει κάποιες επαφές με φωτογραφίες που είχα τραβήξει με το τηλέφωνο αυτό. Όταν όμως τις πέρασα τις επαφές στο diamond οι φώτο αυτές είναι θολές. γνωρίζεται τι πρέπει να διορθώσω για να φαίνονται καλές οι φωτογραφίες.?

Ευχαριστώ

 

Βαλε τις φωτο στην συσκευη σου και περνα τες μεσα απο το tab του Toutch flo (contacts).

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

σημερα το απογευμα αγορασα κιεγω το diamond 2 στα 479 Ευρω , αγγλικο μενου με εγγυηση που αναγνωριζει η ACE απο οτι μου ειπαν. ελπιζω να μη χρειαστει να το διαπιστωσω :lol:

θα περιμενω ομως μεχρι Τριτη αναγκαστικα να μου ερθει σπιτι μια και δεν ειχαν ετοιμοπαραδωτο:(

 

παρηγγειλα ηδη και αυτο που θελω να πιστευω οτι θα του ταιριαζει

 

επονται και βαση για το αυτοκινητο, φορτιστης αυτοκινητου κ.λ.π αλλα σιγα σιγα

 

:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ! Σήμερα έληγε η σύνδεση και το πήρα και εγώ από τη wind με ανανέωση.

 

Ένα προβληματάκι αν ξέρετε σε τι μπορεί να οφείλετε. Ανοίγω το wifi βλέπει το δίκτυο μου και την ώρα που πάει να συνδεθεί απενεργοποιείτε το wifi από μόνο του.. Αυτό γίνετε συνέχεια από την πρώτη φορά που το δοκίμασα.. Στις ρυθμίσεις για προχωρημένους που έχει λέει να μην απενεργοποιείτε ποτέ αλλά και οι άλλες επιλογές το ίδιο αποτέλεσμα έχουν..

 

και κάτι ακόμα. Σε κάποια σελίδα πιο πίσω διάβασα ότι υπάρχει ειδικό skin του destinator 6 για αυτή την οθόνη.. Ξέρετε που μπορώ να το βρω ?

 

Ευχαριστώ !

 

EDIT: Η 1η ερώτηση άκυρο.. είχε να κανει με το activesync και συγκεκριμένα στις ρυθμίσεις σύνδεσης του device center έπρεπε να τσεκάρω αυτό που λέει allow data connections on device when connected to PC. δεν το ειχα δει αυτό ξανά :)

y4
Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να αναγνωρισω αν το τηλεφωνο προοριζεται για το την ευρωπαικη αγορα η το Χον Κονγκ απο τη συσκευασια. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες.

 

Εξαρτάται από που θα το πάρεις. Από που σκοπεύεις; Προτείνω ελληνικό με τις σφραγίδες της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Start -> Settings -> All Settings -> Personal (tab) -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab)

 

στο Event: επιλέγεις Messaging: New text message

 

(Εάν έχεις ελληνικό μενού, κάνε τη μετάφραση)

 

και εκεί αλλάζεις τον ήχο της επιλογής σου. Εάν θέλεις να βάλεις δικούς σου ήχους, φρόντισε να έχουν μικρή διάρκεια και πέταξε τους σε μορφή wav χύμα στον φάκελο /Windows

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είσαι σίγουρος ότι κάνεις τη διαδικασία σωστά; Πατάς το OK μετά;

 

Επίσης μη γράφεις με συντομογραφίες αλλά ολόκληρες τις λέξεις όπως προστάζουν οι κανονισμοί του forum μιας και εδώ δεν είναι chat room, ούτε επικοινωνούμε με sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα.Ενω οταν πηρα το κινητο μπορουσα να στειλω απο αλλο μεσω bluetooth τωρα οταν παω να κανω συνδεση μου λεει η συνδεση bluetooth απετυχε.

 

Παιδια εχω προβλημα.Ενω οταν πηρα το κινητο μπορουσα να στειλω απο αλλο μεσω bluetooth τωρα οταν παω να κανω συνδεση μου λεει η συνδεση bluetooth απετυχε.

 

 

 

 

Οκ παιδια ειχα αφησει κλειστη την μεταβιβαση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...