Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια πως στο καλο σταματαει το gprs (και γενικα η αποστολη δεδομενων) ;

 

στο παλιο μου artemis πατουσες για λιγη ωρα το κοκκινο ακουστικο και σταματουσε .

εδω δεν γινεται με το συγκεκριμενο πληκτρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από 15 μέρες συμβίωσης με το HTC Diamond 2, έγραψα ένα review για την συσκευή. Ελπίζω να είναι αρκετά κατατοπιστικό και να λύσει αρκετές απορίες αν κάποιος σκέφτεται να το αγοράσει !! :)

 

καλησπέρα φίλε μου, απο ότι βλέπω είμαι ο πρώτος που αναφέρεται στο Review σου.

 

το διάβασα όσο μπορούσα, δεν ξέρω όμως σε ποιους απευθύνεται. εγώ που θεωρώ το επίπεδό μου στα pda αρκετά καλό, το θεώρησα πολύ βαρετό. δεν είδα να επικρατεί η γνώμη σου στο post, ήταν ένα γενικευμένο Review. μέχρι και μεταφρασμένο θα έλεγα (χωρίς να σε προσβάλω, δεν λέω ότι δεν το έγραψες εσύ). θεωρώ ότι η παρουσίασή σου ήταν άψογη, αλλά αυτούς που ξέρουν τα ελλατώματα των pda, και το που "πονάνε" δεν τα ανέφερες. ένα παράδειγμα είναι η μπαταρία του.

 

πχ." Δεν θα μπορούσα να μην αναφερθώ στην εξαιρετική μπαταρία των 1100mah που ενσωματώνει το HTC Diamond 2."

 

δεν θα την έλεγα εξαιρετική μπαταρία. ο χαρακτηρισμός είναι υπερβολή. πριν φάω τα μούτρα μου για να δω πως να κάνω καλύτερη την κατανάλωση του τηλεφώνου, με έβγαζε με τα ζόρια 2 μέρες. αυτό εγώ το θεωρώ κακή μπαταρία. τώρα αν το Diamond 1 ήταν τόσο χειρότερο, δεν ήταν pda, ήταν για φιγούρα.

 

αυτά :)

 

φιλικά

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως στο καλο σταματαει το gprs (και γενικα η αποστολη δεδομενων) ;

 

στο παλιο μου artemis πατουσες για λιγη ωρα το κοκκινο ακουστικο και σταματουσε .

εδω δεν γινεται με το συγκεκριμενο πληκτρο.

 

Start>Settings>Connections> End Key, και του λές όταν το κρατάω πολύ ώρα πατημένο να τερματίζει τα Connections. και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω review δεν αναφέρεται ούτε ένα αρνητικό. Μάλλον μιλάμε για το τέλειο τηλέφωνο...

Αυτή είναι η βλακεία με τα "δοκιμαστικά τηλέφωνα". Πρέπει να τα εκθειάσεις για να σου δώσουν και το επόμενο μοντέλο για review.

Link to comment
Share on other sites

Start>Settings>Connections> End Key, και του λές όταν το κρατάω πολύ ώρα πατημένο να τερματίζει τα Connections. και είσαι έτοιμος

 

φιλε μου μεχρι το Start>Settings>Connections> ενταξει αλλα δεν εχει μετα κατι σχετικο με Εnd Key.

 

στο connections εχει μονο

advanced network

beam

bluetooth

comm manager

connection setup

connections ............εδω μπηκα αλλα παλι δεν εχει καπου το end key :O

domain enroll

usb to pc

wi-fi

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω review δεν αναφέρεται ούτε ένα αρνητικό. Μάλλον μιλάμε για το τέλειο τηλέφωνο...

Αυτή είναι η βλακεία με τα "δοκιμαστικά τηλέφωνα". Πρέπει να τα εκθειάσεις για να σου δώσουν και το επόμενο μοντέλο για review.

 

αυτό ήθελα να πω και στο παραπάνω post, ότι δεν αναφέρθηκε ούτε ένα αρνητικό. έχει αρνητικά, αλλά έχει και πολλά καλά.

 

φιλε μου μεχρι το Start>Settings>Connections> ενταξει αλλα δεν εχει μετα κατι σχετικο με Εnd Key.

 

στο connections εχει μονο

advanced network

beam

bluetooth

comm manager

connection setup

connections ............εδω μπηκα αλλα παλι δεν εχει καπου το end key :O

domain enroll

usb to pc

wi-fi

 

συγνώμη φίλε μου. Settings> Personal> Buttons >End Key... :)

Link to comment
Share on other sites

ευστοχες οι παρατηρησεις για το *review*.

ενα αλλο αρνητικο που δεν αναφερθηκε

ειναι ο ζεστος επεξεργαστης,που ειδικα

τωρα το καλοκαιρι δημιουργει προβλημα.

οποιος το δουλευει λιγο πιο σκληρα καταλαβαινει.

δυστηχως ενα ppc που κοστιζει 415 ευρω(χεχε)

θα πρεπε να ειχε λυσει τετοιου ειδους ζητηματα.

φυσικα τελοιο ppc δεν υπαρχει,οποτε...

αληθειαυπαρχει κανεις που ειχε εκτος απο τι D2 ,

το HD,να μας πει αν εχει την ιδια θερμικη συμπεριφορα;

Link to comment
Share on other sites

δεν βγάζει τόση ζέστη ο επεξεργαστής. για την γνώμη μου δεν αξίζει καν να αναφέρεται το θέμα, ειδικά εφόσον ίσως κάποιος το δεί μόνο καλοκαίρι.

 

το HD το έπιασα πάλι στα χέρια μου τις προάλλες, ωραία οθόνη.... τεράστιο και αρχαίο. αν είχα επιλογή θα αγόραζα πάλι το D2.

Link to comment
Share on other sites

για την γνώμη μου δεν αξίζει καν να αναφέρεται το θέμα

 

εδω θα διαφωνησουμε.

αν κανεις πλοηγηση κατω απο τον καλοκαιρινο ηλιο της ελλαδας μετα απο λιγο σταματα η φορτιση λογω υπερθερμανσης.

πρεπει να το στηριξεις στον αεραγωγο και με το clima σε λειτουργια για να δουλεψει οπως οφειλει.

αν παλι το βαλεις να κανει internet sharing σε καποιο laptop πχ τοτε παλι το κολλημα της λειτουργιας του τηλεφωνου ,η και της λειτουργιας οθονης ειναι αναποφευκτη μετα απο λιγη ωρα,παντα λογω εκλυσης θερμοτητας.

Link to comment
Share on other sites

εδω θα διαφωνησουμε.

αν κανεις πλοηγηση κατω απο τον καλοκαιρινο ηλιο της ελλαδας μετα απο λιγο σταματα η φορτιση λογω υπερθερμανσης.

πρεπει να το στηριξεις στον αεραγωγο και με το clima σε λειτουργια για να δουλεψει οπως οφειλει.

 

Αυτό συνέβαινε και στο D1 που είχα. Ενώ το είχα στη βάση του αυτοκινήτου με Destinator να τρέχει, το χτυπούσε ο ήλιος και σταματούσε η φόρτιση. Πιστεύω ότι είναι θέμα (και) υπερθέρμανσης της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό είναι λογικό. δεν μπορείς να το έχεις να το χτυπάει ο ήλιος κάργα και να δουλεύει κιόλας. ναι ζεσταίνεται πολύ έτσι. εγώ το έχω στη σκιά, και αν τύχει και δώ ότι το καπάκι είναι πολύ ζεστό, το βάζω στον αεραγωγό για μερικά δευτερόλεπτα.

 

αυτό γίνεται σε όλα τα pda που είχα.

 

internet sharing δεν έχω δοκιμάσει ΠΟΤΕ μου απο pda.

Link to comment
Share on other sites

αυτό γίνεται σε όλα τα pda που είχα.

 

σε μενα με τα παρακατω htc δεν χρειαστηκα ποτε να τα βαλω στον αεραγωγο με clima.δουλευαν απροσκοπτα με και χωρις ηλιο.

(htc 3300,htc3600,htc 3650)

μονο το diamond 1 μου κανε τα ιδια και το στειλα την τεταρτη μερα.

Link to comment
Share on other sites

"This upgrade adds the financial information service providers icon in TouchFLOTM Stock tab. "

Αυτο ειναι ολο κι ολο?

Πλακα μας κανουν?

Μηπως εχουν βαλει και νεοτερη radio μεσα?

 

οι "ελληνες" πρεπει να πανε στην Ace?

Link to comment
Share on other sites

"This upgrade adds the financial information service providers icon in TouchFLOTM Stock tab. "

Αυτο ειναι ολο κι ολο?

Πλακα μας κανουν?

Μηπως εχουν βαλει και νεοτερη radio μεσα?

 

οι "ελληνες" πρεπει να πανε στην Ace?

 

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι η μόνη διαφορά είναι το stock tab αλλά από την άλλη δεν αναφέρεται τίποτε άλλο στο site. Σίγουρα πρέπει να είναι τρελοί αν φαντάζονται ότι θα μπει κάποιος στη διαδικασία μόνο για αυτό (backup/restore ή απώλεια δεδομένων λόγω update).

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν αγγλικό Diamond2, έχει βγει firmware update. Θα το βρειτε στην HTC

 

θα πρεπει να ξαναπερασουμε μετα ολα τα προγραμματα και τις ρυθμισεις απο την αρχη???

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να ξαναπερασουμε μετα ολα τα προγραμματα και τις ρυθμισεις απο την αρχη???

 

Οι rom upgrades συνεπάγονται και στήσιμο ξανά της συσκευής.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

αυτό ήθελα να πω και στο παραπάνω post, ότι δεν αναφέρθηκε ούτε ένα αρνητικό. έχει αρνητικά, αλλά έχει και πολλά καλά.

 

 

 

συγνώμη φίλε μου. Settings> Personal> Buttons >End Key... :)

 

το βρηκα

ευχαριστω πολυ:)

 

ρε παιδια , τωρα με τις πολλαπλες εισαγωγες στη χωρα αλλα και τις παραγγελιες απο το εξωτερικο πως γινεται να ξερουμε ποια rom να εγκαταστησουμε αν θελουμε αναβαθμιση.

 

αλλα d2 τα φερνει η voda απεξω, αλλα πουλαει εδω η stet

αλλα εχει η htc ελλαδας και αλλα φερνουν τα estores

 

εγω π.χ το πηρα το δικο μου απο ελληνικο ηλ. καταστημα εδω με αγγλικο μενου χωρις υποστηριξη ελληνικων αλλα με εγγυηση (οπως ειπε) της επισημης αντιπροσωπιας ace hellas.

 

τι rom εχω ;

ελλην. η αγγλικη ;

 

αλλο καταστημα εδω στην Ελλαδα , εδινε το ιδιο (οπως ειπα πριν) μοντελο αλλα χωρις την υποστηριξη της ace hellas λογω του οτι τα εφερνε απεξω

 

φυσικα και αυτος που το πηρα εγω απεξω το εφερε.

 

μπλεξιμο !:(

Link to comment
Share on other sites

Αγγλική ρομ έχεις.

 

ερώτηση... πήρες το τηλέφωνο απο Ελλάδα. Πόσα έδωσες για να το πάρεις με αγγλικό μενού?

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα φέρει η cosmote?:worry: επιτέλους το d2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

Αμάν η επιδότηση με περιμένει από τον Μάιο.....:X

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πας να το παρεις απο το πλαισιο με την επιδοτηση απο την κοσμοτε???

 

Εχω την εντυπωση oti οι επιδοτησεις μπορουν να αξιoποιηθουν μονο απο τα υποκαταστηματα της καθε εταιριας (Cosmote κτλ) και οχι απο τους εξωτερικους συνεργατες οι οποιοι μπορουν απλα να δινουν νεες συνδεσεις.

 

Τουλαχιστον μεχρι περσι αυτο ισχυε. ;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πας να το παρεις απο το πλαισιο με την επιδοτηση απο την κοσμοτε???

 

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει στο πλαίσιο είναι ότι το έχει διαθέσιμο

μόνο σαν συσκευή από ότι βλέπω στο site δεν γράφει από κάτω διαθέσιμο

και με σύνδεση τώρα δεν πήγα να ρωτήσω και στο κατάστημα αλλά άμα

ήταν θα το είχε και στην σελίδα αν δεν κάνω λάθος?:blink:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...