Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπορει καποιος να βοηθησει??Εχω εδω και δυο μερες το diamond 2 και εγκατεστησα το destinator αλλα δε μοθ το δειχνει σωστα στην οθονη φανταζομαι λογω της αναλυσης του κινητου που ειναι 800x480.Υπαρχει λυση για αυτο?Ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα κοιτάξω που έχω το skin και θα σου πω.

 

άσχετο.... ακόμα δεν έχω βάλει cooked rom :D ποιός? εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να βοηθησει??Εχω εδω και δυο μερες το diamond 2 και εγκατεστησα το destinator αλλα δε μοθ το δειχνει σωστα στην οθονη φανταζομαι λογω της αναλυσης του κινητου που ειναι 800x480.Υπαρχει λυση για αυτο?Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

το έψαχνα και εγώ στο google και δεν έβγαζα άκρη.. τελικά αν έχεις destinator 6 η λύση είναι εδώ και παίζει τέλεια !

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14753

y4
Link to comment
Share on other sites

Ευρηκα!!Ευχαριστω ολους!

http://rapidshare.com/files/170831311/panosha_801.zip

 

Να ρωτησω και κατι αλλο, πως γυριζω το destinator σε landscape κατα την πλοηγηση?Γυρναω το τηλ. αλλα δεν αλλαζει τιποτα στο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν από λίγο από το Πλαίσιο στη Μαγούλα και μου είπε ότι το έχει σα συσκευή στα 599 ευρώ (λίγα κομμάτια), και στα προγράμματα ''cosmote C300'' και vodafone ''Οικονομικό 45'' στα 474,71 ευρώ, δυστυχώς δεν είχε ανοιχτό να το δω, μόνο κλειστό.
992
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Γνωρίζει κάποιος πότε θα είναι διαθέσιμο το diamond 2 απο cosmote?

 

Ευχαριστώ.

Το πιο πιθανον ειναι να μην το φερει...εγω ειχα cosmote κ εκανα αιτηση φορητοτητας σε Wind για να παρω το συγκεκριμενο κινητο(πεμπτη η παρασκευη θα το εχω στα χερια μου)

Εγω θα σου ελεγα να πας σε μια Wind κ να προσπαθησεις να παρεις την προσφορα που ειχαν πριν λιγο καιρο(300 ευρω μειον στο κινητο στο προγραμα flexy 40)

Εμενα με λιγο μπλα μπλα μου το εκαναν κ γιαυτο αλλαζω κ εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα απο wind.... δεν μπορούσα να δουλέψω με την wind. Τα εταιρικά νούμερα δεν μπορούσαν να επικοινωνήσουν σχεδόν ποτέ χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το bluetooth? Προσωπικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Σε δύο συσκευές bluetooth που το έχω συνδέσει, ένα handsfree Nokia BH-215 και σε ένα JVC σύστημα αυτοκινήτου, όταν μιλάω, συνεχώς αποσυνδέεται και ξανασυνδέεται κάθε 1-2 λεπτά περίπου.

 

Και βέβαια έχει και το άλλο πρόβλημα με το rSAP που έχω αν δεν κάνω λάθος ξανααναφέρει. Όταν συνδέεται λειτουγεί κανονικά, όταν όμως αποσυνδέεται από το bluetooth, ενώ θα έπρεπε να συνδεθεί αυτόματα με το δίκτυο, κάτι συμβαίνει και μπλοκάρει μάλλον την πρόσβαση στη SIM (μου βγάζει για λίγο και σχετικό icon στη μπάρα επάνω) και πρέπει να απενεργοποιήσω και να ξαναενεργοποιήσω το τηλέφωνο για να συνδεθεί.

 

Και η πλάκα είναι πως το παλιό μου S200 με cooked ROM WM 6.1 δούλευε άψογα, με τη διαφορά πως δεν πέρναγε τις επαφές του τηλεφώνου μέσω rSAP παρά μόνο της SIM (και για να πω την αλήθεια ο κύριος λόγος που το άλλαξα ήταν αυτός...).

 

Λέτε να δοκιμάσω καμιά άλλη ROM?????

 

Το support της HTC Europe αν και εξυπηρετικότατο και άμεσο στις απαντήσεις του μου λέει πως έχει στείλει το πρόβλημα στους developers, αλλά ακόμα...καμία εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να σταματησω την περιστροφη του dialer? Εψαξα στο registry αλλα δε βρηκα κατι σχετικο.

Ειναι πολυ σπαστικο οταν μιλας στο τηλεφωνο να περιστρεφεται. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το bluetooth? Προσωπικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Σε δύο συσκευές bluetooth που το έχω συνδέσει, ένα handsfree Nokia BH-215 και σε ένα JVC σύστημα αυτοκινήτου, όταν μιλάω, συνεχώς αποσυνδέεται και ξανασυνδέεται κάθε 1-2 λεπτά περίπου.

 

Και βέβαια έχει και το άλλο πρόβλημα με το rSAP που έχω αν δεν κάνω λάθος ξανααναφέρει. Όταν συνδέεται λειτουγεί κανονικά, όταν όμως αποσυνδέεται από το bluetooth, ενώ θα έπρεπε να συνδεθεί αυτόματα με το δίκτυο, κάτι συμβαίνει και μπλοκάρει μάλλον την πρόσβαση στη SIM (μου βγάζει για λίγο και σχετικό icon στη μπάρα επάνω) και πρέπει να απενεργοποιήσω και να ξαναενεργοποιήσω το τηλέφωνο για να συνδεθεί.

 

Και η πλάκα είναι πως το παλιό μου S200 με cooked ROM WM 6.1 δούλευε άψογα, με τη διαφορά πως δεν πέρναγε τις επαφές του τηλεφώνου μέσω rSAP παρά μόνο της SIM (και για να πω την αλήθεια ο κύριος λόγος που το άλλαξα ήταν αυτός...).

 

Λέτε να δοκιμάσω καμιά άλλη ROM?????

 

Το support της HTC Europe αν και εξυπηρετικότατο και άμεσο στις απαντήσεις του μου λέει πως έχει στείλει το πρόβλημα στους developers, αλλά ακόμα...καμία εξέλιξη.

 

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα. Κατεβασε το HDTweak και απενεργοποιησε το Sleep και το Fast Sleep στο πεδιο Call.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω και κατι αλλο, πως γυριζω το destinator σε landscape κατα την πλοηγηση?Γυρναω το τηλ. αλλα δεν αλλαζει τιποτα στο προγραμμα.

 

Δεν παρέχεται αυτή η δυνατότητα από το Destinator. H' σε portrait θα το έχεις ή σε landscape. Και με το συγκεκριμένο skin έχει μόνο τη δυνατότητα για το πρώτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρέχεται αυτή η δυνατότητα από το Destinator. H' σε portrait θα το έχεις ή σε landscape. Και με το συγκεκριμένο skin έχει μόνο τη δυνατότητα για το πρώτο.

 

Αν χρησιμοποιήσει το flip it γίνεται. Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει με το skin 801 του panosha.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια!!!!! Πως γινεται να σβησω τις ρυθμισεις για το mobile internet της vodafone? Τις εβαλα λαθος την πρωτη φορα και ενω εσβησα οτι υπηρχε σχετικο, οταν παω να κανω εκνεου την ρυθμιση μου βγαζει οτι το μοδεμ ηδη υπαρχει και δεν με αφηνει να παω παρακατω... Καμια ιδεα:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανον ειναι να μην το φερει...εγω ειχα cosmote κ εκανα αιτηση φορητοτητας σε Wind για να παρω το συγκεκριμενο κινητο(πεμπτη η παρασκευη θα το εχω στα χερια μου)

Εγω θα σου ελεγα να πας σε μια Wind κ να προσπαθησεις να παρεις την προσφορα που ειχαν πριν λιγο καιρο(300 ευρω μειον στο κινητο στο προγραμα flexy 40)

Εμενα με λιγο μπλα μπλα μου το εκαναν κ γιαυτο αλλαζω κ εταιρια.

 

Krima re GMT giati ithela na to parw kai exw epidotisi apo tin cosmote 505 euro den me simferei na kanw etisi foritotitas. ksereis kamia alli sikevi me winows pou na axizei? skeftomai gia to omnia. thelw siskevi pou na miazei kai ligo me tilefono na min einai px san to HTC HD. thnx

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Krima re GMT giati ithela na to parw kai exw epidotisi apo tin cosmote 505 euro den me simferei na kanw etisi foritotitas. ksereis kamia alli sikevi me winows pou na axizei? skeftomai gia to omnia. thelw siskevi pou na miazei kai ligo me tilefono na min einai px san to HTC HD. thnx

Παρε το HTC HD..ακριβως ιδια ειναι απλα ειναι λιγο πιο μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρε το HTC HD..ακριβως ιδια ειναι απλα ειναι λιγο πιο μεγαλο.

 

...και σίγουρα καλύτερο από το Omnia που σκέφτεται ο φίλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα. Κατεβασε το HDTweak και απενεργοποιησε το Sleep και το Fast Sleep στο πεδιο Call.

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το NOKIA Bh-215 και είναι εξαιρετικά σπαστικό

Αλήθεια δουλεύει αυτό? ¨ Έχω το Diamond Tweak που έχει τις ίδιες επιλογές.

Θα το δοκιμάσω.

Σε σένα δηλαδή δούλεψε ή το είδες κάπου. (Συγνώμη που ρωτάω αλλά αυτό το πράγμα μου έχει σπάσει τα νεύρα και δεν έχω βρει λύση πουθενά όσο και αν έψαξα.) Ελπίζω να Δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το NOKIA Bh-215 και είναι εξαιρετικά σπαστικό

Αλήθεια δουλεύει αυτό? ¨ Έχω το Diamond Tweak που έχει τις ίδιες επιλογές.

Θα το δοκιμάσω.

Σε σένα δηλαδή δούλεψε ή το είδες κάπου. (Συγνώμη που ρωτάω αλλά αυτό το πράγμα μου έχει σπάσει τα νεύρα και δεν έχω βρει λύση πουθενά όσο και αν έψαξα.) Ελπίζω να Δουλέψει

 

 

Οχι δεν το ειδα πουθενα εγω το δοκιμασα.. Απο τοτε που το αλλαξα δεν το εχει ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 μέρες συμβίωσης με το HTC Diamond 2, έγραψα ένα review για την συσκευή. Ελπίζω να είναι αρκετά κατατοπιστικό και να λύσει αρκετές απορίες αν κάποιος σκέφτεται να το αγοράσει !! :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια!!!!! Πως γινεται να σβησω τις ρυθμισεις για το mobile internet της vodafone? Τις εβαλα λαθος την πρωτη φορα και ενω εσβησα οτι υπηρχε σχετικο, οταν παω να κανω εκνεου την ρυθμιση μου βγαζει οτι το μοδεμ ηδη υπαρχει και δεν με αφηνει να παω παρακατω... Καμια ιδεα:cry::cry::cry:

 

πρώτα κανε ένα καλό backup και μετά

 

με το resco registry editor κανε ενα search με το ακριβές όνομα σύνδεσης που είχες δώσει πριν και ότι σε βρει σβήσε όλο το φάκελο που θα έχει αυτό το όνομα.

 

θα σου βγάλει 3 η 4 αποτελέσματα νομίζω.

 

EDIT: Το παραπάνω προϋποθέτει πως είχες δώσει το ίδιο όνομα σε σύνδεση και modem. Αλλιώς ψάξε στη registry και για τα 2 χωριστά.

y4
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα. Κατεβασε το HDTweak και απενεργοποιησε το Sleep και το Fast Sleep στο πεδιο Call.

 

Thanx φίλε μου. Το έκανα αλλά δεν το έχω τεστάρει ακόμα. Ας ελπίσουμε να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...