Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.pixmania.gr/gr/gr/2494699/art/htc/iolite-international-trav.html

 

 

απο ενα τετοιο, που μπορω να βρω το κομματακι που ειναι για τις δικες μας μπριζες?

 

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει στο πλαίσιο είναι ότι το έχει διαθέσιμο

μόνο σαν συσκευή από ότι βλέπω στο site δεν γράφει από κάτω διαθέσιμο

και με σύνδεση τώρα δεν πήγα να ρωτήσω και στο κατάστημα αλλά άμα

ήταν θα το είχε και στην σελίδα αν δεν κάνω λάθος?:blink:

 

πας και τους λες εχω επιδοτηση και θελω αυτο το κινητο, και τελειωσε.

 

εγω ετσι κανω με την vodafone τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.pixmania.gr/gr/gr/2494699/art/htc/iolite-international-trav.html

 

 

απο ενα τετοιο, που μπορω να βρω το κομματακι που ειναι για τις δικες μας μπριζες?

 

 

 

πας και τους λες εχω επιδοτηση και θελω αυτο το κινητο, και τελειωσε.

 

εγω ετσι κανω με την vodafone τουλαχιστον

 

Πήρα τηλέφωνο στο πλαίσιο και μου είπαν πως είναι διαθέσιμο μόνο με vodafon :wacko:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το .rar του webvirus (αρκετές σελίδες πίσω) με όλα τα cabακια του και μέσα θα δεις ένα που λέει skype fix νομίζω διορθώνεται με αυτό

 

problem, skype mob+bluetooth:

 

το εκανα αλλα δεν ειδα προκοπη, το skype αρνειται να δουλεψει με το bluetooth. Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει? Οταν κανω install το skypefix μου βγαζει μια λευκη οθονη με επικεφαλιδα troca2....

 

Το ιδιο προβλημα εχω και στο αμαξι με το igo8: αν και ειναι συνδεδεμενο το D2 με το bluetooth του αυτοκινητου, ολες οι φωνητικες εντολες εξακολουθουν να ακουγονται απο το ηχειο του κινητου με αποτελεσμα να μην ακουω τιποτα αν πηγαινω πανω απο 10kmh.

Καμια καλη ιδεα?!?

Link to comment
Share on other sites

Θελω καποιο προγραμμα για να κανω internet sharing απ το κινητο στο λαπτοπ μεσω του usb καλωδιου?

 

Αν θες ασύρματη σύνδεση δοκίμασε αυτό το αρχείο. Μετατρέπει το D2 σε Mobile Wi-Fi Router. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω αν δουλεύει. Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεσαι φιλε ειδικο προγεαμμα για internet sharing

 

πηγαινε στα προγραμματα υπαρχει το internet sharing.

 

σθνδεσε το ππσ με το καλωδιο usb στο λαπτοπ και πατα connect

 

εγω ετσι συνδεομαι μια χαρα

ενας αλλος τροπος ειναι μεσω των 3 επιλογων που σου βγαζει μολις το

συνδεσεις με το λαπτο:

active sync.....-disc drive....-internet sharing

διαλεγεις το τριτο τροπο και καθαρι

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με επαφες ενω υπαρχουν μεσα στην συσκευη δεν αναγνωριζονται κατα την κληση αν γνωριζει καποιος κατι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ειχα το diamond 1 και πηρα το diamond 2(πολυ πιο γρηγορο-φοβερα γραφικα).οταν μετεφερα τη sim δεν φαινονται οι επαφες (600) .ξερω πως χωραει μονο 200 η καρτα, αλλα οταν εβαλα την καρτα στο παλιο ουτε εκει τις βλεπω.στη παλια συσκευη βλεπω μονο 52 που ειχα περασει μεσα τους τελευταίους μηνες.πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω γιατι ειμαι και λιγο ασχετος(πολυ).στο d1 τις ειχα περασει με outlook . στο pc ομως sto outlook δεν μου δειχνει καμια επαφη
Link to comment
Share on other sites

ακομα θελω να ρωτησω αν μπορω να βλεπω ταινιες και με ποιο τροπο(καποιο προγραμμα?)

καποιο λινκ για να κατεβασω καμια ταινια?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω , υπαρχει τροπος να μπορουμε να ρυθμιζουμε το start up programms?? δηλαδη οπως το msconfig των windows?? ας πουμε να μην φορτωνω απο την αρχη το οπερα για παραδειγμα....
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με επαφες ενω υπαρχουν μεσα στην συσκευη δεν αναγνωριζονται κατα την κληση αν γνωριζει καποιος κατι ευχαριστω

 

Σιγουρεψου οτι δεν υπαρχουν διπλες καταχωρησεις στον καταλογο.

 

ακομα θελω να ρωτησω αν μπορω να βλεπω ταινιες και με ποιο τροπο(καποιο προγραμμα?)

καποιο λινκ για να κατεβασω καμια ταινια?

 

Κατεβασε και κανε εγκατασταση τον CorePlayer (θα τον βρεις μερικες σελιδες πισω σε ενα post του φιλου webvirus μαζι με πολλα αλλα χρησιμα προγραμματα). Παιζει πολλων ειδων αρχεια video αν και δεν ξερω τι γινεται με τους υποτιτλους.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το λινκ με τα "πράγματά" μου δεν θα το βρείς εύκολα, ορίστε.

 

http://rapidshare.com/files/242944547/Diamond2.rar

 

για υπότιτλους χρειάζεσαι τον TCPMP Player ο οποίος υποστηρίζει και subs. για περισσότερες πληροφορίες μίλα με τον ζαχαράκη και πες του ότι σε έστειλα εγώ. να γελάσουμε λίγο :D

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα. Κατεβασε το HDTweak και απενεργοποιησε το Sleep και το Fast Sleep στο πεδιο Call.

 

Τελικά ακόμα και έτσι το πρόβλημα με το bluetooth (αποσυνδέσεις) δυστυχώς παραμένει.:(

Link to comment
Share on other sites

Αγγλική ρομ έχεις.

 

ερώτηση... πήρες το τηλέφωνο απο Ελλάδα. Πόσα έδωσες για να το πάρεις με αγγλικό μενού?

 

480 Eυρω εδωσα κ ηρθε σπιτι !

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρεψου οτι δεν υπαρχουν διπλες καταχωρησεις στον καταλογο.

 

 

 

Κατεβασε και κανε εγκατασταση τον CorePlayer (θα τον βρεις μερικες σελιδες πισω σε ενα post του φιλου webvirus μαζι με πολλα αλλα χρησιμα προγραμματα). Παιζει πολλων ειδων αρχεια video αν και δεν ξερω τι γινεται με τους υποτιτλους.

 

αυτος ο core player μηπως παιζει και καλυτερα απο τον ενσωματωμενο player ;

γιατι εβαλα μι αταινια , ενταξει την παιζει αλλα με σπασιματα.

προβλημα επεξεργαστη να ειναι;

προβλημα με codecs ;

προβλημα player;

Link to comment
Share on other sites

θα παίζει καλύτερα με τον core.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακόμα και έτσι το πρόβλημα με το bluetooth (αποσυνδέσεις) δυστυχώς παραμένει.:(

 

Εμενα δεν το εχει ξανακανει απο τοτε που το αλλαξα. Προχτες μιλησα πανω απο 20 λεπτα στο τηλεφωνο με bt χωρις καμια διακοπη.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το λινκ με τα "πράγματά" μου δεν θα το βρείς εύκολα, ορίστε.

 

http://rapidshare.com/files/242944547/Diamond2.rar

 

για υπότιτλους χρειάζεσαι τον TCPMP Player ο οποίος υποστηρίζει και subs. για περισσότερες πληροφορίες μίλα με τον ζαχαράκη και πες του ότι σε έστειλα εγώ. να γελάσουμε λίγο :D

thanks nick και webvirus θα το δοκιμασω....αλλα ...ποιος ειναι ο ζαχαρακης???

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

βρήκα στο navimania to softreset.cab. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς και τι κάνει. Χθες το βράδυ έγινε κάτι στο κινητό μου τα ανεξήγητο. ενώ η μπαταρία ήταν πάνω από το 50% φορτισμένη, σηκώθηκα το πρωί και είχε κλείσει.

Τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

thanks nick και webvirus θα το δοκιμασω....αλλα ...ποιος ειναι ο ζαχαρακης???

 

θα τον βρείς στο τοπικ του HD

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

βρήκα στο navimania to softreset.cab. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς και τι κάνει. Χθες το βράδυ έγινε κάτι στο κινητό μου τα ανεξήγητο. ενώ η μπαταρία ήταν πάνω από το 50% φορτισμένη, σηκώθηκα το πρωί και είχε κλείσει.

Τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ

 

Το softreset.cab κανει ακριβως αυτο που λεει το ονομα του... reset στο τηλεφωνο σου. Για τη μπαταρια δεν ξερω τι να σου πω, μηπως ειχες ξεχασει κανενα ενεργοβορο προγραμμα ανοιχτο (π.χ GPS) ? Εμενα χτες βραδυ στις 1 ηταν στο 22% και σημερα στις 7 το πρωι στο 21% με ανοιχτο το GSM.

 

αν αγορασω το κινητο απο εξωτεριο μπορω να τοθ βαλω ελληνικο μενου?επειγον!!!!

 

Καιγεσαι ε? :lol: Δε μπορεις να εχεις Ελληνικα Windows αλλα το μενου της συσκευης (Touch FLO 3D) μπορεις με ενα tweak να το γυρισεις στα Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι εννοει αυτο.

 

αλλα πως θα εχουμε ελληνικα για να στελνουμε sms/emails και να αποθηκευουμε τον τηλεφωνικο καταλογο

επισης σημειωσεις κ ραντεβου

επισης ελληνικα filenames

 

δηλ. ελληνικη γλωσσα προς χρηση και ας ειναι το μενου στα αγγλικα-ποιος νοιαζεται ;

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω το κινητο απο εξωτεριο μπορω να τοθ βαλω ελληνικο μενου?επειγον!!!!

 

δε νομιζω οτι εννοει αυτο.

 

αλλα πως θα εχουμε ελληνικα για να στελνουμε sms/emails και να αποθηκευουμε τον τηλεφωνικο καταλογο

επισης σημειωσεις κ ραντεβου

επισης ελληνικα filenames

 

δηλ. ελληνικη γλωσσα προς χρηση και ας ειναι το μενου στα αγγλικα-ποιος νοιαζεται ;

 

Ολα αυτα που λες γινονται πανευκολα με την προσθηκη Ελληνικου πληκτρολογιου.

Εγω ειδα ο φιλος να ρωταει για "Ελληνικο μενου" και βαση αυτου απαντησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...