Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρέπει να δηλώσεις ότι το αμάξι είναι Bluetooth audio στο τηλέφωνο, και έτσι θα παίζει τους ήχους στο αμάξι.

καταρχήν ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου.

πως δηλώνεις στο τηλέφωνο ότι είναι bluetooth audio?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καταρχήν ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου.

πως δηλώνεις στο τηλέφωνο ότι είναι bluetooth audio?

Ευχαριστώ

 

Start>Settings>Connections>Bluetooth.

 

μετά αν θυμάμαι καλά, διαλέγεις την συσκευή, και κάπου εκεί υπάρχει μια επιλογή που λέει B2Audio (νομίζω το γράφει με 4 γράμματα δεν θυμάμαι ακριβώς, θα το βρείς)

Link to comment
Share on other sites

εμένα οι απορίες μου ειναι:1) πως μπορώ να στείλω κάτι μέσω Bluetooth αφου όταν πατάω αποστολή δεν έχει τα Βluetooth 2)πως μπορώ να απενεργοποιήσω την δόνηση από τα πλήκτρα όταν γράφω αριθμούς για κλήση γιατί την δόνηση από τα πλήκτρα στο menu την απενεργοποίησα 3)αν μπορώ για ήχο κλήσης να βάλω κάποιο από τους δικούς μου ήχους.. ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε.οκ ,το εκανα εγκατασταση δουλευει μια χαρα αλλα πως λειτουργει?νομιζω πως σου δειχνει τα αστερια στον ουρανο (οπου κοιταει η συσκευη),αλλα με τη κινηση της συσκευης δε μου αλλαζει καθολου εικονα??????

 

Για να το κάνει αυτό, πρέπει η συσκευή να έχει ενσωματωμένη πυξίδα.

Το GPS δεν είναι αρκετό, μιας και το μόνο που ξέρει είναι η θέση σου στο χώρο, και (με κατάλληλους υπολογισμους) την κατεύθυνση και ταχύτητα που κινείσαι.

Το που κοιτάς, το ξέρει μόνο μια πυξίδα (μαγνητική ή ηλεκτρονική/γυροσκοπική)

 

Οπότε ξέχνα το για το κινητό σου.

 

Υ.Γ. Για το iPhone το καινούριο που έχει απ'ότι άκουσα πυξίδα δεν ξέρω τι παίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Εχω το diamond 2 εδω και κατι μερες.Εχω ενεργοποιησει την επιλογη αυτοματη περιστροφη οθονης αλλα δεν γινετε τιποτα.ΓΙΑΤΙ?Τι κανω λαθος?Θελω να μπορω να το γυρισω σε landscape οταν τρεχω το destinator.

Μπορει καποιος να με βοηθησει?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το HTC Touch Diamond 2 και θα ήθελα την Βοήθεια σας για κάποιες απορίες που έχω.

 

Α)

1)Τα Windows Mobile 6.1 Professional που έχει είναι στα ελληνικά;

 

Β)

1)Το Word Mobile είναι στα ελληνικά;

2) Έχει ελληνικό πληκτρολόγιο;

3) Έχει ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο;

4) Το κείμενο που θα γράφω με το Word Mobile θα μπορώ να το στείλω με sms;

5) Τα sms που θα μου στέλνουν θα μπορώ να τα επεξεργαστώ στο Word Mobile;

6) Τα κείμενα στο Word Mobile και τα sms που θα έχω αποθηκευμένα στο κινητό θα μπορώ να τα μεταφέρω το PC μου και πώς;

Link to comment
Share on other sites

1) Τα Windows Mobile 6.1 Professional που έχει είναι στα ελληνικά;

Αν το αγοράσεις από την Ελλάδα ναι θα έχει! Από Ελλάδα όχι από οπουδήποτε, αλλά να έχει αυτοκόλλητο της Ace Hellas

 

2) Το Word Mobile είναι στα ελληνικά; Έχει ελληνικό πληκτρολόγιο; Έχει ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο; Το κείμενο που θα γράφω με το Word Mobile θα μπορώ να το στείλω με sms; Τα sms που θα μου στέλνουν θα μπορώ να τα επεξεργαστώ στο Word Mobile; Τα κείμενα στο Word Mobile και τα sms που θα έχω αποθηκευμένα στο κινητό θα μπορώ να τα μεταφέρω το PC μο

α) και β) ερώτηση ναι έχει αλλά όπως είπα πρέπει να είναι ελληνικό το τηλέφωνο. Ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο?? Τ9 πρέπει να έχει άρα αυτό που ζητάς (δεν ασχολούμαι πλέον με WM και δεν γνωρίζω σίγουρα). Για την τελευταία ερώτηση ναι θα μπορείς να τα μεταφέρεις στο PC!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις από την Ελλάδα ναι θα έχει! Από Ελλάδα όχι από οπουδήποτε, αλλά να έχει αυτοκόλλητο της Ace Hellas

 

 

Άμα το αγοράσω από εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-26000,4940.action θα είναι στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι ελληνικά θα έχει, αλλά καλύτερα ρώτα τους εκεί να σου πουν σίγουρα. 80% να έχει!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το εξης προβλημα :

 

εχω βαλει το ελληνικο πληκτρολογιο (finger keyboard2) στο "διαμαντι" μου και στις επιλογες μυνηματων αφησα χωρις "τικ" τη "χρηση unicode χαρακτηρων οπου χρειαζεται" , ωστε να εχω 160 χαρακτηρες /sms και οχι 70.

μεχρι εδω ολα καλα

ΑΛΛΑ

οταν στελνω sms ετσι (ελληνικα μικρα) δεν τα βλεπουν αλλα πηγαινουν σαν ερωτηματικα στον παραληπτη.

για να τα δει ο παραληπτης πρεπει να γραφω ελληνικα ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

οταν "γυρναω σε unicode" τικαροντας την παραπανω επιλογη, τοτε δουλευουν ολα ρολοι (τα ελληνικα πανε κανονικα) αλλα βεβαια μειωνεται ο αριθμος των χαρακτηρων/sms σε 70.

 

τι μπορω να κανω ; :confused::confused: ωστε να εχω 160 χαρακτηρες ΚΑΙ ελληνικα μικρα ;

Link to comment
Share on other sites

Ο παραλήπτης και ελληνικά μικρά να του στείλεις με τον τρόπο των 70 χαρακτήρων δεν τα βλέπει κεφαλαία?? Μικρά τα βλέπει? Εγώ πάντα τα βλέπω κεφαλαία
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι πολύ. Ακόμα να βγουν τα 6.5

 

Edit: Εκτός και αν βάλεις cooked ROM που δεν έχουν την τελική έκδοση των 6.5 και δεν είναι πολύ σταθερά.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ο παραλήπτης και ελληνικά μικρά να του στείλεις με τον τρόπο των 70 χαρακτήρων δεν τα βλέπει κεφαλαία?? Μικρά τα βλέπει? Εγώ πάντα τα βλέπω κεφαλαία

 

μα δεν με ενδιαφερει αν ο παραληπτης τα βλεπει κεφαλαια η μικρα !

 

με ενδιαφερει να τα βλεπω εγω μικρα ελληνικα και να εχω 160 χαρακτηρες και να μη βλεπει "κινεζικα" ο παραληπτης

 

δεν υπαρχει ελπιδα ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι και αυτό γιατί οι unicode χαρακτήρες καταλαμβάνουν περισσότερα bytes. Με τα κεφαλαία, στην ουσία χρησιμοποιούνται οι λατινικοί χαρακτήρες για τα κοινά με τα ελληνικά γράμματα, και έτσι γίνεται εφικτό να μπορείς να στείλεις sms με περισσότερους χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Όχι και αυτό γιατί οι unicode χαρακτήρες καταλαμβάνουν περισσότερα bytes. Με τα κεφαλαία, στην ουσία χρησιμοποιούνται οι λατινικοί χαρακτήρες για τα κοινά με τα ελληνικά γράμματα, και έτσι γίνεται εφικτό να μπορείς να στείλεις sms με περισσότερους χαρακτήρες.

 

 

σε ευχαριστω dancer, οποτε μονοδρομος τα κεφαλαια !:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει το btaudio.zip;

 

Thanks, το δοκιμασα σημερα και δουλευει με το bluetooth ακουστικο που εχω. Να δουμε αν θα δουλεψει αυριο και με το αμαξι.

 

Αλλη ερωτηση:

Υπαρχει καποιο προγραμματακι να μας δειχνει ανατολη και δυση ηλιου και φεγγαριου, καθως και τις φασεις της σεληνης? κυριως το φεγγαρι με ενδιαφερει για ψαρεμα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα σοβαρό με τη συσκευή.

Κόλησε από κάποιο πρόγραμμα προφανός και επιχείρησα soft reset αλλά το μόνο που κάνει είναι να μπαίνει στην αρχική οθόνη των winows και από εκεί να μην κινήται τίποτα αφού δεν πατιέται τίποτα. Για να το σβήσω του βγάζω την μπαταρία.

Προσπαθώ hard reset με τα κουμπιά αλλά μάταια αφού και πάλι το μόνο που κάνει είναι να ανοίξει και πάλι στην αρχική οθόνη των windows και από εκεί πάλι όλα κολημένα.....

Καμιά βοήθεια;

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δηλαδή δεν κάνει τίποτα? Θα σου πρότεινα να περάσεις ξανά την ROM αλλά καλύτερα να το πας για Service αν είναι η οθόνη
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα αφού μόλις φτάσει στην αρχική οθόνη των windows κολάει εκεί.

Το άσχημο είναι ότι δεν μπορώ να κάνω hard reset που ίσως θα έλυνε κάποιο πρόβλημα.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν κατάφερες να κάνεις Hard Reset? Προσπάθησε και σίγουρα θα τα καταφέρεις.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρεψου οτι κρατας πατημενα και τα 2 κουμπια (vol up + vol down) οταν ακομα εχεις κλειστο το τηλεφωνο και μετα πατα να το ανοιξεις. Κι εγω δυσκολευτηκα στην αρχη. Εχεις ξανακανει hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...