Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εαν δεν κλειδωσεις παλι το spl θα το καταλαβουν ????

 

οτι μπορουν να το κάνουν είναι σίγουρο. Ένα soft reset με το vol- πατημένο και σε βάζει στο boot loader όπου φαίνονται τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αντιμετοπίσει κανείς πρόβλημα με τη φόρτιση της μπαταρίας στο diamond2?

9 στισ 10 φορές η φόρτιση δείχνει να μην ολοκληρώνεται στο 100% και φυσικα δεν πρασινίζει το ledaki αλλά παραμένει πορτοκαλί σαν να φορτίζει ακόμα.

Αποτέλεσμα να δείχνει πλασματικό ποσοστό φόρτισης 55, 75 ή 90%. Στην πραγματικότητα πάντως η μπαταρία εχει φορτίσει πλήρως αλλά από κάποιο bug εμφανίζεται μισοφορτισμένη.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

οι 6.5 είναι τα μαύρα τους τα χάλια.

 

για μένα κανείς δεν έχει βγάλει μια ΠΟΛΥ καλύτερη ρομ απο την official μέχρι στιγμής.

 

Κι εγω δεν εχω κανενα παραπονο απο την official rom γι'αυτο και δεν εχω δοκιμασει αλλη.

 

Δεν έχει αντιμετοπίσει κανείς πρόβλημα με τη φόρτιση της μπαταρίας στο diamond2?

9 στισ 10 φορές η φόρτιση δείχνει να μην ολοκληρώνεται στο 100% και φυσικα δεν πρασινίζει το ledaki αλλά παραμένει πορτοκαλί σαν να φορτίζει ακόμα.

Αποτέλεσμα να δείχνει πλασματικό ποσοστό φόρτισης 55, 75 ή 90%. Στην πραγματικότητα πάντως η μπαταρία εχει φορτίσει πλήρως αλλά από κάποιο bug εμφανίζεται μισοφορτισμένη.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?

 

Εγω δεν το εχω δει ποτε να συμβαινει. Το φορτιζεις με USB?

Link to comment
Share on other sites

με αγγλικη ρομ πως αλλαζω το μενου στα ελληνικα??? touch flo φυσικα εννοω

 

Δες στη σελιδα 100.....

 

Ρε παιδια μια βοηθεια καποιος....

Εκανα το κινητο hard reset.

Πριν ειχα κανει pimbackup ολα και τα εκανα restore στο κινητο και ολα καλα.

Μετα πηγα να κανω συγχρονισμο με τον υπολογιστη και ενω εβαλα αντικατασταση στον υπολογιστη και εκανα τον συγχρονισμο μου διπλογραφηκαν ολες οι επαφες και το ημερολογιο......

Και εχω πολυ πραγμα μεσα....

Τι κανω τωρα?

Πως θα σβησω ολες αυτες τις διπλοεγραφες και στο κινητο αλλα και στο outlook?

Μιλαμε για 3200 καταχωρησεις στο ημερολογιο και 1200 επαφες.....(διπλογραμμενες ειναι τοσο)

Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εαν δεν κλειδωσεις παλι το spl θα το καταλαβουν ????

 

Εννοείται! Χωρίς το official SPL είσαι εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ένα δωράκι.

 

αυτό είναι το Phone Dialer του Touch Pro 2, με το landscape enable (που με εκνεύριζε που δεν το είχε το D2) και το conversation add on (για να μιλάτε με πολλά άτομα σε μία κλήση)

 

http://rapidshare.com/files/268047991/Rhodium_Phone_Dialer.cab

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

να είναι και freeware......:happy:

 

όλα είναι freeware :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι, πρόκειται για εμπορικό λογισμικό.

 

αφεντικό μην βαράς, δεν έδωσα link. TIP έδωσα :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αφεντικό μην βαράς, δεν έδωσα link. TIP έδωσα :D

 

Θοδωρή, βάσει των κανονισμών απαγορεύεται και η απλή αναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα οτι πολλοι αγορασανε το Diamond 2 απο το Expansys.

Αν και δικαιουμαι επιδοτηση για αναβαθμιση συσκευης, βλεπω οτι και παλι δε με συμφερει η τιμη σε σχεση με το Expansys...

 

Aπλα να κανω μερικες ερωτησουλες.

1) Η εγγυηση ισχυει κανονικα απο στην Ελληνικη αντιπροσωπεια?

2) Χρειαζεται η συσκευη καποιο ξεκλειδωμα η παιζει out of the box?

3) Θα πρεπει να αγορασω καποιον ανταπττορα για να παιξει ο φορτιστης στις Ελληνικες πριζες ή ειναι ο σωστος για Ελλαδα?

4) Εμενα δε με πειραζει καθολου η Αγγλικη ROM, αλλα αν σε καποια φαση αποφασισω να το πουλησω θα ηθελα να περασω μεσα την Ελληνικη. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

5) Εχω φορτιστη αυτοκινητου απο το HTC P3300. Ταιριαζει κανονικα για το Diamond?

Link to comment
Share on other sites

1) Η εγγυηση ισχυει κανονικα απο στην Ελληνικη αντιπροσωπεια?

Για θέματα Hardware ναι, για software όχι

 

2) Χρειαζεται η συσκευη καποιο ξεκλειδωμα η παιζει out of the box?

Όχι δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα, δεν είναι κλειδωμένο σε καμιά εταιρία από το expansys

 

3) Θα πρεπει να αγορασω καποιον ανταπττορα για να παιξει ο φορτιστης στις Ελληνικες πριζες ή ειναι ο σωστος για Ελλαδα?

Λογικά θα είναι μια χαρά, ωστόσο δεν είμαι σίγουρος

 

4) Εμενα δε με πειραζει καθολου η Αγγλικη ROM, αλλα αν σε καποια φαση αποφασισω να το πουλησω θα ηθελα να περασω μεσα την Ελληνικη. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Επίσημα δεν έχεις αυτή την δυνατότητα, ωστόσο αν βρεθεί ένας έλληνας cooker και φτιάξει μια ελληνική ROM τότε μπορείς να την βάλεις αλλά η εγγύηση χάνεται αυτόματα

 

5) Εχω φορτιστη αυτοκινητου απο το HTC P3300. Ταιριαζει κανονικα για το Diamond?

Δεν γνωρίζω αλλά μάλλον ναι (εφόσον έχουν την ίδια υποδοχή)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

5) Εχω φορτιστη αυτοκινητου απο το HTC P3300. Ταιριαζει κανονικα για το Diamond?

Για σιγουριά τσέκαρε την υποδοχή του φορτιστή από μία φώτο και δες αν είναι ίδια με του P3300 που έχεις, αν και νομίζω ότι είναι ίδιο.

Πάτα ΕΔΩ να δεις μία φώτο που φένετε καθαρά η υποδοχή. (Δεν την κάνω προσθήκη στο, γιατί είναι λίγο μεγάλη η φώτο)

 

Πάντως με το Touch HD που έχω είναι ίδια υποδοχή.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα προβληματακι. Ετρεξα στο νεο μου HTC diamond 2 το Rhodium menu enhancement το οποιο και δεν δουλεψε. Μου ζητησε επανεκινηση την οποια και εκανα και μετα το απεγκαταστησα. Απο τοτε καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει προβλημα στο device.exe και ζηταει αδεια να στειλει ειδοποιηση στην Microsoft. Back-up δεν εχω κρατησει, εκτος βεβαια τα βασικα. Διορθωνεται η κατασταση χωρις ολικο Reset?

 

Ευχαριστω....

 

Τελικα δεν ''φταιει'' το Rhodium menu enhancement αλλα το Diamond Tweak απ' οτι φαινεται μια που εκανα hard reset και το προβλημα δεν διορθωθηκε, βγαζει στην αρχη προβλημα με το device.exe!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για σιγουριά τσέκαρε την υποδοχή του φορτιστή από μία φώτο και δες αν είναι ίδια με του P3300 που έχεις, αν και νομίζω ότι είναι ίδιο.

Πάτα ΕΔΩ να δεις μία φώτο που φένετε καθαρά η υποδοχή. (Δεν την κάνω προσθήκη στο, γιατί είναι λίγο μεγάλη η φώτο)

 

Πάντως με το Touch HD που έχω είναι ίδια υποδοχή.

 

Ταιρίαζει. Τα ίδια έχω κ γω... Είχα το p3300 Κ ο φορτιστης αυτοκινήτου είναι ίδιος κ γαι το Diamond 2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το Diamond2 από το http://www.apiastos.gr.

Μου είπαν ότι είναι το ελληνικό από την ACE Hellas.

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι από το συγκεκριμένο site. Ελπίζω να είναι σωστό. Αν ξέρει κανείς κάτι αρνητικό για το συγκεκριμένο site ας μου πει την άποψη του γιατί αύριο που θα έχει έρθει το πακέτο θα είναι αργά.

Link to comment
Share on other sites

η τιμή που έχει είναι χωρίς φπα?

 

γιατί ποιο κάτω γράφει

 

**Σ.Σ: Το συγκεκριμένο κινητό στην έκδοση τιμολογίου επιβαρύνεται με ΦΠΑ 19%.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το Diamond2 από το http://www.apiastos.gr.

Μου είπαν ότι είναι το ελληνικό από την ACE Hellas.

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι από το συγκεκριμένο site. Ελπίζω να είναι σωστό. Αν ξέρει κανείς κάτι αρνητικό για το συγκεκριμένο site ας μου πει την άποψη του γιατί αύριο που θα έχει έρθει το πακέτο θα είναι αργά.

 

Πριν κάτι μέρες πήρα το d2 από το http://www.apiastos.gr ελληνικό με ace hellas εγγύηση πολύ γρήγορα μου το έφεραν κιόλας μέσα σε μια μέρα....:D κόστισε 500 ευρώ

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...