Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του topaz και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Με τη βοήθεια σας έχω μάθει αρκετά πράγματα μια και είμαι νέος σε windows mobile.

Χθες εγκατέστησα την τελευταία beta έκδοση του opera mobile, με βάση την πείρα στα desktop windows περίμενα ότι θα εγκατασταθεί πάνω από την παλιά, όμως δεν έγινε κάτι τέτοιο. Με λίγα λόγια αυτή τη στιγμή έχω 2 εκδόσεις opera στο κινητό και όταν πατάω launch browser από το tf3d ανοίγει η παλιά. Είναι φυσιολογικό αυτό ή έκανα κάτι λάθος; Η opera που είχε απο πριν δε μπορεί να απεγκατασταθεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του topaz και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Με τη βοήθεια σας έχω μάθει αρκετά πράγματα μια και είμαι νέος σε windows mobile.

Χθες εγκατέστησα την τελευταία beta έκδοση του opera mobile, με βάση την πείρα στα desktop windows περίμενα ότι θα εγκατασταθεί πάνω από την παλιά, όμως δεν έγινε κάτι τέτοιο. Με λίγα λόγια αυτή τη στιγμή έχω 2 εκδόσεις opera στο κινητό και όταν πατάω launch browser από το tf3d ανοίγει η παλιά. Είναι φυσιολογικό αυτό ή έκανα κάτι λάθος; Η opera που είχε απο πριν δε μπορεί να απεγκατασταθεί;

 

Φυσιολογικότατο. Η νέα έκδοση είναι ακόμα δοκιμαστική.

Και εγω όταν την είχα εγκαταστήσει, είχα το ίδιο πράγμα. 2 όπερες!!! :D

Και όχι, δεν μπορεί να απεγκατασταθεί η ενσωματωμένη έκδοση. Ακόμα και Update σε πιο νέα build να κάνεις (πχ με ενσωμάτωση flash) ΔΕΝ μπορείς να την γυρίσεις πίσω. Ο μόνος δρόμος είναι ο "σκληρός" δρόμος!!! (βλέπε Hard Reset!!!)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Η υπηρεσια WIND 2inOne (δύο διαφορετικούς αριθμούς σε μία μόνο συσκευή) το εχει δοκιμασει καποιος ???

ευχαριστω

 

Δεν ξερω για τη Wind, εγω εχω καρτα Cosmote 2σε1 και δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σχεδον 3ετη συμβίωση με το Αρτεμις, προχθες έγινα κάτοχος του Diamond 2 αγοραζοντάς το απο τα wind σκέτη συσκευή... Τεσπα μην το κουράζω. Να ρωτησω λίγο κάτι σχετικά με το Ιντερνετ , έχω cosmote 120, μπορώ να χρησιμοποιήσω το HSPA για να μπώ ίντερνετ? Ή πρέπει να το βάλω σαν εξτρά στο συμβόλαιο μου? Τι χρεώσεις παίζουν γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τη Wind, εγω εχω καρτα Cosmote 2σε1 και δουλευει κανονικα

 

Πότε την πήρες την κάρτα? Εγω τους ρώτησα πόσες φορές και μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει στα χέρια τους αυτή τη συσκευή και έτσι δεν την έχουν τεστάρει. Γιατί μου είπαν ότι μπορεί να γίνεται προώθηση αλλά μπορεί να μην δουλεύει σωστά και να σε χρεώνει. Τσέκαρες ότι όλα είναι οκ στην αναλυτική?

 

@kostas5000

Εγώ το πακέτο που θα βάλω ήταν 200mb/μήνα 13ευρώ.. (με data connection/3G κλπ νομίζω συνδέεται)

 

 

Είχα κάνει format στο PC και έτσι χάθηκαν οι επαφές μου στο Outlook στο PC...και τώρα προσπαθώ να περάσω αυτές από τη συσκευή ξανά στο Outlook αλλά δεν τις προσθέτει. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωθει η ενταση του ηχειου του.....????

 

τι έχει ο ήχος? μια χαρά δυνατά παίζει

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας παιδια ....μην το συνεχισουμε ... :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω 2 απορίες.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην αλλάζει το όνομα της συσκευής μόνο του;

Το pim back up δεν κάνει κάποια εγκατάσταση στο diamond2, απλά τρέχουμε το exe του;

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

οκ ;)

 

και για φορτηστή βρήκα αυτόν

 

και για θήκη σιλικόνης αυτήν

 

κομπλέ είμαι? πόσες μέρες συνήθως κάνουν? Ο φορτηστής που είναι απο Hong Κong δεν έχει τπτ επιπλέον (τελωνειο κλπ) να πληρωσω έτσι? δίνω όσο λέει με paypal και μου τα στέλνουν...σωστά? Αυτη εννοω '' μόνο ''

επίσης αν χαθεί το δέμα τι γίνεται?

και κάτι τελευταίο...στο paypal δεν είμαι verified (δεν χρησιμοποιώ πιστωτική)..απλά το χω συνδεδεμένο με λογαριασμό...δεν υπάρχει πρόβλημα με τις αγορές αυτές...σωστά?

 

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω ξαναγοράσει απο ebay :)

Καλησπερα! Σημερα παρειγγειλα και εγω τη βαση για τον αεραγωγο. Την εχει παρει κανεις? Τι λεει?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σημερα παρειγγειλα και εγω τη βαση για τον αεραγωγο. Την εχει παρει κανεις? Τι λεει?

Ευχαριστω!

 

Εγώ τελικά αυτήν πήρα που είναι και για τζάμι και για αεραγωγό. Δεν ήρθε ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σχεδον 3ετη συμβίωση με το Αρτεμις, προχθες έγινα κάτοχος του Diamond 2 αγοραζοντάς το απο τα wind σκέτη συσκευή... Τεσπα μην το κουράζω. Να ρωτησω λίγο κάτι σχετικά με το Ιντερνετ , έχω cosmote 120, μπορώ να χρησιμοποιήσω το HSPA για να μπώ ίντερνετ? Ή πρέπει να το βάλω σαν εξτρά στο συμβόλαιο μου? Τι χρεώσεις παίζουν γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη...

 

Ευχαριστώ

 

Μπενεις κανονικα, βαλε προγραμμα για να τσεκαρεις τα mb που καταναλωνεις γιατι αν περασεις το οριο θα κλες. Για να δεις ενα βιντεο στο youtube μπορει να θες και 100ευρω. spb gprs monitor ειναι το ποιο αξιοπιστο γι αυτη τη δουλεια, αρκει να το σεταρεις σωστα, ημερ, εκδοσης λογαρ. κτλπ.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αυτήν πήρα που είναι και για τζάμι και για αεραγωγό. Δεν ήρθε ακόμα

 

Εγώ θα περιμένω να βγει καμία που να είναι αποκλειστικά για το D2 (πιο συμμαζεμένη). Είχα πάρει μια από ebay για το D1 που ήταν ειδικά γι' αυτό και ήταν τέλεια.

 

Έχει να προτείνει κανείς κανένα screen protector; αυτό που είχε μέσα η συσκευασία έχει πιάσει σε 1-2 σημεία σκόνη και θέλω να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Πότε την πήρες την κάρτα? Εγω τους ρώτησα πόσες φορές και μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει στα χέρια τους αυτή τη συσκευή και έτσι δεν την έχουν τεστάρει. Γιατί μου είπαν ότι μπορεί να γίνεται προώθηση αλλά μπορεί να μην δουλεύει σωστά και να σε χρεώνει. Τσέκαρες ότι όλα είναι οκ στην αναλυτική?

 

Την καρτα την ειχα απο το προηγουμενο κινητο μου και την εβαλα και στο D2 με το που το πηρα. Δουλευει κανονικα και εχω κοιταξει και την αναλυτικη. Δεν υπαρχει καμια επιπλεον χρεωση. Στην αρχη μονο ειχε παρουσιασει ενα προβλημα: Καποιες φορες δε μπορουσες να το γυρισεις απο τη μια γραμμη στην αλλη και ηθελε soft reset, μετα εφτιαξε μονο του! :confused:

Ισως και με τα προγραμματα που εβαλα μεσα να πειραχτηκε κατι.

Link to comment
Share on other sites

tv out δεν έχει το D2.

 

δείτε και το νέο manilla. προσωπικά δεν μ'αρέσει καθόλου

http://wmpoweruser.com/?p=5321

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

Εχει δοκιμασει κανενας το Garmin Mobile XT με το ΤΔ2 του? καλητερα Γαρμιν η iGO8?

 

Ναι , δουλευει καλα!

Το iGO 8 ειναι καλυτερο και εχει λιγωτερη GPS LAG.

Aνεπιφυλακτα iGO 8.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να βγει καμία που να είναι αποκλειστικά για το D2 (πιο συμμαζεμένη). Είχα πάρει μια από ebay για το D1 που ήταν ειδικά γι' αυτό και ήταν τέλεια.

 

Έχει να προτείνει κανείς κανένα screen protector; αυτό που είχε μέσα η συσκευασία έχει πιάσει σε 1-2 σημεία σκόνη και θέλω να το αλλάξω.

 

Για δες αυτη στο ebay ( 3 Set x Momax Screen Protector for HTC Touch Diamond 2 ). Πολυ καλη, μπρος πισω, και δυσκολα κανει δαχτυλιες...

Link to comment
Share on other sites

tv out δεν έχει το D2.

 

δείτε και το νέο manilla. προσωπικά δεν μ'αρέσει καθόλου

http://wmpoweruser.com/?p=5321

 

Εμένα μου αρέσει. Πάει σιγά σιγά να περάσει όλες τις λειτουργίες των Windows στο TFLO3D. Αυτά τα "Add shortcut" στο Home tab μόνο δεν ξέρω αν θα είναι ωραία...

 

Για δες αυτη στο ebay ( 3 Set x Momax Screen Protector for HTC Touch Diamond 2 ). Πολυ καλη, μπρος πισω, και δυσκολα κανει δαχτυλιες...

 

Την έχεις δοκιμάσει; Στην αφαίρεση δεν αφήνει τίποτα πάνω στην οθόνη του D2, έτσι;

 

EDIT: δεν μπορώ να βρω τις συγκεκριμένες (momax) στο ebay.co.uk. Μπορείς να δώσεις link;

Link to comment
Share on other sites

igo8 λες καλύτερα e? ok.

Και κάτι ακόμα: βλέπω καμια φορα ότι ακόμα και αν είμαι συνδεδεμένος στο wifi, χρησιμοποιεί το 3g δίκτυο για να δει κάποια πράγματα, πχ καιρός. Υπάρχει τρόπος να του απαγορεύσω να μπαίνει στο net από 3g και να το κάνει από wifi mono?

Link to comment
Share on other sites

igo8 λες καλύτερα e? ok.

Και κάτι ακόμα: βλέπω καμια φορα ότι ακόμα και αν είμαι συνδεδεμένος στο wifi, χρησιμοποιεί το 3g δίκτυο για να δει κάποια πράγματα, πχ καιρός. Υπάρχει τρόπος να του απαγορεύσω να μπαίνει στο net από 3g και να το κάνει από wifi mono?

 

Ψάξε και κατέβασε το noData. Είναι free. Το κάνεις setup, το τρέχεις και εμφανίζει τις ενεργές GPRS συνδέσεις. Απενεργοποίησε τις όλες πλην την MMS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...