Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτά που πήρα απο ebay μπορώ να ελέγχω κάπως που βρίσκονται?

 

Εξαρταται απο τη μεθοδο αποστολης που χρησιμοποιει το μαγαζι που σου τα στελνει! Αν ειναι με απλο ταχυδρομειο τοτε δε γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...υπαρχει κανενας μεταφραστης ελληνικων σε αγγλικα κυριως,αλλα και σε αλλες γλωσσες για το κινητο μας?οπως π.χ το Slovoed για τα symbian....και επισης καποιο εορτολογιο?
Link to comment
Share on other sites

για το 1 χρειαζεσαι καποιο προγραμμα το οποιο θα τρεχει μαζι με το TF3D.

εγω χρησιμοποιω το homescreen++ (ειναι δωρεαν,googlισε το)

για το 2 ,νομιζω μπορεις ,πιο συγκεκριμενα θα το εμφανιζει στο TF3D εχεις τη δυανατοτητα να ορισεις να στο θυμιζει με ηχητικη ειδοποιηση

γιασ το 3 πετας τον ηχο που θες στο storage card /my documents χυμα και μετα πας ρυθμισεις/ ηχοσ/περισοτερα/notifications και επιλεγεις τον ηχο για το καθε γεγονος

φίλε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά όπως σου έγραψα δεν είμαι τόσο οικείος με τις εφαρμογές του τηλεφώνου μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς με το «θα το εμφανιζει στο TF3D εχεις τη δυανατοτητα να ορισεις να στο θυμιζει με ηχητικη ειδοποιηση»

ευχαριστώ εκ το προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ξεχνα αυτο που εγραψα.

πηγαινε στο ημερολογιο και ορισε ενα ραντεβου την ημερα των γενεθλιων που δεν θες να ξεχασεις,ονομασε το ραντεβου πχ γενεθλια μαριας, βαλτο να εμφανιζεται καθε χρονο,και επελεξε να σε ειδοποιει και ηχητικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα τηλέφωνο την expansys για να κάνω παραγγελία και μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο τους έστειλα φωτοτυπία της πιστωτικής και της ταυτότητας μου, και μετά από λίγο με παίρνουν και μου λένε ότι τελικα δεν υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια. Υπάρχει λόγος να ανησυχώ για την πιστωτική μου?

 

σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα εχουν οι ROM της VOda?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα τηλέφωνο την expansys για να κάνω παραγγελία και μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο τους έστειλα φωτοτυπία της πιστωτικής και της ταυτότητας μου, και μετά από λίγο με παίρνουν και μου λένε ότι τελικα δεν υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια. Υπάρχει λόγος να ανησυχώ για την πιστωτική μου?

 

σας ευχαριστώ.

 

Έχει αγοράσει και άλλος κόσμος με αυτόν τον τρόπο από Expansys, κι εγώ, χωρίς κανένα πρόβλημα. Μην ξεχνάτε τους εκπτωτικούς κωδικούς.

 

Επίσης όσοι κάνετε συναλλαγές με πιστωτική στο internet καλό είναι να έχετε ενεργοποιημένο και το webanking για να πιάνετε αμέσως τις άγνωστες χρεώσεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

είστε πολύ κολλημένοι με τις εκδόσεις. τα 6.5 δεν έχουν τίποτα που θα κάνει τη ζωή σου με τα pda Καλύτερη. είναι τα 6.1 με κάποιες μικρές χαζές διορθώσεις. τα 7 όντως θα είναι κάτι το εντελώς καινούργιο (δεν ξέρω αν θα μου αρέσει, θα δείξει).

 

Αν δεν βιαζοσουν να με πεις κολλημενο, θα καταλαβαινες οτι ενοω αντε να φευγει η 6.5 (την εχουν καθυστερησει πολυ) να μας φερουν τιποτα νεοτερο (με την 7) νωριτερα γιατι μας εφαγαν...

Αλλα βιαζοσουν να με κρινεις...

Και για να χρησιμοποιεις ακομη "μαμα" ROM και οχι καποια απο το xda χρειαζεσαι πολυ διαβασμα ακομη μεχρι να σου δωσω την αδεια να με κρινεις....

 

Το τι εχουν τα 6.5 σε σχεση με τα 6.1, τα 6, τα 5, τα 3, se ή οχι κλπ... δεν περιμενα εσενα να το μαθω... 5 χρονια στα pda-pe δεν ειναι και εχθες...

 

Αυτο που θα προσφερουν στην αγορα τα 6.5 σε σχεση με τα 6.1 (για να ξερεις) ειναι το οτι θα φυγουν απ'τη μεση για να στρωθουν στη δουλεια για τα 7 το οποιο δεν θα μπορουσαν να το προσφερουν τα 6.1 γιατι ηταν νωρις για τα 7... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η μπαταρια συγκριτικα με το diamond 1 τι λεει στη πραξη; Μικρη βελτιωση; Μεγαλη βελτιωση;
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με το HomeScreen++ και το SecondToday δε τα καταφερα.

Ισως κατι εκανα λαθος, αλλα βρηκα το spb wireless monitor και ειμαι ok απο μετρητη δεδομενων.

 

Κανενα καλο και παραμετροποιησιμο μετρητη εξερχομενων κλησεων εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους σας!

 

Ειμαι κατοχος ενος "διαμαντιου 2" και αντιμετωπίζω δυο προβληματακια...

Το πρωτο είναι οτι οταν λαμβανω μηνυματα ακουγεται μονο ο ηχος και δεν αναβει η οθονη του pda. Επισης με τη γραφίδα δε μπορω να επιλέξω πολλά αρχεία μαζί σέρνοντάς τη σταθερα πάνω τους οπως εκανα με παλιες συσκευες.

΅Εχει κανεις απαντησεις? Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους σας!

 

Ειμαι κατοχος ενος "διαμαντιου 2" και αντιμετωπίζω δυο προβληματακια...

Το πρωτο είναι οτι οταν λαμβανω μηνυματα ακουγεται μονο ο ηχος και δεν αναβει η οθονη του pda. Επισης με τη γραφίδα δε μπορω να επιλέξω πολλά αρχεία μαζί σέρνοντάς τη σταθερα πάνω τους οπως εκανα με παλιες συσκευες.

΅Εχει κανεις απαντησεις? Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

http://www.htc.com/www/supportdownloadlist.aspx?p_id=249&act=sd&cat=all

εχει το hotfix για το προβλημα του ηχου οταν λαμβανεις μηνυμα σε standby

 

στα sms για παραδειγμα , πρεπει να μπεις στο menu (η δεξι soft key) και εκει εχει να επιλεξεις ολα η καποια μηνυματα ...

ετσι αντιστοιχα εχει και για αρχεια κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και για να χρησιμοποιεις ακομη "μαμα" ROM και οχι καποια απο το xda χρειαζεσαι πολυ διαβασμα ακομη μεχρι να σου δωσω την αδεια να με κρινεις....

 

όσο αφορά το θέμα των ρομ, είμαι πολύ πιο μπροστά απο σένα :) δεν θα ασχοληθώ παραπάνω σε αυτό. άμα θες να μάθεις τι ξέρω και τι έχω προσφέρει εδώ μέσα τότε κοίτα όλα τα θέματα που έχω περάσει (Kaiser, Touch Pro, Diamond 2, κτλ) και μετά έλα να μου πεις αν μπορώ να σε κρίνω ή όχι.

 

σε όλα τα προηγούμενα pda μου, μία cooked rom ήταν απαραίτητη, στο D2 απλά δεν είναι. το κάνει κάποιος μόνο για το hobby του. θα δείς ότι έχουν συμφωνήσει και άλλοι μαζί μου πάνω στο θέμα εδώ μέσα, αλλά και στους xda. πάρε ένα παράδειγμα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=529260

 

η παραπάνω ρομ, είναι πολύ καλή αλλά όπως βλέπεις είναι η stock με μερικές ρυθμίσεις. ε αυτές τις έχω κάνει και μόνος μου.

 

Το τι εχουν τα 6.5 σε σχεση με τα 6.1, τα 6, τα 5, τα 3, se ή οχι κλπ... δεν περιμενα εσενα να το μαθω... 5 χρονια στα pda-pe δεν ειναι και εχθες...

 

σημασία έχει πόσο ενημερωμένος είναι κάποιος. μπορεί να αγόρασε κάποιος pda χθές και να διάβασε 300 σελίδες. σίγουρα θα ξέρει πολλά αν όχι περισσότερα απο κάποιον που έχει pda 5-6-7 χρόνια.

 

Αυτο που θα προσφερουν στην αγορα τα 6.5 σε σχεση με τα 6.1 (για να ξερεις) ειναι το οτι θα φυγουν απ'τη μεση για να στρωθουν στη δουλεια για τα 7

 

μπράβο σου. επαγγελματική απάντηση. να σου δώσω τώρα και την δικιά μου.

 

τα 6.5 είναι μια κοροϊδία της Microsoft, γιατί αναγκάστηκε να ανανεώσει ένα λειτουργικό που δεν το γούσταρε. το support της microsoft και τα update της για τα pda είναι θα έλεγα ανύπαρκτα.

 

με το iphone να κυκλοφορεί, αναγκαστήκανε να κάνουν λίγο πιο όμορφο το περιβάλλον τους (όσο μπορούσαν) ώστε να μην μείνουν πολύ πίσω στις πωλήσεις (κάτι που δεν νομίζω ότι καταφέρανε). Για μένα τα 6.5 δεν έπρεπε να υπάρχουν, κάθισε μια ομάδα προγραμματιστών και designers και φάγανε τόσο χρόνο για να φτιάξουν μια οφθαλμαπάτη. θα μπορούσαν πολύ απλά να αφιερώσουν αυτό το χρόνο στα 7.

 

τα 6.1 είναι μια χαρά, και αν ένας χρήστης ξέρει τότε μπορεί να τα κάνει και πολύ όμορφα.

 

Να σου δώσω και μια λίστα για το τι είναι "νέο" στα 6.5 να γελάσεις

 

1) The new Today Plug-In

2) Programs Menu

3) The new lock screen

4) Pop Up Menu

 

πηγή... http://www.pocketpc-live.com/top-stories/windows-mobile-6.5.html

 

σίγουρα θα είναι 1-2 πράγματα ακόμα, αλλά ΟΛΑ είναι ασήμαντα.

 

για αυτό μην μου δίνεις τέτοιες απαντήσεις εμένα. αυτά σε κάποιον που είναι νέος στα pda.

 

Σημείωση. για όσους δεν το ξέρουν, στους xda κυκλοφορεί η official rom των 6.5 για το Diamond απο την HTC. την δοκιμάζουν ακόμα για αυτό μην τρέξετε να την βάλετε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μετά από ένα ELF και ένα DIAMOND 1 ήρθε η σειρά του TOPAZ. Το παρέλαβα χθες από expansys στα 367.37€ μαζί με τα μεταφορικά (γλίτωσα το ΦΠΑ και -5% από κουπόνι). Η συσκευασία είναι πραγματικά ελεεινή (ούτε από μαύρο σε παζάρι έτσι).

 

Το τηλέφωνο εξωτερικά δείχνει πιο ποιοτικό και πιο εμφανίσιμο σε σχέση με το DIAMOND 1. Η οθόνη του φαίνεται καλύτερης ποιότητας από του D1 και φυσικά είναι και WVGA. Η stock rom με την οποία έπαιξα για κανένα 2ωρο μου φάνηκε γρήγορη (και γενικά το τηλέφωνο μου φάνηκε πιο γρήγορο σε σύγκριση με το D1, ακόμα και με cooked rom στο D1). Από χθες του έχω περάσει την TESS 2.1 του Aman από xda. Και μάλλον αυτή θα χρησιμοποιώ μιας και δεν έχει πολλές αλλαγές σε σχέση με τη stock rom πέρα από διάφορα tweaks, κάτι που μου αρέσει. Αν και κάποια στιγμή θα του βάλω για μια μέρα τα 6.5 σε cooked έτσι να τα δω πως είναι.

 

Αυτό που με έχει εντυπωσιάζει μέχρι στιγμής είναι η μπαταρία σε σχέση πάντα με το D1. Στο D1 αρκούσε μόνο να «παίξω» μαζί του για ένα λεπτό και έβλεπα τον μετρητή να μετράει αντίστροφα... Στο D2 -και μετά τις αλλαγές που προτείνει ο Webvirus- η διαφορά είναι αισθητή.

 

Θήκη δεν μπόρεσα να βρω εύκολα και παρήγγειλα αυτή. είναι λίγο ακριβή για αγορά από ebay αλλά την είδα και στο βιντεάκι που έχει ανεβάσει και φαίνεται ποιοτική και εφαρμόζει αρκετά καλά.

 

Να προσθέσω ότι και ο χρόνος που χρειάζεται να bootάρει είναι αρκετά μικρότερος από του D1.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο

 

Σε ευχαριστώ. Επόμενη κίνηση θα είναι να καταφέρω να κάνω το δύστροπο iGO (σε σχέση με το destinator) να παίξει. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Η υπηρεσια WIND 2inOne (δύο διαφορετικούς αριθμούς σε μία μόνο συσκευή) το εχει δοκιμασει καποιος ???

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Πήγα να κάνω back up με το sprite v 6.0.3.2082 και μόλις τελείωσε μου έκανε rebοοt το κινητό και δεν εμφανιζόταν το tf 3d αλλά μόνο τα κλασικα εικονίδια των windows. Έκανα επαναφορά με το ίδιο πρόγραμμα αλλά τα ίδια. Στο τέλος έκανα hard reset και επανήλθε το tf3d. Έκανα κάποιο λάθος; Αν ξαναγίνει το ίδιο μπορώ να επαναφερω το tf3d χωρίς hard reset;

Ευχαριστώ πολύ.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα και το iGO 8. Σπαζοκεφαλιά η εγκατάστασή του αλλά άξιζε τον κόπο. Μέρα με τη νύχτα σε εμφάνιση σε σχέση με το Destinator 7! Τις επόμενες ημέρες θα το δοκιμάσω και στην πράξη να δω τι λέει. :)

 

Υ.Γ. Δεύτερη μέρα με το τηλέφωνο και διαπιστώνω ότι άξιζε τα χρήματά του. Ανώτερο σε όλα από το D1.

Link to comment
Share on other sites

file fongoofy se euxaristo poli gia ti voitheia sou

 

me to hotfix de lithike to provlima mias kai me ton ixo den exo provlima alla me to fotismo tis othonis. diladi otan erxetai minima akougetai mono o ixos kai den anavei i othoni. auto me tin epilogi arxeion otan serneis epano tous ti grafida nomizo telika oti einai provlima kai prepei na steilo ti siskeui gia na tin elegxoun. esi exeis tin idia siskeui? kai an nai simperiferetiai to idio me ti dikia mou?

Link to comment
Share on other sites

file fongoofy se euxaristo poli gia ti voitheia sou

 

me to hotfix de lithike to provlima mias kai me ton ixo den exo provlima alla me to fotismo tis othonis. diladi otan erxetai minima akougetai mono o ixos kai den anavei i othoni. auto me tin epilogi arxeion otan serneis epano tous ti grafida nomizo telika oti einai provlima kai prepei na steilo ti siskeui gia na tin elegxoun. esi exeis tin idia siskeui? kai an nai simperiferetiai to idio me ti dikia mou?

 

Καταρχήν δες αυτο

 

Στο θέμα μας τώρα.

Και τα δυο που αναφέρεις υπάρχου και στο δικό μου. Δεν είναι προβλήματα. Απλά είναι επιλογές του κατασκευαστή που ίσως δεν μας αρέσουν.

Για επιλογή πολλαπλών αρχείων η λύση είναι να χρησιμοποιήσεις άλλον file manager. Δες το REsco File Explorer. Πολύ καλός αλλά όχι δωρεάν (τουλάχιστον δια της ευθείας οδού :) )

Υπάρχουν και άλλοι και δωρεάν, αλλά δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα μιας και με βόλεψε αυτός.

 

Για τα sms τωρα, δεν έχω κατι να προτείνω. Τουλάχιστον για μένα ήχος+δόνηση+flashlite μου είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα των sms λυνεται με μια ρυθμιση στην registry.

διαβασε το θεμα απο την αρχη,εχει γραφτει πως γινεται,αλλα δεν το θυμαμαι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...