Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Μήπως έχει κάρτα sim vodafone? Αν ναι τότε κάνε μια αναζήτηση στο παρόν θέμα και θα βρεις τι μπορείς να κάνεις για να το λύσεις. :)

 

ναι vodafone εχω,θα ψαξω αν και ειναι πολλες σελιδες.

 

 

 

οκ το βρηκα αν και δεν καταλαβα γιατι γινετε αυτο σε vodafone,και πρεπει να εχεις το νου σου οταν ανοιγει να πατας ενταξει,τι να κανουμε θα το υποστουμε κι αυτο.ευχαριστω για την βοηθεια,τελος το εχω τρεις βδομαδες και κατα τα αλλα ειναι αψογο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προβλημα κανενα ολα καλα!!!!!!!!!!!!(το εχω 10 μερες hackarismeno me helooX και τελευταια αναβαθμιση) και σε μενα το ξυπνητηρι δουλευει κανονικα!!!)

 

Μονο το paint pad μου το εκανε χ8ες το βραδυ επεξεργαζομε εικονα την κανω save στην καρτα αλλα οταν ανοιγω τις εικονες δεν υπαρχει μεσα ενω την βρισκω με το x-plore

 

Ξερει κανεις τοποτε???????

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 5800 εδώ και 6 μήνες περίπου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Update: Παρέλαβαν την καταγγελία 30/11/09.

Επικοινώνησε κάποιος από την Alpha Copy μαζί μου την Πέμπτη 3/12/09 (γιατί εγώ δεν ήμουν διαθέσιμος νωρίτερα) και ως δια μαγείας με ενημέρωσε το μεσημέρι της ίδιας ημέρας το σέρβις ότι το κινητό μου είναι έτοιμο.

Το παρέλαβα Παρασκευή για να ανακαλύψω ότι η οθόνη αλλάχτηκε μεν, δε λειτουργεί όμως ο proximity sensor όπως δούλευε πριν (κατά την κλήση και απομακρύνοντας το τηλέφωνο από το πρόσωπο μου, δε λειτουργούν τα touch πλήκτρα που εμφανίζονται στην οθόνη). Έχω βρει workaround κλειδώνοντας και ξεκλειδώνοντας το τηλέφωνο με το σχετικό κουμπί (οπότε όλα !φαίνονται! να δουλεύουν κανονικά), αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτή είναι η πλεον σωστή λύση. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Δε θα ήθελα να πρέπει να το ξαναπάω εκεί...

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω κι εγω το νοκια 5800 τον τελευταιο ενα μηνα εχω ενα προβλημα μπαινω στο youtube για να δω βιντεο και ενω παιζει κανονικα σταματαει στα 8-10 δευτερολεπτα και η μπαρα αναπαραγωγης προχωραει κανονικα και η εικονα παγωνει και σταματαει και ο ηχος δοκιμασα και hard φορματ και να κανω απεγκατασταση και εγκατασταση το flash lite 3,1.

Εχεις κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο 3 μηνες. Ξαφνικα με το που το ανοιγω μενει στην αρχικη οθονη ''NOKIA'' και κολλαει εκει και σβηνει μονο αν βγαλω την μπαταρια. Καμια ιδεα για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο 3 μηνες. Ξαφνικα με το που το ανοιγω μενει στην αρχικη οθονη ''NOKIA'' και κολλαει εκει και σβηνει μονο αν βγαλω την μπαταρια. Καμια ιδεα για αυτο?

 

βγάλε την κάρτα μνήμης και άνοιξε το κινητό!μετά βάλε την κάρτα μνήμης κλείστο και ξανά άνοιξέ το!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω κι εγω το νοκια 5800 τον τελευταιο ενα μηνα εχω ενα προβλημα μπαινω στο youtube για να δω βιντεο και ενω παιζει κανονικα σταματαει στα 8-10 δευτερολεπτα και η μπαρα αναπαραγωγης προχωραει κανονικα και η εικονα παγωνει και σταματαει και ο ηχος δοκιμασα και hard φορματ και να κανω απεγκατασταση και εγκατασταση το flash lite 3,1.

Εχεις κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα?

 

Καλησπερα σε ολους.Φιλε μου το ιδιο προβλημα εχω και εγω αλλα μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποια λυση.Μαλλον θελει λιγο ψαξιμο η υποθεση...

Link to comment
Share on other sites

παρατηρηστε οτι ενω κολλαει μολις ξεκιναει να παιζει αν πατησετε με τη γραφιδα παλι πανω στη μπαριτσα τοτε παει απο εκει και συνεχιζει κανονικα να παιζει...

καποιο bug ειναι αυτο που δεν υπηρχε πριν...

Link to comment
Share on other sites

Μου απενεργοποιείται μόνος του ο ήχος μηνύματος στο γενικό προφίλ, δεν έχω ακόμα δοκιμάσει με διαφορετικό προφίλ, κάποιος άλλος το έχει παρατηρήσει;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βαλεις τον ηχο στο C?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ήχο από κάρτα μνήμης, έχω από αυτούς που είχε μέσα η Nokia, άρα είναι στη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ψήφισα ότι δεν έχω πρόβλημα...τελικά εμφανίστηκε...:(

Δεν είναι το κλασικό πρόβλημα με την ένταση του ακουστικού, αν και στην αρχή του προβλήματος πίστεψα ότι ήταν αυτό..

Στις μισές εισερχόμενες κλήσεις δεν ακούω τίποτα απολύτως και μετά από 6-7 δευτερόλεπτα πέφτει και η γραμμή...υπέθεσα ότι φταίει το ακουστικό, οπότε όταν δεχόμουν κλήσεις που δεν άκουγα τον συνομιλητή τότε ενεργοποιούσα το μεγάφωνο και....και πάλι δεν ακουγόταν τίποτα...έπειτα το δοκίμασα με bluetooth...πάλι δεν ακούω τίποτα και ο συνομιλητής αναγκάζεται να με ξαναπάρει....επομένως δεν είναι το κλασικό πρόβλημα με το ακουστικό, σωστά?? Τι μπορεί να φταίει??

 

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από αναβάθμιση που πραγματοποιήθηκε πριν 5-6 μέρες...δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν αυτό φταίει..

 

EDIT

Από ό,τι διάβασα μετά από ψάξιμο είναι πρόβημα software, δεν είναι κάτι που διορθώνεται και υποτίθεται ότι πρέπει να αντικατασταθεί η συσκευή....για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Το 5800 το εχω 4 μηνες και παροτι εκανα αναβαθμιση οταν με παρουν τηλ. κολαει και αν δεν βγαλω την μπαταρια δεν γινεται τιποτα. Ασε που η μπαταρια κραταει μιση μερα.Ποια σχισμη ρε παιδια? να δω και το δικο μου αν εχει?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα μνήμης χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις και δες αν στρώσει. Αν συνεχίσει να στο κάνει και μετά το φορμάτ, πρέπει να το πας στο service.
Link to comment
Share on other sites

Ειμα κατοχος του εν λογω κινητου εδω και 2 εβδομαδες (μπαινω στην τριτη) και το μονο ουσιαστικο -αλλα και σπαστικο- προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να περασω προγραμμα GPS. Εδω και 2 μερες που το παλευω δεν δουλευει με τιποτα. Ή θα μου λεει "το Bluetooth" δεν ειναι ενεργοποιημενο", ή θα μου κολλαει στο αρχικο setup που επιλεγω γλωσσα. Μου φαινεται θα το παω στην ΝΟΚΙΑ για να μου περασει τους χαρτες και το προγραμμα, και θα τους κανω κατα 40 ευρω πιο πλουσιους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλορίζικο το 5800.:)

Τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο σου φαίνονται.

Διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ ,θα σου λυθούν πολλές απορίες.

Εκεί μέσα θα βρεις και το GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

.

Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια! λίγο βοήθεια γιατι δεν έχω κουράγιο να διαβάσω τις προηγούμενες. έχει κανένα μήνα που σβήνει το βλαμένο από μονο του στο κουτουρου, ακομα και με γεμάτη μπαταρία κλπ. Συνηθως σβήνει μετα από τηλέφωνο κλπ. Είναι ακρως εκνευριστικό...

 

υ.γ. όταν το ανοίγω δείχνει οτι είναι κλειδωμένα τα πλήκτρα...αρα μάλλον δεν είναι πρόβλημα μπαταρίας.

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

παιδια! λίγο βοήθεια γιατι δεν έχω κουράγιο να διαβάσω τις προηγούμενες. έχει κανένα μήνα που σβήνει το βλαμένο από μονο του στο κουτουρου, ακομα και με γεμάτη μπαταρία κλπ. Συνηθως σβήνει μετα από τηλέφωνο κλπ. Είναι ακρως εκνευριστικό...

 

υ.γ. όταν το ανοίγω δείχνει οτι είναι κλειδωμένα τα πλήκτρα...αρα μάλλον δεν είναι πρόβλημα μπαταρίας.

 

πηγα από το nokia store, εχει κάποιο πρόβλημα στις επαφες της μπαταρίας. Καλύπτεται απο την εγγυηση και θέλει 1-2 ώρες δουλείας. Θα το πάω αυριο.

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου βγάζει πρόβλημα κατά την ομιλία.

Ενώ μιλάω κανονικά με κάποιον ξαφνικά χάνετε η φωνή του και μετά από λίγο βγάζει σφάλμα σύνδεσης.

Δεν το κάνει πάντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου βγάζει πρόβλημα κατά την ομιλία.

Ενώ μιλάω κανονικά με κάποιον ξαφνικά χάνετε η φωνή του και μετά από λίγο βγάζει σφάλμα σύνδεσης.

Δεν το κάνει πάντα.

 

Το κάνει και το N97 μου αυτό πού και πού, αλλά μόνο στο δωμάτιό μου και στη σοφίτα που δεν έχω σήμα (0-1 γραμμές).

Μήπως φταίει το δίκτυό σου ή σου δείχνει ότι έχεις καλό σήμα όταν συμβαίνει αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και το N97 μου αυτό πού και πού, αλλά μόνο στο δωμάτιό μου και στη σοφίτα που δεν έχω σήμα (0-1 γραμμές).

Μήπως φταίει το δίκτυό σου ή σου δείχνει ότι έχεις καλό σήμα όταν συμβαίνει αυτό;

Κοίτα πριν είχα what's up στο Ν95 και ποτέ δεν το έκανε αυτό.

Τώρα με το 5800 που παρέμεινα στην COSMOTE αλλά έβαλα πρόγραμμα δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Επίσης μπορεί να είμαι και έξω και να το κάνει ή να έχει full σήμα την ώρα που το κάνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ψήφισα ότι δεν έχω πρόβλημα...τελικά εμφανίστηκε...:(

Δεν είναι το κλασικό πρόβλημα με την ένταση του ακουστικού, αν και στην αρχή του προβλήματος πίστεψα ότι ήταν αυτό..

Στις μισές εισερχόμενες κλήσεις δεν ακούω τίποτα απολύτως και μετά από 6-7 δευτερόλεπτα πέφτει και η γραμμή...υπέθεσα ότι φταίει το ακουστικό, οπότε όταν δεχόμουν κλήσεις που δεν άκουγα τον συνομιλητή τότε ενεργοποιούσα το μεγάφωνο και....και πάλι δεν ακουγόταν τίποτα...έπειτα το δοκίμασα με bluetooth...πάλι δεν ακούω τίποτα και ο συνομιλητής αναγκάζεται να με ξαναπάρει....επομένως δεν είναι το κλασικό πρόβλημα με το ακουστικό, σωστά?? Τι μπορεί να φταίει??

 

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από αναβάθμιση που πραγματοποιήθηκε πριν 5-6 μέρες...δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν αυτό φταίει..

 

EDIT

Από ό,τι διάβασα μετά από ψάξιμο είναι πρόβημα software, δεν είναι κάτι που διορθώνεται και υποτίθεται ότι πρέπει να αντικατασταθεί η συσκευή....για να δούμε...

Τελικά φαίνεται ότι διορθώθηκε το πρόβλημα... το πρόβλημα παρουσιάστηκε μόνο στη συγκεκριμένη περίοδο χρήσης, αφού από χθες που έβγαλα την μπαταρία για να αλλάξω σιμ, έχω δεχθεί πάνω από 10 κλήσεις και δεν ξαναπαρουσιάστηκε το φαινόμενο.. οπότε αν συμβεί σε κάποιον ας δοκιμάσει να βγάλει την μπαταρία και μάλλον θα στρώσει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλημέρα, η οθόνη κανει τις περίεργες γραμμές σαν να είναι χαλασμένη τηλεόραση.αυτο εγινε απο την τελευταια αναβαθμιση.καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, η οθόνη κανει τις περίεργες γραμμές σαν να είναι χαλασμένη τηλεόραση.αυτο εγινε απο την τελευταια αναβαθμιση.καμια λυση?

 

Κάθετες γραμμές που φαίνονται γενικά και κυρίως σε κλείδωμα - ξεκλείδωμα?

Συνήθως αυτό είναι πρόβλημα Hardware και θέλει service.. :(

Δεν νομίζω να φταίει η αναβάθμιση.. Απλά έτυχε...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...