Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Με την οθόνη όταν είναι κλειστό και το ανοίγετε, έχει κανείς πρόβλημα; Σήμερα μου έκανε ένα μαύρισμα την ώρα που φόρτωνε το λογότυπο της νόκια, αλλά μετά άνοιξε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες προτεινετε μ ενα Nokia Shop για να παω το 5800 μ γιατι μετα απο update που του εκανα δν ξαναψε ποτε οποτε πρεπει να το φτιαξω αμεσα. Εχω ακουσει οτι κανουν κανα μηνα και για να στο δωσουν ισχυει κατι τετοιο? Τωρα με το θεμα του update το πιο πιθανο ειναι η να μην το κατεβασε σωστα η δν εκανε σωστα την εγκατασταση κ του αλλαξε τα φωτα. Το μονο π κανει οταν το παταω να ανοιξει απλα ξεκιναει η δονηση για κανα λεπτο χωρις να αναψει η να δειξει κατι η οθονη κ μετα σταματαει. Εχω βγαλει memory card & sim κ κανει παλι το ιδιο. Format δν μπορω να κανω για τον λογο οτι δν γινεται τπτ την στιγμη π δν εμφανιζει κατι στην οθονη οπως κ αν το συνδεσω με καλωδιο usb στο pc παλι δν κανει τπτ...Οποτε το Nokia Shop μ φαινεται μονοδρομος...

 

Φιλε, εχω το ιδιο προβλημα, το εστειλα στην ΝΟΚΙΑ το πηρα μετα απο ένα μηνα και σε μια βδομαδα ξαναχάλασε, το ξαναπήγα και 15 μερες τώρα που το έχω στείλει ουτε εισαγωγή δεν το εχουν κανει, παμε για δυο μήνες. καλα ξεμπερδεματα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 5800 έχει μεγαλύτερο πρόβλημα απ’ότι περίμενα, το όχι κανένα πρόβλημα μπορεί να φαίνεται με μεγαλύτερο ποσοστό αλλά στην πραγματικότητα έχει το μικρότερο. Αν προστέσεις όλα τα προβλήματα μαζί βγαίνει 55% σε σχέση με το 45% που έχει το κανένα πρόβλημα. Κρίμα γιατί το περίμενα πως και πως και τώρα που έχω και εγώ πρόβλημα απογοητεύτηκα τελείως.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες, σαν νέος και εγώ στην παρέα των 5800 έχω να προσθέσω 2-3 ερωτήσεις..

 

Καταρχάς, στα ξαφνικά σταμάτησε να εμφανίζει την αρχική οθόνη το λογότυπο δικτύου μου (Vodafone) και την εμφάνιση του ενεργού προφίλ !!

Έκανα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων, αλλά τίποτα!

Έκανα fw update, αλλά και πάλι τίποτα!!

 

Ξέρετε τι άλλο μπορώ να κάνω ??

 

Δεύτερον, αν κλείσω το κινητό μου κ το ξανανοίξω, δεν μπορώ να πάρω κανένα τηλέφωνο!

Μου εμφανίζει "Μόνο επείγουσες κλήσεις" και δεν παίρνει τίποτα! Ούτε καν την κάρτα μου! Ακόμα και στο προφιλ "εκτός σύνδεσης"...

Καταλάθως βρήκα μια προσωρινή λύση...

(το λέω μήπως έχει τύχει και σε κάποιον άλλο... Απλά ανοίγεις και κλείνεις το Bluetooth του κινητού! Μετά παίρνει κανονικότατα!!! Μέχρι και να ξανακλείσεις/ξανανοίξεις τη συσκευή... Μετά πάλι το ίδιο)

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει ?? Αυτό μου το έβγαλε μετά το fw update!!!

 

 

- Ακόμα θέλω να ρωτήσω αν χάνονται όλοι φάκελοι που έχεις δημιουργήσει στις "εικόνες" μετά από ένα Hard restart!

- Μπορώ με κάποιο τρόπο το κινητό μου να αναγνωρίζει τους φακέλους των εικόνων όπως κάνουν όλα τα sony ericcsson ?? Δυστυχώς το 5800 τα έχει όλα χύμα !!! :(

- Τα τηλέφωνα (επαφές) χάνονται μετά από ένα hard restart ??

Πρέπει να τα ξαναπερνάω ένα - ένα ??

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και sorry για τις πολλές ερωτήσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα σε hard format.

Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Με το hard format θα χάσεις τα πάντα από τη μνήμη της συσκευής, αλλά όχι και από τη κάρτα μνήμης.

Συγκεκριμένα, αν τα άλμπουμ φωτογραφιών είναι δημιουργημένα στη κάρτα μνήμης δεν θα τα χάσεις.

Τις επαφές μπορείς να τις σώσεις εύκολα και γρήγορα με μια απλή αντιγραφή στη κάρτα μνήμης. Αυτό γίνεται μέσα από το εικονίδιο Επαφές > Επιλογές > Επιλογή όλων και αφού τις επιλέξεις όλες πατάς Επιλογές > Αντιγραφή > Κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν διορθώσει την σχισμή. Πόσο καιρό το κρατήσανε το τηλέφωνο, μπορεί και να μου το φτιάξει την ίδια στιγμη ;;; Μαζί διορθώνουν και τα τριξίματα από τα πλαστικά;;; Σε ένα σημείο είναι σαν να έχει ξεβάψει το μπλε και φαίνεται πιο ανοικτό αυτό το διορθώνουν;;;

Στην κατεχάκι θα το πάω νομίζω ότι είναι το καλύτερο (ξέρετε αριθμο;;; ).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το προβλημα οτι οταν το ανοιγω απο το πλαινο κοθμπι του ξεκλειδωματος μου βγαζει κατι γραμμες στην οθονη και δεν βλεπω τπτ..
Link to comment
Share on other sites

οταν λετε μικρι σχισμη τι ακριβως εννοειτε?

Το δικο μου προβλημα ειναι οτι μετα απο μια ωρα στην αναπαραγωγη μουσικης κανει μικρο διακοπες οπως πχ πηδαει ενα cd δεν λυθηκε με αναβαθμιση (εχω 20.0.012) το μονο που το διορθωνει για την επομενη ωρα ειναι να ανοιξω παλι την οθονη

Μηπως ι επεξεργαστικη ισχυς επρεπε να ειναι μεγαλυτερη? ή μεγαλυτερα ανοιγματα για καλυτερη ψυξη? ΄ή καλυτερα εκτενεστερη χρηση αλουμινιου?

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε πιά με αυτήν την περιβόητη σχισμή, κάντε αναζήτηση λίγο στο θέμα και θα βρείτε τί είναι.

Το τελευταίο firmware είναι το 30, πως έκανες αναβάθμιση και έχεις το 20 ? :blink:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Mιας και εχει πολυσυζητηθει η σχισμη, να αναφερω κατι.

Την τελευταια εβδομαδα πηρα στα χερια μου για ''tuning'' 3 καινουργια 5800 ενα κοκκινο και δυο μπλε.

Και τα 3 ειχαν τελεια εφαρμογη πλαστικων, καμια σχεση με τη συσκευη που εχω εγω.

Δεν τριζει τιποτα και η αισθηση ειναι πιο στιβαρη.

Και κυριως η σχισμη δεν υπαρχει.

Οχι απλα την εχουν καλυψει η δεν φαινεται, δεν υπαρχει.

Τα πλαστικα βαζοντας το νυχι δεν υποχωρουν οσο στο δικο μου, το οποιο εχει το γνωστο μεγεθος που εχω δει σε πολλα.

Προφανως κατι εχει αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαίρεται!!

Από προχθές αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στο 5800.

Όταν πατάω το πράσινο κουμπάκι της κλήσης, πια δεν μου εμφανίζει το μητρώο κλήσεων οπως επίσης με το παρατεταμένο του δεν κάνει φωνητική κλήση.

Κατι αντίστοιχο συμβαίνει και όταν προσπαθω να πατήσω την συντόμευση του ημερολογίου από την κεντρική οθόνη(εκεί που επίσης επιλέγεις προφίλ)

Γνωρίζει κανένας τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το 5800 απο τοτε που βγηκε.

εχω κανει οσα updates πρεπει.ολα μια χαρα μεχρι χτες..

παρουσιασε προβλημα στο πεδιο των sms.

Για παραδειγμα ειχα 300 εισερχομενα κ τωρα εχω 112:blink:

εψαξα και σε καρτα μνημης και στο κινητο αλλα πουθενα.

πειτε μου οτι δεν εχουν χαθει και οτι μπορει να διορθωθει.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι εχω παρατηρησει κολλημα οταν μπαινω στο ραδιοφωνο και κοιταω το μενου του.... μετα απο λιγη ωρα (15-20 δευτερολεπτα) ξεμπλοκαρει....

Ευτυχως δεν ειναι και σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω σε πολλές εφαρμογες και πόσο μάλλον στο φώρτωμα των εικόνων, ηχων κλπ.

Μπορεί να μην είναι επί του θέματος αλλά μήπως ξέρει κανείς κανένα καλό cervice point της νόκια στη θεσσαλονίκη.(το λέω επειδή έχω πέσει και σε κομπογιανίτη)

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...8 στις 10 φορες που θα με παρουν τηλεφωνο δεν μπορω να πατησω answer ή reject απο την οθονη...με αφηνει μονο απο τα κουμπια...δεν ειναι ενοχλητικο αλλα θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει λυση(εκτος απο φορματ γιατι τα βαριεμαι:P)
Link to comment
Share on other sites

απο χθες δν πατιεται το πληκτρο κλησης για να μου δωσει τις κλησεις μητρωου. Προσπαθησα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα μου ζηταει κωδικο. ποιος ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πατιέται ή το πιέζεις και δεν κάνει τίποτα; Όταν δέχεσαι κλήση, πιέζοντάς το, δεν απαντά; Δοκίμασε να εκκινήσεις την συσκευή χωρίς την κάρτα μνήμης και μετά χωρίς την sim να δεις μήπως ξεκολλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα την αναβάθμιση του fw, έβαλα και κανα-δυο εφαρμογές και τώρα δεν λειτουργεί το πλαϊνό κουμπί της κάμερας.

 

Δηλ. όταν το πατάω απ'την κεντρική οθόνη δεν ξεκινάει η φωτογραφική. Όταν πάω από Εφαρμογές>Κάμερα λειτουργεί κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα την αναβάθμιση του fw, έβαλα και κανα-δυο εφαρμογές και τώρα δεν λειτουργεί το πλαϊνό κουμπί της κάμερας.

 

Δηλ. όταν το πατάω απ'την κεντρική οθόνη δεν ξεκινάει η φωτογραφική. Όταν πάω από Εφαρμογές>Κάμερα λειτουργεί κανονικά...

εχεις καρτα vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο σχεδον ενα μηνα και μεχρι στιγμης δε μου εχει παρουσιασει καποιο σοβαρο προβλημα απο αυτα που αναφερονται..Μονο μια φορα μου κολλησε και δε μου ανοιγε και εφτιαξε βγαζοντας και τη καρτα μνημης εκτος απο τη μπαταρια..Εκεινο που με προβληματιζει ειναι που ζεστενεται αρκετα π.χ. με μιση ωρα συνδεση στο ιντερνετ .Συμβαινει και σε σας;παντως παλιοτερα κινητα που ειχα δυσκολα ζεστενοταν ετσι..να φταιει που η κεραια βρισκεται στο κατω μερος της συσκευης;ή να εχει προβλημα η μπαταρια μου;
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...