Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΝΟΚΙΑ 5800 ΕΧΩ....ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE

ΣTHN V.21.0.025

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ META ΑΠΟ UNLOCK...

 

ΚΑΝΕΙΣ 2-3 (LOCK- UNLOCK) ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΧΕΤΑΙ ....

 

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ? ΟΘΟΝΗ Ή ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ?

 

ΔΕΙΤΕ ΥΑΗΟΟ.COM ....5800 LCD CORRUPT...ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ..ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρώτα απ όλα θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχει αναφερθεί πάρα μα πάρα πολλές φορές.

Πρόκειται για πρόβλημα hardware.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εγω και αλλοι δυο φιλοι μου πηραμε το ΝΟΚΙΑ 5800 ,πριν 1(+) μηνα. εγω δεν εχω κανενα σοβαρο προβλημα μεχρι τωρα ,εκτος απο ενα καμενο πιξελ και 3-4 φορες που με πεταξε εξω ο browser . Ακομη το σημα της κεραιας ειναι απο μηδεν εως 3-4 γραμμες και δεν πιανει παντου.(σε σχεση με το προηγουμενο Ν73 μου και στις ιδιες περιοχες)

 

Ο ενας φιλος μου το εστειλε στο σερβις,για το ακουστικο και κατι κολληματα.

 

Στον αλλο φιλο μου δεν δουλευει το πληκτρο της καμερας και αρχισε τωρα τελευταια να σβηνεται το μητρωο των κλησεων,χωρις λογο.Δηλαδη ,τωρα αν με παρει τηλεφωνο και αργοτερα πατησει το πρασινο πληκτρο,μπορει να ειναι στο μητρωο το νουμερο,μπορει και να μην ειναι.Ξερει κανεις αν διορθωνεται αυτο ? (ειναι στην τελευταια αναβαθμιση)

Link to comment
Share on other sites

Για το πλήκτρο της κάμερας έχει αναφερθεί άπειρες φορές πως ευθύνεται η κάρτα sim όταν αυτή είναι της Vodafone.

Λύνεται είτε πατώντας Ok στο μήνυμα Welcome κάθε φορά που ανοίγεις τη συσκευή, είτε βάζοντας εικόνα υποδοχής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω,εχω διαβασει ολα τα posts.για το αλλο με το μητρωο θα ηθελα να μαθω ,αν εχει συμβει σε κανεναν αλλο και αν λυνεται.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω,εχω διαβασει ολα τα posts.για το αλλο με το μητρωο θα ηθελα να μαθω ,αν εχει συμβει σε κανεναν αλλο και αν λυνεται.

 

Μήπως ο φίλος σου αλλάζει sim ; Γιατί αν δεν κάνω λάθος κάθε φορά που αλλάζεις sim και σου ζητεί κωδικό ασφάλειας σβήνετε το μητρώο.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις την τελευταια αναβαθμιση στην συσκευη σου? Εαν οχι δοκιμασε να την περασεις λογικα θα σταματησουν τα προβληματα. Εαν την εχεις τοτε καλο θα ειναι να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη.

 

Ενα κολπακι που μπορεις να κανεις με το μητρωο ειναι να κατεβασεις την διαρκεια απο τις 30 στις 10 ημερες. Το καναμε αυτο παλια (αξεχαστες εποχες 6600 :D) αλλα δεν ξερω εαν γινει κατι αυτα τα προβληματα σταματησαν πριν χρονια για αυτο καλυτερα να ακολουθησεις τις πρωτες διαδικασιες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΚΙΑ 5800 ΕΧΩ....ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE

ΣTHN V.21.0.025

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ META ΑΠΟ UNLOCK...

 

ΚΑΝΕΙΣ 2-3 (LOCK- UNLOCK) ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΧΕΤΑΙ ....

 

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ? ΟΘΟΝΗ Ή ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ?

 

ΔΕΙΤΕ ΥΑΗΟΟ.COM ....5800 LCD CORRUPT...ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ..ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ...

 

το ιδιο μου παρουσιασε και μενα ,ειναι προβλημα οθονης,το ειχα στειλει service το φτιαξανε και μετα το πουλησα γιατι απογοητευθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανήκω στην ομάδα που πηρε το 5800 τον Ιανουάριο με τη προσφορά της Vodafone.ΤΗ πρώτη βδομαδα μου βγαλε πρόβλημα ακουστικου. Πριν τρεις βδομάδες απο σήμερα όπως πήγαινε να το ξεκλειδώσω με το πλαινό κουμπί μου έβγαζε γραμμές η οθόνη και δεν εβλεπα τίποτα όμως το κινητο επανερχοταν αν το κλείδωνα και το ξεκλέιδωνα με το πλαινό κουμπί. Μετα απο αυτο καθημερινα τα κρούσματα ήταν περισσότερα για μια εβδομαδα που έφτσα στο σημείο να μην επανέρχεται με τίποτα και να το πάω στη ΝΟΚΙΑ. Μάλλον είμαι πρώτος που το παθαίνει.Το κινητό πήγε στα κεντρικά και μου είπαν οτι θα πρέπει να περιμένω το ελάχιστο 10 μέρες.Αξίζει να πιέσω τη κατάσταση στη ΝΟΚΙΑ;

 

Εχει λιγες μερες που αντιμετωπιζω και γω το ιδιο προβλημα...η λυση δηλαδη απ οτι καταλαβαινω ειναι το service.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να πας στο service, δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eχεις την τελευταια αναβαθμιση στην συσκευη σου? Εαν οχι δοκιμασε να την περασεις λογικα θα σταματησουν τα προβληματα. Εαν την εχεις τοτε καλο θα ειναι να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη.

 

Ενα κολπακι που μπορεις να κανεις με το μητρωο ειναι να κατεβασεις την διαρκεια απο τις 30 στις 10 ημερες. Το καναμε αυτο παλια (αξεχαστες εποχες 6600 :D) αλλα δεν ξερω εαν γινει κατι αυτα τα προβληματα σταματησαν πριν χρονια για αυτο καλυτερα να ακολουθησεις τις πρωτες διαδικασιες.

 

ειναι η τελευταια αναβαθμιση,ναι. θα πω τον φιλο μου να δοκιμασει αυτο που λες για το μητρωο,στις 10 μερες ...

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο καιρο το κινητο μολις κινηθεί λίγο απότομα σβήνει! μαλλον η μπαταρία δεν κάνει καλή επαφή! πλεον εχω βάλει ενα μικρο χαρτάκι για να σφηνώνει η μπαταρία!!!!! αν είναι δυνατόν1 υπάρχει αλλη λύση???
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης και αρχιζουν να μου αμφανίζονται τα πρώτα προβληματάκια(οχι και πολυ σημαντικά παρόλα αυτα...)

Απο την αρχή κριτήκαρα την κατασκευή του κινητου όσο αφορά την εξωτερική εμφανιση και τώρα βλέπω ορισμένα πλαστικα να μην είναι τέλεια κολλήμένα μεταξύ τους.Στο πραμικρό άγγιγμα νιώθεις να κουνιούνται...

 

Έστω και αυτη η μικρή μετατόπιση πάντως είναι αρκετή να μου χαλάσει την καλή διαθεση από τα τόσα καλούδια που έχω δει στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο καιρο το κινητο μολις κινηθεί λίγο απότομα σβήνει! μαλλον η μπαταρία δεν κάνει καλή επαφή! πλεον εχω βάλει ενα μικρο χαρτάκι για να σφηνώνει η μπαταρία!!!!! αν είναι δυνατόν1 υπάρχει αλλη λύση???

Να το πας στο service να το κοιτάξουν. Είναι κρίμα σε τέτοιο κινητό να χρησιμοποιείς χαρτάκια και να φοβάσαι μη σου σβήσει ανά πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Το 5800; Αντιθέτως, το έχω προτείνει σε πάρα πολύ κόσμο (συγγενείς και φίλους) και κανένας, μα κανένας δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το 5800; Αντιθέτως, το έχω προτείνει σε πάρα πολύ κόσμο (συγγενείς και φίλους) και κανένας, μα κανένας δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Δηλαδη δεν ειχαν σχισμη αυτα τα κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν, έτσι είναι η κατασκευή τους. Άλλα την έχουν λιγότερο άλλα πιο πολύ. Είναι απλό, φταίει η βίδα που βρίσκεται αριστερά στην μπροστά κάμερα, δεν μπορεί να σφίξει πιο πολύ. Εμένα λύθηκε το πρόβλημα της σχισμής μόλις έκανα αλλαγή πρόσοψης. Το έκανα μαύρο το 5800 και πλέον δεν έχει καμία σχισμή. Μπήκαν καινούργια πλαστικά, βίδες και πλέον είναι στιβαρό, χωρίς σχισμή και τριξίματα. Μάλλον η λύση είναι να περαστούν νέες βίδες οι οποίες κάνουν το κινητό πιο δεμένο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει παρασκευη στα κεντρικα εδω και ο υπευθυνος ηταν παντελως ανενημερωτος για το προβλημα της σχισμης, και οταν ρωτησε μεσα καποιους τεχνικους, ειπαν να αλλαξουμε τα καλλυματα. οταν τον ρωτησα θα ειναι μεσα στην εγγυηση, μου απαντησε μαλλον. αναθεμα την τυφλα τους. δεν υπαρχει απαντηση μαλλον, τι σοι υπευθυνος ειναι εκει? και φυσικα ουτε λογος για επιτοπου service, μου λεει αστο και ελα μετα απο 3-4 ωρες... μεγαλος κοπος να βιδωθει ενα καλλυμα. :mad:

αντε να κλεισει, να ερθει καμια σοβαροτερη εταιρεια, με καλυτερους υπαλληλους.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης και αρχιζουν να μου αμφανίζονται τα πρώτα προβληματάκια(οχι και πολυ σημαντικά παρόλα αυτα...)

Απο την αρχή κριτήκαρα την κατασκευή του κινητου όσο αφορά την εξωτερική εμφανιση και τώρα βλέπω ορισμένα πλαστικα να μην είναι τέλεια κολλήμένα μεταξύ τους.Στο πραμικρό άγγιγμα νιώθεις να κουνιούνται...

 

Έστω και αυτη η μικρή μετατόπιση πάντως είναι αρκετή να μου χαλάσει την καλή διαθεση από τα τόσα καλούδια που έχω δει στο κινητό

υπερβολές βρε παιδία. τα κοπανάτε στους τοίχους; εγώ το έχω 15 μέρες και το βλέπω μια χαρά. που να δείτε το g700 της sony που ξεκόλαγαν όλα σαν αυτοκόλητα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα παΐδια γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό αλλά πολλές φόρες εκεί που μίλα σβήνει μονό του και γενικά πολλές φόρες κολλάρει κάνει restart και ξανανοίγει μονό νουνεχή το τελευταίο update τι μπορεί να είναι; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα παΐδια γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό αλλά πολλές φόρες εκεί που μίλα σβήνει μονό του και γενικά πολλές φόρες κολλάρει κάνει restart και ξανανοίγει μονό νουνεχή το τελευταίο update τι μπορεί να είναι; ευχαριστώ

 

θα σου προτεινα να κανεις ενα 'hard reset' δινοντας *#7370# αφου εχεις κανει αντιγραφο ασφαλειας.Αν δεν στρωσει,ποσταρε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...