Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παει στα ελτα κ μου εχουν πει οτι δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα, οσι για την αργια τους που διηρκησε μια βδομάδα ηταν τελη Σεπτ με αρχες Οκτ. Η αποστολη του κινητου κου εγινε 19/09 ,απεχει 10 μερες απ την αργια τους οποτε ... πως την επηρεάζει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έφυγε 19, ή τότε έκανες παραγγελία;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε 19, ή τότε έκανες παραγγελία;;

17/09 εγινε η παραδοση και 19/09 λεει dispatched to overseas country code GR , εγω καταλαβαινω οτι 19 εφυγε, εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τότε έφυγε, αλλά γιά γράψε τον αριθμό γιά να δούμε ... ελπίζω να μην είναι με NL.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

RF282308309SG

 

To πιο πιθανό είναι φίλε μου πως βρίσκεται κάπου σε κάποιο σάκο στο Ελ. Βενιζέλος και περιμένει τη σειρά του...

Πιθανολογώ πως αν όχι αύριο - μεθαύριο, την άλλη εβδομάδα θα το έχεις στα χέρια σου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητάμε αυτό το πράμα. Ζητάμε να λέει 1 χρόνο και να είναι ένας χρόνος. Όχι 6 μήνες ή 1 μήνας ή 7 μέρες.

 

Ας βάλουν την πραγματική δυνατότητά τους για εντός εγγύησης επισκευή βλαβών. Να μην κοροϊδεύουν λέμε. Μετά όντως το μπαλάκι είναι στον αγοραστή. Αν πχ το Geekbuying βγει και πει ξεκάθαρα ότι η πραγματική εγγύηση είναι ένας μήνας, φυσικά και δεν θα δώσω 200€ για να πάρω ένα οχταπύρηνο tablet από κει. Θα το πάρω από αυτόν που έχει 6 μήνες. Ή και δεν θα πάρω καθόλου, θα βάλω κάτι παραπάνω και θα πάρω από Ελλάδα. Και από το Geek θα πάρω μόνο android tv sticks των 30€.

 

Απαιτώ να έχω αυτό που υποσχέθηκαν κατά την αγορά. Ούτε επι τόπου αντικατάσταση θέλω, ούτε νέο tablet αν χαλάσει αυτό και φτιάχνεται, ούτε λεφτά πίσω. Θέλω όμως στον χρόνο εγγύησης να είναι τυπικοί. Αν ανακαλύπτω εκ των υστέρων τα ψιλά γράμματα, ή αλλαγή όρων εκ των υστέρων, αυτό λέγεται εξαπάτηση.

 

Σωστος .......

Αυτο θα ηταν το ιδανικο σεναριο .... μονο που δεν επαληθευεται απο τα διαφορα περιστατικα που αναφερονται εδω.

Χρειαζεται ως αναγκαιοτητα καποιος που θα ειναι και ενεργο μελος αυτου του φορουμ να του το πει ξεκαθαρα ο κινεζος και δεν το καταλαβαινει απο μονος του σε ποιο πλαισιο κινειται το θεμα της εγγυησης των κινεζομαγαζων ?

Δεν βγαινει ξεκαθαρα οτι η πολιτικη τους ειναι μισολογα κ ευχολογια με σκοπο να πετυχουν την πωληση??

 

Με λιγα λογια οπως το εθεσε ο φιλος θελει τον Κινεζο να γινει Γερμανος !!! (δλδ με νοοτροπια Γερμανου - ΒορειοΕυρωπαιου).

Μαλλον ειναι λιγο ουτοπικο θα ελεγα να το δουμε να συμβαινει τουλαχιστον στο κοντινο μελλον.

Δυσκολη ακομα η ζωη εκει με πολυ πρεσο και συνεπως αλλες οι προτεραιοτητες τους.

Link to comment
Share on other sites

To πιο πιθανό είναι φίλε μου πως βρίσκεται κάπου σε κάποιο σάκο στο Ελ. Βενιζέλος και περιμένει τη σειρά του...

Πιθανολογώ πως αν όχι αύριο - μεθαύριο, την άλλη εβδομάδα θα το έχεις στα χέρια σου.

 

Παναγιώτης

Μακάρι φιλε μου κ ευχαριστώ για την απαντηση σου, θα περιμενω ως αρχες επομενης κ μευα θα σας ρωτησω πληροφοριες για το πως σωζω τα λεφτα μου μεσω paypal υποθετω γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

RF282308309SG

Εδώ λέει άλλα ....

https://www.aftership.com/courier/4px?lang=en

αλλά εάν συνεχισθεί η συζήτηση, ας γίνει εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 γιατί είμαστε εκτός θέματος ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν προσέξεις, πολλά καταστήματα δίνουν την τιμή σε ευρώ γιατί αναγνωρίζουν από που είσαι, αλλά όταν πληρώνεις, η τιμή στο paypal πηγαίνει σε δολλάρια ...

 

Λογικα δεν εχει ανανεωσει την ισοτιμια το site και αν προχωρησεις σε αγορα θα στη δειξει σε $ και οχι €.

 

Edit: δεν το προσεξα, με προλαβε ο φιλος πιο πανω.

 

μαλιστα,αρα για αυτο το αφηνουμε σε δολλαρια.και αφηνουμε μετα στη τραπεζα τη μετατροπη.ευχαριστω μαγκες

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα, δηλ. δεν μπορουμε να εχουμε μια στανταρ εγγυηση? εξαλλου οι κατασκευαστες δεν δινουν εγγυηση στους ντηλερς

αυτους που πουλανε στα σαιτ τους? που σιγουρα πρεπει να τους δινουν 1 χρονο..

 

Αυτο που λες που το βασιζεις? Ξερεις κατι συγκεκριμενο?

 

Η αλυσιδα ειναι: εργοσατσιο παραγωγης ---> αποθηκη (χονδρεμπορος) -----> online καταστημα πωλησης

αν κ για καποιες εταιριες νομιζω μικροτερες τους δινουν και απευθειας.

το περιεργο θα ηταν αν τους εδιναν σε αυτες τις τιμες που πουλανε και πληρη εγγυηση 1 ετος. Το πολυ να παιρνουν μυρωδια απο εγγυηση και εννοω αντε για 1 στα10 μεσο ορο , για καποιον που ειναι πολλαπλος αγοραστης, που τους πιεσε πολυ , που ειναι κραυγαλεα περιπτωση σφαλματος συσκευης, που ειναι πιο κοντα στην ημερομηνια πωλησης, και κατι που δεν μπορουν να το αποφυγουν στην τελικη.

 

Την σωστη τοποθετηση την εκανε φιλος πιο πριν και συμφωνω. Παρτε κινητα απο εκει μονο απο σοβαρες εταιριες που πιο δυσκολο να βγαλουν προβληματα αν κ οχι απολυτο, και προσθετω μεχρι γυρω στα 200 $ πανω κατω (αναφερομαι στην δυναμικη του μεσου αγοραστη). Δεν θα προσφερει κατι ιδιαιτερα παραπανω κατι πιο ακριβο, ειδικα αν το ποσο αυτο ειναι σημαντικο για εσας και δεν το θεωρειτε ασημαντο κοστος σε περιπτωση που κατι βγαλει προβλημα στην πορεια.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,αρα για αυτο το αφηνουμε σε δολλαρια.και αφηνουμε μετα στη τραπεζα τη μετατροπη.ευχαριστω μαγκες

 

Μην μπερδεύεσαι.

Το είδους του νομίσματος με το οποίο θα πληρώσεις δεν έχει να κάνει με την επιλογή νομίσματος στο site. Οι αγορές από Κίναι γίνονται πάντα σε δολλάρια. Εσύ επιλέγεις μόνο το εάν την μετατροπή σε ευρώ θα την κάνει η τράπεζά σου ή το paypal (εάν πληρώνεις έτσι).

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και κινεζικα καταστηματα που μπορεις να πληρωσεις απευθειας σε € αλλα σε κλεβουν περισσοτερο και απο το paypal οποτε αγοραζουμε σε $ και αφηνουμε την μετατροπη στην τραπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Να προσπαθησουμε να βαλουμε τα πραγματα σε μια ορθολογικη βαση .......

Η λογικη λεει οτι ολα τα καταστηματα απο εκει λιγο πολυ την ιδια πολιτικη εχουν με την εγγυηση με καποιες μικρες διαφοροποιησεις.

Δλδ οταν τους λες για εγγυηση πετανε χαρταετο !!

Να δουμε ομως αν αυτο μπορει να εχει καποια εξηγηση ........

 

Οταν αγοραζουμε ενα κινητο απο κινα που εχει τα χαρακτηριστικα ενος αντιστοιχου που πουλιεται εδω και ειναι λιγοτερο απο την μιση τιμη του ειναι πολυ πιθανο να παρουσιασουν προβληματα σε μεγαλυτερη συχνοτητα στατιστικα λογω μη ποιοτικων υλικων και συναρμολογησης (εκτος καποιων πολυ λιγων εταιριων), αλλα και να μην εχουν τις ιδιες παροχες εγγυησης.

Η λογικη λεει οτι ενα κινεζικο μαγαζι προσπαθει να παρει απο το εργοστασιο - μεγαλο προμηθευτη την χαμηλοτερη τιμη ( και με τον οποιο online ανταγωνισμο να διαμορφωσει την αναλογη προσφορα τιμης που θα το δωσει) το οποιο σημαινει οτι οτι περιλαμβανει το μικροτερο η καθολου κοστος εγγυησης.

Συνεπως αν λοιπον ενα κινητο παρουσιασει προβλημα στον 5,6,7,8 μηνα τοτε ο κινεζος θα προσπαθησει να εχει το λιγοτερο (η καθολου) κοστος για αυτον στη επισκευη - αντικατασταση του.

Αν δεν κανω λαθος η μονη εταιρια με καλυψη εγγυησης και δυνατοτητα αντικαταστασης ειναι μονο η ΜΕΙΖU.

 

Τωρα βλεπω οτι καποιοι θελουν να παρουν κινητο με 70 -80-90 Ευρω που να ειναι με κορυφαια χαρακτηρισατικα, να τα κανουν ολα, να τα βλεεπει διπλανος τους με θαυμασμο και αν κατι δεν παει καλα σε μερικους μηνες να το στειλουν πισω κ το κινεζομαγαζο να τους στειλει ενα καινουργιο ιδιο η και καλυτερο !!

Σε ποια χωρα της Ευρωπης θα μπορουσε να συμβει αυτο αν πουλαγε με τετειες τιμες?

 

Απο εκει και περα για τα μαγαζια αυτα που αναφερομαστε η λογικη λεει οτι παιζει ρολο o εκαστοτε πελατης τους.

Αλλιως θα βολεψουν εναν που κανει χοντρικη, εναν που κανει πολλες αγορες και αλλιως εναν που πηρε ενα τηλεφωνο κλωνο καποια στιγμη παρακαλωντας για κουπονι εκπτωσης. Το πιθανοτερο ειναι αυτον να τον αφησουν παγωτο !!

 

Δλδ το Lenovo S860 που πωλειται εδω ακριβως στα διπλασια χρηματα δεν περιλαμβανει μεσα στην τιμη και την 2ετη εγγυηση εκτος απο τους παραπανω φορους ??

Δεν περιλαμβανει και το κοστος των υπαλληλων του service department που θα στειλουν για training στο εξωτερικο ? το penetration στην εσωτερικη αγορα ?

Το τελικο κοστος ενος προιοντος (εντος EU) δεν ειναι μονο η αξια του ως υλικο στην γραμμη παραγωγης του.

 

Αυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι ποια η πολιτικη τους και οι παροχες εγγυησης στη εσωτερικη αγορα τους για τους Κινεζους αγοραστες.

Πιθανολογω οτι σιγουρα θα ειναι με ορθοτερη εξυπηρετηση και πιο σοβαρη καλυψη.

Διαφορετικο ειναι να εχεις να αντιμετωπισεις καποιον στην ιδια σου την χωρα απο καποιον 5000 μιλια μακρια που αγορασε online και σου εχει ζητησει να το στειλεις declare as gift με τιμη $20. !!

 

Ασ μην εχουμε αυταπατες λοιπον οτι δεν θα εχουμε και τα αναλογα ρισκα οταν αποφασιζουμε να παρουμε κατι που ειναι στην μιση κ χαμηλοτερη τιμη απο κατι αντιστοιχο σε ποιοτητα κ χαρακτηριστικα που πωλειται στην ευρωπαικη αγορα.

Μπορει να βγει εξαιρετικο αλλα μπορει να ειμαστε εμεις αυτοι που θα κατσει το λαθος της αστοχιας υλικου.

 

Αρα καθε επιλογη εχει και τα ρισκα της. Ο εχων (ρισκο) βαζει - ο μη εχων παει πασο που λενε κ στην ποκα.

Και εν τελει επειδη η αξια που εχουν πχ 200 ευρω ειναι διαφορετικη για εμενα, διαφορετικη για τον αλλον, διοαφορετικη για τον παραλον, ο καθεις κρινει και αποφασιζει τι πρεπει να κανει ατομικα κ μονο.

φίλε μου επειδή εγω ανοιξα το συγκεκριμένο θέμα,αν ηταν να πάρω ένα τηλέφωνο αξιας 60-80 ευρω δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να γραψω εδω!Εγω ρώτησα κάποια πράγματα όσον αφορά την εγγύηση που σου παρέχουν τα εν λόγω μαγαζιά για μια συσκευή επώνυμη(huawei) αξίας 300 ευρώ και διαπίστωσα ότι όταν τους λες την λέξη εγγύηση κάνουν τον Κινέζο που λέμε και στην Ελλάδα!Η δική μου επιλογή είναι να μην προχωρήσω στην αγορά ενός τέτοιο τηλεφώνου,από εκεί και πέρα ο καθένας

ως ενήλικος κρίνει και πράττει,συζήτηση κάνουμε και όχι υποδείξεις στο τι θα κανει ο καθενας!

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι

"Oι Έλληνες πλήρωσαν από το 2007 μέχρι σήμερα, συνολικά 701.064.735 ευρώ για να επισκευάσουν ή να αντικαταστήσουν κατεστραμμένα smartphones.

Αυτό προκύπτει από την έρευνα της εταιρείας SquareTrade σύμφωνα με την οποία το 40% των κατόχων smartphones, έχουν βιώσει μια βλάβη ή καταστροφή της συσκευή τους την τελευταία διετία. Ο χρόνος αποκατάστασης της βλάβης ήταν μεγαλύτερος των 7 ημερών για το 30% των παθόντων."

 

Που πηγαν ολες αυτες οι εγγυησεις;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

17/09 εγινε η παραδοση και 19/09 λεει dispatched to overseas country code GR , εγω καταλαβαινω οτι 19 εφυγε, εσεις?

 

ακριβώς τα ίδια στοιχεία έχω και γω με τις ίδιες ημερομηνίες για κινητο που πήρα απο vickmall

 

και μία ερώτηση το http://www.everbuying.com/ είναι αξιόπιστο σιτε???

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

και μία ερώτηση το http://www.everbuying.com/ είναι αξιόπιστο σιτε???

 

Έχω πάρει πολύ ωραία ρολόγια από το everbuying αλλά είναι γενικά της υπομονής.

Ειδικά αν κάτι δεν το έχει stock, άστα να πάνε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι θελετε να πείτε ορισμένοι.

Αγοράζω κινητό στα 180 αντί για 300 που το πουλάνε εδώ .

Γιατί να μην έχω απαίτηση για εγγύηση μήπως δεν έχει κέρδος ο κινέζος?

Φόρο εδω δεν πλήρωσε προσωπικό σίγουρα έχει πολύ λιγότερο γιατί είναι online shop και το προσωπικό που μπορεί να έχει είναι πληρωμένο με μισθό Κίνας.

Οπότε έχει ένα πολύ καλό κέρδος και ας απαντήσουν οι ειδικοί αν έχει το ίδιο η χειρότερο από μια εταιρία εδώ.

πχ το honor 3x το δίνει ας πουμε 300 η wind εδώ και έχει 180-210 από εκεί.

Τι δεν έχει κέρδος ο κινέζος?

Μηπως έχει και περισσότερο οπότε γιατί να μην έχει εγγύηση??

Link to comment
Share on other sites

Χθες προχώρησα στην αγορά του πρώτου μου smartphone (Coolpad f1) η οποία ήταν και η πρώτη μου αγορά online γενικά.

Την έκανα γνωρίζοντας πως ο ένας χρόνος εγγύησης δεν είναι κάτι σίγουρο.

Η μόνη μου απαίτηση είναι να μου έρθει καινούργιο και να δουλεύει χωρίς κάποιο hardware πρόβλημα ή αν δεν δουλεύει να το επιστρέψω και να μου στείλουν κάποιο άλλο ή να μου επιστρέψουν τα λεφτά ή στη χειρότερη να τα πάρω πίσω με dispute απο την paypal.

Εκτός απο τα χαρακτηριστικά του κινητού, που τα βλέπεις μονάχα σε λιγοστά μοντέλα στην Ελλάδα σε απαγορευτικές για μένα τιμές, υπάρχει η ανεπίσημη υποστήριξη στο myphone και σε ξένα forums απο άτομα που γνωρίζουν μακράν περισσότερα απο τον υπάλληλο στο Γερμανό π.χ.

Όλα αυτά με 130 ευρώ, χωρίς επιπλέον έξοδα.

Για μένα αν μείνω ευχαριστημένος απο το κινητό, όπως και οι υπόλοιποι που το αγόρασαν, θα είναι καταπληκτικό το deal και δεν θα με νοιάζει το κέρδος των Κινέζων.

 

Πριν απο λίγες μέρες δεν είχα ιδέα για τα κινέζικα smartphone και το iphone ήταν απλά όνειρο απατηλό στο μυαλό μου. Όταν χάλασε το κινητό μου ψάχτηκα λίγο για κάτι φθηνό απο την ελληνική αγορά με όριο τα 100 ευρώ και τα μόνα μοντέλα που βρήκα ήταν με μισό giga μνήμη, ανύπαρκτες κάμερες και μικρή οθόνη. Τι να την κάνω την εγγύηση για μια τέτοια συσκευή; Τα μόνα μοντέλα που αξίζει να αγοράσεις είναι νομίζω τα Moto g και Nokia lumia 820 τα οποία κάνουν περίπου 170 ευρώ ενώ τα χαρακτηριστικά τους είναι αντίστοιχα αν όχι χειρότερα με το Jiayu G2F το οποίο ανέρχεται στα 83 ευρώ. Αξίζει να δώσεις 90 ευρώ έξτρα κυρίως για την εγγύηση όταν σε ένα χρόνο το πολύ η συσκευή σου θα σέρνεται;

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Φίλε psof καλορίζικο έκανες καλή επιλογή που σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις. Κοίταξε να το χαρείς και μην σκέφτεσαι εγγύηση και ζημιές , η coolpad Είναι καλή εταιρεία. Ευτυχώς και Εγώ ξύπνησα πέρσι και αγόρασα από Κίνα το πρώτο μου κινητό και πραγματικά έμεινα με το στόμα ανοιχτό που με 130€ κράταγα έναν πύραυλο.

Δυστυχώς στην Ελλάδα με αυτά τα λεφτά αγοράζεις κάτι σαβουρες που Ούτε δώρο δεν τα θέλω.

Και μια συμβουλή αγοράζετε επώνυμα κινητά Π.Χ xiaomi, lenovo ,Huawei ,ZTE ,Asus κλπ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο θέμα του Mi3, έψαχνα να βρω νέα θήκη για το Mi3 μου, γιατί αυτή που έχω την διέλυσε ο μικρός.... :p και έπεσα πάνω σε αυτό το site -> http://en.efox-shop.com .Παρατηρώ ότι μοιάζει σαν δίδυμο αδερφάκι με το coolicool και πηγαίνοντας στο about βλέπω είναι η ίδια εταιρεία! Λέω ωραία, άρα βρήκαμε άλλο ένα αξιόπιστο μαγαζί. Κοιτάω την τιμή του Mi3 και βλέπω την έχει πιο χαμηλή από αυτή του coolicool! Τι στο καλό, ανταγωνισμό κάνει στον εαυτό του!?

Coolicool 16GB - 223€ / 64GB - 295€

Efox-shop 16GB - 217€ / 64GB - 290€

Το γράφω εδώ ώστε να έχουμε άλλο ένα μαγαζί ως αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο θέμα του Mi3, έψαχνα να βρω νέα θήκη για το Mi3 μου, γιατί αυτή που έχω την διέλυσε ο μικρός.... :p και έπεσα πάνω σε αυτό το site -> http://en.efox-shop.com .Παρατηρώ ότι μοιάζει σαν δίδυμο αδερφάκι με το coolicool και πηγαίνοντας στο about βλέπω είναι η ίδια εταιρεία! Λέω ωραία, άρα βρήκαμε άλλο ένα αξιόπιστο μαγαζί. Κοιτάω την τιμή του Mi3 και βλέπω την έχει πιο χαμηλή από αυτή του coolicool! Τι στο καλό, ανταγωνισμό κάνει στον εαυτό του!?

Coolicool 16GB - 223€ / 64GB - 295€

Efox-shop 16GB - 217€ / 64GB - 290€

Το γράφω εδώ ώστε να έχουμε άλλο ένα μαγαζί ως αξιόπιστο.

 

Και πώς ακριβώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστο;

Επειδή μοιάζει στο Coolicool;

Περίεργα κριτήρια έχεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και πώς ακριβώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστο;

Επειδή μοιάζει στο Coolicool;

Περίεργα κριτήρια έχεις.

Αν το δεις, όπως λέω, ανήκουν στην ίδια μαμά εταιρεία ( Aukey E-Business Co., Ltd - efox / coolicool ). Θεωρείς εσύ λογικό να κάνει απατεωνιές με το ένα μαγαζί και να είναι αξιόπιστη με το άλλο!? Ψάξτο λιγάκι πρώτα πριν σχολιάσεις...... ;)

 

PS Αυτή είναι η 2η φορά που σχολιάζεις την αποψή μου σχετικά με το coolicool. Θα έλεγε κανείς ότι τους κρατάς κακία. Σαν να τους ζήτησες κάτι και σου το αρνηθήκανε.....

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο θέμα του Mi3, έψαχνα να βρω νέα θήκη για το Mi3 μου, γιατί αυτή που έχω την διέλυσε ο μικρός.... :p και έπεσα πάνω σε αυτό το site -> http://en.efox-shop.com .Παρατηρώ ότι μοιάζει σαν δίδυμο αδερφάκι με το coolicool και πηγαίνοντας στο about βλέπω είναι η ίδια εταιρεία! Λέω ωραία, άρα βρήκαμε άλλο ένα αξιόπιστο μαγαζί. Κοιτάω την τιμή του Mi3 και βλέπω την έχει πιο χαμηλή από αυτή του coolicool! Τι στο καλό, ανταγωνισμό κάνει στον εαυτό του!?

Coolicool 16GB - 223€ / 64GB - 295€

Efox-shop 16GB - 217€ / 64GB - 290€

Το γράφω εδώ ώστε να έχουμε άλλο ένα μαγαζί ως αξιόπιστο.

 

Εγώ έχω κάνει δυο αγορές από κει μια χαρά όλα και μάλιστα έχει και αποθήκη στην Γερμανία για όποιο φοβάται τις αγορές από την Κίνα απλά να θυμάσαι ότι οι τιμές αυτές είναι χωρίς τα μεταφορικά τα οποία στα ζητάει συνήθως μετά την αγορά

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει δυο αγορές από κει μια χαρά όλα και μάλιστα έχει και αποθήκη στην Γερμανία για όποιο φοβάται τις αγορές από την Κίνα απλά να θυμάσαι ότι οι τιμές αυτές είναι χωρίς τα μεταφορικά τα οποία στα ζητάει συνήθως μετά την αγορά

Στο coolicool δεν έχει. Δεν έχω κάνει ακόμα αγορά από εκεί, οπότε δεν ξέρω εάν έχει μεταφορικά. Μπορεί να κάνω καμία εικονική αγορά να δω τι μου βγάζει.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...