Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια,απο to2c σε ποσες μερες παιρνετε tracking number απο τη μερα της παραγγελιας?τα σκ εχουν αργια και στη κινα οπως εδω?

 

Εγώ στο to2c έδωσα παραγγελία την Τετάρτη και ακόμα είναι στο processing...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά. το yeso521 είναι αξιόπιστο? επίσης έψαξα μέσα στο forum για το Elephone G4 και δεν το βρήκα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? ευχαριστώ.

 

Δεν το ξερω, οπότε συγκρινα τιμες με το mi band που θέλω να πάρω. Vickmall=39.99$, Coolicool=31.99$, yeso521=21$. Πολυ χαμηλή τιμή, ύποπτο!

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις,που πατε και τα ξετρυπωνεται κατι κατατσηματα,το εχουμε πει 1000 φορες πια,μαλιασε η γλωσσα μας,καλυτερα 5-10$ παραπανω στην τιμη,αρκει να ειναι σιγουρο το καταστημα...........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

η παροιμια λεει οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι. Τι ειναι το yeo421 ή οπως αλλιως το λενε;;; και τι μας νοιαζει στην τελικη;; οταν δινει τιμη πατωμα, τοτε κατι βρωμαει.

Οσο για το vickmall δευτερα εκανα παραγγελια, τριτη πηρα νουμερο, και τεταρτη φωτογραφιες. Να αλλαξε κατι απο τοτε;;;; Πολυ χλωμο,

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις,που πατε και τα ξετρυπωνεται κατι κατατσηματα,το εχουμε πει 1000 φορες πια,μαλιασε η γλωσσα μας,καλυτερα 5-10$ παραπανω στην τιμη,αρκει να ειναι σιγουρο το καταστημα...........:)

 

Εσυ τα λες ...... αλλλα μαλλον εσυ τα ακους :)

Τι να πουμε αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.

 

τωρα επι της ουσιας αυτο το yeso521 δεν το ειχα ξανασυναντησει ποτε , αλλα μια και αναφερθηκε ,,, και με ετρωγε να δω :confused: εχει χαμηλοτερες τιμες αλλα ζηταει κανα 15αρι $ για απλο ταχυδρομειο, οποτε οπως δοκιμασα να δω για κανα δυο μοντελα με τα εχτρα μεταφορικα ερχεται μια η αλλη με τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Σταματησε και το vickmall να είναι αξιοπιστο!?

Οχι...Το δικο μου πακετακι επιτελους εφτασε Ελλαδα, 3 εβδομαδες ακριβως!! Πιστεω μεχρι Παρασκευη θα το χω στα χερια μου!

Link to comment
Share on other sites

Οχι...Το δικο μου πακετακι επιτελους εφτασε Ελλαδα, 3 εβδομαδες ακριβως!! Πιστεω μεχρι Παρασκευη θα το χω στα χερια μου!

 

Αυτό καλό. Το να έχει ενα μαγαζι το μονοπωλειο της αξιοπιστίας δεν ειναι καλό. Καλό ειναι να υπαρχει ανταγωνισμός

Link to comment
Share on other sites

Αυτό καλό. Το να έχει ενα μαγαζι το μονοπωλειο της αξιοπιστίας δεν ειναι καλό. Καλό ειναι να υπαρχει ανταγωνισμός

 

Πανω σε αυτο συμφωνώ απόλυτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το συγκεκριμένο κατάστημα δεν το γνωρίζω, αλλά από λίγη έρευνα βρήκα ότι έχει πολύ ακριβά ταχυδρομικά και δίνει εγγύηση ... 1 μήνα !!

Το ζήτημα είναι ότι πέσατε όλοι να τον φάτε τον ταλαίπωρο που το ανέφερε ... και μην ξεχνάτε, ότι πριν από λίγους μήνες, όταν έλεγε κάποιος γιά το Vicmall κάνατε ακριβώς το ίδιο !!!

Οπότε, καλό θα είναι να ελέγχουμε τα καταστήματα και μετά να τα προτείνουμε χωρίς φανφάρες και ..εξορκισμούς ... :lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πανω σε αυτο συμφωνώ απόλυτα.

 

Το καλυτερο θα ήταν να προστεθούν και άλλα. Υποθετω ετσι "ψωνιζεται" ο καθε κινεζος, το βλέπει πια σιγουρο και κανει νερά. Εγω παντως θα αρχισω να κοιταω και αλλα μαγαζιά μαζί με το coolicool που ξερω και εμπιστευομαι, γιατι ποτε δεν ξερεις.....

Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι να υπαρχει ανταγωνισμός

 

Συμφωνουμε ολοι απολυτα.

Να πω και για το b2cbuying,απο το οποιο περιμενω 2 παραγγελιες,οτι μου φαινεται πως θα μπει στην λιστα των αξιοπιστων εως εξαιρετικων καταστηματων.Πολυ καλες τιμες-προσφορες,αριστη επικοινωνια και γρηγορη αποστολη.Μου κανει για συνδυασμο to2c (λογω δωρων-αξεσουαρ) και vickmall (στελνει φωτο την καθε παραγγελια).

Βλεπω οτι σιγα σιγα ολο και περισσοτεροι παραγγελνουν.

Επισης καλη εικονα εχω για το Gearbest,χωρις να εχω παραλαβει ακομα την παραγγελια μου που σημερα εφτασε Ελλαδα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο θα ήταν να προστεθούν και άλλα. Υποθετω ετσι "ψωνιζεται" ο καθε κινεζος, το βλέπει πια σιγουρο και κανει νερά. Εγω παντως θα αρχισω να κοιταω και αλλα μαγαζιά μαζί με το coolicool που ξερω και εμπιστευομαι, γιατι ποτε δεν ξερεις.....

Με τυχαια σειρα το παρακατω.

minid-geek-vick-το2,τσεκαρισμενα με παρα πολλες αγορες το καθενα.

Μετοχες δεν εχω απο κανενα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

234buy τι ρόλο βαράει , είναι από Αγγλία και πολύ φθηνότερο ( για το 8core xiaomi redmi note ) Edited by spiros7777
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το συγκεκριμένο κατάστημα δεν το γνωρίζω, αλλά από λίγη έρευνα βρήκα ότι έχει πολύ ακριβά ταχυδρομικά και δίνει εγγύηση ... 1 μήνα !

Δώσε λινκ σε παρακαλώ γιατί δεν βρήκα τίποτα από αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω και για το b2cbuying,απο το οποιο περιμενω 2 παραγγελιες,οτι μου φαινεται πως θα μπει στην λιστα των αξιοπιστων εως εξαιρετικων καταστηματων.Πολυ καλες τιμες-προσφορες,αριστη επικοινωνια και γρηγορη αποστολη.Μου κανει για συνδυασμο to2c (λογω δωρων-αξεσουαρ) και vickmall (στελνει φωτο την καθε παραγγελια).

Βλεπω οτι σιγα σιγα ολο και περισσοτεροι παραγγελνουν.

Περιμένω 1 αυτή την εβδομάδα και έχω ακριβώς την ίδια ετνύπωση.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

234buy τι ρόλο βαράει , είναι από Αγγλία και πολύ φθηνότερο ( για το 8core xiaomi redmi note )

 

Πράγματι λέει ότι η εδρα του είναι

Birnigham, αλλά λέει οτι έχει στενές επαφές με κινέζους στο about. Παρόλο που ειναι αγγλία, οι τιμες ειναι σε δολλάρια, όχι στερλινες....περίεργο.

 

Κινέζοι είναι ->http://www.234buy.com/shipping-and-payment.html

Δεν μου γεμίζουν το μάτι....

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, το Geekbuying, 4 μήνες μετά την επιστροφή των 3 DOA tablet του post #24 των κινέζικων εγγυήσεων και μετά από 20-30 ανταλλαγές mail, μου πίστωσαν τα μεταφορικά επιστροφής, όπως δηλώνουν ότι κάνουν για τα ελλατωματικά προϊόντα εντός μήνα. Μόνο που εγώ έδωσα 27€ για τις τρεις ταμπλέτες και αυτοί μου γύρισαν 10 δολλάρια (7.5€)...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν κόπο και γράψε τα και στο θέμα του καταστήματος. Όλα σε παρακαλώ.

Θα ενημερώσω εκείνον που ήταν στο support τους όσο πήγαιναν καλά τα πράγματα με το GeekBuying.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σταματησε και το vickmall να είναι αξιοπιστο!?

Απο την στιγμή που πήραν tracking number δεν φταίει το vickmall (για την ωρα)

Μάλλον θα έτυχαν στην εβδομάδα που ειχαν αργία στην Κίνα συν η αναμονή που θα ειναι μέσα στον σακο στο Βενιζέλος..οπότε καλο Πάσχα.

Όποιος και να φταίει όμως κάνουμε dispute για να είμαστε καλυμμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 25-30 μέρες κάνουμε υπομονή μετά αρχίζει η ανησυχία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, το Geekbuying, 4 μήνες μετά την επιστροφή των 3 DOA tablet του post #24 των κινέζικων εγγυήσεων και μετά από 20-30 ανταλλαγές mail, μου πίστωσαν τα μεταφορικά επιστροφής, όπως δηλώνουν ότι κάνουν για τα ελλατωματικά προϊόντα εντός μήνα. Μόνο που εγώ έδωσα 27€ για τις τρεις ταμπλέτες και αυτοί μου γύρισαν 10 δολλάρια (7.5€)...

Εσκεμμένη Μ@λακι@ τους.

Αλλά δεν το ήξερα ότι το έχουν αυτό με την επιστροφή των χρημάτων

Είναι απολύτως λογικό αλλά δεν το περίμενα..

Το αναφερουν ολα τα κινεζομαγαζα στους ορους η μόνο το συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είπαμε ότι 100% αξιοπιστία δεν υπάρχει από Κινέζους.

Οπότε αν το λάβουμε αυτό υπόψη, υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που αξίζει να αγοράσει κάποιος και όχι μόνο 2,3.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ εγω πρωτη φορα gearbest κ ο τυπος εδω ηταν σε( presale παντα )επικοινωνια αψογος κ ταχυτατος

Τωρα τι ψαρια θα πιασει μετα θα ξερουμε κατα αρχες νοεμβρη

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι λέει ότι η εδρα του είναι

Birnigham, αλλά λέει οτι έχει στενές επαφές με κινέζους στο about. Παρόλο που ειναι αγγλία, οι τιμες ειναι σε δολλάρια, όχι στερλινες....περίεργο.

 

Κινέζοι είναι ->http://www.234buy.com/shipping-and-payment.html

Δεν μου γεμίζουν το μάτι....

 

Έβγαλε ανακοίνωση το φόρουμ για αυτό το μαγαζί στο FB

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51085&stc=1&d=1413260919

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...