Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά κοντεύω να σκάσω!

Θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο και μιλούσα με την Σελινα απο το vickmall!Την ρώτησα 150 φορες το ίδιο πραγμα και όλο μου μασούσε τα λόγια και μου έλεγε μπουρδες για την εγγύηση στην Κινα!

Την ρωτουσα σε περιπτωση που το τηλεφωνο παθει κατι, χωρις να φταιω εγω αλλα να ειναι κατασκευαστικο το θεμα,ενω ειμαι μεσα στον χρονο της εγγυησης και πχ το στελνουν το κινητο στον κατασκευαστη και τους πει οτι το κοστος επισκευης ειναι μεγαλο και δεν συμφερει η επισκευη,τι θα κανουν?ολο μου ελεγε οτι θα πρεπει εγω να αποφασίσω αν θα πρεπει να πληρωσω τα εξοδα!!!!!!!!Την επρηξα αλλα όλο το ίδιο μου έλεγε!!!

Μου λεει ετσι ειναι η εγγύηση σε όλα τα μαγαζιά στην Κινα!!!Ισχύει κάτι τετοιο να μην σπαταλάω άδικα τον χρόνο μου και με άλλα Κινεζικα μαγαζια?

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά κοντεύω να σκάσω!

Θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο και μιλούσα με την Σελινα απο το vickmall!Την ρώτησα 150 φορες το ίδιο πραγμα και όλο μου μασούσε τα λόγια και μου έλεγε μπουρδες για την εγγύηση στην Κινα!

Την ρωτουσα σε περιπτωση που το τηλεφωνο παθει κατι, χωρις να φταιω εγω αλλα να ειναι κατασκευαστικο το θεμα,ενω ειμαι μεσα στον χρονο της εγγυησης και πχ το στελνουν το κινητο στον κατασκευαστη και τους πει οτι το κοστος επισκευης ειναι μεγαλο και δεν συμφερει η επισκευη,τι θα κανουν?ολο μου ελεγε οτι θα πρεπει εγω να αποφασίσω αν θα πρεπει να πληρωσω τα εξοδα!!!!!!!!Την επρηξα αλλα όλο το ίδιο μου έλεγε!!!

Μου λεει ετσι ειναι η εγγύηση σε όλα τα μαγαζιά στην Κινα!!!Ισχύει κάτι τετοιο να μην σπαταλάω άδικα τον χρόνο μου και με άλλα Κινεζικα μαγαζια?

Π@π@##@ η εγγύηση και από το "super" αξιόπιστο vickmall δηλαδή .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Π@π@##@ η εγγύηση και από το "super" αξιόπιστο vickmall δηλαδή .....

φιλαράκι έκανα μεγάλη μ...κια που δεν εσωσα τον διάλογο!Μιλουσαμε πάνω από μια ώρα και με εβγαλε από τα ρούχα μου η τυπισα!Εκτός και αν δεν καταλάβαινε τι της έγραφα που δεν νομίζω γιατί μου έγραφε συνέχεια i told you many many times that if manufacturer said that you need to pay its your choice what you do!Το διάβασα τόσες φορές που πραγματικά το θυμάμαι απ' έξω,Αγγλικά βεβαια επιπέδου άστα να πάνε!

Της είπα ότι αγόρασα ένα τηλέφωνο και μετά απο 7 μήνες έπαθε κάτι ανάλογο και μου το έστειλαν πίσω χαλασμένο γιατί δεν δεχόμουν να πληρώσω και μου λέει ότι κανείς δεν σου δίνει καινούριο τηλέφωνο μετά από 7 μήνες! Της λέω και η εγγύηση που δίνετε τι περιλαμβάνει?μου το γύριζε ξανα ότι δεν ξέρω τι είναι εγγυηση!!! lol

Μήπως τελικά μας περνάνε οι Κινέζοι για κυρίζια?

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι Κινέζοι κάνουν τον.. Κινέζο! Τελικά αυτό που λένε πολλοί, πάρε κινέζικο καλύτερο με λιγότερα λεφτά αντί απο Ελλάδα, καλό είναι να συμπληρώνουν οτι εγγύηση μάλλον ΔΕΝ παίζει..
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει και ετσι συμφερει. Αμα ειναι εγγύηση η μαρκα απο μονη της..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μιλουσα με την selina για την εγγυηση και περι προβληματων κινητου που θα καλυπτε η εγγυηση πριν μιση ωρα και ολα πηγαν μελι γαλα. Σε 3 λεπτα τελειωσε η συζητηση. Δεν ξερω βεβαια αν τα εννουσε η οχι αυτα που ελεγε αλλα στην αρχη την εμπιστευτηκα πληρως εως οτου να δω το μηνυμα σου και τωρα αρχισα να προβληματιζομαι λιγακι. Της εγραψα αυτο με τα λιγα αγγλικα που ξερω

 

 

Hi, i will order a phone from you today and i want to know some things about the warranty. If you send me a broken phone or the phone the first days have problems [whatever the problem is(high cost-low cost)] that i didn't cause, it is necessary to send it back to you and you will give me an another phone right? or fix it or refund me the money?Because this is right. And the warranty is 1 year right? If something happens to the phone after 1-2-7 months of use (the problems presented themselves and not by me) it is fair to fix the phone for free right? Because i didn't cause the problem. Of Course i will pay the shipping cost to send the phone back to you.

 

Please answer me the questions clearly

 

Thank you very much

 

Αυτη επειτα απαντησε στο ερωτημα ''αν το τηλεφωνο βγηκε ελλατωματικο'' με πλαγιο τροπο πως θα το αλλαξουν και στη ερωτηση''' αμα χαλασει μετα απο μηνες χωρις βεβαια να προκαλεσα εγω το προβλημα'' ειπε πως αμα δεν το προκαλεσα εγω το προβλημα θα το φτιαξουν δωρεαν. Βεβαια θα πληρωνα τα μεταφορικα για να το στειλω σε αυτους και αυτοι θα πληρωναν τα μεταφορικα επιστροφης.

Link to comment
Share on other sites

Π@π@##@ η εγγύηση και από το "super" αξιόπιστο vickmall δηλαδή .....

 

Να προσπαθησουμε να βαλουμε τα πραγματα σε μια ορθολογικη βαση .......

Η λογικη λεει οτι ολα τα καταστηματα απο εκει λιγο πολυ την ιδια πολιτικη εχουν με την εγγυηση με καποιες μικρες διαφοροποιησεις.

Δλδ οταν τους λες για εγγυηση πετανε χαρταετο !!

Να δουμε ομως αν αυτο μπορει να εχει καποια εξηγηση ........

 

Οταν αγοραζουμε ενα κινητο απο κινα που εχει τα χαρακτηριστικα ενος αντιστοιχου που πουλιεται εδω και ειναι λιγοτερο απο την μιση τιμη του ειναι πολυ πιθανο να παρουσιασουν προβληματα σε μεγαλυτερη συχνοτητα στατιστικα λογω μη ποιοτικων υλικων και συναρμολογησης (εκτος καποιων πολυ λιγων εταιριων), αλλα και να μην εχουν τις ιδιες παροχες εγγυησης.

Η λογικη λεει οτι ενα κινεζικο μαγαζι προσπαθει να παρει απο το εργοστασιο - μεγαλο προμηθευτη την χαμηλοτερη τιμη ( και με τον οποιο online ανταγωνισμο να διαμορφωσει την αναλογη προσφορα τιμης που θα το δωσει) το οποιο σημαινει οτι οτι περιλαμβανει το μικροτερο η καθολου κοστος εγγυησης.

Συνεπως αν λοιπον ενα κινητο παρουσιασει προβλημα στον 5,6,7,8 μηνα τοτε ο κινεζος θα προσπαθησει να εχει το λιγοτερο (η καθολου) κοστος για αυτον στη επισκευη - αντικατασταση του.

Αν δεν κανω λαθος η μονη εταιρια με καλυψη εγγυησης και δυνατοτητα αντικαταστασης ειναι μονο η ΜΕΙΖU.

 

Τωρα βλεπω οτι καποιοι θελουν να παρουν κινητο με 70 -80-90 Ευρω που να ειναι με κορυφαια χαρακτηρισατικα, να τα κανουν ολα, να τα βλεεπει διπλανος τους με θαυμασμο και αν κατι δεν παει καλα σε μερικους μηνες να το στειλουν πισω κ το κινεζομαγαζο να τους στειλει ενα καινουργιο ιδιο η και καλυτερο !!

Σε ποια χωρα της Ευρωπης θα μπορουσε να συμβει αυτο αν πουλαγε με τετειες τιμες?

 

Απο εκει και περα για τα μαγαζια αυτα που αναφερομαστε η λογικη λεει οτι παιζει ρολο o εκαστοτε πελατης τους.

Αλλιως θα βολεψουν εναν που κανει χοντρικη, εναν που κανει πολλες αγορες και αλλιως εναν που πηρε ενα τηλεφωνο κλωνο καποια στιγμη παρακαλωντας για κουπονι εκπτωσης. Το πιθανοτερο ειναι αυτον να τον αφησουν παγωτο !!

 

Δλδ το Lenovo S860 που πωλειται εδω ακριβως στα διπλασια χρηματα δεν περιλαμβανει μεσα στην τιμη και την 2ετη εγγυηση εκτος απο τους παραπανω φορους ??

Δεν περιλαμβανει και το κοστος των υπαλληλων του service department που θα στειλουν για training στο εξωτερικο ? το penetration στην εσωτερικη αγορα ?

Το τελικο κοστος ενος προιοντος (εντος EU) δεν ειναι μονο η αξια του ως υλικο στην γραμμη παραγωγης του.

 

Αυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι ποια η πολιτικη τους και οι παροχες εγγυησης στη εσωτερικη αγορα τους για τους Κινεζους αγοραστες.

Πιθανολογω οτι σιγουρα θα ειναι με ορθοτερη εξυπηρετηση και πιο σοβαρη καλυψη.

Διαφορετικο ειναι να εχεις να αντιμετωπισεις καποιον στην ιδια σου την χωρα απο καποιον 5000 μιλια μακρια που αγορασε online και σου εχει ζητησει να το στειλεις declare as gift με τιμη $20. !!

 

Ασ μην εχουμε αυταπατες λοιπον οτι δεν θα εχουμε και τα αναλογα ρισκα οταν αποφασιζουμε να παρουμε κατι που ειναι στην μιση κ χαμηλοτερη τιμη απο κατι αντιστοιχο σε ποιοτητα κ χαρακτηριστικα που πωλειται στην ευρωπαικη αγορα.

Μπορει να βγει εξαιρετικο αλλα μπορει να ειμαστε εμεις αυτοι που θα κατσει το λαθος της αστοχιας υλικου.

 

Αρα καθε επιλογη εχει και τα ρισκα της. Ο εχων (ρισκο) βαζει - ο μη εχων παει πασο που λενε κ στην ποκα.

Και εν τελει επειδη η αξια που εχουν πχ 200 ευρω ειναι διαφορετικη για εμενα, διαφορετικη για τον αλλον, διοαφορετικη για τον παραλον, ο καθεις κρινει και αποφασιζει τι πρεπει να κανει ατομικα κ μονο.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Σημερινη δικη μου αγορα απο gearbest

Εχω 74.65 ευρω. Αγοραζω το thl t6 με το κουπονι εβγαινε 84.6 κ μου το μετατρεπει με σημερινη ισοτιμια 67 ευρω+ 2 ευρω προμηθεια (την μετατροπη την κανει η τραπεζα κ παντα πληρωνω σε δολλαρια)

Πηρα κ μια θηκη απο ali 5.04 $ κ τωρα εχω ευρω κ κατι μεσα

 

To T6s; Ειναι Κουπονι ατομικό η για ολους;

Link to comment
Share on other sites

Αν είδες έχουν αλλάξει το ui στο paypal και δεν υπάρχει πλέον my money στο profile. Εγώ δεν μπόρεσα να το κάνω αλλιώς, πέρα από τον τρόπο που αναφέρω.

 

Δεν το πρόσεξα Νίκο. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά τα πράγματα πέρνεις μα γνωστή μάρκα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο xiaomi Lenovo Huawei ZTE κλπ. Όσα έχω φέρει για φίλους κανένα δε ν χάλασε και τα περισσότερα έχουν κλείσει χρόνο . Αν πας σε star , dooge, elephone , κλώνους και λοιπή σαβούρα πιο πιθανό είναι να τρέχεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και... toyota να φέρεις απο Κίνα πάλι μπορεί να χαλάσει.. σαφώς ένας πιο γνωστός δοκιμασμένος κατασκευαστής είναι πιο ασφαλής αγορά απο έναν άγνωστο αλλά όπως και να το κάνουμε αν σκάσεις 200-300 ευρώ που κοστίζουν τα πραγματικά πολύ καλά κινέζικα κινητά είναι μεγάλη φόλα να ξεμείνεις απο εγγύηση..
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει αλλά δύσκολα θα χαλάσει ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο Πρέπει να είσαι πολύ άτυχος

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

To T6s; Ειναι Κουπονι ατομικό η για ολους;

 

Για ολους GBT6S αν θυμαμαι καλα αλλα για σιγουρια δες στο νημα τους στη σελ 4 αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Και... toyota να φέρεις απο Κίνα πάλι μπορεί να χαλάσει.. σαφώς ένας πιο γνωστός δοκιμασμένος κατασκευαστής είναι πιο ασφαλής αγορά απο έναν άγνωστο αλλά όπως και να το κάνουμε αν σκάσεις 200-300 ευρώ που κοστίζουν τα πραγματικά πολύ καλά κινέζικα κινητά είναι μεγάλη φόλα να ξεμείνεις απο εγγύηση..

 

Για αυτο προσεχουμε τι αγοραζουμε,απο που αγοραζουμε,και ποσο το αγοραζουμε.Βλεπω πολλους φιλους εδω,που ψαχνουν διαφορες των 4-5$,για τις ιδιες συσκευες παντα γραφω,απο καποια καταστηματα που απλα δεν υπαρχουν.Ε ναι εκει εχεις θεμα........:)

Α και την toyota που ξεραμε καποτε ξεχνα την..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να προσπαθησουμε να βαλουμε τα πραγματα σε μια ορθολογικη βαση .......

Η λογικη λεει οτι ολα τα καταστηματα απο εκει λιγο πολυ την ιδια πολιτικη εχουν με την εγγυηση με καποιες μικρες διαφοροποιησεις.

Δλδ οταν τους λες για εγγυηση πετανε χαρταετο !!

Να δουμε ομως αν αυτο μπορει να εχει καποια εξηγηση ........

 

Οταν αγοραζουμε ενα κινητο απο κινα που εχει τα χαρακτηριστικα ενος αντιστοιχου που πουλιεται εδω και ειναι λιγοτερο απο την μιση τιμη του ειναι πολυ πιθανο να παρουσιασουν προβληματα σε μεγαλυτερη συχνοτητα στατιστικα λογω μη ποιοτικων υλικων και συναρμολογησης (εκτος καποιων πολυ λιγων εταιριων), αλλα και να μην εχουν τις ιδιες παροχες εγγυησης.

Η λογικη λεει οτι ενα κινεζικο μαγαζι προσπαθει να παρει απο το εργοστασιο - μεγαλο προμηθευτη την χαμηλοτερη τιμη ( και με τον οποιο online ανταγωνισμο να διαμορφωσει την αναλογη προσφορα τιμης που θα το δωσει) το οποιο σημαινει οτι οτι περιλαμβανει το μικροτερο η καθολου κοστος εγγυησης.

Συνεπως αν λοιπον ενα κινητο παρουσιασει προβλημα στον 5,6,7,8 μηνα τοτε ο κινεζος θα προσπαθησει να εχει το λιγοτερο (η καθολου) κοστος για αυτον στη επισκευη - αντικατασταση του.

Αν δεν κανω λαθος η μονη εταιρια με καλυψη εγγυησης και δυνατοτητα αντικαταστασης ειναι μονο η ΜΕΙΖU.

 

Τωρα βλεπω οτι καποιοι θελουν να παρουν κινητο με 70 -80-90 Ευρω που να ειναι με κορυφαια χαρακτηρισατικα, να τα κανουν ολα, να τα βλεεπει διπλανος τους με θαυμασμο και αν κατι δεν παει καλα σε μερικους μηνες να το στειλουν πισω κ το κινεζομαγαζο να τους στειλει ενα καινουργιο ιδιο η και καλυτερο !!

Σε ποια χωρα της Ευρωπης θα μπορουσε να συμβει αυτο αν πουλαγε με τετειες τιμες?

 

Απο εκει και περα για τα μαγαζια αυτα που αναφερομαστε η λογικη λεει οτι παιζει ρολο o εκαστοτε πελατης τους.

Αλλιως θα βολεψουν εναν που κανει χοντρικη, εναν που κανει πολλες αγορες και αλλιως εναν που πηρε ενα τηλεφωνο κλωνο καποια στιγμη παρακαλωντας για κουπονι εκπτωσης. Το πιθανοτερο ειναι αυτον να τον αφησουν παγωτο !!

 

Δλδ το Lenovo S860 που πωλειται εδω ακριβως στα διπλασια χρηματα δεν περιλαμβανει μεσα στην τιμη και την 2ετη εγγυηση εκτος απο τους παραπανω φορους ??

Δεν περιλαμβανει και το κοστος των υπαλληλων του service department που θα στειλουν για training στο εξωτερικο ? το penetration στην εσωτερικη αγορα ?

Το τελικο κοστος ενος προιοντος (εντος EU) δεν ειναι μονο η αξια του ως υλικο στην γραμμη παραγωγης του.

 

Αυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι ποια η πολιτικη τους και οι παροχες εγγυησης στη εσωτερικη αγορα τους για τους Κινεζους αγοραστες.

Πιθανολογω οτι σιγουρα θα ειναι με ορθοτερη εξυπηρετηση και πιο σοβαρη καλυψη.

Διαφορετικο ειναι να εχεις να αντιμετωπισεις καποιον στην ιδια σου την χωρα απο καποιον 5000 μιλια μακρια που αγορασε online και σου εχει ζητησει να το στειλεις declare as gift με τιμη $20. !!

 

Ασ μην εχουμε αυταπατες λοιπον οτι δεν θα εχουμε και τα αναλογα ρισκα οταν αποφασιζουμε να παρουμε κατι που ειναι στην μιση κ χαμηλοτερη τιμη απο κατι αντιστοιχο σε ποιοτητα κ χαρακτηριστικα που πωλειται στην ευρωπαικη αγορα.

Μπορει να βγει εξαιρετικο αλλα μπορει να ειμαστε εμεις αυτοι που θα κατσει το λαθος της αστοχιας υλικου.

 

Αρα καθε επιλογη εχει και τα ρισκα της. Ο εχων (ρισκο) βαζει - ο μη εχων παει πασο που λενε κ στην ποκα.

Και εν τελει επειδη η αξια που εχουν πχ 200 ευρω ειναι διαφορετικη για εμενα, διαφορετικη για τον αλλον, διοαφορετικη για τον παραλον, ο καθεις κρινει και αποφασιζει τι πρεπει να κανει ατομικα κ μονο.

 

 

Δεν ζητάμε αυτό το πράμα. Ζητάμε να λέει 1 χρόνο και να είναι ένας χρόνος. Όχι 6 μήνες ή 1 μήνας ή 7 μέρες.

 

Ας βάλουν την πραγματική δυνατότητά τους για εντός εγγύησης επισκευή βλαβών. Να μην κοροϊδεύουν λέμε. Μετά όντως το μπαλάκι είναι στον αγοραστή. Αν πχ το Geekbuying βγει και πει ξεκάθαρα ότι η πραγματική εγγύηση είναι ένας μήνας, φυσικά και δεν θα δώσω 200€ για να πάρω ένα οχταπύρηνο tablet από κει. Θα το πάρω από αυτόν που έχει 6 μήνες. Ή και δεν θα πάρω καθόλου, θα βάλω κάτι παραπάνω και θα πάρω από Ελλάδα. Και από το Geek θα πάρω μόνο android tv sticks των 30€.

 

Απαιτώ να έχω αυτό που υποσχέθηκαν κατά την αγορά. Ούτε επι τόπου αντικατάσταση θέλω, ούτε νέο tablet αν χαλάσει αυτό και φτιάχνεται, ούτε λεφτά πίσω. Θέλω όμως στον χρόνο εγγύησης να είναι τυπικοί. Αν ανακαλύπτω εκ των υστέρων τα ψιλά γράμματα, ή αλλαγή όρων εκ των υστέρων, αυτό λέγεται εξαπάτηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι Giztop.com λενε δινουν 2! χρονια εγγυηση... Λες;

Άφησε να αποφασίσουν .... αλλού γράφουν 1 χρόνο !!!! :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .σκεφτομαι να προβω στην αγορα του lenovo s850 .υπαρχει καποιο μαγαζι με το οποιο να ζητησω κουπονι η δωρο και να το δωσουν αμεσα με ολη τους τη κινεζικη καρδια χωρις να με παραπλανησουν?;)

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ, κάνε εγγραφή και πριν το παραγγείλεις ζήτησέ τους και συνήθως δίνουν ....

http://www.vickmall.com/catalogsearch/result/?q=lenovo+s850

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητάμε αυτό το πράμα. Ζητάμε να λέει 1 χρόνο και να είναι ένας χρόνος. Όχι 6 μήνες ή 1 μήνας ή 7 μέρες.

 

Ας βάλουν την πραγματική δυνατότητά τους για εντός εγγύησης επισκευή βλαβών. Να μην κοροϊδεύουν λέμε. Μετά όντως το μπαλάκι είναι στον αγοραστή. Αν πχ το Geekbuying βγει και πει ξεκάθαρα ότι η πραγματική εγγύηση είναι ένας μήνας, φυσικά και δεν θα δώσω 200€ για να πάρω ένα οχταπύρηνο tablet από κει. Θα το πάρω από αυτόν που έχει 6 μήνες. Ή και δεν θα πάρω καθόλου, θα βάλω κάτι παραπάνω και θα πάρω από Ελλάδα. Και από το Geek θα πάρω μόνο android tv sticks των 30€.

 

Απαιτώ να έχω αυτό που υποσχέθηκαν κατά την αγορά. Ούτε επι τόπου αντικατάσταση θέλω, ούτε νέο tablet αν χαλάσει αυτό και φτιάχνεται, ούτε λεφτά πίσω. Θέλω όμως στον χρόνο εγγύησης να είναι τυπικοί. Αν ανακαλύπτω εκ των υστέρων τα ψιλά γράμματα, ή αλλαγή όρων εκ των υστέρων, αυτό λέγεται εξαπάτηση.

 

Συμφωνω απολυτα, δηλ. δεν μπορουμε να εχουμε μια στανταρ εγγυηση? εξαλλου οι κατασκευαστες δεν δινουν εγγυηση στους ντηλερς

αυτους που πουλανε στα σαιτ τους? που σιγουρα πρεπει να τους δινουν 1 χρονο..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

επισης

σε πολλα κινεζομαγαζα υπαρχει το εξης >αν βαλεις την επιλογη που δειχνει σε καθε προιον σε ευρω και οχι σε δολλαριο ειναι πολυ πιο χαμηλη σε σχεση με τη σημερινη ισοτιμια

πχ minideal>lenovo s850>185.99 $ η 140,61 ευρω(με βαση το site τους)

αν χτυπησεις στο http://www.xe.com/ 185,99 $ θα στα βγαλει 146,95 ευρω.γιατι λοιπον να αφηνουμε το site σε δολλαρια και οχι σε ευρω?και να εχουμε sτο paypal τη μετατροπη να τη κανει η τραπεζα για καλυτερο τελικο αποτελεσμα(που κανονικα δε πρεπει να κανει διοτι εχουμε ψωνισει ηδη σε ευρω)

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο.....

Μερικά (Ελάχιστα) κινέζικα μαγαζιά είναι καλύτερα από μερικές εδώ αντιπροσωπίες και τις υποτιθέμενες εγγυήσεις τους ....

Βλέπε Arvato :p

Edited by Magnum
Link to comment
Share on other sites

Σημερινη δικη μου αγορα απο gearbest

Εχω 74.65 ευρω. Αγοραζω το thl t6 με το κουπονι εβγαινε 84.6 κ μου το μετατρεπει με σημερινη ισοτιμια 67 ευρω+ 2 ευρω προμηθεια (την μετατροπη την κανει η τραπεζα κ παντα πληρωνω σε δολλαρια)

Πηρα κ μια θηκη απο ali 5.04 $ κ τωρα εχω ευρω κ κατι μεσα

 

Βρηκες θηκη για το THL T6S η θηκη για 5" τηλεφωνο?

Αν ειναι ειδηκα για το THL T6S δωσε link σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

επισης

σε πολλα κινεζομαγαζα υπαρχει το εξης >αν βαλεις την επιλογη που δειχνει σε καθε προιον σε ευρω και οχι σε δολλαριο ειναι πολυ πιο χαμηλη σε σχεση με τη σημερινη ισοτιμια

πχ minideal>lenovo s850>185.99 $ η 140,61 ευρω(με βαση το site τους)

αν χτυπησεις στο http://www.xe.com/ 185,99 $ θα στα βγαλει 146,95 ευρω.γιατι λοιπον να αφηνουμε το site σε δολλαρια και οχι σε ευρω?και να εχουμε sτο paypal τη μετατροπη να τη κανει η τραπεζα για καλυτερο τελικο αποτελεσμα(που κανονικα δε πρεπει να κανει διοτι εχουμε ψωνισει ηδη σε ευρω)

Εάν προσέξεις, πολλά καταστήματα δίνουν την τιμή σε ευρώ γιατί αναγνωρίζουν από που είσαι, αλλά όταν πληρώνεις, η τιμή στο paypal πηγαίνει σε δολλάρια ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

επισης

σε πολλα κινεζομαγαζα υπαρχει το εξης >αν βαλεις την επιλογη που δειχνει σε καθε προιον σε ευρω και οχι σε δολλαριο ειναι πολυ πιο χαμηλη σε σχεση με τη σημερινη ισοτιμια

πχ minideal>lenovo s850>185.99 $ η 140,61 ευρω(με βαση το site τους)

αν χτυπησεις στο http://www.xe.com/ 185,99 $ θα στα βγαλει 146,95 ευρω.γιατι λοιπον να αφηνουμε το site σε δολλαρια και οχι σε ευρω?και να εχουμε sτο paypal τη μετατροπη να τη κανει η τραπεζα για καλυτερο τελικο αποτελεσμα(που κανονικα δε πρεπει να κανει διοτι εχουμε ψωνισει ηδη σε ευρω)

Λογικα δεν εχει ανανεωσει την ισοτιμια το site και αν προχωρησεις σε αγορα θα στη δειξει σε $ και οχι €.

 

Edit: δεν το προσεξα, με προλαβε ο φιλος πιο πανω.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...