Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα πρόσφατα 2 πραγματάκια από την Αγγλική αποθήκη του Bangood.

2 βδομάδες ακριβώς για Αθήνα.

Δεν το λες και πολύ γρήγορο.

 

Απο UK το αργοτερο σε 3-4 εργασιμες ειναι παντα εδω οσες αρκετες φορες εχω παραγγειλει κατι ειτε εχω προσωπικη αλληλογραφια.

Φανταζομαι να ειδες οτι το δεμα ειχε σταμπα απο Αγγλια επανω, οποτε τοτε για να κανει 15 μερες η Αγγλια ηταν μετεπιβιβαστικος σταθμος.

Δλδ μαζευουν καποιες παραγγελιες τισ στελνουν μαζικα Αγγλια και μετα τις προωθουν μοναδιαια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδώ και βδομάδες λέει "Despatched to overseas (Country code: GR)"

 

Παιδες εχει πολυειπωθει οτι καθ' ολη τη πρωτη εβδομαδα του μηνα στην Κινα ειχαν κατεβασμενα ρολα.

 

Τι σημαινει πιθανοτατα αυτο τωρα για αυτους που ειχαν παραγγειλει αρκετες μερες νωριτερα απο την αργια τους και δεν εχει φυγει ακομα το δεμα τους απο εκει?

Για παραδειγμα στο κεντρικο ταχυδρομειο της Σαγκαης μετα την αργια εχει μαζευτει μεγαλος ογκος προα αποστολη δεματων μετα την αργια και λογικα τα νεοτερα εχουν καβαλησει και τοποθετηθει πανω στα πιο παλια.

Πιστευεται οτι ο κινεζος θα κατσει να δει πιο ειναι παλιοτερο, να τα καταταξει με βαση την ημερομηνια και να τα προωθησει πρωτα ??

Οχι βεβαια θα πιασει να στειλει απο τα πανω προς τα κατω οσα γινεται σε ημερησια βαση και συνεπως πιστευω οτι μαλλον οσοι παρηγγειλαν πιο προσφατα θα λαβουν νωριτερα απο αυτους με παλαιοτερες παραγγελιες.

Η πιο μεγαλη καθυστερηση για καποιους δεν ειναι μονο λογω 7ημερης αργιας αλλα και λογω μαζεμενου μεγαλυτερου φορτου οπου δεν τηρειτε η ημερολογιακη σειρα.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να δημιουργηθει ενα post με ψηφοφορια απο ολους γι αυτα τα κινεζικα σαιτ?

ετσι για να ξερουμε και εμεις..πιστευω πως καθε αγορα και ψηφος καθενος θα εδειχνε τι συμβαινει..

 

Καλή ιδέα αλλά...σήμερα ένα site είναι καλό, αύριο όχι. Αυτή την περίοδο 2 είναι τα κυρίως αξιόπιστα site, πριν κανά χρόνο που άρχισα να ψάχνομαι για κινέζικο ήταν άλλα. Επίσης καινουργια μπαίνουν στο παιχνίδι που άλλες φορές είναι φανταστικοί στην αρχή και εξαφανίζονται με τα λεφτά μετά, άλλοι συνεχίζουν να είναι αξιόπιστοι. Το θέμα είναι να ενημερώνουμε το φόρουμ για ότι στραβό συμβαίνει, να προτείνουμε αξιόπιστα site, και να βοηθάμε τα νέα μέλη και ας γκρινιάζουν κάποια παλιά....

Link to comment
Share on other sites

Για να υπαρχουν ρεαλιστικα αποτελεσμα για την αξιοπιστια του εκαστοτε καταστηματος,θα πρεπει ο εκαστοτε αγοραστης να ψηφίζει,αλλα και να αναφαιρει,την πορεια τις καθε αγορας του ξεχωριστα,και παντα με τον μοναδικο αριθμο αγορας του προιοντως.Τωρα με το υπαρχων συστημα δεν μπορουμε να εχουμε πραγματικα και αντιπροσωπευτικα αποτελεσματα.Καθως ο καθενας μας ψηφίζει μια μονο φορα,για το καθε καταστημα,οποτε ειναι ευνοητο να υπαρχουν αποκλισεις.Εαν π.χ. ειχα 10 αγορες απο καποιο καταστημα,και στην μια απο αυτες ειχα θεμα,θα εδινα 9 θετικες-μια αρνητικη,οποτε και τα ποσοστα θα αλλαζαν αμεσα,και θα ηταν πιο αληθοφανή.

Αλλα για εμενα μεγαλο ρολο θα παιξει το after sale του καθε καταστηματος.Και εκει θα πρεπει να δωθει η μεγαλυτερη βαρυτητα πιστευω.

Πιστευω οτι υπαρχουν ικανα ατομα στο site,που μπορουν να σεταρουν ενα τετοιο μοντελο.:)

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να υπαρχουν ρεαλιστικα αποτελεσμα για την αξιοπιστια του εκαστοτε καταστηματος,θα πρεπει ο εκαστοτε αγοραστης να ψηφίζει,αλλα και να αναφαιρει,την πορεια τις καθε αγορας του ξεχωριστα,και παντα με τον μοναδικο αριθμο αγορας του προιοντως.Τωρα με το υπαρχων συστημα δεν μπορουμε να εχουμε πραγματικα και αντιπροσωπευτικα αποτελεσματα.Καθως ο καθενας μας ψηφίζει μια μονο φορα,για το καθε καταστημα,οποτε ειναι ευνοητο να υπαρχουν αποκλισεις.Εαν π.χ. ειχα 10 αγορες απο καποιο καταστημα,και στην μια απο αυτες ειχα θεμα,θα εδινα 9 θετικες-μια αρνητικη,οποτε και τα ποσοστα θα αλλαζαν αμεσα,και θα ηταν πιο αληθοφανή.

Αλλα για εμενα μεγαλο ρολο θα παιξει το after sale του καθε καταστηματος.Και εκει θα πρεπει να δωθει η μεγαλυτερη βαρυτητα πιστευω.

Πιστευω οτι υπαρχουν ικανα ατομα στο site,που μπορουν να σεταρουν ενα τετοιο μοντελο.:)

 

Πολύ ωραία ιδέα, αλλά δεν ξερω εάν υπάρχει script σε vbulletin με dynamic voting.

Link to comment
Share on other sites

Απο UK το αργοτερο σε 3-4 εργασιμες ειναι παντα εδω οσες αρκετες φορες εχω παραγγειλει κατι ειτε εχω προσωπικη αλληλογραφια.

Φανταζομαι να ειδες οτι το δεμα ειχε σταμπα απο Αγγλια επανω, οποτε τοτε για να κανει 15 μερες η Αγγλια ηταν μετεπιβιβαστικος σταθμος.

Δλδ μαζευουν καποιες παραγγελιες τισ στελνουν μαζικα Αγγλια και μετα τις προωθουν μοναδιαια.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Αγοράζω φουλ από Αγγλία μέσω Ebay και μου τυχαίνει από 3 μέχρι 10 μέρες.

Το συγκεκριμένο ήρθε με Sweden post που δείχνει πράγματι κάποια αλλαγή στην πορεία του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα αλλά...σήμερα ένα site είναι καλό, αύριο όχι. Αυτή την περίοδο 2 είναι τα κυρίως αξιόπιστα site, πριν κανά χρόνο που άρχισα να ψάχνομαι για κινέζικο ήταν άλλα. Επίσης καινουργια μπαίνουν στο παιχνίδι που άλλες φορές είναι φανταστικοί στην αρχή και εξαφανίζονται με τα λεφτά μετά, άλλοι συνεχίζουν να είναι αξιόπιστοι. Το θέμα είναι να ενημερώνουμε το φόρουμ για ότι στραβό συμβαίνει, να προτείνουμε αξιόπιστα site, και να βοηθάμε τα νέα μέλη και ας γκρινιάζουν κάποια παλιά....

 

και γιατι να αλλαζει ενα σαιτ που καποτε ηταν καλο και τωρα δεν ειναι? αυτο δεν το καταλαβαινω.. τα φορτωνουν στον ''κοκκορα'' που λεμε και μας ''γραφουν'' σαν πελατες?

καταλαβαινω ομως ενα νεο σαιτ να ειναι εξυπηρετικο και να εχει καλο aftersale για να ανεβει η δουλεια του και να φερει νεους πελατες..

το παλιο ομως θελει να χανει??

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

και γιατι να αλλαζει ενα σαιτ που καποτε ηταν καλο και τωρα δεν ειναι? αυτο δεν το καταλαβαινω.. τα φορτωνουν στον ''κοκκορα'' που λεμε και μας ''γραφουν'' σαν πελατες?

καταλαβαινω ομως ενα νεο σαιτ να ειναι εξυπηρετικο και να εχει καλο aftersale για να ανεβει η δουλεια του και να φερει νεους πελατες..

το παλιο ομως θελει να χανει??

 

Πολύ καλή ερώτηση, αλλά μόνο τα μαγαζιά μπορούν ν' απαντήσουν. Πχ, εγώ αγόρασα από το meri τον μάιο γιατί ήταν αξιόπιστο και παλιό μαγαζί. Δυστυχώς μου εφαγε λεφτά, λίγα, βαζοντας με να πληρώσω για ems, ενώ μετά παραδέχτηκε ότι ήξερε ότι ο συγκεκριμενος τρόπος παραδωσης έχει προβλημα και ποτέ δεν μου ζήτησε συγνώμη ή έδτω να δώσει ένα κουπόνι 5$ που συνήθως δινουν όλοι! Μετά από αυτό για μένα έφαγε άκυρο σαν μαγαζί. Βέβαια με τα μεταχειρισμένα που εστειλε τώρα, το χοντρυνε το λάθος. Γιατι λοιπόν το meri που ειναι γνωστο και παλιο κανει τέτοια λαθη!?

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα από το to2c και μου έστειλαν το tracking number πριν 3-4 μέρες. ξέρετε κάποιο site που μπορώ να βάζω το tracking number να βλέπω πληροφορίες;
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα από το to2c και μου έστειλαν το tracking number πριν 3-4 μέρες. ξέρετε κάποιο site που μπορώ να βάζω το tracking number να βλέπω πληροφορίες;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Αγοράζω φουλ από Αγγλία μέσω Ebay και μου τυχαίνει από 3 μέχρι 10 μέρες.

Το συγκεκριμένο ήρθε με Sweden post που δείχνει πράγματι κάποια αλλαγή στην πορεία του.

 

Sweden Post ?? Εχεις παραλαβει πολλες φορες πραγματα απο UK με Sweden Post ?? Γιατι αν οχι κατι θα πρεπει να λεει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Sweden Post ?? Εχεις παραλαβει πολλες φορες πραγματα απο UK με Sweden Post ?? Γιατι αν οχι κατι θα πρεπει να λεει αυτο.

 

Εγω εχω παραλαβει και γράμματα και πακέτα μεσω Γερμανίας, ισως και μεσω NL αν θυμάμαι καλα.

Αλλα οι 2 βδομάδες μου λενε οτι μαλλον σταλθηκε απο κινα με κούριερ καπου στην Ευρώπη και μετα του το στείλαν.

Link to comment
Share on other sites

http://www.b2cbuying.com

 

Eμπειρίες αγορών απο εδώ?

Περιμένω παραλαβή, αλλά έπεσα κι εγώ στην εθνική εορτή τους.

Ως τώρα έχουμε καλή επικοινωνία, απαντούν σε όλα και σύντομα. Μου έστειλαν και φωτογραφία των περιεχομένων του δέματος.

Θα ξαναπαραγγείλω.

 

Απόφυγε να επιλέξεις αποστολή μέσω PostNL με αυτούς ή οποιοδήποτε άλλο κατάστημα κατάστημα γιατί το tracking # δεν λειτουργεί.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Sweden Post ?? Εχεις παραλαβει πολλες φορες πραγματα απο UK με Sweden Post ?? Γιατι αν οχι κατι θα πρεπει να λεει αυτο.

Λέει αυτό που έγραψα και πριν και που το αναφέρουν και άλλα παιδιά.

Ότι παίζουν αλλαγές στο πώς στέλνεται και από ποιές χώρες περνάει το πακέτο.

Σαφέστατα και δεν δείχνει απευθείας αποστολή από Αγγλία, από την άλλη δεν έρχεται όμως Και από Κίνα αφού κάνει λιγότερο χρόνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες αγορές έκανα από Αγγλία όλες ήλθαν με το Royal mail. Θέλει προσοχή από το Αγγλικό EBAY γιατί τα περισσότερα έρχονται από Κίνα, γιά αυτό και είναι με άλλες εταιρείες.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

άλλη μία βδομάδα το πολυ 10 μέρες θα περιμένω μετά dispute θα κάνω...δεν ήξερα ότι υπάρχει ξεχωριστό νήμα δεν το είδα κάπου μπορεις να μου πεις ποιο είναι?

Κι εγω το ιδιο φιλε μου, θα περιμενω μια βδομαδουλα ακομα κ μετα dispute!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο φιλε μου, θα περιμενω μια βδομαδουλα ακομα κ μετα dispute!

 

Για ποιο μαγαζί μιλάμε!? Καλό είναι να γραφετε να μαθαίνουμε όλοι...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,απο to2c σε ποσες μερες παιρνετε tracking number απο τη μερα της παραγγελιας?τα σκ εχουν αργια και στη κινα οπως εδω?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. το yeso521 είναι αξιόπιστο? επίσης έψαξα μέσα στο forum για το Elephone G4 και δεν το βρήκα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

εγώ αν και είχα ακούσει και γω τα καλύτερα κοντεύει ένα μήνα τώρα και το κινητό άφαντο, έτυχε σε μένα δεν ξέρω ίσως

Είναι συνηθισμένο να χρειάζεται περίπου ένας μήνας. Επιπλέον τώρα ήταν και η εθνική εορτή τους, με διάρκεια μίας εβδομάδας.

Πότε παρήγγειλες και τί λέει το tracking number από το VickMall;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...