Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά το pandawill είναι αξιόπιστο σιτε?? θέλω να αγοράσω ένα κινητό από εκεί. Επίσης όποιος έχει παραγγείλει από εκεί έχει νόημα να επιλέξω την επιλογή "Import Tax & VAT Insurance"?

Διαβασε μερικες σελιδες πιο πισω.

Οι εχοντες την εμπειρια δεν το συνιστουν.

 

Οι περισσοτεροι προτεινουν tinydeal, minideal, vickmall. Επισης to2c, που εγω προσωπικα δεν ειχα προβλημα, μεχρι που χρειαστηκα after sales service και εμπλεξα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβασε μερικες σελιδες πιο πισω.

Οι εχοντες την εμπειρια δεν το συνιστουν.

 

Οι περισσοτεροι προτεινουν tinydeal, minideal, vickmall. Επισης to2c, που εγω προσωπικα δεν ειχα προβλημα, μεχρι που χρειαστηκα after sales service και εμπλεξα.

 

Οι περισσότεροι προτείνουν vickmall & coolicool. Μετά ολα τ'άλλα. Για το pandawill καναδυο μέλη ειχαν προβλημα με το μαγαζί. Διαβαζεται και 2-3 σελιδες πισω τα post, μην τα γραφουν όσοι έχουν προβλημα τσάμπα. Για ολους εμας το κανουν για να ξερουμε τι να προσεχουμε και τι ν'αποφευγουμε. Τελευταια προβληματα ειναι παντως απο pandawill & merimobiles.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε μερικες σελιδες πιο πισω.

Οι εχοντες την εμπειρια δεν το συνιστουν.

 

Οι περισσοτεροι προτεινουν tinydeal, minideal, vickmall. Επισης to2c, που εγω προσωπικα δεν ειχα προβλημα, μεχρι που χρειαστηκα after sales service και εμπλεξα.

Με τυχαια σειρα το παρακατω.

minid-geek-vick-το2,τσεκαρισμενα με παρα πολλες αγορες το καθενα.

Μετοχες δεν εχω απο κανενα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

προσοχη στο κινεζικο ahappymango γιατι ειμαι παθων.!!:cry:

εκανα αγορα 3 φτηνων και αγνωστης μαρκας κινητων, με paypal (αξιας περιπου 140 ευρω.....στις 25 ιουλιου 14 !!!!!...... και ακομα περιμενω. εχω στειλει περιπου 25 μνματα στην εταιρια και δεν εχω παρει καμια απαντηση. απο το truck number τα ελτα μου ειπαν οτι παραδωσανε το δεμα τελος αυγουστου.......οχι ομως σε μενα. σε καποιον παραληπτη σε αλλη περιοχη και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι αδυνατον να πηρε καποιος αλλος το δεμα που ειχε δικα μου στοιχεια. οποτε ειναι λαθος το truck number. η εταιρεια δεν απαντα.....μαλλον τρωει τη μπανανα της !! και εγω κλαιω 140 ευρω.

εχει κανεις καμια ιδεα τι αλλο μπορω να κανω απο πλευρας μου????:(

tim05411
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

προσοχη στο κινεζικο ahappymango γιατι ειμαι παθων.!!:cry:

εκανα αγορα 3 φτηνων και αγνωστης μαρκας κινητων, με paypal (αξιας περιπου 140 ευρω.....στις 25 ιουλιου 14 !!!!!...... και ακομα περιμενω. εχω στειλει περιπου 25 μνματα στην εταιρια και δεν εχω παρει καμια απαντηση. απο το truck number τα ελτα μου ειπαν οτι παραδωσανε το δεμα τελος αυγουστου.......οχι ομως σε μενα. σε καποιον παραληπτη σε αλλη περιοχη και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι αδυνατον να πηρε καποιος αλλος το δεμα που ειχε δικα μου στοιχεια. οποτε ειναι λαθος το truck number. η εταιρεια δεν απαντα.....μαλλον τρωει τη μπανανα της !! και εγω κλαιω 140 ευρω.

εχει κανεις καμια ιδεα τι αλλο μπορω να κανω απο πλευρας μου????:(

..........25 ιουλιου 14 ..........

Την αγορα την εκανες με paypal??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

προσοχη στο κινεζικο ahappymango γιατι ειμαι παθων.!!:cry:

εκανα αγορα 3 φτηνων και αγνωστης μαρκας κινητων, με paypal (αξιας περιπου 140 ευρω.....στις 25 ιουλιου 14 !!!!!...... και ακομα περιμενω. εχω στειλει περιπου 25 μνματα στην εταιρια και δεν εχω παρει καμια απαντηση. απο το truck number τα ελτα μου ειπαν οτι παραδωσανε το δεμα τελος αυγουστου.......οχι ομως σε μενα. σε καποιον παραληπτη σε αλλη περιοχη και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι αδυνατον να πηρε καποιος αλλος το δεμα που ειχε δικα μου στοιχεια. οποτε ειναι λαθος το truck number. η εταιρεια δεν απαντα.....μαλλον τρωει τη μπανανα της !! και εγω κλαιω 140 ευρω.

εχει κανεις καμια ιδεα τι αλλο μπορω να κανω απο πλευρας μου????:(

Dispute στο paypal έκανες!? Βέβαια αν τα ελτα λένε οτι το παρέδωσαν, άντε να σε πιστέψει το psypal. Εκτος αν σου δωσουν τα στοιχεία του παραληπτη και αποδειξεις οτι δεν είσαι εσύ, πράγμα που δεν νομίζω οτι θα κάνουν τα ελτα

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου....τα ελτα δε μου δινουν το παραληπτη γιατι ειναι αππορητο και μονο με εισαγγελικη εντολη θα μου τον δωσουν.

και παλι οχι δεν εκανα disput στο paypal γιατι δε ξερω πως γινεται και δε βγαζω ακρη με τα λιγα αγγλικα που ξερω.

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.....ειδα κατα τυχη το θεμα και εγινα μελος μονο και μονο για να αναφερω τπ γκαφα μου και να μη την πατησει κι αλλος. ...... καθε βηθεια δεκτη.

tim05411
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου....τα ελτα δε μου δινουν το παραληπτη γιατι ειναι αππορητο και μονο με εισαγγελικη εντολη θα μου τον δωσουν.

και παλι οχι δεν εκανα disput στο paypal γιατι δε ξερω πως γινεται και δε βγαζω ακρη με τα λιγα αγγλικα που ξερω.

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.....ειδα κατα τυχη το θεμα και εγινα μελος μονο και μονο για να αναφερω τπ γκαφα μου και να μη την πατησει κι αλλος. ...... καθε βηθεια δεκτη.

Φιλε μου,δυστηχως πλεον μην περιμενεις κατι,τα εχασες τα λεφτα σου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου....τα ελτα δε μου δινουν το παραληπτη γιατι ειναι αππορητο και μονο με εισαγγελικη εντολη θα μου τον δωσουν.

και παλι οχι δεν εκανα disput στο paypal γιατι δε ξερω πως γινεται και δε βγαζω ακρη με τα λιγα αγγλικα που ξερω.

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.....ειδα κατα τυχη το θεμα και εγινα μελος μονο και μονο για να αναφερω τπ γκαφα μου και να μη την πατησει κι αλλος. ...... καθε βηθεια δεκτη.

 

Το μόνο που μπορείς ίσως να κάνεις ειναι αν με τον tracking number αποδειξεις στο paypal ότι πηγε αλλού από την διευθυνσή σου, που εχεις δηλωσει στο paypal. Και πάλι οι πιαθανοτητες ειναι ελαχιστες. Όσο για το site είναι γνωστο από καιρο οτι ειναι μαϊμού!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην τράπεζα που έχεις την πιστωτική με την οποία πλήρωσες το Paypal και ζήτα ανάκληση αυθαίρετης χρέωσης στην κάρτα σου. Θα σου ζητήσουν τα mail που αντάλλαξες με το κατάστημα και το tracking number που δεν παρέλαβες και λογικά θα ακυρώσουν την κάρτα σου και θα εκδώσουν καινούργια, ενώ ταυτόχρονα θα αναιρέσουν και τις 3 χρεώσεις που λες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς μια υπηρεσία στο pandawill που και καλά πληρώνεις 5% επιπλέον της αξίας του κινητού που θα αγοράσεις και σε περίπτωση που το κινητό περάσει από τελωνείο το pandawill σου καλύπτει τα έξοδα εκτελωνισμού;

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Στο site τους αναφέρει τα εξής:

Import Tax & VAT Insurance Policy

1, For additional 5% of the total cost of the order value, Pandawill will cover any inccurred Import tax and VAT on this order. Customers could choose this coverage at the payment step when placing orders.

2. When order arrives, if you get charged by the Customs on this order, please take a picture of the payment slip from the Customs and email to Pandawill, and Pandawill will pay you back on the full amount within 3 days (excluding holidays) of receiving your varified proof. The payment slip must contain the information which links the tax or VAT to the order or order content.

3. This insurance applies to both Registered shipping (such as Singapore post, China post,TNT post, etc) and express parcels (such as DHL, Fedex, EMS, etc)

4. The followinng countries are not covered:

Colombia, Venezuela, Guyana, Suriname, Ecuador, Peru, Brazil, Bolivia, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina, French Guyana.

Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε μου.......το καταλαβα αυτο:( προσοχη μη τη πατησουν κι αλλοι:cry:

το σιτε το οποιο λες ειναι γνωστοι απατεωνες, Δεν θα σου πω τι θα κανεις, αλλα με λυπη σε ενημερωνω οτι τα εχασες τα λεφτα σου. Εχει αναφερθει και εδω πολλακις οτι δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι. Βεβαια απο την αλλη σιγα μην διαβαζεις χιλιαδες ποστ για να δεις ποιο ειναι τι!!

Απο εδω και περα πηγαινε σε αυτα που προτεινει το myphone. Και προσωπικα στο Vickmall

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αυτο το κινητο http://www.vickmall.com/foxconn-infocus-m310-4-7-inch-ips-1280x720-mtk6589t-quad-core-android-mobile-cellphone-1gb-4gb-gps-otg-black.html ?

Δειχνει πολυ καλο για τα λευτα του!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αυτο το κινητο http://www.vickmall.com/foxconn-infocus-m310-4-7-inch-ips-1280x720-mtk6589t-quad-core-android-mobile-cellphone-1gb-4gb-gps-otg-black.html ?

Δειχνει πολυ καλο για τα λευτα του!

 

Και ωραία εμφάνιση.

Επειδή ψάχνω κι εγώ αυτόν τον καιρό, σ'αυτες τις τιμές, για τις κόρες, μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αυτο το κινητο http://www.vickmall.com/foxconn-infocus-m310-4-7-inch-ips-1280x720-mtk6589t-quad-core-android-mobile-cellphone-1gb-4gb-gps-otg-black.html ?

Δειχνει πολυ καλο για τα λευτα του!

 

Η foxconn είναι προμηθευτής της apple , δεν έχω δει κινητό της από κοντά για να πω την αλήθεια

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Η foxconn είναι προμηθευτής της apple , δεν έχω δει κινητό της από κοντά για να πω την αλήθεια

επειδή το πήρα και το δούλεψα, τα αξίζει τα λευτά του όλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μεγαλα bezel?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η Foxconn κι οι θυγατρικες της, κατασκευάζουν απειρα πραγματα, για τις περισσότερες μεγάλες εταιρίες παγκοσμίως (από μητρικές της Asus μέχρι κινητά της Nokia και της Apple). Kαι τα Xiaomi επίσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μεγαλα bezel?

το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ συμμαζεμένο σε διαστάσεις, εάν διαβάσετε τα χαρακτηριστικά του θα δείτε ότι είναι από τα μικρότερα στην κατηγορία 4.7 in. Καλή ποιότητα κατασκευής, δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα, δύ ημέρες ήτανε στα χέρια μου γιατί δόθηκε σε φίλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε άλλο θέμα. Το συγκεκριμένο έχει αρκετή κίνηση για να βρίσκεται από μόνο του στην πρώτη σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς μια υπηρεσία στο pandawill που και καλά πληρώνεις 5% επιπλέον της αξίας του κινητού που θα αγοράσεις και σε περίπτωση που το κινητό περάσει από τελωνείο το pandawill σου καλύπτει τα έξοδα εκτελωνισμού;

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Στο site τους αναφέρει τα εξής:

Import Tax & VAT Insurance Policy

1, For additional 5% of the total cost of the order value, Pandawill will cover any inccurred Import tax and VAT on this order. Customers could choose this coverage at the payment step when placing orders.

2. When order arrives, if you get charged by the Customs on this order, please take a picture of the payment slip from the Customs and email to Pandawill, and Pandawill will pay you back on the full amount within 3 days (excluding holidays) of receiving your varified proof. The payment slip must contain the information which links the tax or VAT to the order or order content.

3. This insurance applies to both Registered shipping (such as Singapore post, China post,TNT post, etc) and express parcels (such as DHL, Fedex, EMS, etc)

4. The followinng countries are not covered:

Colombia, Venezuela, Guyana, Suriname, Ecuador, Peru, Brazil, Bolivia, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina, French Guyana.

 

δεν θα αγοραζα απο το pandawill,διαβασε το ποστ μου 6997 σελ 467

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...