Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα

 

Ενδιαφέρομαι για ένα δεύτερο κινητό (έχω το LG G2 και είμαι ξετρελαμένος εδώ και ένα χρόνο τώρα), θέλω να δοκιμάσω καρτοκινητό άλλης εταιρείας από αυτήν που είμαι τώρα, αλλά θέλω και να κρατήσω αυτό που έχω μέχρι να δω αν η νέα εταιρεία έχει καλό σήμα και μου κάνει (δε λέω εταιρείες για να μην πει κανείς ότι κάνω διαφήμιση).

 

Έλεγα να πάρω αυτό το τηλέφωνο, που θα μπορώ μετά να το έχω και ως backup σε περίπτωση ανάγκης

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

 

Ζήτησα από τη Selina να μου κάνει και δώρο καμιά κάρτα μνήμης, μπαταρία ή φορτιστή αυτοκινήτου, αλλά δεν ενέδωσε με τίποτα.

 

Τεσπα, πως το κόβετε; Να το προχωρήσω;

 

Update: Μελέτησα τελικά και το θέμα στο φόρουμ σχετικά με το κινητό. Σε γενικές γραμμές οι κριτικές είναι καλές για τα λεφτά του και λέω να το προχωρήσω.

Μήπως όμως ξέρει κανείς να μου πει περί ακτινοβολίας; Βλέπουμε ή ξέρουμε κάπου να διαβάσουμε με τι μας βομβαρδίζει αυτό το κινητό σε σχέση με άλλα επώνυμα;

Και τέλος, να ζητήσω Singapore Post ή Netherland Post? Μου φαίνεται λίγο πιο ασφαλές το δεύτερο, υπό την έννοια ότι επειδή είναι ευρωπαϊκή εταιρεία μπορεί να έχει καλύτερη τύχη με τα τελωνεία, να τα προσπεράσει πιο εύκολα. Δεν με νοιάζει αν αργήσει 5 μέρες παραπάνω

 

Ευχαριστώ

Edited by sousis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα

 

Ενδιαφέρομαι για ένα δεύτερο κινητό (έχω το LG G2 και είμαι ξετρελαμένος εδώ και ένα χρόνο τώρα), θέλω να δοκιμάσω καρτοκινητό άλλης εταιρείας από αυτήν που είμαι τώρα, αλλά θέλω και να κρατήσω αυτό που έχω μέχρι να δω αν η νέα εταιρεία έχει καλό σήμα και μου κάνει (δε λέω εταιρείες για να μην πει κανείς ότι κάνω διαφήμιση).

 

Έλεγα να πάρω αυτό το τηλέφωνο, που θα μπορώ μετά να το έχω και ως backup σε περίπτωση ανάγκης

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

 

Ζήτησα από τη Selina να μου κάνει και δώρο καμιά κάρτα μνήμης, μπαταρία ή φορτιστή αυτοκινήτου, αλλά δεν ενέδωσε με τίποτα.

 

Τεσπα, πως το κόβετε; Να το προχωρήσω;

 

Update: Μελέτησα τελικά και το θέμα στο φόρουμ σχετικά με το κινητό. Σε γενικές γραμμές οι κριτικές είναι καλές για τα λεφτά του και λέω να το προχωρήσω.

Μήπως όμως ξέρει κανείς να μου πει περί ακτινοβολίας; Βλέπουμε ή ξέρουμε κάπου να διαβάσουμε με τι μας βομβαρδίζει αυτό το κινητό σε σχέση με άλλα επώνυμα;

Και τέλος, να ζητήσω Singapore Post ή Netherland Post? Μου φαίνεται λίγο πιο ασφαλές το δεύτερο, υπό την έννοια ότι επειδή είναι ευρωπαϊκή εταιρεία μπορεί να έχει καλύτερη τύχη με τα τελωνεία, να τα προσπεράσει πιο εύκολα. Δεν με νοιάζει αν αργήσει 5 μέρες παραπάνω

 

Ευχαριστώ

 

Kαλα και εσυ,τι ζητησες 2 πραματακια......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kαλα και εσυ,τι ζητησες 2 πραματακια......:lol:

 

Ε δεν τα ζήτησα και όλα, μόνο ένα από όλα, όποιο ναναι, αλλά με έφτυσε πατόκορφα...

 

Όσον αφορά τα mail services, έχεις καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Ενδιαφέρομαι για ένα δεύτερο κινητό (έχω το LG G2 και είμαι ξετρελαμένος εδώ και ένα χρόνο τώρα), θέλω να δοκιμάσω καρτοκινητό άλλης εταιρείας από αυτήν που είμαι τώρα, αλλά θέλω και να κρατήσω αυτό που έχω μέχρι να δω αν η νέα εταιρεία έχει καλό σήμα και μου κάνει (δε λέω εταιρείες για να μην πει κανείς ότι κάνω διαφήμιση).

 

Έλεγα να πάρω αυτό το τηλέφωνο, που θα μπορώ μετά να το έχω και ως backup σε περίπτωση ανάγκης

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

 

Ζήτησα από τη Selina να μου κάνει και δώρο καμιά κάρτα μνήμης, μπαταρία ή φορτιστή αυτοκινήτου, αλλά δεν ενέδωσε με τίποτα.

 

Τεσπα, πως το κόβετε; Να το προχωρήσω;

 

Update: Μελέτησα τελικά και το θέμα στο φόρουμ σχετικά με το κινητό. Σε γενικές γραμμές οι κριτικές είναι καλές για τα λεφτά του και λέω να το προχωρήσω.

Μήπως όμως ξέρει κανείς να μου πει περί ακτινοβολίας; Βλέπουμε ή ξέρουμε κάπου να διαβάσουμε με τι μας βομβαρδίζει αυτό το κινητό σε σχέση με άλλα επώνυμα;

Και τέλος, να ζητήσω Singapore Post ή Netherland Post? Μου φαίνεται λίγο πιο ασφαλές το δεύτερο, υπό την έννοια ότι επειδή είναι ευρωπαϊκή εταιρεία μπορεί να έχει καλύτερη τύχη με τα τελωνεία, να τα προσπεράσει πιο εύκολα. Δεν με νοιάζει αν αργήσει 5 μέρες παραπάνω

 

Ευχαριστώ

 

οι καμερες του ειναι ψιλοχαλια,η μπαταρια του μικρη,η αναλυση οθονης επισης,το κοστος ειναι αναλογο,και η singpost μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

@sousis Δες και το Cubot S168 στα 78.89$ στο gearbest.Mε μια μικρη επιφυλαξη καθως ειναι νεο μοντελο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

οι καμερες του ειναι ψιλοχαλια,η μπαταρια του μικρη,η αναλυση οθονης επισης,το κοστος ειναι αναλογο,και η singpost μια χαρα ειναι

 

Δεν με νοιάζει σχεδόν καθόλου η κάμερα. Η μπαταρία θα ήθελα μεγαλύτερη, αλλά πάω αυτόματα σε καλύτερο μεν τηλέφωνο αλλά + 20 ευρώπουλα και δεν το θέλω. Η ανάλυση δεν είναι από αυτά που με καίνε σε αυτό το τηλέφωνο, έχω Full HD στο βασικό μου. Το κόστος είναι μαζεμένο, όπως το ψάχνω. Η SP το ξέρω ότι είναι καλή, το έχω δει δεκάδες φορές, απλά έλεγα αν κάνει διαφορά στο τελωνείο το Ολλανδικό Ταχυδρομείο.

 

Αυτό που με νοιάζει πάνω από όλα με το κινητό είναι να έχει καλό σήμα κινητής και WiFi και μια ημέρα λειτουργίας όχι με τρελή χρήση.

Θα χρησιμοποιηθεί ως πείραμα για την εναλλακτική εταιρεία κινητής και θέλω να έχει καλή λήψη. Και μου αρέσει και η μεγάλη οθόνη, δεν παλεύεται να γυρίσω σε 4,5 ή χαμηλότερα, αμάν κάναμε να πάμε στο 5+. Μετά ή θα πάει σε κανα ξαδερφάκι ή θα μείνει για καβάτζα στο συρτάρι σε περίπτωση βλάβης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@sousis Δες και το Cubot S168 στα 78.89$ στο gearbest.Mε μια μικρη επιφυλαξη καθως ειναι νεο μοντελο.

 

Δεν το βρίσκω σε αυτή την τιμή, το βλέπω 99.99$. Επίσης βλέπω ότι είναι presale, άρα δεν πρέπει να είναι διαθέσιμο ακόμη, θα ήθελα κάτι στα χέρια μου το ταχύτερο δυνατό. Τέλος, από δυνατότητες δεν βλέπω κάτι πολύ διαφορετικό, ίσως λίγο η οθόνη;

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Το T6s pro απο tinydeal που ειναι 8πυρηνο, με πολυ καλυτερη οθονη;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το T6s pro απο tinydeal που ειναι 8πυρηνο, με πολυ καλυτερη οθονη;

 

Θα το έπαιρνα από το Vickmall, αλλά είναι out of stock. Οπότε + στην τιμή και + στην καθυστέρηση το προσπέρασα. Είναι πρώτη αγορά κινέζικου και δεν θέλω να ξεφύγω οικονομικά, πειραματάκι είναι

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις κάτι φτύνω πιο πιθανό είναι να το μετανιώσεις Καλύτερα μάζεψε χρήματα και πάρε πιο καλή μάρκα xiaomi Lenovo Asus Huawei κλπ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θελεις απλα για back up κινητο παρε το jiayu f1 και καθαρισες ,ποιο ειναι το νοημα να εχεις μεγαλο κινητο για περιπτωση αναγκης?Και το F1 ειναι βραχος και μπαταρια ατελειωτη.
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις κάτι φτύνω πιο πιθανό είναι να το μετανιώσεις Καλύτερα μάζεψε χρήματα και πάρε πιο καλή μάρκα xiaomi Lenovo Asus Huawei κλπ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δεν θέλω κάτι ακριβό και σίγουρα (ελπίζω ότι) δεν θα το χρειαστώ για βασικό μου τηλέφωνο, όσο το LG G2 αντέχει. Το θέλω για μια δοκιμή όπως διευκρίνισα και μετά ίσως το πάρει κάποιος που τώρα έχει ένα HTC Desire 300, οπότε θα του φανεί διαστημικό. Αλλιώς θα πάει σε συρτάρι σε περίπτωση που το LG μου ή το ASUS της συζύγου τα παίξει, μέχρι να αντικατασταθούν

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το θελεις απλα για back up κινητο παρε το jiayu f1 και καθαρισες ,ποιο ειναι το νοημα να εχεις μεγαλο κινητο για περιπτωση αναγκης?Και το F1 ειναι βραχος και μπαταρια ατελειωτη.

 

Για 15 δολάρια παραπάνω θα προτιμήσω τη 1 ίντσα επιπλέον οθόνης και τον καλύτερο επεξεργαστή, δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα δουλέψω σε κάτι πολύ αργό και μικρό. Πες με κακομαθημένο, αλλά από το LG Optimus 2X στο Samsung Galaxy S3 και στο LG G2 (μόνο με το G3 ή το Note 4 θα το άλλαζα) έχω ανέβει αρκετά σε εικόνα και ταχύτητα (μέχρι και το HTC One Mega 6,3" δοκίμασα από ένα φίλο, αλλά με ξένισε το λειτουργικό του) και δεν μπορώ να φανταστώ ότι με 10 εφαρμογές το κινητό θα σέρνεται.

 

Ευχαριστώ για την γνώμη σου

 

Υ.Γ. Σόρι για το off topic, αλλά...: Και μετά έχεις και την Google να μας κάνει πλάκα με την σούπερ υπερκινητάρα Nexus 6, θα τσακίζει κόκκαλα με το καθαρό λειτουργικό, χωρίς τις επιβαρυντικές εφαρμογές των άλλων εταιρειών

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ενδιαφέρομε για 2 κινέζικα κινητό μέχρι 100 ευρώ το 1. και από που να το παραγγείλω ?ευχαριστώ πολύ :)

 

δεν θα μπορεσει να σε βοηθησει κανενας ιδιαιτερα ετσι οπως το αναφερεις ...

πες μας τουλαχιστον τι θελεις σε μεγεθος και χρηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ενδιαφέρομε για 2 κινέζικα κινητό μέχρι 100 ευρώ το 1. και από που να το παραγγείλω ?ευχαριστώ πολύ :)

H συζητηση γινεται απο πανω!!

http://www.vickmall.com/foxconn-infocus-m310-4-7-inch-ips-1280x720-mtk6589t-quad-core-android-mobile-cellphone-1gb-4gb-gps-otg-black.html

http://www.tinydeal.com/thl-t6-pro-5-ips-hd-mtk6592m-octa-core-android-44-3g-phone-p-137498.html

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το βρίσκω σε αυτή την τιμή, το βλέπω 99.99$. Επίσης βλέπω ότι είναι presale, άρα δεν πρέπει να είναι διαθέσιμο ακόμη, θα ήθελα κάτι στα χέρια μου το ταχύτερο δυνατό. Τέλος, από δυνατότητες δεν βλέπω κάτι πολύ διαφορετικό, ίσως λίγο η οθόνη;

 

Ευχαριστώ πάντως

 

Με κουπονι S168HF παει στα 78.98.Απο Δευτερα θα τα στειλουν.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Με κουπονι S168HF παει στα 78.98.Απο Δευτερα θα τα στειλουν.

 

Αρη, γνώρίζεις το κουπόνι μέχρι πότε ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Αρη, γνώρίζεις το κουπόνι μέχρι πότε ισχύει;

 

Τους εχω ρωτησει σε pm και μου απαντησαν : The coupon code wll be available until 31th, December.

 

Βεβαια το αν θα ειναι οντως ετσι δεν το ξερω, αλλα δεν θα το εδενα κ κομπο.

Αν ειναι στειλτους κ εσυ pm να το επιβεβαιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο εκπροσωπος τους εδω σε ενα ποστ του σελ 6 αν θυμαμαι στο νημα του καταστηματος λεει οτι το κουπονι θα εχει ισχυ μεχρι Πρωτοχρονια
Link to comment
Share on other sites

Εδώ άλλος ένας δυσαρεστημένος από το «νέο» Geekbuying.

 

Μου ήρθε διαφορετικό κινητό από εκείνο που παρήγγειλα επειδή... άλλο έδειχναν στην σελίδα τους και άλλη έκδοση έστελνε η αποθήκη τους. Η έκδοση που έλαβα δεν έχει ελληνικά, ούτε 2η sim.

Ζήτησαν να δοκιμάσω να το πουλήσω κατά την εθνική τους εορτή για να μην το στείλω πίσω και χαθεί χρόνος.

Μετά είπαν ότι αγόρασαν mulanguage rom και να περιμένω λίγες ημέρες να αναρτηθεί στο Blog τους. Δεν ανέβηκε ποτέ, φυσικά.

Έστειλα mail για το λινκ, αλλά μου έστειλαν από άλλο μοντέλο.

Τους επεσήμανα το λάθος και μου έστειλαν νέο mail «ορίστε αυτό είναι» που δεν είχε κανένα λινκ.

Σήμερα έστειλαν mail λες και μιλάμε μαζί 1η φορά:

hi , dear customer ,

we are so sorry to the problem you met , here we check our system , your original order is the phone : Huawei Honor 3C(H30-U10)

and the phone you receive is another version ,

is that right ?

our firmware is for the Huawei Honor 3C(H30-U10), it is not compatible to your phone ,

could you check that ,

looking forward to your reply ,.

 

Το GB έχει γίνει χάλι από το καλοκαίρι. Ήταν άψογο όσο ήταν εκείνος ο Nick στην εξυπηρέτηση, αλλά τώρα έχουν γίνει σαν τα μαγαζιά που σου λένε να αποφεύγεις.

Edited by talos_2002
Διόρθωση quote

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Thanos_ATH k efmakis σας ευχαριστώ.

Ενδιαφέρεται ένας φίλος και αν το αποφασίσει μέσα στις επόμενες μέρες θα το παραγγείλουμε, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι αξιόπιστο το site.

Γνωρίζει κάποιος αν κάνουν έλεγχο της συσκευής, πριν την στείλουν, όπως κάνει το vickmall;; Αυτό κυρίως με ενδιαφέρει, για να υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες, να πάρω ελαττωματικό κινητό και να τρέχω μετά για dispute.

Link to comment
Share on other sites

Thanos_ATH k efmakis σας ευχαριστώ.

Ενδιαφέρεται ένας φίλος και αν το αποφασίσει μέσα στις επόμενες μέρες θα το παραγγείλουμε, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι αξιόπιστο το site.

Γνωρίζει κάποιος αν κάνουν έλεγχο της συσκευής, πριν την στείλουν, όπως κάνει το vickmall;; Αυτό κυρίως με ενδιαφέρει, για να υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες, να πάρω ελαττωματικό κινητό και να τρέχω μετά για dispute.

 

μην σε πιανουν τα αγχη σου :) ,,,,, τουλαχιστον οταν ειναι για αγορα ενος entry level mobile.

δεν ειναι και αγορα αυτοκινητου.

 

To καταστημα ειναι σχετικα καινουργιο εδω και συνεπως ειναι προσεκτικοι και πολυ αμεσοι κ ευγενικοι στην επικοινωνια.

Το συγκεκριμενο βλεπω οτι το εχουν απο gear προπαραγγειλει κ αλλοι απο εδω με το κουπονι και μαλον θα το παρω κ εγω για να το δωσω για δωρο στις γιορτες. Απλα περιμενω λιγο να δω αν βγει κανενα hands on video μηπως δω κατι περισσοτερο σχετικα.

 

Ολοι τα ψιλο-ελλεγχουν πριν την αποστολη αλλα το να κατσει ελλατωματικο απο την αρχη μπορει να τυχει απο οπουδηποτε.

Μην φανταστεις οτι περανει απο το 24ωρο toy Le Mans !! Βασικα πραγματα κοιτανε.

Αλλο ειναι το σοβαροτερο θεμα στην επιλογη καταστηματος και αυτο ειναι το after sales τους στην καλυψη της εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

μην σε πιανουν τα αγχη σου :) ,,,,, τουλαχιστον οταν ειναι για αγορα ενος entry level mobile.

δεν ειναι και αγορα αυτοκινητου.

 

To καταστημα ειναι σχετικα καινουργιο εδω και συνεπως ειναι προσεκτικοι και πολυ αμεσοι κ ευγενικοι στην επικοινωνια.

Το συγκεκριμενο βλεπω οτι το εχουν απο gear προπαραγγειλει κ αλλοι απο εδω με το κουπονι και μαλον θα το παρω κ εγω για να το δωσω για δωρο στις γιορτες. Απλα περιμενω λιγο να δω αν βγει κανενα hands on video μηπως δω κατι περισσοτερο σχετικα.

 

Ολοι τα ψιλο-ελλεγχουν πριν την αποστολη αλλα το να κατσει ελλατωματικο απο την αρχη μπορει να τυχει απο οπουδηποτε.

Μην φανταστεις οτι περανει απο το 24ωρο toy Le Mans !! Βασικα πραγματα κοιτανε.

Αλλο ειναι το σοβαροτερο θεμα στην επιλογη καταστηματος και αυτο ειναι το after sales τους στην καλυψη της εγγυησης.

 

Τα άγχη μου με πιάνουν, γιατί πρόκειται να κάνω εξυπηρέτηση και αν έρθει κινητό με πρόβλημα, εχω θα τρέχω.

Σε ευχαριστώ ακόμα μια φορά, για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα κόψεις, γιατί θα βγεις χαμένος και θα μαλώσεις κάποια στιγμή με τους φίλους. Εγώ όταν θέλει φίλος να τον εξυπηρετήσω, του λέω τράβα βγάλε μιά χρεωστική και έλα να κάνουμε την αγορά μαζί, να σου δείξω πως γίνεται. Αλλά με την δική του κάρτα και στοιχεία αποστολής. Όχι να έχω εγώ το άγχος αν θα φύγει σωστά το δέμα από τον κινέζο, αν θα φτάσει στην ώρα του σε 20-25 μέρες και δεν χαθεί, αν δεν το πιάσει τελωνείο και θέλουν έξτρα φράγκα, αν δεν έρθει και μέσα έχει κάνα άλλο μοντέλο ή είναι ελαττωματικό και πρέπει να το στείλεις πίσω.

 

Για να σου πω το πιό απλό. Πες ότι το βάζεις στην κάρτα σου το τηλέφωνο και να έρθει στην δική σου διεύθυνση. Και το δέμα χάνεται. Δυό μήνες θα μαλώνεις με το κατάστημα να πάρεις πίσω τα λεφτά ή νέο κινητό και θα σε κράζει και ο κολλητός. Και δεν του έχεις πάρει τα λεφτά ακόμα και εφόσον δεν ήρθε τίποτα, ντρέπεσαι και να τα ζητήσεις (γιατί εσύ τα πλήρωσες και κινδυνεύεις και να τα χάσεις, άμα στραβώσει το θέμα). Ή ακόμα χειρότερα, του έχεις πάρει προκαταβολή τα φράγκα και τώρα που το δέμα χάθηκε, σε κοιτάει και στραβά μήπως πας να του τα φας.

 

Άστο, άμα στραβώσει η δουλειά σε κάνα δέμα, στάνταρ θα χαλαστείτε μεταξύ σας. Αδερφέ, φέρε την κάρτα σου και ψωνίζουμε ότι γουστάρεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα κόψεις, γιατί θα βγεις χαμένος και θα μαλώσεις κάποια στιγμή με τους φίλους. Εγώ όταν θέλει φίλος να τον εξυπηρετήσω, του λέω τράβα βγάλε μιά χρεωστική και έλα να κάνουμε την αγορά μαζί, να σου δείξω πως γίνεται. Αλλά με την δική του κάρτα και στοιχεία αποστολής. Όχι να έχω εγώ το άγχος αν θα φύγει σωστά το δέμα από τον κινέζο, αν θα φτάσει στην ώρα του σε 20-25 μέρες και δεν χαθεί, αν δεν το πιάσει τελωνείο και θέλουν έξτρα φράγκα, αν δεν έρθει και μέσα έχει κάνα άλλο μοντέλο ή είναι ελαττωματικό και πρέπει να το στείλεις πίσω.

 

Για να σου πω το πιό απλό. Πες ότι το βάζεις στην κάρτα σου το τηλέφωνο και να έρθει στην δική σου διεύθυνση. Και το δέμα χάνεται. Δυό μήνες θα μαλώνεις με το κατάστημα να πάρεις πίσω τα λεφτά ή νέο κινητό και θα σε κράζει και ο κολλητός. Και δεν του έχεις πάρει τα λεφτά ακόμα και εφόσον δεν ήρθε τίποτα, ντρέπεσαι και να τα ζητήσεις (γιατί εσύ τα πλήρωσες και κινδυνεύεις και να τα χάσεις, άμα στραβώσει το θέμα). Ή ακόμα χειρότερα, του έχεις πάρει προκαταβολή τα φράγκα και τώρα που το δέμα χάθηκε, σε κοιτάει και στραβά μήπως πας να του τα φας.

 

Άστο, άμα στραβώσει η δουλειά σε κάνα δέμα, στάνταρ θα χαλαστείτε μεταξύ σας. Αδερφέ, φέρε την κάρτα σου και ψωνίζουμε ότι γουστάρεις...

Σωστότατος, αλλά πες μου τι να κάνω όταν μου το ζητούν γείτονες οι οποίοι δεν ξέρουν τι σημαίνει τράπεζα και κάρτα .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος, κατα γραμμα ο asteris. Εγω πόσες φορές έχω κανει εξυπηρέτηση, οχι με τηλέφωνα αλλά με άλλο ειδος, και ούτε τα εξοδα συναλλάγματος /προμήθεια να μη δίνουν γιατί στο site βλέπουν μόνο τις τιμες. Και ειναι το γα**το... γιατί να τα πληρωσω εγω.

Προχθές εκανα μια παραγγελία, αλλα πηρα τα λεφτά μπροστά και ξεκαθαρισα οτι ακομα και να χαθουν δε φερω καμια ευθυνη, γιατι και άγνωστο κινητο βρηκανε και απο άγνωστο σχετικα site..

Καλύτερα να μη μπλεκετε καν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...