Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

lenovo,xiaomi,huawei,meizu,oppo,zte, one plus

 

αυτές είναι από τις καλύτερες.. ίσως να ξέχασα κάποια.. κάποιες φθηνότερες κάποιες ακριβότερες.. γενικά από 120 ευρώ και πάνω κοίτα σε αυτές τις εταιρείες.. από 100 και κάτω καλύτερα μη πάρεις καινούργιο κινητό :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία από το μεσημέρι και κοντεύω να σαλτάρω... Θέλω να παραγγείλω μέσω paypal από το vickmall ένα κινητό. Έχω μια προπληρωμένη της Τράπεζας Πειραιώς (πρώην Κύπρου), από το 2008, με την οποία ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Παρέλαβα την καινούργια τον 5/2014 και έκανα και κάποιες αγορές μέσω paypal από το ebay. Όλα πήγαν καλά. Σήμερα που μπήκα, κάνω όλη τη διαδικασία στο vickmall, μπαίνω κανονικά στο paypal μου να πληρώσω και μου πετάει το μήνυμα "PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed)." Ταυτόχρονα στο site της προπληρωμένης μου εμφανίζει μια εκκρεμή συναλλαγή του 1 ευρώ, η οποία κατόπιν επικοινωνίας με την τράπεζα, είναι με κωδικό του paypal, όπως όταν κάνει επιβεβαίωση για την κάρτα. Καπάκι και αφού έχουν σπάσει τα νεύρα μου, μπαίνω ebay και κάνω μια παραγγελία από εκεί, πληρώνοντας μέσω paypal. Όλα κομπλέ, η συναλαγγή έγινε κανονικά!!! Επειδή είμαι στο τσακ να δοκιμάσω και σε άλλα καταστήματα και κυρίως στο minideal, που έχει πλέον και αγορά μέσω κάρτας, μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;! Ευχαριστώ!!
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία από το μεσημέρι και κοντεύω να σαλτάρω... Θέλω να παραγγείλω μέσω paypal από το vickmall ένα κινητό. Έχω μια προπληρωμένη της Τράπεζας Πειραιώς (πρώην Κύπρου), από το 2008, με την οποία ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Παρέλαβα την καινούργια τον 5/2014 και έκανα και κάποιες αγορές μέσω paypal από το ebay. Όλα πήγαν καλά. Σήμερα που μπήκα, κάνω όλη τη διαδικασία στο vickmall, μπαίνω κανονικά στο paypal μου να πληρώσω και μου πετάει το μήνυμα "PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed)." Ταυτόχρονα στο site της προπληρωμένης μου εμφανίζει μια εκκρεμή συναλλαγή του 1 ευρώ, η οποία κατόπιν επικοινωνίας με την τράπεζα, είναι με κωδικό του paypal, όπως όταν κάνει επιβεβαίωση για την κάρτα. Καπάκι και αφού έχουν σπάσει τα νεύρα μου, μπαίνω ebay και κάνω μια παραγγελία από εκεί, πληρώνοντας μέσω paypal. Όλα κομπλέ, η συναλαγγή έγινε κανονικά!!! Επειδή είμαι στο τσακ να δοκιμάσω και σε άλλα καταστήματα και κυρίως στο minideal, που έχει πλέον και αγορά μέσω κάρτας, μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;! Ευχαριστώ!!

 

Δες αν έχεις λεφτά στην καρτα και εάν εβαλες σήμερα, δες το όριο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά λεφτά η κάρτα, έχει μέρες που τα έβαλα. Μιλάμε να θέλεις να αγοράσεις κινητό και να μην μπορείς!! :lol: :lol:

 

 

Μου φαίνεται θα δοκιμάσω άλλο μαγαζί, απλώς είχα κολλήσει να πάρω από Vickmall, λόγω των σχολίων που διάβαζα εδώ. Το minideal πόσο αξιοπιστο είναι;

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του vickmall, που κατά γενική ομολογία θεωρείται αξιόπιστο, ισχύει κάτι αντίστοιχο και για το b2cbuying;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά λεφτά η κάρτα, έχει μέρες που τα έβαλα. Μιλάμε να θέλεις να αγοράσεις κινητό και να μην μπορείς!! :lol: :lol:

 

 

Μου φαίνεται θα δοκιμάσω άλλο μαγαζί, απλώς είχα κολλήσει να πάρω από Vickmall, λόγω των σχολίων που διάβαζα εδώ. Το minideal πόσο αξιοπιστο είναι;

έχεις κάνει verify την καινούργια κάρτα ; γιατί αν δεν την έχεις κάνει τότε μάλλον με την αγορά που πας να κάνεις φτάνεις στο όριο της unverified κάρτας , οπ'οτε το paypal δεν σε αφήνει να προχωρήσεις στην αγορά ...

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει verify την καινούργια κάρτα ; γιατί αν δεν την έχεις κάνει τότε μάλλον με την αγορά που πας να κάνεις φτάνεις στο όριο της unverified κάρτας

 

 

To status στο paypal μου είναι verified. Πέραν αυτού είχα κάνει αγορές με την καινούργια κάρτα τον Μάιο, όταν την πήρα, όλες μέσω paypal καθώς και σήμερα καπάκι για δοκιμή μετά την αποτυχία μου το μεσημέρι. Όλες οι συναλλαγές μέσω paypal, όλες έγιναν κανονικά. Η παλιά κάρτα δεν είχε υπόλοιπο μέσα. Θα περιμένω μέχρι αύριο, να δω τι θα γίνει με το ευρώ που τράβηξε το paypal και αν δεν θα δοκιμάσω να το πάρω από minideal, απευθείας με την κάρτα, χωρίς paypal.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

To status στο paypal μου είναι verified. Πέραν αυτού είχα κάνει αγορές με την καινούργια κάρτα τον Μάιο, όταν την πήρα, όλες μέσω paypal καθώς και σήμερα καπάκι για δοκιμή μετά την αποτυχία μου το μεσημέρι. Όλες οι συναλλαγές μέσω paypal, όλες έγιναν κανονικά. Η παλιά κάρτα δεν είχε υπόλοιπο μέσα. Θα περιμένω μέχρι αύριο, να δω τι θα γίνει με το ευρώ που τράβηξε το paypal και αν δεν θα δοκιμάσω να το πάρω από minideal, απευθείας με την κάρτα, χωρίς paypal.

 

Μην πάρεις απευθείας με την κάρτα γιατί δεν θα έχεις την ασφάλεια του paypal αν γίνει η στραβή ,

Το account σου μπορεί να είναι verified την κάρτα την έκανες confirm ? λογικά με τις προηγούμενες αγορές σου δεν ξεπέρασες το όριο

λογικά οι μέχρι στιγμής αγορές σου σαν άθροισμα δεν έχουν φτάσει το όριο γιαυτό συνεχίζεις να μπορείς να αγοράζεις , λογικά η τιμή του κινητού είναι η "σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι " :P , βέβαια αν δεν είναι αυτό τότε τι να πω ...

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η περίπτωση να έχει προς στιγμήν πρόβλημα το paypal με το vicmall, μου έτυχε πριν από καιρό με άλλο κατάστημα, και μετά από λίγο έφτιαξε ...

Επίσης, γιά την "εξακρίβωση" της κάρτας χρειάζονται μερικές ώρες εφ'όσον είναι καινούρια.

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις απευθείας με την κάρτα γιατί δεν θα έχεις την ασφάλεια του paypal αν γίνει η στραβή ,

Το account σου μπορεί να είναι verified την κάρτα την έκανες confirm ? λογικά με τις προηγούμενες αγορές σου δεν ξεπέρασες το όριο

λογικά οι μέχρι στιγμής αγορές σου σαν άθροισμα δεν έχουν φτάσει το όριο γιαυτό συνεχίζεις να μπορείς να αγοράζεις , λογικά η τιμή του κινητού είναι η "σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι " :P , βέβαια αν δεν είναι αυτό τότε τι να πω ...

 

 

Το όριο αυτό δεν ξέρω ποιο είναι. Κοιτώ και εδώ αλλά δεν βλέπω κάτι σχετικό.

 

http://www.piraeusbank.gr/el/Enopoiisi-Trapezon/Proin-Trapeza-Kyprou/Ti-allazei-sta-proionta/Kartes/Propliromenes-Kartes/Sixnes-Erotiseis

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το όριο αυτό δεν ξέρω ποιο είναι. Κοιτώ και εδώ αλλά δεν βλέπω κάτι σχετικό.

 

http://www.piraeusbank.gr/el/Enopoiisi-Trapezon/Proin-Trapeza-Kyprou/Ti-allazei-sta-proionta/Kartes/Propliromenes-Kartes/Sixnes-Erotiseis

 

Το όριο δεν είναι στην κάρτα σου άλλα στο paypal

 

What are my account limits?

You can check your limits by logging in to your PayPal account and clicking the "View Limits" link in your Account Overview. You can send money and pay via PayPal until your account reaches its limit. After that, the account must be verified, if you want to continue using PayPal. Once your account is verified, your limits are raised (but not removed).

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Το όριο δεν είναι στην κάρτα σου άλλα στο paypal

 

What are my account limits?

You can check your limits by logging in to your PayPal account and clicking the "View Limits" link in your Account Overview. You can send money and pay via PayPal until your account reaches its limit. After that, the account must be verified, if you want to continue using PayPal. Once your account is verified, your limits are raised (but not removed).

 

 

Δεν βλέπω πουθενά "View Limits" link... Εσείς βλέπετε κάτι τέτοιο;

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πουθενά "View Limits" link... Εσείς βλέπετε κάτι τέτοιο;

Πρέπει να μπείς στον λογαριασμό σου όπως σου έγραψε ο φίλος και θα το δείς.

Όταν αυξηθεί θα μπορείς να ξοδέψεις πιό πολλά χρήματα μέσω paypal.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπείς στον λογαριασμό σου όπως σου έγραψε ο φίλος και θα το δείς.

Όταν αυξηθεί θα μπορείς να ξοδέψεις πιό πολλά χρήματα μέσω paypal.

 

Στο λογαριασμό μου είμαι αρχηγέ.. Τέτοιο πράγμα δεν βλέπω πουθενά.. Πάει, το χάνω...

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό μου είμαι αρχηγέ.. Τέτοιο πράγμα δεν βλέπω πουθενά.. Πάει, το χάνω...[/QUOTΕ]

τελικά ίσως να μην έχεις πρόβλημα με τα όρια του paypal , έψαξα λίγο γρήγορα για το error 10486 και βρήκα αυτό

 

I fixed the problem by doing what someone else here suggested. When checking out, I unchecked the marked box for payment method atm/debit and checked the box use the visa network. My order was paid for easily after that.

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να κανω παραγγελια απο gearbest θεωρειται αξιοπιστο?

Εχω την καλυτερη προσφορα γι αυτο που θελω απο εκει και η διαφορα μαζι με τα παρελκομενα φτανει το εικοσαευρο και για μενα ειναι πολυ

Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό μου είμαι αρχηγέ.. Τέτοιο πράγμα δεν βλέπω πουθενά.. Πάει, το χάνω...[/QUOTΕ]

τελικά ίσως να μην έχεις πρόβλημα με τα όρια του paypal , έψαξα λίγο γρήγορα για το error 10486 και βρήκα αυτό

 

I fixed the problem by doing what someone else here suggested. When checking out, I unchecked the marked box for payment method atm/debit and checked the box use the visa network. My order was paid for easily after that.

 

 

Φαντάζομαι εννοεί όταν τελειώνει την παραγγελία και τον βάζει στο paypal να κάνει confirm.

 

Δεν μου δίνει τέτοια επιλογή.. Μου δίνει μόνο debit/credit card και όταν κάνω add new βάζω πάλι τα στοιχεία της ίδιας, οπότε πετάει πάλι το ίδιο μήνυμα λάθους.. Ατύχησε το vickmall.. Θα δοκιμάσω από minideal να δω τι θα κάνει.

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Φαντάζομαι εννοεί όταν τελειώνει την παραγγελία και τον βάζει στο paypal να κάνει confirm.

 

Δεν μου δίνει τέτοια επιλογή.. Μου δίνει μόνο debit/credit card και όταν κάνω add new βάζω πάλι τα στοιχεία της ίδιας, οπότε πετάει πάλι το ίδιο μήνυμα λάθους.. Ατύχησε το vickmall.. Θα δοκιμάσω από minideal να δω τι θα κάνει.

 

Την κάρτα την έχεις περάσει στο PayPal ;; όταν μπεις στον λογαριασμό σου την βλέπεις;; έκανες το verify με τον κωδικό ;;

 

Την ώρα που κάνεις την αγορά βάζεις την κάρτα;; αν Ναι γι'αυτό δεν την περνάει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 

Την κάρτα την έχεις περάσει στο PayPal ;; όταν μπεις στον λογαριασμό σου την βλέπεις;; έκανες το verify με τον κωδικό ;;

 

Την ώρα που κάνεις την αγορά βάζεις την κάρτα;; αν Ναι γι'αυτό δεν την περνάει

 

 

 

Η κάρτα είναι περασμένη από παλιά στο paypal, απλώς ανά 2 χρόνια που λήγει μου στέλνουν την καινούργια, με διετή ισχύ. Αυτήν που έχω τώρα την ενεργοποίησα τον Μάιο και μάλιστα έχω ήδη κάνει και αγορές μέσω paypal με αυτήν. Όπως είπα και στο αρχικό ποστ και σήμερα έκανα μια αγορά των 5 ευρώ από ebay, πληρώνοντας με paypal, μόνο και μόνο για να αποκλείσω το γεγονός ότι έχω κάποιο θέμα με την κάρτα. Δεν ξέρω τι να υποθέσω, τώρα μάλιστα που ξαναμπήκα στο site που βλέπω την κίνηση της κάρτας, υπάρχει άλλη μια συναλλαγή των 2 ευρώ σε εκκρεμότητα, η οποία δεν ξέρω τι είναι.. Περιμένω να επικοινωνήσω αύριο με την τράπεζα πάλι, να δω τι συμβαίνει.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ... τα 2 ευρώ είναι γιά την αύξηση του ποσού στην κάρτα και σου τα επιστρέφουν με την πρώτη αγορά.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πουθενά "View Limits" link... Εσείς βλέπετε κάτι τέτοιο;

 

Ούτε Εγώ βλέπω limits αν είσαι verify νομίζω ότι δεν έχει limits

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

από 100 και κάτω καλύτερα μη πάρεις καινούργιο κινητό :D

Ενίσταμαι κύριε πρόεδρε!

Jiayu F1! Η επιτομή της στιβαρότητος, εις τιμήν πλησίον των πεντήκοντα ευρώ! Παρομοίως και το αδελφό μοντέλο G2F, εις την τιμήν των ογδοήκοντα ευρώ!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες έχει λεφτά η κάρτα δεν νομίζω να εννοείς οτι έχει το ποσό που χρειάζεται συν 2-3 ευρώ, γιατί μπορεί να χρειάζεται το πόσο συν 10 ευρώ ανεξάρτητα πόσο θα κρατήσει στο τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...