Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε δίκιο και οι 2. Και χάρη μας κάνει η Q που μας δίνει το Countdown. Απλά αρχίζει να με χαλάει και η κάλυψη και ποιοτητα στο 75% των κλήσεων μου και σκέφτομαι πολυ σοβαρά να μετατρέψω το 1 από τα 2 What's up μου σε Frog, αλλά θέλουν 10€ οι άθλιοι!
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα wind να πάρω δυο νούμερα q σε προσφορά 15 ευρώ. Πλήρωσα και δεν πήρα καμία απόδειξη, έχει λογική;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, λέει δε δίνουμε κάτι, και έφυγα, κακώς βέβαια. Επίσης, δεν υπέγραψα καν κάτι. Δεν έπρεπε να υπογράψω κάπου ότι αποδέχομαι τους όρους;
Link to comment
Share on other sites

έπρεπε να υπογράψεις την δήλωση ιδιοκτησίας της SIM ,

Ίσως οι κάρτες να ήταν προενεργοποιημένες.

Τι ακριβώς προσφορά σου δώσανε;

Link to comment
Share on other sites

Είχε 12 ευρώ η μια κάρτα SIM, 15 ευρώ είπανε αν έπαιρνα δυο κάρτες SIM Q. Τις άνοιξαν μάλιστα, τις έβαλαν σε ένα μηχάνημα σαν κινητό, κάτι έκαναν και μετά τις έβαλαν πάλι πίσω στο χάρτινο σαν κουτάκι. Πως γίνεται να πάρω SIM ανοιγμένη; Κάτι βρωμάει εκεί. Ενδεχομένως ήταν προενεργοποιημένες, άλλαξαν ίσως τον ιδιοκτήτη και μου τις πλάσαραν ως προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Πια προσφορά πήρες ;

Είχαν χρήματα μέσα ;

Ίσως ήταν ο μόνος τρόπος να σου δώσουν την προσφορά

Τα απεριόριστα προς το ίδιο δίκτυο δεν δίνονται από κατάστημα , ίσως βοήθησε ο υπάλληλος να τα πάρεις άτυπα , και να έβαλε τα 15 στην τσέπη.

Ταυτότητα δεν σου ζήτησαν ;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα, 15 ευρώ για δυο νέα νούμερα Q, αλλιώς 12 ευρώ το νούμερο. Δεν είχαν χρήματα μέσα. Δε μου είπαν κάτι για απεριόριστα. Ζήτησαν ταυτότητα. Ήταν κλειστό το κάθε πακετάκι, το άνοιξαν, το έβαλαν στη συσκευή τη δίκη τους, κάτι έκαναν εκεί και μετά όπως είπα και μου το έδωσαν. Καμία απόδειξη, καμία υπογραφή. Edited by cgioris
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησ τι πλήρωσες αλλά τι είχαν μέσα (ευρώ) και αν είχαν την προσφορά των δωρεάν λεπτών προς το νέο δίκτυο ή τα 1500 με 10,40
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να με βοηθήσεις. Δε μου είπαν για καμία προσφορά, και μάλλον δεν έχουν τίποτα μέσα. Αλλά χωρίς απόδειξη και χωρίς υπογραφές, κάποια κομπίνα έκανε το κατάστημα μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο δεν το κατάλαβα. Για ποιο λόγο να τους χαρίσει μία εβδομάδα?

 

Χοντρικά, κάθε εβδομαδα δινει δυο countdowns:ενα συνδυαστικό με ομιλία και data και ενα μονο με data. Ας υποθέσουμε οτι σε ενδιαφέρουν μόνο τα συνδυαστικά πακέτα.

 

Αν π.χ. σήμερα εχει συνδυαστικο countdown και το ενεργο σου πακετο ληγει σε 4-5 ημέρες, εχεις δυο επιλογές. Η πρώτη είναι να περιμένεις να λήξει το πακέτο σου. Υπάρχει όμως περίπτωση να πρέπει να περιμενεις 1-2 μέρες μέχρι να βγει νεο συνδυαστικό countdown. Εαν σε αυτο το διαστημα χρειαστεις πακετο, αναγκαστικα θα πρέπει να ενεργοποιήσεις καποιο απο τα βασικα πακέτα. Η δεύτερη επιλογη είναι να ενεργοποιήσεις το countdown πριν ληξει το πακέτο σου για να μη μείνεις σίγουρα χωρίς ενεργό πακέτο. Ετσι η αντικειμενική διάρκεια του πακέτου ειναι περίπου μια βδομάδα λιγοτερο. Βέβαια, εαν αναγκαστείς να ενεργοποιήσεις βασικό πακέτο, το συνολικο κόστος αυξηθεί ακόμη παραπάνω.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αύριο πρωί.

 

Ευχαριστώ, και το είδα στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

πως εγινε δηλαδη? τι ειδοποιηση πηρες? δηλαδη τωρα στελνεις μηνυμα σε αλλο δικτυο που εχει ενεργοποιημενο το rcs και δεν χρεώνεσαι?
Link to comment
Share on other sites

Πια προσφορά πήρες ;

Είχαν χρήματα μέσα ;

Ίσως ήταν ο μόνος τρόπος να σου δώσουν την προσφορά

Τα απεριόριστα προς το ίδιο δίκτυο δεν δίνονται από κατάστημα , ίσως βοήθησε ο υπάλληλος να τα πάρεις άτυπα , και να έβαλε τα 15 στην τσέπη.

Ταυτότητα δεν σου ζήτησαν ;

Βασίλειε, τα απεριόριστα προς Wind&Q, δίνονται μόνο σε νέους F2G αριθμούς, όχι σε Q.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλειε, τα απεριόριστα προς Wind&Q, δίνονται μόνο σε νέους F2G αριθμούς, όχι σε Q.
Χαζομάρες νέους παλιούς και όλα τα σ@..... Κανονικά επρεπε να είναι σε όλες απεριόριστα προς το ίδιο δίκτυο αφού μιλάμε για 0 κόστος για την κάθε εταιρεία

αλλά εδώ πρέπει να πληρώσουμε τα πάντα με αίμα έχετε καταλάβει με το κόστος στην τηλεφωνία ότι πληρώνουμε την γκαρσονιέρα για βίλα

 

Εγώ τσαμπατζης δεν ήμουν ποτέ αλλά δεν θέλω να πληρώνω την γκαρσονιέρα για βίλα

 

 

Και να έχετε υπόψην σας Ειδικά στην WIND ότι oταν λέει ότι είναι για πάντα ποτέ δεν είναι για πάντα το υπογράψω αυτό και βάζω και στοίχημα 15 χρόνια εμπειρίας.. Κάτι έμαθα..

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες η πρώτη ανανέωση αυτόματα θα δίνει την προμήθεια εφ όρου ζωής σε αυτόν που την πούλησε.

Προφανώς σου έχουν βάλει το auto q star που σημαίνει ότι κάθε μήνα θα στο φορτώνει αυτόματα.

Για να το απενεργοποιήσεις, στελνεις ΝΟ στο 12000.

Αν δεν είσαι σε παραμεθόριο το R δεν έχει θέμα, αλλιώς βάλε χειροκίνητα την επιλογή.

 

επειδή δεν το είχα δοκιμάσει τόσες μέρες έστειλα το μήνυμα που είπατε. ως δια μαγείας ήρθε ένα μήνυμα:

 

ΟΥΠΣ! ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ TO KIOY ΣΤΑΡ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ.

 

Τελικά δεν ξέρω τι έχει γίνει με τις κάρτες που αγόρασα. Η δε Q στο messenger μου είπαν πως είναι αυτόματα πακέτα και για να δω γιατί μου τα ενεργοποίησαν και δεν με ενημέρωσαν θα πρέπει να πάω στο κατάστημα για να δω αν με ενημέρωσαν ή όχι (λες και δυο άτομα δεν καταλάβαμε τι έλεγαν).

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες νέους παλιούς και όλα τα σ@..... Κανονικά επρεπε να είναι σε όλες απεριόριστα προς το ίδιο δίκτυο αφού μιλάμε για 0 κόστος για την κάθε εταιρεία

αλλά εδώ πρέπει να πληρώσουμε τα πάντα με αίμα έχετε καταλάβει με το κόστος στην τηλεφωνία ότι πληρώνουμε την γκαρσονιέρα για βίλα

 

Εγώ τσαμπατζης δεν ήμουν ποτέ αλλά δεν θέλω να πληρώνω την γκαρσονιέρα για βίλα

 

 

Και να έχετε υπόψην σας Ειδικά στην WIND ότι oταν λέει ότι είναι για πάντα ποτέ δεν είναι για πάντα το υπογράψω αυτό και βάζω και στοίχημα 15 χρόνια εμπειρίας.. Κάτι έμαθα..

Για πάντα θα τα κρατήσουν τα απεριόριστα, δεν έχουν λόγο να τα κόψουν, αφού η απόδοσή τους προϋποθέτη δεκάευρη ανανέωση κάθε μήνα. Αυτό που θα γίνει είναι, ότι μετά από λίγα χρόνια, θα μπει τέλος απόδοσης της προσφοράς, όπως συνέβη με το Free2Talk στο F2G και με το Q Fi στην Q. Πάντως, τα απεριόριστα προς Wind&Q, δεν αποδίδονται σε νέους Q αριθμούς, αλλά αφορούν μόνο το F2G. Μου το είπε η πωλήτρια που μου έστειλε τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες νέους παλιούς και όλα τα σ@..... Κανονικά επρεπε να είναι σε όλες απεριόριστα προς το ίδιο δίκτυο αφού μιλάμε για 0 κόστος για την κάθε εταιρεία

Μηδέν κόστος δεν υπάρχει. Ακόμα και αν το οριακό κόστος είναι μηδέν , παρόλα αυτά η εταιρεία καλείτε με κάποιο τρόπο να καλύψει το πάγιο κόστος της (σταθμοί κεράιες ηλεκτρικό ρεύμα μισθοί κ.λ.π.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...