Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άρα η εφαρμογη στελνει το μήνυμα οχι η Q

γιατί εγώ νόμισα η Q όπως το έγραψαν

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

συνηθως ερχεται ειδοποιηση στο google messages, οταν θα ειναι διαθεσιμο για τον αριθμο σου. Μετά, απο τις ρυθμίσεις -> λειτουργιες συζητησης βλεπεις την κατασταση της συνδεσης.
δε βλεπω πουθενα αυτο που μου λες

ειμαι με pixel experience plus 10

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του google messages το βρισκεις. Αναλογα με την εκδοση στο βγαζει στο "γενικα" ή απευθείας μολις μπεις στις ρυθμίσεις. Εχω και παλιότερα android εγω και δεν ξέρω αν είναι αλλιώς στις νέες συσκευές. Λειτουργίες συζητησης ψάχνεις / chat features αν το έχεις με Αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

εκεί είναι η ρύθμιση και λέει connected χρόνια τώρα και ξανά ρωτάω ? τι δουλειά έχει η q να στέλνει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν υποστηριζόταν η υπηρεσία από την wind (ναι, πρέπει να το έχει ενσωματώσει ο πάροχος σαν υπηρεσία, δεν είναι θέμα απλά εφαρμογής), είναι λίγο δύσκολο να σου γράφει connected χρόνια τώρα. Εκτός αν έχεις δίκαρτο με κάρτα από άλλο πάροχο, και αφορά εκείνη τη γραμμή.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

όχι και στο redmi note 5 που είχα το ίδιο εγραφε,όταν λέμε χρόνια δεν λέμε προπολεμικά,πάντως μήνυμα δεν έχει έρθει όχι ότι στέλνω ...με Viber κάνω την δουλειά μου μια χαρά Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην wind τώρα ενεργοποιήθηκε. Για αυτό το λόγο, βγάζει ειδοποίηση η εφαρμογή ότι μπορείτε τώρα να κάνετε συζητήσεις κλπ. Διαφορετικά, πάλι έρχεται αυτή η ειδοποίηση, αλλά στην αρχή όταν στήνεις το τηλέφωνο. Ή όταν αλλάζεις κάρτα sim.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

εκεί είναι η ρύθμιση και λέει connected χρόνια τώρα και ξανά ρωτάω ? τι δουλειά έχει η q να στέλνει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δε στέλνει ρε φίλε η κιου ειδοποίηση, το Google messages το στέλνει.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο σε ένα νούμερο εμφάνισε ξαφνικά 3 προσφορές (στα δωράκια) με προθεσμία ενεργοποίησης ως 7/10:

200 λεπτά, 20 sms και 1gb με 3 ευρώ,

3gb με 3 ευρώ και

60sms προς όλους συν 60 wind/q με 1.5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δε στέλνει ρε φίλε η κιου ειδοποίηση, το Google messages το στέλνει.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

ε τότε τι λένε μου το ενεργοποίησε η q στη γραμμή μου?τέλος πάντων από περιέργεια ρωτάω και μόνο γιατί μου φάνηκε παράξενο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε τότε τι λένε μου το ενεργοποίησε η q στη γραμμή μου?τέλος πάντων από περιέργεια ρωτάω και μόνο γιατί μου φάνηκε παράξενο

 

Το ενεργοποιεί η Wind στη γραμμή (προφανώς μαζικά κατά ομάδες αριθμών) και η ειδοποίηση έρχεται με τον τρόπο που εξηγήσαμε. Αν διαλέξει η Q να μας στείλει και ξεχωριστό πχ. SMS κάποια στιγμή, για να μας το διαφημίσει επιπλέον σαν νέο χαρακτηριστικό, θα ενημερώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

αημερα μου ρθε και μενα ειδοποιηση στο google messenges να ενεργοποιησω την υπηρεσια που λεγατε παραπανω και πατησα οκ

απλα η πλακα ειναι οτι εγω εχω βαλει να στελνω μυνηματα με τη vodafone επειδη εχω δικαρτο αλλα στη vodafone δεν εχει ενεργοποιηθει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάτι παίζει με το συνδυασμό συσκευής και εφαρμογής. Vodafone και cosmote το έχουν χρόνια, η wind το ενεργοποίησε τώρα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες έναν αριθμό από κατάστημα.

 

Κόστος €10. Το ίδιο αναφέρει και στη σελίδα.

 

Είναι κάτι που όντως ισχύει ή το ζητούν τα καταστήματα;

 

Πάντως, οι παροχές στην ενεργοποίηση της σύνδεσης δε μπορώ να πω ότι με χαλάνε.. :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες έναν αριθμό από κατάστημα.

 

 

 

Κόστος €10. Το ίδιο αναφέρει και στη σελίδα.

 

 

 

Είναι κάτι που όντως ισχύει ή το ζητούν τα καταστήματα;

 

 

 

Πάντως, οι παροχές στην ενεργοποίηση της σύνδεσης δε μπορώ να πω ότι με χαλάνε.. :shifty:

Τι παροχές σου έδωσε;

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες έναν αριθμό από κατάστημα.

 

Κόστος €10. Το ίδιο αναφέρει και στη σελίδα.

 

Είναι κάτι που όντως ισχύει ή το ζητούν τα καταστήματα;

 

Πάντως, οι παροχές στην ενεργοποίηση της σύνδεσης δε μπορώ να πω ότι με χαλάνε.. :shifty:

 

Οι απόψεις διίστανται, αλλά το θέμα είναι τουλάχιστον να μας εξηγούν πού πάνε τα 10€, πχ οι παροχές που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

επισης να μας πεις αν μενει τιποτα απο το αρχικο 10αρικο ή ενεργοποιουν με το ζορι καποιο πακετο...
Link to comment
Share on other sites

Τι παροχές σου έδωσε;

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

8,23gb, 20sms προς όλους, 1500' προς q, 200' προς όλους και εξωτερικό.

 

Edit: "Εννοείται" ότι δε μένει. Και ενώ μιλήσαμε αρκετή ώρα ως προς το αν γίνεται αγορά αριθμού, χωρίς ενεργοποίηση κάποιου πακέτου, αυτός ήταν ο "μόνος" τρόπος.

 

Ρωτάω για να ξέρω αν θα ζητήσω τα χρήματα από την υποστήριξη πελατών.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απ ο, τι κατάλαβα σου έδωσε 1gb και 1500 προς q λογω "ανανέωσης" με 10 ευρω και σου ενεργοποίησε και κάποιο πρόγραμμα κιου σταρ αμα κρίνω απο τα 200 λεπτά. Τωρα τα gbs μήπως περιλαμβάνει και αυτα που παίρνεις απο το πρωτο login στην εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...