Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι θέμα δικτύου που μπορεί να ρυθμιστεί από τις περισσότερες συσκευές. Η συσκευή διαβάζει την τρέχουσα ρύθμιση του δικτύου και ζητά να αλλάξει. Όποιος θέλει να βγάλει άκρη το παλεύει, οι υπόλοιποι απλά γκρινιάζουν συνέχεια.

Μπαίνεις μέσα στο συγκεκριμένο τοπικ νά διαβάσεις κανένα νέο σχετικά με την q, και βλέπεις συνεχώς γκρίνια!!!!????...σε σημείο που εγώ που είμαι πάνω από 8 χρόνια στην q χώρις κανένα θέμα με αυτά που γκρινιάζουν εδω( μου έφαγε ένα € λόγω ίντερνετ, με παίρνουν τηλέφωνο και δεν καλεί καί τόσα άλλα) νά αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό;;;δλδ σε εμένα όλα τέλεια και αυτοί να έχουν προβλήματα... Είναι πλέον γνωστό πώς η πλεον ποιο οικονομική καρτοκινιτη είναι η q και πολλοί γνωστοί μου έχουν αλλάξει και έχουν βρει την υγεία τούς χώρις κανένα θέμα.Τωρα για ποιο λόγο εδώ μέσα συμβαίνουν αυτά δεν μπορώ να καταλάβω....

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω,εχει γίνει 4μηνο:

Από 1 Μαΐου 2020 μεταβάλλεται το 6μηνιαίο τέλος ανανέωσης του bonus των 1500’ προς Q, με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο αξίας 1,70€, το οποίο εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση του εξαμήνου (Ιανουάριος ’20 – Ιούνιος ’20 και Ιούλιος ‘20 – Δεκέμβριος ‘20) σε 4μηναιίο.Πλέον θα εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση κάθε ημερολογιακού 4μήνου εφεξής από τον Μάιο 2020.[/Quote]
Link to comment
Share on other sites

και στη wind περνουν ?

Για το f2g δες το πιο πάνω μήνυμα του oxxy.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνεις μέσα στο συγκεκριμένο τοπικ νά διαβάσεις κανένα νέο σχετικά με την q, και βλέπεις συνεχώς γκρίνια!!!!????...σε σημείο που εγώ που είμαι πάνω από 8 χρόνια στην q χώρις κανένα θέμα με αυτά που γκρινιάζουν εδω( μου έφαγε ένα € λόγω ίντερνετ, με παίρνουν τηλέφωνο και δεν καλεί καί τόσα άλλα) νά αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό;;;δλδ σε εμένα όλα τέλεια και αυτοί να έχουν προβλήματα... Είναι πλέον γνωστό πώς η πλεον ποιο οικονομική καρτοκινιτη είναι η q και πολλοί γνωστοί μου έχουν αλλάξει και έχουν βρει την υγεία τούς χώρις κανένα θέμα.Τωρα για ποιο λόγο εδώ μέσα συμβαίνουν αυτά δεν μπορώ να καταλάβω....

Δεν αντιλέγει κανείς ότι είναι απο τις φθηνότερες επιλογές. Αλλά τα παράπονα υπάρχουν γιαυτές τις πραγματικά πουσ...ες χρεώσεις που έχουν εφαρμόσει τον τελευταίο καιρό όπως το 1,70€ χαράτσι και το επιπλέον 0.30€ της κάρτας..

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις μέσα στο συγκεκριμένο τοπικ νά διαβάσεις κανένα νέο σχετικά με την q, και βλέπεις συνεχώς γκρίνια!!!!????...σε σημείο που εγώ που είμαι πάνω από 8 χρόνια στην q χώρις κανένα θέμα με αυτά που γκρινιάζουν εδω( μου έφαγε ένα € λόγω ίντερνετ, με παίρνουν τηλέφωνο και δεν καλεί καί τόσα άλλα) νά αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό;;;δλδ σε εμένα όλα τέλεια και αυτοί να έχουν προβλήματα... Είναι πλέον γνωστό πώς η πλεον ποιο οικονομική καρτοκινιτη είναι η q και πολλοί γνωστοί μου έχουν αλλάξει και έχουν βρει την υγεία τούς χώρις κανένα θέμα.Τωρα για ποιο λόγο εδώ μέσα συμβαίνουν αυτά δεν μπορώ να καταλάβω....

 

Σωστός.....

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις μέσα στο συγκεκριμένο τοπικ νά διαβάσεις κανένα νέο σχετικά με την q, και βλέπεις συνεχώς γκρίνια!!!!????...σε σημείο που εγώ που είμαι πάνω από 8 χρόνια στην q χώρις κανένα θέμα με αυτά που γκρινιάζουν εδω( μου έφαγε ένα € λόγω ίντερνετ, με παίρνουν τηλέφωνο και δεν καλεί καί τόσα άλλα) νά αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό;;;δλδ σε εμένα όλα τέλεια και αυτοί να έχουν προβλήματα... Είναι πλέον γνωστό πώς η πλεον ποιο οικονομική καρτοκινιτη είναι η q και πολλοί γνωστοί μου έχουν αλλάξει και έχουν βρει την υγεία τούς χώρις κανένα θέμα.Τωρα για ποιο λόγο εδώ μέσα συμβαίνουν αυτά δεν μπορώ να καταλάβω....

Από τις σωστότερες τοποθετήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ έχω θέμα με την κιου και θα πάω σε βονταφον (έτσι και αλλιώς δεν είναι κύριο νούμερο)

 

Ενώ έχει φουλ σήμα 4g(+) ΔΕΝ ανοίγει καμία σελίδα, δε κάνει τίποτα στο ίντερνετ. Τζάμπα αγόραζα πακέτα.

Επίσης αρκετές φορές με έδειχνε εκτός δικτύου όταν με καλούσαν ενώ ήταν φουλ το σήμα ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα threads των εταιριών γκρινιάζουν. Και στην voda και cote. Και δεν είναι και κακό όταν σου κάνει "ζαβολιές" να της τα "χώνεις". Η q έχει κάνει αρκετές "ζαβολιές" εσχάτως, περισσότερες από τους άλλους (τέλος ανανέωσης 0,30Ε αύξηση κύριων πακέτων κάθε τόσο) αλλά ευτυχώς κάνει και "προσφορές" (πχ count downs) ή "αντι-ζαβολιές" (6-ευρες ανανενώσεις καθε τόσο, δεν κανει φραγή στις εισερχόμενες στο 3μηνο) που το διορθώνει κάπως και παραμένει η οικονομικότερη τελικά..

 

Αυτό είναι όλο. Αν ξέρεις να παίξεις μαζί της (κοιτάς count down, κάνεις cone), συμφέρει.. Αν είσαι τύπος θέλω κάτι σταθερό, ίσως δεν σε βολεύει αλλά και οι άλλοι βαράνε αυτούς τους τύπους ωθώντας τους σε ακόμα ακριβότερα συμβόλαια.

 

Οποιος θέλει φεύγει.. Αν εκεί που πάει (φορητότητα) δει τελικά ότι δεν ήταν όπως το φαντάζονταν απλά επιστρέφει.. Καρτοκινητό έχει όποτε θέλει αλλάζει. Αν κάνει καμια πατάτα να πάει σε συμβόλαιο.. ε ας πρόσεχε. Εδώ του τα λέγαμε..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα σήμερα ειδοποίηση για ενεργοποίηση του rcs στα μηνύματα, όπως είχε αναφερθεί πριν κάποιες μέρες από άλλον.
Link to comment
Share on other sites

Πως έρχεται η ειδοποίηση? Μόνο σε όσους έχουν συμβατο sms app υποθέτω (google messager)?
Link to comment
Share on other sites

Πως έρχεται η ειδοποίηση? Μόνο σε όσους έχουν συμβατο sms app υποθέτω (google messager)?

 

Ναι, το Messages της Google χρησιμοποιώ. Τυχαία σε ένα άνοιγμα της εφαρμογής νωρίτερα έγραψε κάτι για τη διαθεσιμότητα της σχετικής υπηρεσίας για την συγκεκριμένη SIM.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Messages της Google χρησιμοποιώ. Τυχαία σε ένα άνοιγμα της εφαρμογής νωρίτερα έγραψε κάτι για τη διαθεσιμότητα της σχετικής υπηρεσίας για την συγκεκριμένη SIM.

 

δεν έχει σχέση με την Q αυτό. Αφορά όσους χρησιμοποιούν Google messenger που εσχάτως είναι η default εφαρμογή (δυστυχώς) των περισσότερων Xiaomi από τότε που σταμάτησε να βάζει τον δικό της στα ευρωπαικά κινητά (αυτά για ευρώπη) όπως και dialer και contacts. Ασφαλώς εκτός από τα xiaomi το έχουν και τα κινητά με stock android ή παραπλήσια (σχεδόν stock)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τελικα η ειδοποιηση δεν εχει σχεση με το rcs? Στις ρυθμισεις -> λειτουργία συζήτησης τι κατάσταση βγάζει σε όσους ήρθε η ειδοποίηση?
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει σχέση με την Q αυτό. Αφορά όσους χρησιμοποιούν Google messenger που εσχάτως είναι η default εφαρμογή (δυστυχώς) των περισσότερων Xiaomi από τότε που σταμάτησε να βάζει τον δικό της στα ευρωπαικά κινητά (αυτά για ευρώπη) όπως και dialer και contacts. Ασφαλώς εκτός από τα xiaomi το έχουν και τα κινητά με stock android ή παραπλήσια (σχεδόν stock)

 

Κι εγώ το σκέφτηκα, αλλά δεν νομίζω ότι δεν έχει να κάνει καθόλου με το δίκτυο, καθώς και η Cosmote το διαφήμισε πριν μήνες όταν πρωτοεμφανίστηκε και μάλιστα ακόμα στο site της λέει ότι υποστηρίζεται μόνο από Cosmote και Vodafone (https://www.cosmotemessageplus.gr/). Επίσης το μήνυμα που έβγαλε η εφαρμογή μιλούσε για την SIM της Q, ενώ πριν πολλούς μήνες είχα λάβει παρόμοιο μήνυμα για την άλλη SIM άλλης εταιρείας (δίκαρτο). Τέλος, αν ψαχτεί κανείς με το μενού στις "λειτουργίες συζήτησης" η Google λέει χονδρικά ότι αν το δίκτυο υποστηρίζει το RCS η εφαρμογή θα το εκμεταλλευτεί, ενώ αν δεν ρυθμιστεί αυτόματα χρησιμοποιεί το Jibe Mobile της ίδιας. Τόσα κατάλαβα, δεν το εξάντλησα το θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη τελικα η ειδοποιηση δεν εχει σχεση με το rcs? Στις ρυθμισεις -> λειτουργία συζήτησης τι κατάσταση βγάζει σε όσους ήρθε η ειδοποίηση?

 

Όταν το πρωτοπάτησα για ενεργοποίηση έβγαζε μήνυμα προσπάθειας συγχρονισμού και σημειώσεις ότι αν δεν τα καταφέρει θα πάει μέσω Google, αυτό με το Jibe Mobile φαντάζομαι. Δεν έκανα πολλή υπομονή τελικά να δω πού θα οδηγήσει, γιατί δεν ξέρω κι αν το χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Αρα έχει να κάνει με το rcs γιατι σε μενα που δεν έλαβα ειδοποίηση ακόμα,λέει ότι το δίκτυο κινητής δεν υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πάλι αλλά έχει καταντήσει κουραστικό. Δεν δουλεύει καθόλου η υπηρεσία ειδοποίησης με sms αναπάντητων κλήσεων στο νούμερο μου. Το έδωσα στη wind, μετα απο 3 τηλεφωνήματα κατταφεραμε και καλα να το φτιάξουν (μου ήρθε και σχετικό sms) και τελικά μαπα το καρπούζι, ακόμα τα ιδια. Υπόψιν οτι δούλευε μέχρι πριν κάποιο καιρό κανονικά, τωρα εχει σκαλώσει και δεν διορθώνει. Αν είστε εκτός δικτύου και πάρετε τηλέφωνο το νούμερο σας, τι σας λέει; οτι ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο κλειστό;;

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είστε εκτός δικτύου και πάρετε τηλέφωνο το νούμερο σας, τι σας λέει; οτι ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο κλειστό;;

 

Δεν είναι διαθέσιμος και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα.

 

Και όντως ειδοποιούμαι. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις ρυθμίσεις κι εγώ έχω τις προωθήσεις όταν η γραμμή είναι απασχολημένη και όταν δεν είμαι διαθέσιμος στο +306995554444.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαθέσιμος και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα.

 

 

 

Και όντως ειδοποιούμαι. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις ρυθμίσεις κι εγώ έχω τις προωθήσεις όταν η γραμμή είναι απασχολημένη και όταν δεν είμαι διαθέσιμος στο +306995554444.

Μα και γω έτσι τα έχω, αυτο ειναι το αστειο. Και σε αλλη συσκευή που δοκίμασα, πάλι το ίδιο! Τέλοσπαντων,θα τους ξανα ενοχλήσω λογικα.. ευχαριστώ πολύ! dc800becb215eaa38dea7e04c902b211.jpg

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Messages της Google χρησιμοποιώ. Τυχαία σε ένα άνοιγμα της εφαρμογής νωρίτερα έγραψε κάτι για τη διαθεσιμότητα της σχετικής υπηρεσίας για την συγκεκριμένη SIM.
τι ειναι αυτο το rcs ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι με συμφερει σαν ποσο ανανεωση να κανω περισσοτερο....κυριως δουλευω τις προσφορες count down και επιλεγω χρονο ομιλιας ......μονο
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι με συμφερει σαν ποσο ανανεωση να κανω περισσοτερο....κυριως δουλευω τις προσφορες count down και επιλεγω χρονο ομιλιας ......μονο

 

Αν τα βολέψεις έτσι ώστε να ανανεώνεις με 6€ τις μέρες με countdown και να ενεργοποιείς διευρα ή τριευρα πακέτα, μπορείς να κάνεις τη μέγιστη οικονομία. Αν όμως δεν έχεις επαρκές υπόλοιπο (γιατί δεν μένουν 6€ μέσα) θα χρειαστείς πού και πού 10ευρη ανανέωση και θα πάρεις και το bonus με το ίντερνετ. Εσύ ξέρεις λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βολέψεις έτσι ώστε να ανανεώνεις με 6€ τις μέρες με countdown και να ενεργοποιείς διευρα ή τριευρα πακέτα, μπορείς να κάνεις τη μέγιστη οικονομία. Αν όμως δεν έχεις επαρκές υπόλοιπο (γιατί δεν μένουν 6€ μέσα) θα χρειαστείς πού και πού 10ευρη ανανέωση και θα πάρεις και το bonus με το ίντερνετ. Εσύ ξέρεις λοιπόν.

 

 

 

Ευχαριστω θερμα!!!!

 

ΝΑ ρωτησω και κατι ακομη ??? αν ξερει κανεις??? σε επερχομενο Ταξιδι εκτος ΕΕ....Αρμενια (Ασια θεωρειται ) τι μπορω να κανω για να εχω χρονο ομιλιας κια δεδομενα στο πακετο Q που διαθετω?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι . Θα έχεις και χρόνο ομιλίας και ΜΒ με τρομερές χρεώσεις.

Καλύτερα να αγοράσεις μία τοπική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι . Θα έχεις και χρόνο ομιλίας και ΜΒ με τρομερές χρεώσεις.

Καλύτερα να αγοράσεις μία τοπική κάρτα.

Χεχεχεχε

 

τρομερές χρεώσεις λέει αντί να πει τρομερές ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ χρεώσεις

 

Θα Συμφωνήσω στην τοπική κάρτα sim

 

 

 

Κακα τα ψέματα μόνο στην Ευρώπη συμφέρουν όπου αλλού άστα να πάνε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Χτες ξεχάσαμε να βάλουμε χρήματα και χάσαμε τα GB του KONE

Αυτά με την καμία δε μπορεί να μας τα δώσουν πίσω αν βάλουμε λεφτά σήμερα και πάρουμε στην εξυπηρέτηση πελατών?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...