Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικότερα επειδή βάζω χρόνο σε συγγενείς από το app όταν ανανεώνεις τον χρόνο στο mobile app ανεξαρτήτως κάρτας μετά που βάζεις τα στοιχεία κάρτας και σε πετάει στο παράθυρο της τράπεζας δεν γυρνάει πίσω και πρέπει να πατήσεις πάλι στο εικονίδιο του app για να ανοίξει πάλι ενώ έπρεπε να σε επιστρέφει εκεί από μόνο του.

 

Παλαιά δεν το έκανε αυτό.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313133731/

Για όσους αναρωτιόντουσαν πού πήγε η ανακοίνωση σήμερα επανήλθε!Άντε, και εις ανώτερα και καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Με μια διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη ανακοίνωση που κατεβηκε:

 

"Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο προσφέρει 150’ προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, 150’ προς δίκτυα WIND και Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και 150ΜΒ με κόστος 4,6€, θα προσφέρει 150’ προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, 150’ προς δίκτυα WIND και Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και 150ΜΒ με κόστος 5,9€. ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ bonus ΕΠΙΠΛΈΟΝ 150ΜΒ,ΣΥΝΟΛΟ 300ΜΒ,ΜΕΧΡΙ 28/2/2019"

Link to comment
Share on other sites

μας κατα-υποχρέωσαν :p

 

Δυστυχώς..η προηγούμενη ανακοίνωση μιλούσε για κανονικο πακέτο με 300 μβ ενώ στην καινούρια το γράφουν σαν bonus 150mb μέχρι 28/2.που σημαίνει ότι αν δεν πάρει παράταση από 1/3 θα είναι το ίδιο πακέτο με σήμερα στα 5,90€.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, αν αξίζει να μένει ακόμη κάποιος στην Q είναι για τρεις βασικούς λόγους: Πρώτον, η χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Δεύτερον, οι ανανεώσεις -προς το παρόν βέβαια- των 6€ ή 7€ ή 8€ ή 9€. Και τρίτον, η ανταγωνιστικότητα των countdown...Ως ένα επιπλέον λόγο, θεωρώ και τη μη επιβολή φραγής μετά τους 4 μήνες, έτσι συμβαίνει βέβαια στο δικό μου αριθμό! Κατά τα λοιπά οι άλλες δύο εταιρείες νομίζω είναι πλέον εξίσου ή και περισσότερο συμφέρουσες!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα η Q!! Ευτυχώς δεν έκανα φορητοτητα τον παλιό αριθμό φρογκ που έχω.

 

Επειδή όμως οι εξελίξεις τρέχουν με αμείωτους ρυθμούς, δεν θα μου φανεί παράξενο τις επόμενες μέρες να απαντήσει το φρογκ με αύξηση του 3€ πακέτου ή ακόμα και με κατάργηση των 10€ ελάχιστη ανανέωση...:X

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται ότι είναι ψυχολογικά κάτω από το όριο των 6€ αλλά πρακτικά για να αγοράσεις το πακέτο των 5.9€ χρειάζεται να βάλεις 7€.. αφου βγάζοντας και το επιπλέον χαράτσι των 0.30€ που παίρνει η wind, μένουν 5.95€ απο 7 οπότε οριακά φτάνει για την ενεργοποίηση του πακέτου.. Σιγα-σιγα και σιωπηλά θα φτάσει 10αρικο και η q..
Link to comment
Share on other sites

Εάν ο λόγος που σβήστηκε το τελευταίο μου post, είναι επειδή στην τελευταία πρόταση εξέφρασα τη γνώμη μου, επαναδιατυπώνω:

 

Νομίζω, αν αξίζει να μένει ακόμη κάποιος στην Q είναι για τρεις βασικούς λόγους: Πρώτον, η χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Δεύτερον, οι ανανεώσεις -προς το παρόν βέβαια- των 6€ ή 7€ ή 8€ ή 9€. Και τρίτον, η ανταγωνιστικότητα των countdown...Ως ένα επιπλέον λόγο, θεωρώ και τη μη επιβολή φραγής μετά τους 4 μήνες, έτσι συμβαίνει βέβαια στο δικό μου αριθμό! Κατά τα λοιπά οι άλλες δύο εταιρείες νομίζω είναι πλέον εξίσου ή και περισσότερο συμφέρουσες!

 

.....

Τα countdown τις περισσότερες φορές δεν είναι και κάτι το συγκλονιστικό.

Ας πούμε 200' προς όλους + ΜΒ με 4€ είναι πάνω κάτω ίδιο με το economy.

Ναι μεν +50' προς όλους, αλλά αφαιρεί τα 150' προς wind..

Τουλάχιστον 2 φορές έχουν ανεβάσει την τιμή των countdown (από 3 σε 4€) τις πρώτες 2 ώρες.

Άλλες φορές βγάζουν πακετάκια των 2€ τα οποία όμως δεν έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Δυστυχώς, δεν μπορείς να κάνεις προγραμματισμό με τα countdowns.

Δεν έχουν κάποιο pattern όπως "άλλες προσφορές"

Αν λήξουν τα λεπτά προς όλους, αναγκαστικά θα ενεργοποιήσεις κανονικό πακέτο.

Δεν μπορείς να περιμένεις το επόμενο countdown.

 

Δεν ξέρω τι κάνει στο 4μηνο, στο δίμηνο πάντως αν δε βάλεις κάρτα, εκτός από το χρόνο ομιλίας, μηδενίζουν και τα αγορασμένα πακέτα!

Edited by Vasileios
Παρακαλώ να αποφευγετε συγκρίσεις με άλλα δίκτυα. Εδώ μιλάμε μόνο για την Q .σβήστηκαν δύο αναφορές σε άλλο δίκτυο.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 1 ώρα να επικοινωνήσω μαζί τους και είμαι στο περίμενε.

Ο λόγος αν και έχω ζητήσει φραγή από πενταψήφια που με έχουν ζαλίσει

Ειδικά αυτό το 54122 στέλνει κατά διαστήματα. Είμαι και στο μητρώο 11 υποτίθεται και όλο διαφήμιση και κακό.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 1 ώρα να επικοινωνήσω μαζί τους και είμαι στο περίμενε.

Ο λόγος αν και έχω ζητήσει φραγή από πενταψήφια που με έχουν ζαλίσει

Ειδικά αυτό το 54122 στέλνει κατά διαστήματα. Είμαι και στο μητρώο 11 υποτίθεται και όλο διαφήμιση και κακό.

Βαλτο σε λίστα αυτοματης απόρριψης.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο σε λίστα αυτοματης απόρριψης.

Δεν είναι εκεί το θέμα μου. Αυτό ειδικά με το ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟ CHATT με έχει κουράσει και να φανταστείς είμαι ακόμα στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Απο το συγκεκριμένο δεν χρεωνεσαι εκτός αν απαντησεις. Προερχεται απο μια σελιδα ονοματι "ελληνες παντου" (googlαρε). Στελνεις email με το νουμερο και σε διαγραφουν (ερχεται επωνυμη απαντηση οτι σε διεγραψαν μετα απο λιγο διαστημα).
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω ζητήσει φραγή εισερχομένων πενταψηφίων πως έρχονται από εκεί;

Η απάντηση που θα πάρω είναι ότι η φραγή ισχύει για τα χρεώσιμα και όχι για τα δωρεάν.

 

Τίτλος Τσάτ Μέσω Κινητού (Υ.Π.Π ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΛΥΜΕΣΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ)

Αριθμός Παροχής ΥΠΠ 54122

Περιγραφή Υπηρεσίας Υπηρεσία Συνομίλιας μέσω κινητού με χρήση γραπτών μηνυμάτων (SMS)

Τιμοκατάλογος

Η χρέωση ανά εξερχόμενο μήνυμα είναι 2,50 ευρώ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%. Εφαρμόζεται επιπλέον τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 12% ή 15% ή 18% ή 20% ανάλογα με το ύψος του μηνιαίου λογαριασμού ή τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας 12% (προ ΦΠΑ). Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τέλος συνδρομτών κινητής τηλεφωνίας πατήστε εδώ. Τα εισερχόμενα μηνύματα είναι εντελώς δωρεάν.

Υπηρεσία που αφορά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Ενήλικους ΝΑΙ

Τρόπος μετάδοσης πληροφορίας Σύντομα Γραπτά Μηνύματα (SMS-Short Message Sending)

Στοιχεία επικοινωνίας

TELIGRON LTD

Τάρσου 14

Ανθούπολη 2305

Λευκωσία, Κύπρος

Τηλέφωνο επικοινωνίας (+30) 2112340278

Ανοιχτά Δευτέρα - Παρασκευή 9:00-21:00

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν η απάντηση να είναι αυτο που λες. Ειχαν στειλει σε όλους τους αριθμούς (δικούς μου και γονέων). Μέσω email ζήτησα διαγραφή και δεν μας ξαναενόχλησαν.
Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατών της wind και της Q δεν απαντά εδώ και δυο ώρες. Δοκίμασα όλους τους αριθμούς και αυτό με νευριάζει ακόμα περισσότερο.

Ας υποθέσουμε ότι μου έκλεβαν το κινητό τώρα και ήθελα να κάνω φραγή στον αριθμό. Αυτό θα ήταν ανέφικτο. Πέρα ότι οι αριθμοί είναι χρέωσιμοι.

Δοκίμασα και στο 8005001380 αλλά και εκεί τίποτα.

Μόνο αυξήσεις ξέρουν να κάνουν όλοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εκεί το θέμα μου. Αυτό ειδικά με το ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟ CHATT με έχει κουράσει και να φανταστείς είμαι ακόμα στην αναμονή.

Εγω ειχα θεμα με το 11888 (προσφορες κοσμοτε). Τους απαντησα και τους ειπα οτι δε θελω καμμια κλήση απο αυτούς. Συνέχισαν να παιρνουν και μπηκα στο 11 (οπου ισχυει μετά από ενα μηνα) και παλι με επαιρναν μετά απο ενα μήνα. Τους εβαλα σε λιστα αυτοματης απόρριψης και ησυχασα.

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατών της wind και της Q δεν απαντά εδώ και δυο ώρες. Δοκίμασα όλους τους αριθμούς και αυτό με νευριάζει ακόμα περισσότερο.

Ας υποθέσουμε ότι μου έκλεβαν το κινητό τώρα και ήθελα να κάνω φραγή στον αριθμό. Αυτό θα ήταν ανέφικτο. Πέρα ότι οι αριθμοί είναι χρέωσιμοι.

Δοκίμασα και στο 8005001380 αλλά και εκεί τίποτα.

Μόνο αυξήσεις ξέρουν να κάνουν όλοι τους.

 

Συνηθως στο facebook απαντουν γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατών της wind και της Q δεν απαντά εδώ και δυο ώρες. Δοκίμασα όλους τους αριθμούς και αυτό με νευριάζει ακόμα περισσότερο.

Ας υποθέσουμε ότι μου έκλεβαν το κινητό τώρα και ήθελα να κάνω φραγή στον αριθμό. Αυτό θα ήταν ανέφικτο. Πέρα ότι οι αριθμοί είναι χρέωσιμοι.

Δοκίμασα και στο 8005001380 αλλά και εκεί τίποτα.

Μόνο αυξήσεις ξέρουν να κάνουν όλοι τους.

Πλεον στο 13700 εξυπηρετουν για παράπονα και βλάβες αν νομίζω ότι είναι πιθανό να σε παραπέμψουν στο 13800.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πήρα στο 13800 από το ίδιο το κινητό πολλές φορές αλλά δεν.....

Άσχετο μια απλή εφαρμογή sms blocker. Η συσκευή χρησιμοποιείται αποκλειστικά για data.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...