Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε να δώσει και roll-over..

Ναι, το γνωρίζω ότι δίνει στο Q-Supreme, όμως ο ανταγωνισμός δίνει παντού πλέον.

Οι εταιρίες πρέπει να καταλάβουν ότι το roll over είναι ένα άτυπο καρτοσυμβόλαιο όπου "αναγκάζεται" ο πελάτης, κάθε 30 ημέρες να βάζει πακέτο.

Τι φοβούνται; Αν μιλάω παραπάνω, απλά θα χρησιμοποιώ άλλο πακέτο. Κι αν δεν καταναλώνω τα λεπτά μου, κάθε μήνα θα αυξάνονται, οπότε δε θα τα καταναλώσω ποτέ. Απλά θα έχω μια σιγουριά.

 

πχ ο πατέρας μου, χρησιμοποιεί το Supreme από την 1η μέρα που ανακοινώθηκε.

Μέχρι στιγμής, βλέπω ότι έχει έχει ~ 5500ΜΒ (!), οπότε το ενεργοποίησε 11 φορές.

Σε αυτές τις 11 φορές, πήρε 11*200 = 2200 λεπτά ομιλίας, εκ των οποίων τα ~1100 είναι διαθέσιμα.

Με τη χρήση που κάνει, 1100 λεπτά, δε θα φαγωθούν. Απλά όταν παίρνει τον αδελφό του στην Αγγλία και μιλάει μς τις ώρες, είναι άνετος.

Δεν έχει άγχος μήπως ξεπεράσει τα λεπτά του.

 

Το θέμα είναι ότι αυτό το αξιόλογο υπόλοιπο που μαζεύτηκε, θέλει να το διατηρήσει για παν ενδεχόμενο.

Με αποτέλεσμα να βάζει το πακέτο ανελειπώς κάθε μήνα. Παλαιότερα έβαζε λεπτά για Αγγλία μήνα παρά μήνα.

Αν μπλέξεις με roll-over, είναι δύσκολο να το κόψεις, (Σαν το τσιγάρο ένα πράγμα :p) Μπήκες στο χορό; Θα χορέψεις!

 

Το λέω ξανά: Ποιο δυνατό κι από καρτοσυμβόλαιο!

Γιατί ενώ στο καρτοσυμβόλαιο, η εταιρία ψάχνει τον πελάτη, στο roll-over, o πελάτης κυνηγάει να δώσει τα λεφτά στην εταιρία, για να μη χάσει τα λεπτά και τα ΜΒ του :lol:

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

οταν θα φυγει απο τη μεση εντελως η ανανεωση κατω των 10€ (τον αλλο μηνα) πολυ πιθανο να δεις περισσοτερο rollover...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγινε η αλλαγή, με 300μβ και οχι 150+150(προσφορα).

Τι να τα κανουμε τα μβ, λεπτα ομιλια πρεπει να δωσουν οι απιθανοι .

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κανουμε τα μβ, λεπτα ομιλια πρεπει να δωσουν οι απιθανοι .
Τι να την κάνουμε την ομιλία; ΜΒ να δώσουν. Γιατί αν έχεις ΜΒ μπορείς να μιλήσεις με what's up viber messenger

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιώς, 300 ΜΒ είναι πολύ λίγα... πάλι κάπως πρέπει να τα αυξήσουμε

 

τι έκαναν δηλαδή;

εδωσαν 150ΜΒ επιπλέον για 1,30€;:X

 

πλέον αν κάποιον δεν του φτανουν, δε συμφέρει να ενεργοποιήσει 2ο πακέτο, συμφέρει με 2,5€ επιπλέον να παει στα 1500' & 1500ΜΒ

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιώς, 300 ΜΒ είναι πολύ λίγα... πάλι κάπως πρέπει να τα αυξήσουμε

 

τι έκαναν δηλαδή;

εδωσαν 150ΜΒ επιπλέον για 1,30€;:X

 

πλέον αν κάποιον δεν του φτανουν, δε συμφέρει να ενεργοποιήσει 2ο πακέτο, συμφέρει με 2,5€ επιπλέον να παει στα 1500' & 1500ΜΒ

 

Δεν έχουν όλοι αυτό το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνουμε την ομιλία; ΜΒ να δώσουν. Γιατί αν έχεις ΜΒ μπορείς να μιλήσεις με what's up viber messenger

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποτε αυτο το πακετο ηταν οικονομικο για το ιντερνετ του και οχι για την ομιλια? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Με υπόλοιπο 0,01 βγαίνει κλήση?

Δεν θυμάμαι το ακριβές ποσό.....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαίνει και με 0.00 κλήση.

Ιντερνετ δεν βγαίνει αν δεν έχεις 0.01

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα ότι η ΕΛΑΧΙΣΤΗ χρέωση στα καταστήματα από 6€ σε 10€, θα άλλαζε στις 10-02-2019 ! Δεν ισχύει αυτό!

ΥΓ. Πήγα σε κατάστημα ΣΗΜΕΡΑ και μου ζητησαν 10€ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάνω φορητότητα στη Qcard από cyta, το συγκεκριμένο πακέτο, εάν δεν βάλεις κάρτα σε πόσους μήνες διαγράφεται το υπόλοιπο και μπαίνει φραγή εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων και σε πόσους μήνες διαγράφεται ο αριθμός; Επίσης η q card έχει ακριβώς τις ίδιες παροχές με το δίκτυο wind, δηλαδή εκεί που με το freetogo για παράδειγμα έχεις 4g, θα έχεις και με την q card ή στην q card δεν θα πιάνω 4G εκεί που πίανω με το freeto go;
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο είναι ίδιο. Το υπόλοιπο χάνεται στους δύο μήνες ενώ η φραγή γίνεται στους τέσσερις μήνες θεωρητικά. Στην πράξη,ίσως η φραγή αργήσει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε κατάστημα wind και έλεγε ο υπάλληλος, (αν κατάλαβα καλα) ότι εδώ και 5 ΜΗΝΕΣ δεν έχουν κάρτες Q και οδηγούσαν τον κόσμο στην wind! Φρικαρα !
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έληξε το υπόλοιπο χωρίς να το καταλάβω.

Μέσα στα 300 σπαμ μηνύματα μου είχαν στείλει ένα μήνυμα 2 βδομάδες πριν ότι λήγει.

Στην εφαρμογή μπορεί να λέει πότε λήγει αλλά πρέπει να βγάζει και κάποιου είδους warning όταν λήγει, δεν υπήρχε κάτι τέτοιο.

Αλλά ΟΚ ξέρω ότι στην Ελλάδα ζω, γιατί να περιμένω κάτι καλύτερο;

 

Όπως διάβασα στο ίντερνετ, έχασα υπόλοιπο, MB, λεπτά ομιλίας και SMS.

Ας μου πει κάποιος, έχασα και τη πληρωμένη προσφορά ίντερνετ για 8 μήνες η θα μπει κανονικά το GB τον επόμενο μήνα (έβαλα πάλι κάρτα μόλις) ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά που θα βάλεις χρήματα, στειλε τους ενα μηνυμα στο facebook στο γκρουπ της Q και ζήτα τους να μη χαθεί το πακέτο, λογω ληξης υπολοιπου χρημάτων.
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ, η προσφορά με τα 8G, θα μπει κανονικα!

 

Είναι σίγουρο αυτό; Έχεις αντίστοιχη εμπειρία;

Thanks guys.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά μου είχε τύχει και θυμάμαι ότι μόλις έβαλα κάρτα μετά από περίπου ένα 24ωρο είχε επανέλθει η προσφορά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχε επανέλθει η προσφορά εννοώντας; Την είχες μια μέρα πριν μπουν τα MB και μπήκαν κανονικά ή σου επέστρεψαν αυτά που σου φάγανε;

Εν το μεταξύ, χθες τελευταία μέρα, σήμερα έληξε, σήμερα ανανέωσα. Ουσιαστικά για ώρες έγινε η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμή! Δεν μιλάμε να επιστραφούν τα ΜΒ που χαθήκανε!

Από ότι καταλαβα, εσύ ανανεώσεις πχ ΣΗΜΕΡΑ και τα ΜΒ του επόμενου 8G μπαίνουν πχ 26-01 ? Ε, αυτά θα μπούνε ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

ΥΓ. Το σύστημα θα κοιτάξει αν την στιγμή που μπαίνουν τα ΜΒ πχ 02.00-03.00 τα ξημερώματα της τάδε ημέρας έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 0.01!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...