Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο app της q πάτησα το καμπανάκι τέρμα πάνω δεξιά της οθόνης, και μου βγάζει το summer data. Τα 10gb με 10 ευρώ. Άραγε το έχει σε οποιονδήποτε λογαριασμό myq; Απλά όποιος το θέλει να το ενεργοποιείσει, μπορεί να δοκιμάσει στο app. Εγώ το έχω ενεργοποιήσει από καιρό, απλά ενημερώνω. Μπήκα πριν από λίγο στο app επειδή αναφέρθηκε από κάποιον εδώ στο thread της q, ότι του έβγαλε τα 500'+50 μηνύματα με 4,44 ευρώ, για να δω τι θα μου βγάλει εμένα και βλέπω τα 10 gb με 10 ευρώ.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το καμπανάκι που υπάρχει σε όλους τους λογαριασμούς και έχει κάποιες υπενθυμίσεις, άλλο το μωβ δωράκι που εμφανίζεται εκτάκτως μόνο σε συγκεκριμένους λογαριασμούς για ειδικές προσφορές.

 

Να συμπληρώσω μάλιστα ότι δεν έχω λάβει πρόσφατα με SMS τη συγκεκριμένη ειδική προσφορά. Αν δεν άνοιγα το app, δεν θα ήξερα ότι την έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε ενα Q νουμερο ενα sms για 100 λεπτα προς ολους με 3,02€ με χρεωση αμα sec. Δεν αναφερει όμως χρονική διάρκεια. Να υποθέσω είναι μηνιαίο;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν δεν αναφέρεται διαφορετικά τα πακέτα προσφορών της Q είναι μηνιαία.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Οκ, επειδή έπεσα θύμα των ειδοποιήσεων περί λήξης υπολοίπου, έμαθα και στην πράξη, ότι ενώ ειδοποιεί με SMS πάνω από μια βδομάδα νωρίτερα, ότι προσεχώς λήγει το υπόλοιπο, δεν το ξανακάνει και σίγουρα όχι την ίδια μέρα που λήγει!

 

Απλά όταν ξυπνάς, παίρνεις SMS ότι τα TA ΔΩPEAN MB MOΛIΣ KATANAΛΩΘHKAN. Μου πήρε μερικά λεπτά να καταλάβω τι έγινε. Ρε κι εγώ λέω τι έκανε το κινητό σε airplane mode βραδιάτικα!

 

Αφού μηδενίστηκαν όλα όμως, εμφανίστηκε στο app το μωβ δωράκι, προσφέροντας 500' + 50 SMS με 4.44€.

Εμενα ληγει στις 24 και ηρθε μηνυμα στις 11 του μηνα. Εχω την εντυπωση (το ειδα σε αλλο νουμερο) οτι ερχεται αλλο ενα 5 μερες πριν τη λήξη. Σε νούμερα με μηδενισμενο υπολοιπο δε,ερχονται πιο συχνα τα μηνυματα με τις προσφορες ειδικα οταν πλησιασει το 4μηνο. Σε ενα τέτοιο q που εχω ερχονται 1-2 καθε μερα,και ανανεωνονται και οι προσφορες οσο δεν βαζω λεφτα...

 

edit στο μωβ δωρακι ηρθε αυτο

 

https://ibb.co/if2wC9

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτό ήρθε, με τα SMS.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι ενω εχεις τα 4.60€ δεν σε αφήνει να αγοράσεις πακετο που εχει 4.60€?

Δεν το ήξερα αυτό, μου φαίνεται παράλογο.

Ναι οντως ετσι ειναι, δεν με αφηνε να ανανεωσω και τελικα εβαλα σημερα καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ετσι ειναι, δεν με αφηνε να ανανεωσω και τελικα εβαλα σημερα καρτα.

Λογικά μπορούσε να το ξεγελάσεις κάνοντας πρώτα επέκταση υπολοίπου (θα ανέβαινε το ποσό και θα μπορούσε να αγοράσεις πακέτο). Βέβαια θα το πλήρωνες 0.30 (ή όσο είναι) στην επόμενη ανανέωσή σου.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορούσε να το ξεγελάσεις κάνοντας πρώτα επέκταση υπολοίπου (θα ανέβαινε το ποσό και θα μπορούσε να αγοράσεις πακέτο). Βέβαια θα το πλήρωνες 0.30 (ή όσο είναι) στην επόμενη ανανέωσή σου.

Δε μπορεί να κάνει επέκταση υπολοίπου, όταν το υπόλοιπό του είναι πάνω από 1€. Το κόστος της υπηρεσίας είναι 0,10€.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω μάλιστα ότι δεν έχω λάβει πρόσφατα με SMS τη συγκεκριμένη ειδική προσφορά. Αν δεν άνοιγα το app, δεν θα ήξερα ότι την έχω τώρα.

 

Σήμερα λοιπόν ήρθε και SMS με την ίδια προσφορά

500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 12 ΣTO 12410 H ΠATA TO MΩB ΔΩPAKI ΣTO ANANEΩMENO myQ APP tinyurl.com/yak69r56 EΩΣ KAI 01/10! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

αλλά εξαφανίστηκε το μωβ δωράκι από την εφαρμογή. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα στο καμπανάκι της εφαρμογής μου βγάζει τα 10 gb με 10 ευρώ. Όποιον τον ενδιαφέρει μπορεί να μπει στην εφαρμογή να δει αν του το βγάζει.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μπα, εμένα μου βγάζει 100 μηνύματα προς όλους και 100 προς Wind/Q με 3€...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 61 στο 12000 και μου έδωσε 400 λεπτά προς Βουλγαρία και 2GB. Όλα για ένα μήνα. Με χρέωσε 5,30.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Bγήκε coundown 100' + 200ΜΒ με 2€

 

Το βλέπω απο το κινητο, βάζω στον γιο.

Το ξανακοιτάω στον υπολογιστη, γράφει "Τα λεπτά ομιλίας, SMS, ΜΒ των πακέτων ισχύουν για 15 ημέρες από την ενεργοποίηση"

 

Στην εφαρμογή λέει 30 μερες.

Βλέπω απο τον λογαριασμο του μικρού, όντως λήγουν σε 30 μερες αυτά που του έβαλα.

 

Q πόσα θέλεις για να μας τρελάνεις;;;:cry:

 

http://prntscr.com/kwy7hl

 

https://prnt.sc/kwy7hl

 

kwy7hl

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

24ed05ac0f4e29114380ce0c4f61590f.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο countdown ήταν για 15 μέρες και ίσως ξέχασαν να το διορθώσουν.

 

Εν τω μεταξύ δεν έχω βάλει κάρτα από την ώρα που μηδένισε και πρώτη φορά με παρακαλάει να βάλω έστω και 6€!

 

100Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 200MB ΓIA 15MEPEΣ! BAΛE KAPTA 6€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ KAI KEPΔIΣE TA! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα 100 λεπτά του countdown η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο ή ανά 3λεπτο;
Link to comment
Share on other sites

Bγήκε coundown 100' + 200ΜΒ με 2€

 

Το βλέπω απο το κινητο, βάζω στον γιο.

Το ξανακοιτάω στον υπολογιστη, γράφει "Τα λεπτά ομιλίας, SMS, ΜΒ των πακέτων ισχύουν για 15 ημέρες από την ενεργοποίηση"

 

Το προηγούμενο countdown ήταν για 15 μέρες και ίσως ξέχασαν να το διορθώσουν.

 

Διορθώθηκε και στο site σε 30 μέρες.

 

Εν τω μεταξύ, συνεχίζεται η προσφορά του Data ΣQ για τα 3GB με 1€ για αυτό και το επόμενο ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα 100 λεπτά του countdown η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο ή ανά 3λεπτο;

 

Ανα τριλεπτο ειναι τα bonus πακετα(120' με σταθερη,120' δωρο).

Τα πακετα ειτε τα countdown ειναι με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω στο q app συνδεδεμενους 2 λογαριασμους, στον εναν δειχνει τα countdown offers στον αλλο δε τα εχει δειξει ποτε. Καμια ιδεα ;

 

edited

Να διευκρινισω, οτι ποτε των ποτων δεν μου εχει ερθει καν sms με προσφορες...

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά επειδή δεν μπορώ να ψάχνω με τις ώρες οποίος φίλος μπορεί να με ενημερώσει τι ισχύει με την περιαγωγή στην q.

Τον άλλο μήνα πάω Σλοβακία.

Ευχαριστώ!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

H Σλοβακία ανήκει στην Ε.Ε. οπότε ισχύει το roaming like home.

Χρησιμοποιείς τα λεπτά ομιλίας και τα SMS και τα ΜΒ προς όλους σαν να είσαι στην Ελλάδα και μιλάς με όλη την Ε.Ε. .

Λεπτά ομιλίας και SMS προς το ίδιο δίκτυο δεν ισχύουν .

Δωρεάν πακέτα ΜΒ δεν ισχύουν , αλλά όλα τα αγορασμένα ακόμα και με 1 ευρώ ισχύουν, συνήθως με μικρώτερο όριο.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, συνεχίζεται η προσφορά του Data ΣQ για τα 3GB με 1€ για αυτό και το επόμενο ΣΚ.

 

Να συμπληρώσω ότι δίνει και 3000' προς wind/q επιπλέον μαζί με τα 3 gb για το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...