Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Η προσφορά με τα 10 γιγα με 10 ευρώ μέχρι πότε είναι? Μήπως πήρε παράταση; Αυτό με τα 15 γιγα με 10 ευρώ ισχύει ακόμα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το 15 με 10 είναι ειδική προσφορά, οπότε ισχύει μόνο αν έλαβες το αντίστοιχο SMS. Θα το διασταυρώσεις στέλνοντας 150 στο 12410.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μου λείπει 1,20€, για να ενεργοποιήσω το πακέτο "Q VOICE TO ALL".

Υπάρχει κάποιος τρόπος "πίστωσης" μιας και θα είμαι Ελλάδα μόνο για 4 μέρες και δεν θέλω να βάλω άλλα.

Έβαλα χθες 15€ με σκοπό τα 10GB+Q VOICE TO ALL αλλά ξέχασα τον ΦΠΑ :(

Αν κάποιος μου δώσει έξτρα χρόνο μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για αγορά του παραπάνω πακέτου;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Η προσφορά με τα 10 γιγα με 10 ευρώ μέχρι πότε είναι? Μήπως πήρε παράταση; Αυτό με τα 15 γιγα με 10 ευρώ ισχύει ακόμα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

10GB ME 8€ K ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 100 ΣTO 12410 EΩΣ 11/9! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μου λείπει 1,20€, για να ενεργοποιήσω το πακέτο "Q VOICE TO ALL".

Υπάρχει κάποιος τρόπος "πίστωσης" μιας και θα είμαι Ελλάδα μόνο για 4 μέρες και δεν θέλω να βάλω άλλα.

Έβαλα χθες 15€ με σκοπό τα 10GB+Q VOICE TO ALL αλλά ξέχασα τον ΦΠΑ :(

Αν κάποιος μου δώσει έξτρα χρόνο μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για αγορά του παραπάνω πακέτου;

 

Ευχαριστώ

Νομίζω πως μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε ποσό θέλεις, αλλά δεν θυμάμαι αν έχει κάποιο όριο. Δεν χάνεις να δοκιμάσεις κάτι από την εφαρμογή.

 

Μεταφορά όχι, μόνο 0.20€ μπορείς να πάρεις με την επέκταση υπολοίπου.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να σου την έκανε την "λαδιά". Τα σμσ σε "ειδικούς" αριθμούς είναι τρόπος να χρεώνουν κάποιες από αυτές υπηρεσίες (πχ σε ένα παιχνιδάκι να αγοράσεις "σπαθάκι"). Αν έχει παιδιά που πειράζουν το κινητό σου, ψάξου λίγο.

 

Τέλος sms τέτοια μπορούν να στείλουν και κακόβουλες εφαρμογές (που κάπως "κόλλησες"). Θα φανεί στο που πάνε. Εσύ ρίξε μια ματιά στα δικαιώματα των εφαρμογών που έχεις και ειδικά σε όποια έβαλες κοντά στο περιστατικό.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το τηλέφωνο είναι όσο πιο "καθαρό' γίνεται. Παιχνίδια δεν έχω. Τα παιδιά είναι μεγάλα πλέον και δεν ήταν μαζί μου. Αναμένω τη λίστα....
Link to comment
Share on other sites

10GB ME 8€ K ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 100 ΣTO 12410 EΩΣ 11/9! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Το πρωί στις 7 η ώρα έβαλα κάρτα και ενεργοποίησα τα 10 γιγα με 10 ευρώ. Τα αλλά δεν μπορούσα. Μηνύματα στο 12410 γράφοντας 66 και σε άλλο μήνυμα 150. Δεν είναι διαθέσιμη προσφορά. Και έτσι έβαλα τα 10 γιγα με 10 ευρώ. Που να ήξερα ότι στις 10:52 το πρωί θα μου απαντούσαν στο myphone για τα 10 γιγα με 8 ευρώ.

Έστειλα μήνυμα 100 στο 12410 για τα 10 gb με 8 ευρώ απόψε που είδα το μήνυμα και μου λέει ότι το υπόλοιπο σας δεν επαρκεί. Έστειλα ξανά μήνυμα 150 στο 12410 και μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη η προσφορά. Σημειωτέον ότι δεν έλαβα μήνυμα για την προσφορά 10 γιγα με 8 ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι μάλλον έχει αφήσει η κιου ανοιχτό παραθυράκι, και να μπορεί να ενεργοποιεί όποιος θέλει το πακέτο αυτό. Λέτε να μπορούμε όποτε θέλουμε να ενεργοποιούμε το πακέτο αυτό και μετά την λήξη προθεσμίας ενεργοποίησης του 10 γιγα με 10 ευρώ?

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

μόνο 0.20€ μπορείς να πάρεις με την επέκταση υπολοίπου.

Με ποιον τροπο γινεται αυτο? Γιατι εχω 4.60€ και θα μεινω με 0€ οταν βαλω το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο γινεται αυτο? Γιατι εχω 4.60€ και θα μεινω με 0€ οταν βαλω το πακετο.
1126 - μήνυμα έκτακτης ανάγκης*

Ξέμεινες από χρόνο και θες να στείλεις SMS; Τώρα η Q, σου δίνει αυτή τη μοναδική δυνατότητα. Στείλε δωρεάν κενό SMS στο*1126*και πάρε χρόνο ομιλίας αξίας € 0,50 (με ΦΠΑ 24%) για να μπορέσεις να κάνεις τις κλήσεις που χρειάζεσαι. Το ποσό αυτό, θα αφαιρεθεί από την επόμενη ανανέωση που θα κάνεις.

 

1226 - Γραμμή έκτακτης ανάγκης

Ξέμεινες από χρόνο και είναι ανάγκη να μιλήσεις; Τώρα έχεις τη μοναδική δυνατότητα να καλέσεις δωρεάν στο*1226*και να πάρεις χρόνο ομιλίας αξίας € 0,50 (με ΦΠΑ 24%) για να μπορέσεις να κάνεις τις κλήσεις που χρειάζεσαι.

 

Η χρέωση της υπηρεσίας είναι 0,10€ για κάθε επέκταση υπολοίπου τα οποία αφαιρούνται από την επόμενη ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου, μαζί με το ποσό της επέκτασης των 0,50€. Από τη στιγμή που θα ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου και θα αφαιρεθούν τα 0,60€ από την καινούργια κάρτα ανανέωσης, τότε θα μπορείς να ξαναχρησιμοποιήσεις την υπηρεσία.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μπορούμε όποτε θέλουμε να ενεργοποιούμε το πακέτο αυτό και μετά την λήξη προθεσμίας ενεργοποίησης του 10 γιγα με 10 ευρώ?

 

Αμφιβάλλω έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά όχι, μόνο 0.20€ μπορείς να πάρεις με την επέκταση υπολοίπου.

Νομίζω πως ειναι 0,50

Με ποιον τροπο γινεται αυτο? Γιατι εχω 4.60€ και θα μεινω με 0€ οταν βαλω το πακετο.

Δεν μπορείς να το πάρεις όσο εχεις μεγάλο υπόλοιπο. Βάλε πρώτα το πακετο κι οταν μείνεις με 0€ παίρνεις την επέκταση για να μην εχεις μηδενικό.

Edited by gag
Link to comment
Share on other sites

1126 - μήνυμα έκτακτης ανάγκης*

Ξέμεινες από χρόνο και θες να στείλεις SMS; Τώρα η Q, σου δίνει αυτή τη μοναδική δυνατότητα. Στείλε δωρεάν κενό SMS στο*1126*και πάρε χρόνο ομιλίας αξίας € 0,50 (με ΦΠΑ 24%) για να

Δεν μπορείς να το πάρεις όσο εχεις μεγάλο υπόλοιπο. Βάλε πρώτα το πακετο κι οταν μείνεις με 0€ παίρνεις την επέκταση για να μην εχεις μηδενικό.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκο ενα πρόβλημα με το Q Card, έχω ένα νούμερο Q , ώμος πρίν 3 μέρες δεν είχε σήμα, περνώ τηλ την εξυπηρέτηση πελατών και μού λέει οτι έχει γίνει μεταβίβαση σε άλλο όνομα, ώμος εγώ ποτέ δεν έχω κάνει μεταβίβαση, δεν έχω υπογράψει πουθενά, και η wind μου λέει δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, το αριθμό μου Q είναι προνομιακο , σας παρακαλώ ποσ να το ξανά πάρω το νούμερο μου. Ευχάριστο πολύ
Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο αυτό το είχες πάρει από κατάστημα; ή από προσφορά στον δρόμο ;

Στην δεύτερη περίπτωση ίσως δεν είχε μεταβιβαστεί ποτέ στο όνομα σου οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Από την άλλη μπορείς να κάνεις μία αναφορά στην εταιρεία να σου απαντήσει πως έγινε αυτή η μεταβίβαση …

Επίσης μπορεις να καλέσεις τον αριθμό σου μήπως τα βρείς με τον νέο ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Βασίλι, ευχάριστο πολύ για την απάντηση σας, το νούμερο αυτό είταν στο όνομα μου, και όταν μιλισα με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι από το όνομά μου έχει πάει σε άλλο όνομα, ώμος εγώ ποτέ δεν έχω κάνει μεταβίβαση, δεν φενετε στο σύστημα της wind οτι δεν υπάρχει ούτε ενα υπογραφή μου για μεταβίβαση; Πρέπει να το βρω κάπου το δίκιο μού. Τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα το νουμερο μεταβιβαστηκε σε τριτον εν αγνοια του κατοχου και ο νεος ιδιοκτήτης εβγαλε νεα sim και πλεον κατεχει το νούμερο? Πρεπει να βρεθει ποιο καταστημα και ποιος υπαλληλος εκανε τη μεταβιβαση. Νομιζω οτι ξεφευγει απο την δικαιοδοσια π.χ της επιτροπης τηλεπικοινωνιών και εμπιπτει σε θεματα που επιλαμβανεται η αστυνομια πλέον. Καλό είναι να απευθυνθεις σε δικηγορο...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι δύσκολα θέματα .

Έχει αναφερθεί σε άλλες χώρες ότι απατεώνες μεταβιβάζουν κινητά και έτσι αποκτούν πρόσβαση σε τραπεζικούς λογαριασμούς.

Με λίγα λόγια αποκτούν πρόσβαση στον κωδικό συναλλαγής που στέλνει η τράπεζα στο κινητό.

Τα καταστήματα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικά στον τομέα της μεταβίβασης κινητού

Θα μπορούσες να ξεκινήσης

α) με διαμαρτυρία στην εταιρεία και την Ε.Ε.Τ.Τ.

β) Αναφορά στην αστυνομία για το συμβάν. Επικοινώνησε και με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Και βλέπουμε πως θα αντιδράσουν.

Link to comment
Share on other sites

το νούμερο αυτό είταν στο όνομα μου, και όταν μιλισα με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι από το όνομά μου έχει πάει σε άλλο όνομα,

Το νούμερο το χρησιμοποιούσες κανονικά, ή το είχες για δεύτερο και μόνο για να σε καλούν? Μήπως ξεχάστηκες και πέρασαν μήνες απο την τελευταία ανανέωση? Θυμάσαι πότε την έκανες?

Αν έχεις λογαριασμό στο Facebook στείλε ενα μήνυμα στη σελίδα της Q, συνήθως απαντούν γρήγορα και δεν χρεώνεσαι κλήση. Επιπλέον θα εχεις και μια επίσημη γραπτή απάντηση πριν απευθυνθείς σε δικηγόρο ή αλλού.

Edited by gag
Link to comment
Share on other sites

βασικα υπαρχει και αυτη η περιπτωση,το νουμερο ακυρωνεται μετα απο 13 μηνες απο την τελευταια ανανεωση,και μετα απο επιπλεον 6 μηνες δινεται σε αλλο χρηστη. Πρεπει να ξεκαθαρισεις αν εγινε μεταβιβαση,ή ακυρωση και επαναπροωθηση του αριθμου στην αγορα σε νεο χρηστη.
Link to comment
Share on other sites

Κύριε Βασίλι, ευχάριστο πολύ για την απάντηση σας, το νούμερο αυτό είταν στο όνομα μου, και όταν μιλισα με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι από το όνομά μου έχει πάει σε άλλο όνομα, ώμος εγώ ποτέ δεν έχω κάνει μεταβίβαση, δεν φενετε στο σύστημα της wind οτι δεν υπάρχει ούτε ενα υπογραφή μου για μεταβίβαση; Πρέπει να το βρω κάπου το δίκιο μού. Τι πρέπει να κάνω;

 

Όπως είσαι πήγαινε στην αστυνομία για καταγγελία για να αρχίσεις από κάπου.

Μετά απευθύνεσαι στην εταιρεία για εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να προμηθεύτηκε τον αριθμό από τις προωθήσεις που γίνονται στον δρόμο. Οι αριθμοί αυτοί είναι προ-ενεργοποιημένοι στο όνομα του προμηθευτή που έχει την υποχρέωση να κάνει την μεταβίβαση. Πολλές φορές όμως (για δικούς τους λόγους) δεν προχωράνε την διαδικασία της μεταβίβασης και οι αριθμοί παραμένουν στο όνομα τους.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κάνω ανανέωση χρονου ομιλίας σε κάποια καρτοκινητα προνομιακά της Q μέσω my account και μου βγάζει αυτό:

''εχει διακοπεί η πρόσβαση στην υπηρεσία online ανανέωσης για την σύνδεσή σου. Μπορείς να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου αγοράζοντας μια κάρτα ανανέωσης από 10€''

Τι μπορεί να συμβαίνει και δεν με αφήνει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κάνω ανανέωση χρονου ομιλίας σε κάποια καρτοκινητα προνομιακά της Q μέσω my account και μου βγάζει αυτό:

''εχει διακοπεί η πρόσβαση στην υπηρεσία online ανανέωσης για την σύνδεσή σου. Μπορείς να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου αγοράζοντας μια κάρτα ανανέωσης από 10€''

Τι μπορεί να συμβαίνει και δεν με αφήνει?

μηπως παροδικό πρόβλημα με τους server τους. Περίμενε λίγο.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...