Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15GB ΓIA 60 MEPEΣ MONO ME 10€! MONO ΓIA ΛIΓO ΣTHN NEA EKΔOΣH THΣ EΦAPMOΓHΣ MYQ! ΠATA TO MΩB ΔΩPAKI KAI ANAKAΛYΨE TH SUPER KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA EΩΣ KAI 29/8!! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Αυτή η wind πάει με αυτόματο πιλότο

Δεν εξηγούνται ορισμένα πράγματα διαφορετικά,εκτός και θααααα ανεβάσουν την νέα έκδοση

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο αριθμούς καταχωρημένους στην εφαρμογή. Ο ένας έχει το μωβ δωράκι πάνω δεξιά δίπλα στο καμπανάκι ο άλλος πάλι όχι. Οποτε δεν είναι θέμα έκδοσης εφαρμογής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις 2/9 λυγει το υπόλοιπο αν δεν ανανεωσο σε ποσο καιρό θα γίνει φραγη εισερχομένων κλήσεων;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις 2/9 λυγει το υπόλοιπο αν δεν ανανεωσο σε ποσο καιρό θα γίνει φραγη εισερχομένων κλήσεων;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τυπικα στις 2/11

Αν εχεις ενεργο ομως το νουμερο ισως και ποτε.

Οι γονεις μου εχουν εισερχομενες κλησεις στα F2G,ανεξαρτητα του 4μηνου.

Τυπικα εφαρμοζεται απο Σεπτεμβρη του 2017.

Αλλα δεν εχει τυχει να εφαρμοστει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ την 3.2.1 έχω σαν τελευταία έκδοση.

Εγω εχω την 3.1.0. Ισως γι αυτό μου ήρθε η προσφορά, για να κάνω αναβάθμιση. Θα την κάνω, να δω αν θα εχει μωβ δωράκι.

1GB INTERNET ΣTO KINHTO & 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ.

Νομίζω αυτά με τα 300 λεπτά είναι μόνο για όσους παίρνουν το μήνυμα.

Στις 2/9 λυγει το υπόλοιπο αν δεν ανανεωσο σε ποσο καιρό θα γίνει φραγη εισερχομένων κλήσεων;

Βρήκα αυτό. (αν ισχύει ακόμα στις 2/1) :

"Από 14 Σεπτεμβρίου 2017 για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, WIND card και Q card μεταβάλλεται το χρονικό διάστημα μετά το πέρας του οποίου, αν ο συνδρομητής δεν έχει κάνει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται αυτόματα φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων, από 12 σε 4 μήνες."

Edited by gag
Link to comment
Share on other sites

100'προς όλους & 200 mb για 30 μέρες με 2€ στο countdown.
Είναι ανά δευτερόλεπτο και αυτά;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/countdown-offers/ Σέρφαρε και μίλα με όλους ακόμα πιο οικονομικά με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/countdown-offers/ Σέρφαρε και μίλα με όλους ακόμα πιο οικονομικά με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,δεν το γνώριζα.Εχω φοιτητικό wind και σκέφτομαι αν αξίζει να έρθω εδώ ή frog. Νομίζω ότι τα countdown είναι πολύ ανταγωνιστικά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την εμπειρία σας μέχρι σήμερα,τα countdown offers τι δίνουν συνήθως και κάθε πότε έρχονται;

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σας μέχρι σήμερα,τα countdown offers τι δίνουν συνήθως και κάθε πότε έρχονται;

 

Τα countdown όντως είναι ανταγωνιστικά σαν "πακέτα", αλλά δεν μπορείς να βασιστείς αποκλειστικά σε αυτά αν έχεις αριθμό που τον χρησιμοποιείς σαν κύριο. Διότι δεν έρχονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα και δεν ξέρεις αν το επόμενο ή το μεθεπόμενο είναι αυτό που θέλεις. Άλλοτε δίνουν μόνο data, άλλοτε λεπτά+data, πολύ σπάνια SMS. Μπορείς να ανατρέξεις σε παλιά μηνύματα στο νήμα να δεις περίπου τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Για Ομιλία πιστεύω είναι οκ, mb δε βλέπω αρκετά
Ομιλία είναι το βασικό μωρέ,τα δεδομένα δεν με καίνε λόγω wifi. Θέλω να βάζω ένα δεκαρικο κ να την βγάζω 2 μήνες. Νταξει δεν μιλάω τρέλα πλέον για να έχω ανάγκη το φοιτητικό.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ομιλία είναι το βασικό μωρέ,τα δεδομένα δεν με καίνε λόγω wifi. Θέλω να βάζω ένα δεκαρικο κ να την βγάζω 2 μήνες. Νταξει δεν μιλάω τρέλα πλέον για να έχω ανάγκη το φοιτητικό.

 

Για να βγεις με <5€/μήνα, σίγουρα θα χρειαστούν countdown ή ειδικές προσφορές. Και πάλι δεν μιλάμε για πολλά λεπτά, αλλά τουλάχιστον βολεύουν για πολλές και σύντομες κλήσεις (όσα είναι ανά δευτερόλεπτο).

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταία έκδοση? Την 3.2.1 εχω και δεν βλέπω μωβ δωρακι. Που το εχει?

Εχει βγει και στην σελίδα του MYQ , μπορεί κάποιος να τα αγορασει κι εκει. Εκτός κι αν είναι μόνο για επιλεγμένα νουμερα και δεν το βλέπουν όλοι.

(μπαίνεις με τους κωδικούς του app)

https://www.wind.gr/gr/q/

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και στην σελίδα του MYQ , μπορεί κάποιος να τα αγορασει κι εκει. Εκτός κι αν είναι μόνο για επιλεγμένα νουμερα και δεν το βλέπουν όλοι.

 

Ενδιαφέρον, αλλά μάλλον είναι για επιλεγμένα νούμερα. Μου είχαν στείλει την ίδια προσφορά με SMS για το 12410 στην αρχή του καλοκαιριού. Προφανώς έχει λήξει και δεν εμφανίζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, αλλά μάλλον είναι για επιλεγμένα νούμερα.

Δες την φωτο που ανεβασα, κι αν δεν το εμφανίζει σ' αυτή τη θέση (στην σελίδα - οχι στην εφαρμογή) δεν θα είναι για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Στο app σίγουρα οχι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε στο 12200 γίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα "ήττα" με την περιαγωγή της Q :O

Eβαλα τα 10 GB, αλλά δεν πρόσεξα στο μνμ που ήρθε οτι στην περιαγωγή μπορώ να χρησιμοποιήσω μονο τα 2,6GB.

Μετα έβαλα με 4€ το 1 GB αλλά κι εκει χρησιμοποιείς εκτός τα 460 GB (τα 550 είναι δώρο)

 

Πριν ξεκινησω έβαλα ενα coundown (2GB με 2€ για 15 μερες), το οποίο όμως δεν ισύει για περιαγωγή

 

Ευτυχώς τα κατάλαβα εγκαίρως και δεν εχασα € παρα μόνο μερικά λεπτα.

Η κορη "έχασε" 13,5€ μεχρι να καταλάβει τι παίζει με το coundown και (ευτυχώς για μάς) η Q τα επέστρεψε

 

Γενικά προσέξτε οσοι χρησιμοποιείται περιαγωγή τι ισχύει και τι οχι

Link to comment
Share on other sites

Στο app σίγουρα οχι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε στο 12200 γίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εστω και καθυστερημενα το βρήκα. Στελνεις NO στο 12000. Το λέει εδώ

 

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/paketa-omilias/q-auto-supreme/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ενα σημείο για το εν λόγω πακέτο που δεν ηξερα,νομιζα οτι απλά τα έπαιρνε απο το υπόλοιπο

Όταν κάνεις εγγραφή στην υπηρεσία Q Supreme με αυτόματη ενεργοποίηση για πρώτη φορά, δεν χρεώνεσαι κάτι και δεν αποδίδεται το πακέτο. Θα πρέπει να βάλεις κάρτα ανανέωσης αξίας 10€ και να είναι η 1η ανανέωση του μήνα και στη συνέχεια θα γίνει η απόδοση της χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα φορητοτητα απο cu σε q μεσω καταστηματος

1. χρειαζεται η ταυτοτητα του κατοχου του κινητου και βεβαιωση απο τον προηγουμενο παροχο οτι ανηκει το νουμερο σε εσενα

2.χρειαστηκαν 2 εργασιμες

3.το κοστος ειναι 10 ευρω καρτα που χρειαζεται να βαλεις.(αναγκαστικα σου ενεργοποιουν ενα προγραμμα στην αρχη)

που δινει 200 λεπτα σε ολους

4.ειχε 3 ευρω δωρεαν χρονο ομιλιας

Link to comment
Share on other sites

Γυρνώντας από διακοπές, το πλοίο έπιασε λιμάνι στα Μεστά Χίου.

Εγώ κοιμόμουν και το κινητό το είχα στο σακίδιο. Αργότερα που το χρειάστηκα είδα πως είχα χρεωθεί περιαγωγή, 10.67€ /mb, με βήμα χρέωσης ανά 1kb. Και το υπόλοιπο που είχα, δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν, έγινε 0€. Χωρίς να με ρωτήσει.

Ερώτηση. Αν κάνω ανανέωση του χρόνου, θα μου πάρει από την κάρτα κάποιο ποσό;

Σημειώνω πως το ίδιο έπαθε και φίλος στη Σέριφο. Επιασε τουρκικο δίκτυο. Που; Στη Σέριφο.... Εχασε τα 10€.

Σε επικοινωνία που είχα μεσω messenger, δεν βρήκα άκρη, αλλά μου έλεγαν και κάτι ασχετα, οι άσχετοι.

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει μια ασφάλεια που να σε ρωτάει αν θέλεις να συνδεθείς σε άλλο δίκτυο;

 

Αύριο θα πάω σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνώντας από διακοπές, το πλοίο έπιασε λιμάνι στα Μεστά Χίου.

Εγώ κοιμόμουν και το κινητό το είχα στο σακίδιο. Αργότερα που το χρειάστηκα είδα πως είχα χρεωθεί περιαγωγή, 10.67€ /mb, με βήμα χρέωσης ανά 1kb. Και το υπόλοιπο που είχα, δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν, έγινε 0€. Χωρίς να με ρωτήσει.

Ερώτηση. Αν κάνω ανανέωση του χρόνου, θα μου πάρει από την κάρτα κάποιο ποσό;

Σημειώνω πως το ίδιο έπαθε και φίλος στη Σέριφο. Επιασε τουρκικο δίκτυο. Που; Στη Σέριφο.... Εχασε τα 10€.

Σε επικοινωνία που είχα μεσω messenger, δεν βρήκα άκρη, αλλά μου έλεγαν και κάτι ασχετα, οι άσχετοι.

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει μια ασφάλεια που να σε ρωτάει αν θέλεις να συνδεθείς σε άλλο δίκτυο;

 

Αύριο θα πάω σε κατάστημα.

έχει ασφάλεια...σε ρωτάει για το roaming και σε προειδοποιεί...αλλά δυστυχώς στην Q αυτό είναι απαραίτητο!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

έχει ασφάλεια...σε ρωτάει για το roaming και σε προειδοποιεί...αλλά δυστυχώς στην Q αυτό είναι απαραίτητο!

 

Που ρωτάει; Εγώ κοιμόμουν και έγινε η αλλαγή αυτόματα. Το υπόλοιπο εξαφανίστηκε ενώ κοιμόμουν.

Απλά ήρθε ένα sms με τον τιμοκατάλογο των χρεώσεων.

Ασε που μου έλεγαν στην επικοινωνία που είχα, πως φταίω εγώ γιατί έχω το roaming ενεργό.

Οι άσχετοι, αν δεν είναι ενεργό, δεν έχω σύνδεση internet..... τόσο, αντε να μην πώ....

Δεν είναι για τα χρήματα που τα έχω πάρει ασχημα, είναι για την κοροιδία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...