Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κανω μια προβλεψη κι εγω με βαση τις αυξησεις σε χρονο ομιλιας και κοστος αγορας του πακετου Q economy

α) Τιμη πακετου 5,9 €

β) 170 (ή 180) 'λεπτα προς ολους + 170 (ή 180) 'λεπτα προς Q και Wind + 170(ή 180) MB

 

Κι ετσι σε 2 χρονια το πακετο απο 3 ευρω κι ετησια ανανεωση πηγαινει 5,9 € και 2μηνη ανανεωση.(Για να διατηρουσες το νουμερο πριν αρκουσαν 3 € το χρονο τωρα για να το διατηρησεις χρειαζονται 5,9*6~ 36€ αυξηση 1200%. !!!!! :dizzy:

Με 3 ευρώ τον χρόνο μπορούσες να διατηρείς το πακέτο και με αυτά τα χρήματα μπορούσες να μιλήσεις 4 λεπτά.....

Τώρα σου δίνεται η μοναδική ευκαιρία να το καταργήσεις και να γλυτώσεις όλα σου τα χρήματα.

Μία μικρή διόρθωση . Ο διπλασιασμός ως αύξηση είναι 100% . Και ο 12πλασιασμός ως αύξηση είναι 1100% ...

Επίσης αν δεν μίλαγες και δεν μιλάς δεν χρειάζεται να βάζεις 5.9

Αρκούν 5 ευρώ το δίμηνο δηλαδή 30 τον χρόνο.

30/3 = 900%.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να σημειωσω (δεν θυμάμαι αν το ξαναεγραψα προσφατα,αν ναι σορρυ) οτι οι παροχες που αναφερονται στις ανακοινώσεις αφορουν την διαθεση μεσω 12200 ή καταστημάτων. Μεσω του app ή της σελίδας αναμένεται τα ιδια πακέτα να εχουν αυξημένες παροχές.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει 1 νούμερο Q στο σπίτι και αυτό μόνο για λεπτά προς Ουκρανία χρησιμοποιείται απο 140λεπτα με 7€ πήγαν 70λεπτα και τώρα στα 50 λεπτά Ασύμφορο πλέον :mad: και τώρα τα λεπτά προς όλους θα τα πάνε στα 6€ ε καλά δίνεις άλλα 1.5€ στην cosmote και έχεις πολλή περισσότερα και καλύτερη κάλυψη
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει 1 νούμερο Q στο σπίτι και αυτό μόνο για λεπτά προς Ουκρανία χρησιμοποιείται απο 140λεπτα με 7€ πήγαν 70λεπτα και τώρα στα 50 λεπτά Ασύμφορο πλέον :mad: και τώρα τα λεπτά προς όλους θα τα πάνε στα 6€ ε καλά δίνεις άλλα 1.5€ στην cosmote και έχεις πολλή περισσότερα και καλύτερη κάλυψη

 

Εδώ ο κόσμος παραπονιέται για τα υποχρεωτικά 2,5€ το μήνα (5€/δίμηνο) και θα δώσει ακόμα 1,5€ για να έχει ίδιες παροχές σε άλλη εταιρία με υποτιθέμενη καλύτερη κάλυψη που αυτό εξαρτάται ανα περιοχή;

Φαντάζομαι θα γνωρίζεις πως υπάρχουν φιλετάκια που υπερτερεί η μια εταιρία έναντι της άλλης, συνεπώς το θέμα κάλυψης εξαρτάται απο τις περιοχές που κυκλοφορεί στην καθημερινότητά του ο κάθε ενας. Προσωπικά δεν με νοιάζει εαν η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη στην Σουβότα αφου δεν έχω σκοπο να παω εκει ποτε. Αντιθέτως εκει που κυκλοφορώ η wind ανταγωνίζεται κ τις 2 στα ίσια με πιο φθηνές χρεώσεις.

Άρα, για εμενα, η Wind θεωρείται η οικονομικότερη επιλογή και <troll> κλαίω με όσους βλέπω να δίνουν σχεδον τα 2πλάσια € για να έχουν τον ίδιο ή και λιγότερο χρόνο & ΜΒ αφού θα έχουν καλύτερη κάλυψη στην Σουβότα κι ας κυκλοφορούν στα ίδια μέρη που κυκλοφορώ κι εγώ</troll>

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο κόσμος παραπονιέται για τα υποχρεωτικά 2,5€ το μήνα (5€/δίμηνο) και θα δώσει ακόμα 1,5€ για να έχει ίδιες παροχές σε άλλη εταιρία με υποτιθέμενη καλύτερη κάλυψη που αυτό εξαρτάται ανα περιοχή;

Φαντάζομαι θα γνωρίζεις πως υπάρχουν φιλετάκια που υπερτερεί η μια εταιρία έναντι της άλλης, συνεπώς το θέμα κάλυψης εξαρτάται απο τις περιοχές που κυκλοφορεί στην καθημερινότητά του ο κάθε ενας. Προσωπικά δεν με νοιάζει εαν η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη στην Σουβότα αφου δεν έχω σκοπο να παω εκει ποτε. Αντιθέτως εκει που κυκλοφορώ η wind ανταγωνίζεται κ τις 2 στα ίσια με πιο φθηνές χρεώσεις.

Άρα, για εμενα, η Wind θεωρείται η οικονομικότερη επιλογή και <troll> κλαίω με όσους βλέπω να δίνουν σχεδον τα 2πλάσια € για να έχουν τον ίδιο ή και λιγότερο χρόνο & ΜΒ αφού θα έχουν καλύτερη κάλυψη στην Σουβότα κι ας κυκλοφορούν στα ίδια μέρη που κυκλοφορώ κι εγώ</troll>

 

Κινουμαι μεταξυ νομων Ημαθιας-Πιεριας-Θεσσαλονικης.

Οταν στον ενα απο τους τρεις νομους δεν καλυπτει εχω θεμα.

Θεσσαλονικη,επιτελους μια χαρα ολος ο νομος αν και εχω θεματακια προς Μαλγαρα,Νεα χαλκηδονα.

Ημαθια,ακομα στο Edge ειμαστε.

Πιερια μια χαρα,δεν εχω θεμα.

Αν καλυψει την Ημαθια,που τωρα αναβαθμιζεται ναι να παω στη Q.

Ποιος δινει καμια 200' προς ολους με χρεωση ανα δευτερολεπτο και 3GB με 10€ καρτα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει μεταφορά υπόλοιπου από έναν αριθμό σε έναν άλλο, είτε σε χρήματα είτε από κάποιο πακέτο;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η ειδικη προσφορα που ειτε τη λαμβάνεις με sms απο την εταιρεία σε υπαρχον νουμερο ή παιρνεις νεο νουμερο απο προωθηση (πωλητες στο δρομο ή τηλεφωνικα. 1500' & 1.5 γιγα για 30 μερες,με 8.57. Υπάρχει το ενδεχομενο απο Νοέμβριο να παει στα 10 ακολουθώντας το αντιστοιχο του f2g αλλα αυτο θα φανει στην πραξη αν γίνει...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ρωτήσω με ενδιαφέρουν μόνο τα data τι μπορώ να έχω από 3€ έως 5€ στην Q;

 

Εκτός από τις ειδικές προσφορές με ατομικά SMS ή τα περιοδικά countdown, τα μόνιμα διαθέσιμα πακέτα δεδομένων είναι αυτά: https://www.wind.gr/gr/q/paketa/paketa-data/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ρωτήσω με ενδιαφέρουν μόνο τα data τι μπορώ να έχω από 3€ έως 5€ στην Q;
Με 5. 30€ μπορείς να έχεις 2GB και 400 λεπτά προς Ρουμανία - Βουλγαρία

 

Τα πακέτα είναι κρυφα.... Δεν θα τα δεις σε καμία σελίδα της Wind

 

 

Στέλνεις 60 στο 12000 και θα έχεις 2GB και 400 λεπτά προς Ρουμανία

 

Στέλνεις 61 στο 12000 και θα έχεις 2GB και 400 λεπτά προς Βουλγαρία

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λεπτά που είναι προς Ρουμανία, είναι και προς Ελλάδα ταυτόχρονα;
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λεπτά που είναι προς Ρουμανία, είναι και προς Ελλάδα ταυτόχρονα;
Όχι προς Ρουμανία - Βουλγαρία είναι... Εν τέλει είναι ο φτηνότερος τρόπος να έχει κάποιος 2GB με 5.30€

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διαγράψω έναν αριθμό Q/Wind που εχω στο όνομα μου μιας και δεν τον χρειάζομαι πλέον;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Άστον να λήξει, πετά τη σιμ και θα αποδεσμευτεί από σενα σε κάποιο χρονικό διάστημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διαγράψω έναν αριθμό Q/Wind που εχω στο όνομα μου μιας και δεν τον χρειάζομαι πλέον;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σε άλλη εταιρεία που μίλησα πέρυσι μου ζήτησαν να στείλω FAX με την ταυτότητα μου και το αίτημα , και το κάνανε.

Ξεκίνα λοιπόν από την εξυπηρέτηση, αλλιώς κατέστρεψε την SIM και άσε τον καιρό να περάσει.

Μπορείς να έχεις 6 κάρτες σε κάθε εταιρεία ή 20 σε μία , αν δεν σε επηρεάζει η νομοθεσία απλά άσε τον χρόνο να κυλίσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλη εταιρεία που μίλησα πέρυσι μου ζήτησαν να στείλω FAX με την ταυτότητα μου και το αίτημα , και το κάνανε.

 

Ξεκίνα λοιπόν από την εξυπηρέτηση, αλλιώς κατέστρεψε την SIM και άσε τον καιρό να περάσει.

 

Μπορείς να έχεις 6 κάρτες σε κάθε εταιρεία ή 20 σε μία , αν δεν σε επηρεάζει η νομοθεσία απλά άσε τον χρόνο να κυλίσει.

 

 

 

Αααα ωραία!!

Δεν ήξερα ότι μπορούμε να κρατήσουμε από κάθε εταιρεία 6 κάρτες.

Αυτό με απασχολούσε περισσότερο.

 

Αλλά όπως και να έχει θέλω να το ακυρώσω τον συγκεκριμενο.

Εχω μέσα χρηματικό υπόλοιπο γύρω στα 15€

Μπορώ αυτά να τα στείλω σε κάποιον η κατι παρόμοιο, η απλά θα χαθούν με το πέρασμα του χρόνου;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αααα ωραία!!

Δεν ήξερα ότι μπορούμε να κρατήσουμε από κάθε εταιρεία 6 κάρτες.

Αυτό με απασχολούσε περισσότερο.

 

Αλλά όπως και να έχει θέλω να το ακυρώσω τον συγκεκριμενο.

Εχω μέσα χρηματικό υπόλοιπο γύρω στα 15€

Μπορώ αυτά να τα στείλω σε κάποιον η κατι παρόμοιο, η απλά θα χαθούν με το πέρασμα του χρόνου;;

 

Εκτός και αν χρειάζεται καποιος Q αριθμό μπορώ μα του τον μεταβιβάσω.

 

Είναι με πακέτο 1500 προς όλους και κοντά στα 3GB Internet αν θυμάμαι καλά.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

2 μηνες απο την τελευταία ανανέωση διαρκει το υπολοιπο,και δεν μπορεις να το στείλεις πουθενα. Καλυτερα να το καταναλωσεις πριν ληξει. Εχε επισης υποψη σου οτι στους 2 μηνες μετα την τελευταία ανανέωση εκτος απο το υπολοιπο χανονται τυχον υπολοιπα απο πακετα προσφορες κλπ οποτε υπολογισε και αυτο αν ενεργοποιησεις καποιο πακετο..
Link to comment
Share on other sites

15GB ΓIA 60 MEPEΣ MONO ME 10€! MONO ΓIA ΛIΓO ΣTHN NEA EKΔOΣH THΣ EΦAPMOΓHΣ MYQ! ΠATA TO MΩB ΔΩPAKI KAI ANAKAΛYΨE TH SUPER KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA EΩΣ KAI 29/8!! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταία έκδοση? Την 3.2.1 εχω και δεν βλέπω μωβ δωρακι. Που το εχει?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 15 με 10 για 60 ερχόταν σαν ειδική προσφορά (12410). Μήπως απλά δοκιμάζουν την ενεργοποίηση μέσω του app σε κάποιους συγκεκριμένους; κι εγώ την 3.2.1 έχω σαν τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

1GB INTERNET ΣTO KINHTO & 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ. ANANEΩΣE ME 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ KAI KEPΔIΣE! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ BIT.LY/WIND-DE

Εμένα πάλι μου ήρθε αυτό

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...