Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις 9 Οκτωβρίου λήγει. Και αν δεν ξανα-ανοίξει τότε η ενεργοποίηση της προσφοράς? Την πάτησα!

κατι αναλογο ειχε γινει και την προηγουμενη φορα. Ηρθε για λιγες μερες,πριν ληξει η προηγουμενη,και ξαναηρθε αφου εληξε.

Link to comment
Share on other sites

κατι αναλογο ειχε γινει και την προηγουμενη φορα. Ηρθε για λιγες μερες,πριν ληξει η προηγουμενη,και ξαναηρθε αφου εληξε.

Μακάρι, ας ελπίσουμε να ξανά'ρθει. Γιατί αν περιμένουμε από την πακετάρα του 1GB με 4,9€, θα ξεπουληθούμε για λίγο internet στην "οικονομική καρτοκινητή".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εμένα ήρθε σήμερα η προσφορά 8 Giga 8 euro και την ενεργοποίησα κανονικά. Μια χαρά μου έκατσε. Τώρα δεν θα ανησυχώ για internet για 8 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εμένα ήρθε σήμερα η προσφορά 8 Giga 8 euro και την ενεργοποίησα κανονικά. Μια χαρά μου έκατσε. Τώρα δεν θα ανησυχώ για internet για 8 μήνες.

 

Με γεια! Αρκεί να μην ξεχνάμε να κάνουμε εγκαίρως ανανέωση υπολοίπου κάθε 2 μήνες. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις 8 ευρώ μέσα στην κάρτα προφανώς

 

Τη στιγμή που θες να το ενεργοποιήσεις, ναι. Αλλά απαγορεύεται να φτάσει το υπόλοιπό σου στο... απόλυτο μηδέν μέσα στο 8μηνο, γιατί διαγράφεται η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τον 12ο ληγει το 8 gb, αλλά δε θα το ξαναπάρω διοτι μεσα στο σπιτι εχει E ενω στο δρομο 4G.

Μήπως δεν εχει B20 το κινητό σου?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν εχει B20 το κινητό σου?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Δε ξέρω, moto c plus εχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λιγο που το εψαξα, λεει οτι εχει Β20 (800)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρηκα και αυτο : https://www.kimovil.com/el/frequency-checker/GR/motorola-moto-c-plus

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το netmonster που δείχνει τις μπάντες,μπορεί να μη έχει b20 στην περιοχή σου πράγμα παράξενο αφού μιλάμε για wind

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν υπάρχει θέμα συσκευής, ειναι θέμα εταιρίας. Κυριολεκτικά τζαμπα το ειχα αγορασει το 8ευρω πακέτο. Μιλησα και μαζι τους και μου είπαν οτι η περιοχή μου εχει κανονικά κάλυψη 4g. Με άλλα λόγια, δε βγάζω άκρη, οπότε δε ξαναγοραζω το πακέτο. Δε θα γραψω με ποιά εταιρία έχω 4g για να μη φανεί διαφήμιση, αλλά έχω. Πάντως κοροιδεία ειναι να εχεις στο δρομο, αλλά οχι στο σπιτι, που σημαίνει ναι μεν καλυψη, αλλά αδύναμη, εν ετη 2018.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ας μην συνεχίσουμε τη συζήτηση για την κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους, τουλάχιστον όχι εδώ. Υπάρχει άλλο νήμα. Το θέμα είναι ότι η προσφορά υπάρχει και την ενεργοποιεί όποιος τη χρειάζεται και θέλει.
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν υπάρχει θέμα συσκευής, ειναι θέμα εταιρίας. Κυριολεκτικά τζαμπα το ειχα αγορασει το 8ευρω πακέτο. Μιλησα και μαζι τους και μου είπαν οτι η περιοχή μου εχει κανονικά κάλυψη 4g. Με άλλα λόγια, δε βγάζω άκρη, οπότε δε ξαναγοραζω το πακέτο. Δε θα γραψω με ποιά εταιρία έχω 4g για να μη φανεί διαφήμιση, αλλά έχω. Πάντως κοροιδεία ειναι να εχεις στο δρομο, αλλά οχι στο σπιτι, που σημαίνει ναι μεν καλυψη, αλλά αδύναμη, εν ετη 2018.

Είσαι λάθος φίλε μου σ αυτό

Αν εχεις Β7 π.χ είναι πολύ γρήγορη αλλα σαν μπάντα δεν έχει την δυσδειτικοτητα της Β20

Για αυτό και πιάνεις έξω και όχι μέσα στο σπίτι,σου το ξανά λέω

Κατέβασε το netmonster να σιγουρευτείς ότι το κινητό σου έχει την Β20

Δεν έχεις να χάσει τίποτα

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν υπάρχει θέμα συσκευής, ειναι θέμα εταιρίας. Κυριολεκτικά τζαμπα το ειχα αγορασει το 8ευρω πακέτο. Μιλησα και μαζι τους και μου είπαν οτι η περιοχή μου εχει κανονικά κάλυψη 4g. Με άλλα λόγια, δε βγάζω άκρη, οπότε δε ξαναγοραζω το πακέτο. Δε θα γραψω με ποιά εταιρία έχω 4g για να μη φανεί διαφήμιση, αλλά έχω. Πάντως κοροιδεία ειναι να εχεις στο δρομο, αλλά οχι στο σπιτι, που σημαίνει ναι μεν καλυψη, αλλά αδύναμη, εν ετη 2018.

 

Και μενα τα ιδια ελεγαν για το SimpleFi,εχει 4G αλλα ειναι αδυναμη B20.

Τουλαχιστον εχω H+ που παει σφαιρα.10Mbps και πανω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και μενα τα ιδια ελεγαν για το SimpleFi,εχει 4G αλλα ειναι αδυναμη B20.

Τουλαχιστον εχω H+ που παει σφαιρα.10Mbps και πανω.

 

Εσύ μιά χαρά είσαι, εγώ με Ε ούτε για πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μιά χαρά είσαι, εγώ με Ε ούτε για πλάκα!

 

Το ιδιο θεμα εχω με αλλη εταιρεια οπου εχω φοιτητικο και ειδικη προσφορα μονο για μενα.

3G με το ζορι μεσα ενω αν βγω στη γωνια ειτε εξω εχω σημα καμπανα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση που δεν θυμάμαι την απάντηση και δεν την βρίσκω στο site

 

Τα mb της Q που παίρνεις από ανανέωση on line (1gb με την πρώτη ανανέωση 10€) ισχύουν κανονικά σε roaming στην ΕΕ?? Επειδή αποτελούν προϊόν bonus (και όχι αγοράς) δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν βρίσκω απάντηση στο site.

 

Παρακαλώ αν κάποιος το ξέρει από δοκιμή τι ισχύει ή αν έχει σύνδεσμο/παραπομπή που να το εξηγεί.. :)

 

Ευχαριστώ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα εχω με αλλη εταιρεια οπου εχω φοιτητικο και ειδικη προσφορα μονο για μενα.

3G με το ζορι μεσα ενω αν βγω στη γωνια ειτε εξω εχω σημα καμπανα.

Ναι, μόνο για σένα και άλλους 50000 πελάτες που πρόλαβαν, μεταξύ των οποίων κι'εγώ, όπως φαίνεται και από την υπογραφή μου!

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση που δεν θυμάμαι την απάντηση και δεν την βρίσκω στο site

 

 

 

Τα mb της Q που παίρνεις από ανανέωση on line (1gb με την πρώτη ανανέωση 10€) ισχύουν κανονικά σε roaming στην ΕΕ?? Επειδή αποτελούν προϊόν bonus (και όχι αγοράς) δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν βρίσκω απάντηση στο site.

 

 

 

Παρακαλώ αν κάποιος το ξέρει από δοκιμή τι ισχύει ή αν έχει σύνδεσμο/παραπομπή που να το εξηγεί.. :)

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

 

Μίλησα στο φβ μαζί τους για το τι ισχύει...

Η απάντηση τους:

Γεια σου Α......... Γενικότερα κατά την περιαγωγή μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάθε πακέτο εκτός από αυτά που προέρχονται από ειδικές προσφορές, πχ το φοιτητικό, ή BONUS.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση που δεν θυμάμαι την απάντηση και δεν την βρίσκω στο site

 

Τα mb της Q που παίρνεις από ανανέωση on line (1gb με την πρώτη ανανέωση 10€) ισχύουν κανονικά σε roaming στην ΕΕ?? Επειδή αποτελούν προϊόν bonus (και όχι αγοράς) δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν βρίσκω απάντηση στο site.

 

Παρακαλώ αν κάποιος το ξέρει από δοκιμή τι ισχύει ή αν έχει σύνδεσμο/παραπομπή που να το εξηγεί.. :)

 

Ευχαριστώ.

Σεν ισχύει, το εχουμε πει αρκετες φορες εδω, αλλά αναφερόταν σαφως και στο σάιτ (δε θυμαμαι ακριβως που)/

Επισης (οπως εχω γραψει παραπανω) δεν ίσχυαν στην περιαγωγη κάποια coundown που ειχα αγοράσει το καλοκαίρι, ενω και απο τα πακετα data δουλεύει ενα μέρος των δεδομενων στην περιαγωγή.

 

Οτι αποριες εχεις στην πορεια ρωτα τους στο Φ/Β απαντανε γρηγορα και έγκυρα, βουθάνε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...