Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή δεν θυμάμαι, σε περίπτωση ανανέωσης πακέτου ιντερνετ τα mb από το προηγούμενο πακέτο προστίθενται κανονικά στο νέο υπόλοιπο όπως Cosmote ή έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης;; (στο surf 100 π.χ.)
το κάθε πακέτο λήγει στο δικό του χρόνο
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, σε περιοχές που είχα τέλειο 3g σήμα, μόνο Edge.. Τι έχει πάθει η Wind/Q τώρα τελευταία; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, σε περιοχές που είχα τέλειο 3g σήμα, μόνο Edge.. Τι έχει πάθει η Wind/Q τώρα τελευταία; :confused:

 

ηρθε πολύς κόσμος στο δικτυο...

Link to comment
Share on other sites

ηρθε πολύς κόσμος στο δικτυο...

δεν έχει σχέση αυτό με το αν πιάνεις ή οχι 3G

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως νέα ενεργοποιημένη κάρτα Q στο κέντρο της Θεσσαλονίκης Αριστοτέλους πιάνει με 3G 600-800 KB/s.

 

Εγώ σε 3G με το ζόρι 2-4 ΚΒ/s. Χαμηλότερα κι από GPRS/edge!!!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στα νησια του Αργοσαρωνικού! Σήμα να μιλάς άψογο, ιντερνετ ΚΑΘΟΛΟΥ! Η εξυπηρέτηση με ενημέρωσε πως "δεν λειτουργούμε με 3g alla me gprs"!!!! Kαι τα χρήματα τζάμπα που έδωσα, αλλά το ουσιαστικότερο, με κρέμασε! Είναι να βασίζεσαι μετά.. :p
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχασα την καρτα sim Μου της q...H πρωτη ενεργοποιηση της εγινε πριν περιπου ενα μηνα.Για να παρω καινουρια sim θα πληρωσω η εγκειται στην "περιοδο εγγυησης 3 μηνων"??ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχασα την καρτα sim Μου της q...H πρωτη ενεργοποιηση της εγινε πριν περιπου ενα μηνα.Για να παρω καινουρια sim θα πληρωσω η εγκειται στην "περιοδο εγγυησης 3 μηνων"??ευχαριστω!

δεν πληρώνεις,αλλά πρέπει να χεις κάποια απόδειξη ότι είχες αυτό το νούμερο για να σου δώσουν νέα κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

δεν πληρώνεις,αλλά πρέπει να χεις κάποια απόδειξη ότι είχες αυτό το νούμερο για να σου δώσουν νέα κάρτα..

Εφ'οσον ηταν στο ονομα του,με την ταυτότητά του δεν μπορεί να το αποδείξει?

Link to comment
Share on other sites

Εφ'οσον ηταν στο ονομα του,με την ταυτότητά του δεν μπορεί να το αποδείξει?

kill me,μπερδεύτηκα με την εποχή που δεν δηλώναμε τα νούμερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω μια Q, να την αφήνω ως σταθερό στο σπίτι για να με παίρνει η οικογένεια που έχει wind. Τρέχει καμιά καλή προσφορά τώρα τελευταία; Αφού θα την πάρω που θα την πάρω να βγάλω τουλάχιστον το maximum. ;)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω μια Q, να την αφήνω ως σταθερό στο σπίτι για να με παίρνει η οικογένεια που έχει wind. Τρέχει καμιά καλή προσφορά τώρα τελευταία; Αφού θα την πάρω που θα την πάρω να βγάλω τουλάχιστον το maximum. ;)

 

Ενεργοποίηση πακέτων online και με ενεργοποίηση θα σου δώσει τον πρώτο μήνα δώρο 50sms για όλους + 350mb internet. Δεν θυμάμε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

το κάθε πακέτο λήγει στο δικό του χρόνο

 

οκ thanx, στην Cosmote πάντως αν κάνεις ανανέωση των mb πριν την λήξη τους έχεις όλα τα mb (και τα υπολειπόμενα) με την νέα ημερομηνία λήξης κοκ. Το παρατήρησα τώρα με τις καλοκαιρινές προσφορές του 1.5gb...

 

"Η ενσωματωμένη μηνιαία χρήση που δεν καταναλώνεται εντός ενός μηνός από την ενεργοποίηση του πακέτου, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου COSMOTE Internet Monthly Pass 60. Στην περίπτωση αυτή η ημερομηνία απενεργοποίησης καθορίζεται βάση της τελευταίας ημερομηνίας ενεργοποίησης πακέτου COSMOTE Internet Monthly Pass 60"

 

Μήπως η αγαπητή Wind που διαβάζει ανελλιπώς αυτό το forum να κάνει κάτι ανάλογο; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οκ thanx, στην Cosmote πάντως αν κάνεις ανανέωση των mb πριν την λήξη τους έχεις όλα τα mb (και τα υπολειπόμενα) με την νέα ημερομηνία λήξης κοκ. Το παρατήρησα τώρα με τις καλοκαιρινές προσφορές του 1.5gb...

 

"Η ενσωματωμένη μηνιαία χρήση που δεν καταναλώνεται εντός ενός μηνός από την ενεργοποίηση του πακέτου, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου COSMOTE Internet Monthly Pass 60. Στην περίπτωση αυτή η ημερομηνία απενεργοποίησης καθορίζεται βάση της τελευταίας ημερομηνίας ενεργοποίησης πακέτου COSMOTE Internet Monthly Pass 60"

 

Μήπως η αγαπητή Wind που διαβάζει ανελλιπώς αυτό το forum να κάνει κάτι ανάλογο; :rolleyes:

 

μονο η wind δεν το παρέχει. Η vodafone το έχει για τa πακέτα internet που δεν ενεργοποιείς την αυτόματη ενεργόποίηση του πακέτου κάθε μηνα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά! :)

Μόλις κάλεσα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Q, χρεώθηκα κανονικά 0,24€ για την κλήση και στο τέλος, όταν πάτησα το 8, άκουσα "Δεν είμαστε σε θέση να εξυπηρετήσουμε το αίτημά σας" και μου το έκλεισαν αφού μου το είπαν και στην αγγλική. :mad:

Και τώρα; Αν πάρω από σταθερό θα συνδεθώ και θα πάρω τα λεφτά μου πίσω ή όχι; :confused:

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά! :)

Μόλις κάλεσα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Q, χρεώθηκα κανονικά 0,24€ για την κλήση και στο τέλος, όταν πάτησα το 8, άκουσα "Δεν είμαστε σε θέση να εξυπηρετήσουμε το αίτημά σας" και μου το έκλεισαν αφού μου το είπαν και στην αγγλική. :mad:

Και τώρα; Αν πάρω από σταθερό θα συνδεθώ και θα πάρω τα λεφτά μου πήγα ή όχι; :confused:

καλεσε την εξυπηρέτηση στο 2105100100..

Link to comment
Share on other sites

καλεσε την εξυπηρέτηση στο 2105100100..

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

Πήρα τηλέφωνο στη WIND, με εξυπηρέτησαν κανονικά και μου είπαν πως θα στείλουν το αίτημά μου για έλεγχο και θα μου απαντήσουν. Θα δούμε.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά! :)

 

Παρ'όλο που έχω ενεργοποιημένο πακέτο για σύνδεση στο διαδίκτυο (υπόλοιπο από την καλοκαιρινή προσφορά), η WIND μου έστειλε μήνυμα πως χρεώθηκα 1€. Πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών, έστειλαν το αίτημά μου στο αρμόδιο τμήμα και μετά από λίγο μου έστειλαν μήνυμα που με ενημέρωναν πως υπήρχε όντως σφάλμα και πιστώθηκε στο λογαριασμό το ποσό των 0,48€. :p

 

Επίσης, χθες ολοκληρώθηκε μία φορητότητα που είχα κάνει προς την Q και μόλις έβαλα τη sim στο κινητό, μου ήρθε μήνυμα πως έχω δώρο 700mb (350mb για 2 μήνες). :D

Link to comment
Share on other sites

[...]και μετά από λίγο μου έστειλαν μήνυμα που με ενημέρωναν πως υπήρχε όντως σφάλμα και πιστώθηκε στο λογαριασμό το ποσό των 0,48€. :p

[...]

 

0,48€ ???:blink:

Link to comment
Share on other sites

0,48€ ???:blink:

 

Μπερδευτηκαν με τα πολλα παραπονα περι της εξυπηρετης πελατων που δεν βρισκεις γραμμη και του πιστωσαν 2 κλησεις προς την εξ.πελατων. :lol:

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκαν με τα πολλα παραπανω περι της εξυπηρετης πελατων που δεν βρισκεις γραμη και του πιστωσαν 2 κλησεις προς την εξ.πελατων. :lol:
έλεος.1€ δεν έπρεπε να πιστώσουν? εμένα πάντως ότι κι αν γίνει,μου πιστώνουν 5ευρα για πλάκα,την τελευταία φορα δεν καταλαβα καν γιατί μου δωσαν 5€ :lol:
Link to comment
Share on other sites

0,48€ ???:blink:

 

Συγγνώμη, το ποσό επιστροφής τελικά ήταν μικρότερο. :p

Και για να μην νομίζετε ότι λέω ψέματα

 

http://i46.tinypic.com/2iw9jjb.png

 

Σε αντίθεση με άλλες εταιρείες, που ούτε 1 λεπτό δεν δίνουν, καλά είναι και τα 0,43€. :D

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, το ποσό επιστροφής τελικά ήταν μικρότερο. :p

Και για να μην νομίζετε ότι λέω ψέματα

 

http://imageshack.us/photo/my-images/26/36901950.png/

 

Σε αντίθεση με άλλες εταιρείες, που ούτε 1 λεπτό δεν δίνουν, καλά είναι και τα 0,43€. :D

εμενα που αντί για 3€ πχ μου διναν 5 τι να πω:Ρ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...