Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα μια Q card και για την ενεργοποίηση μου έδωσε 60 λεπτά δώρο προς όλους. Έκανα μια κλήση που κράτησε 01:07 και στη σελίδα βλέπω ότι έχει αφαιρέσει 3 λεπτά. Στη σελίδα της γράφει ότι

Η χρέωσή σου γίνεται ανά λεπτό χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

Γιατί με χρέωσε με 3 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια Q card και για την ενεργοποίηση μου έδωσε 60 λεπτά δώρο προς όλους. Έκανα μια κλήση που κράτησε 01:07 και στη σελίδα βλέπω ότι έχει αφαιρέσει 3 λεπτά. Στη σελίδα της γράφει ότι

 

Γιατί με χρέωσε με 3 λεπτά;

 

θα πρεπει να σου αφαιρεσει 2 λεπτα και οχι 3 . η χρεωση ειναι ανα λεπτο με ελαχιστο χρονο χρεωσης το ενα λεπτο. οποτε εαν μιλαγες 02:07 τοτε ναι επρεπε να σου αφαιρουσε 3 λεπτα. γενικα δεν ξερω αλλα το συστημα τις γουιντ δεν ενημερωνεται αμεσως οποτε μπορει να ειναι ψευτικη η ενημερωση που σου ηρθε απο κολλημα του συστηματος μου εχει τυχει πολλες φορες παρε τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και πες τους να σου πουνε ποσα εχεις με σιγουρια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τα 60 προς ολους εχουν πραγματι χρεωση ανα λεπτο. Αυτο ομως ισχυει εαν εχει ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ το πακετο, ο φιλος το πηρε ΔΩΡΟ. Το ιδιο ισχυει και για το πακετο 1ε/300': οταν το αγορασεις ειναι ανα λεπτο, οταν στο δωσουν δωρο ειναι ελαχ.χρεωση 3'. Δοκιμασμενο κ επιβεβαιωμενο...
Link to comment
Share on other sites

πως το κανες αυτο???:blink::blink::X

ίσως επειδή κατέβασε απο την αρχή τους χάρτες

 

Τα 60 προς ολους εχουν πραγματι χρεωση ανα λεπτο. Αυτο ομως ισχυει εαν εχει ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ το πακετο, ο φιλος το πηρε ΔΩΡΟ. Το ιδιο ισχυει και για το πακετο 1ε/300': οταν το αγορασεις ειναι ανα λεπτο, οταν στο δωσουν δωρο ειναι ελαχ.χρεωση 3'. Δοκιμασμενο κ επιβεβαιωμενο...

 

Α γιαυτό κατρακύλησαν τα δωρεάν τόσο γρήγορα :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μη με βρίσετε, αλλά πως γίνεται να μου σταλούν αυτοματοποιημένα οι ρυθμίσεις για internet της Q;

Όταν έβαζα την sim στο κινητό πάντα ερχόταν αυτόματα οι ρυθμίσεις. Αυτή τη φορά γιοκ.

Πήρα τηλ. και είπαν θα μου τις στείλουν, αλλά τίποτα.

Στέλνω μην. στο 19234 και μου λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται.

Υπάρχει άλλος τρόπος πέραν του χειροκίνητου του site;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Μη με βρίσετε, αλλά πως γίνεται να μου σταλούν αυτοματοποιημένα οι ρυθμίσεις για internet της Q;

Όταν έβαζα την sim στο κινητό πάντα ερχόταν αυτόματα οι ρυθμίσεις. Αυτή τη φορά γιοκ.

Πήρα τηλ. και είπαν θα μου τις στείλουν, αλλά τίποτα.

Στέλνω μην. στο 19234 και μου λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται.

Υπάρχει άλλος τρόπος πέραν του χειροκίνητου του site;

άμα λέει ότι η συσκευή σου δεν υποστηρίζεται βάλε χειροκινητα το apn. τι συσκευή έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Μη με βρίσετε, αλλά πως γίνεται να μου σταλούν αυτοματοποιημένα οι ρυθμίσεις για internet της Q;

Όταν έβαζα την sim στο κινητό πάντα ερχόταν αυτόματα οι ρυθμίσεις. Αυτή τη φορά γιοκ.

Πήρα τηλ. και είπαν θα μου τις στείλουν, αλλά τίποτα.

Στέλνω μην. στο 19234 και μου λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται.

Υπάρχει άλλος τρόπος πέραν του χειροκίνητου του site;

 

Βαλε στο apn το myq και ενεργοποίησε την επιλόγη δεδομένων ίντερνετ. Σε κάποιες συσκευές θέλει ενεργοποίηση και η επιλογή περιαγωγή δεδομένων. Κάνε και μια επανεκκίνηση και θα πρέπει να είσαι εντάξει.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

σε νοκια 6300 πως περναω τις ρυθμίσεις για ιντερνετ;

δεν έχω πλέον S40 κινητό αλλά απ όσο θυμάμαι, ψάξε στις ρυθμίσεις διαμορφωσης,φτιάξε νέα ρύθμιση για ιντερνετ με apn το myq κι όλα τ άλλα τ αφήνεις ως έχουν

Link to comment
Share on other sites

δε γίνεται όμως. το δοκίμασα χτες χωρίς αποτέλεσμα. 'όταν ανοιγα τον browser εβγαζε ειδοποιηση να γραφτω σε πακέτο δεδομένων, κλπ
Link to comment
Share on other sites

σε νοκια 6300 πως περναω τις ρυθμίσεις για ιντερνετ;

 

κάλεσε το 1222 να σου στείλουν με mail χειροκίνητα. δεν νομίζω πως αρκεί στην περίπτωσή σου μόνο το myq. εκτός και αν το έχουν αλλάξει για όλες τις συσκευές. με "all" στο 19234 έρχεται καμια απάντηση ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σκέτο "internet" στο 19234.

Αλλιώς, αυτό που θα σου στείλουν, είναι το παρακάτω.

αυτό ειναι για android,ο mol ρωτάει για s40

 

δε γίνεται όμως. το δοκίμασα χτες χωρίς αποτέλεσμα. 'όταν ανοιγα τον browser εβγαζε ειδοποιηση να γραφτω σε πακέτο δεδομένων, κλπ
http://mobilegk.blogspot.gr/2011/09/how-to-set-manual-gprs-wap-streaming.html δες τις εικόνες για τις ρυθμίσεις internet.εσύ απλά βάζεις το apn
Link to comment
Share on other sites

άμα λέει ότι η συσκευή σου δεν υποστηρίζεται βάλε χειροκινητα το apn. τι συσκευή έχεις?

 

Έχω το καινούργιο δίκαρτο της Samsung GT-E2252.

Μου κάνει εντύπωση που δεν δέχεται αυτόματα ρυθμίσεις. Το παλαιότερο μοντέλο τις δεχόταν αμέσως.

To κενό, ALL και internet στο 19234 δεν υποστηρίζονται.

Επίσης, δεν υπάρχει πεδίο APN στο κινητό παιδιά.

Τι κάνω; :(

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

σμσ τριπλασιασμου ερχεται ακομα σε κανεναν?εμενα μονο διπλασιασμου μου στελνουν τελευταια..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Έχω το καινούργιο δίκαρτο της Samsung GT-E2252.

Μου κάνει εντύπωση που δεν δέχεται αυτόματα ρυθμίσεις. Το παλαιότερο μοντέλο τις δεχόταν αμέσως.

To κενό, ALL και internet στο 19234 δεν υποστηρίζονται.

Επίσης, δεν υπάρχει πεδίο APN στο κινητό παιδιά.

Τι κάνω; :(

είναι το «σημείο πρόσβασης»
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παιδιά.

Κάποιος που να έχει απλό κινητό Samsung please;

πήγαινε σ ενα κατάστημα wind κι ίσως στο φτιάξουν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παιδιά.

Κάποιος που να έχει απλό κινητό Samsung please;

 

samsung 6112 (dual sim): κεντρικο μενου - ρυθμισεις - εφαρμογες - internet - προφιλ internet - (αριστερο πανω κουμπι 'επιλογες') - δημ/ργια - γραφεις ονομα 'Q-Telcom' - url τιποτα - φορεας 'GPRS μονο' - πας πιο πατω - θυρα '8080' - πιο κατω - πατάς ρυθμισεις GPRS - ονομα προσβασης 'myq', και κανεις αποθηκευση.

 

δοκιμασε και πες μου

Link to comment
Share on other sites

samsung 6112 (dual sim): κεντρικο μενου - ρυθμισεις - εφαρμογες - internet - προφιλ internet - (αριστερο πανω κουμπι 'επιλογες') - δημ/ργια - γραφεις ονομα 'Q-Telcom' - url τιποτα - φορεας 'GPRS μονο' - πας πιο πατω - θυρα '8080' - πιο κατω - πατάς ρυθμισεις GPRS - ονομα προσβασης 'myq', και κανεις αποθηκευση.

 

δοκιμασε και πες μου

 

Δούλεψε φιλαράκι (με μια αλλαγή στο path των οδηγιών σου).

1000 ευχαριστώ!!! :rotfl:

 

Υ.Γ. Για wap και mms να κάνω αντίστοιχες ρυθμίσεις;

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...