Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δούλεψε φιλαράκι (με μια αλλαγή στο path των οδηγιών σου).

1000 ευχαριστώ!!! :rotfl:

 

Υ.Γ. Για wap και mms να κάνω αντίστοιχες ρυθμίσεις;

 

χαιρομαι που πετυχε ;)

 

για mms, παρολο που δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτέ, λιγο που το εψαξα : κεντρικο μενου - ρυθμισεις - εφαρμογες - μηνυμα - MMS - προφιλ μηνυματων πολυμεσων, και μετα σου λεει να επιλεξεις απο τα αποθηκευμενα προφιλ, λογικα θα εχει και το Q-Telcom. Δοκιμασε αυτο και δοκιμασε να στειλεις. Εαν δε δουλευει, παιρνεις εξυπ.πελατων να σου στειλουν με sms ρυθμισεις και κανεις αποθηκευση.

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα της αναφέρεται ξεκάθαρα ότι η αξία της κάθε ανανέωσης (κάρτα η αγορά χρόνου από κατάστημα wind) είναι καθαρή, δηλ. περιλαμβάνει Φ.Π.Α και τέλος Καρτοκινητής, ενώ στην πραγματικότητα με κάθε ανανέωση γίνεται μια χρέωση 12% στο ποσό της ανανέωσης. Τι ακριβώς ισχύει παιδιά;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα της αναφέρεται ξεκάθαρα ότι η αξία της κάθε ανανέωσης (κάρτα η αγορά χρόνου από κατάστημα wind) είναι καθαρή, δηλ. περιλαμβάνει Φ.Π.Α και τέλος Καρτοκινητής, ενώ στην πραγματικότητα με κάθε ανανέωση γίνεται μια χρέωση 12% στο ποσό της ανανέωσης. Τι ακριβώς ισχύει παιδιά;

 

Σε οποιαδήποτε ανανέωση υπάρχει χρέωση 12% ανεξάρτητα εαν η ανανέωση γίνει σε κατάστημα ή μέσω ξυστής κάρτας.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τη χρέωση που έχει προς Ινδονησία; Ειμαι στο κινητό και προσπάθησα λίγο να δω τις ζώνες, αλλα δεν κατάφερα να βρω την Ινδονησία. Κάποια βοήθεια;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τη χρέωση που έχει προς Ινδονησία; Ειμαι στο κινητό και προσπάθησα λίγο να δω τις ζώνες, αλλα δεν κατάφερα να βρω την Ινδονησία. Κάποια βοήθεια;

Ζώνη 1, 0,438€/λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως ενεργοποιείς τα online πακέτα. Δεν είμαι ακόμα συνδρομητής Q card και ψάχνω να δώ αν με συμφέρει για να χρησιμοποιώ τα πακέτα προς εξωτερικό. Λέει online δίνει bonus 20'. Αλλά πώς γίνεται αυτή η αγορά online; Χρειάζεται πιστωτική, ή αν είσαι εγγεγραμμένος απλά τα αφαιρεί από το υπόλοιπό σου στην κάρτα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως ενεργοποιείς τα online πακέτα. Δεν είμαι ακόμα συνδρομητής Q card και ψάχνω να δώ αν με συμφέρει για να χρησιμοποιώ τα πακέτα προς εξωτερικό. Λέει online δίνει bonus 20'. Αλλά πώς γίνεται αυτή η αγορά online; Χρειάζεται πιστωτική, ή αν είσαι εγγεγραμμένος απλά τα αφαιρεί από το υπόλοιπό σου στην κάρτα;

Ευχαριστώ!

 

Το αφαιρεί από το υπόλοιπο σου.Το μόνο που έχεις να κανείς είναι να κάνεις εγγραφή .

Link to comment
Share on other sites

Το αφαιρεί από το υπόλοιπο σου.Το μόνο που έχεις να κανείς είναι να κάνεις εγγραφή .

 

Α! Σ'ευχαριστώ πολύ! Μπορώ τώρα να παραγγείλω και κάρτα! :)

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω οτι δεν υπαρχει κανενα widget για android που να δειχνει υπολοιπα χρονου κτλ;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω οτι δεν υπαρχει κανενα widget για android που να δειχνει υπολοιπα χρονου κτλ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.hypest.myqcard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsIm9yZy5oeXBlc3QubXlxY2FyZCJd

Δες αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως ενεργοποιείς τα online πακέτα. Δεν είμαι ακόμα συνδρομητής Q card και ψάχνω να δώ αν με συμφέρει για να χρησιμοποιώ τα πακέτα προς εξωτερικό. Λέει online δίνει bonus 20'. Αλλά πώς γίνεται αυτή η αγορά online; Χρειάζεται πιστωτική, ή αν είσαι εγγεγραμμένος απλά τα αφαιρεί από το υπόλοιπό σου στην κάρτα;

Ευχαριστώ!

http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/international/ το μπόνους όπως θα δεις είναι από 20 έως 60' ανάλογα το πακέτο. φυσικά χρεώνει απ το υπόλοιπό σου:p

 

καλα αυτό είναι ανενημέρωτο, δουλεύει μόνο το υπόλοιπο του 1225 και το κλασσικό του ίντερνετ, τίποτα άλλο. σκέφτομαι να φτιάξω μια εφαρμογή αλλά δεν βρίσκω χρόνο..

Link to comment
Share on other sites

το vodafone CU εκανε πακετα προς ολα τα δικτυα (για τους φοιτητες)... ΑΚΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ WIND;;

 

Το Whats up και το CU είναι πακέτα που έχουν σαν "στόχο" τους τους νέους (μαθητές, φοιτητές), ενώ η Q και το F2G δεν δείχνουν κάτι τέτοιο, οπότε μου φαίνεται δύσκολο να υπάρξει αντίστοιχη προσφορά από τη WIND. :(

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτό είναι ανενημέρωτο, δουλεύει μόνο το υπόλοιπο του 1225 και το κλασσικό του ίντερνετ, τίποτα άλλο. σκέφτομαι να φτιάξω μια εφαρμογή αλλά δεν βρίσκω χρόνο..

 

Μακάρι να βρεις το χρόνο γιατί το άλλο είναι παρατημένο.:)

Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποριες γιατι δεν ειχα ποτε καρτα στο παρελθον.

 

Εστω ότι 1/10/2012 ενεργοποιειται η συνδεση μου. Αγοραζω μια καρτα 15€ και ενεργοποιω 500ΜΒ ιντερνετ και 2 ωρες κλησεων προς ολους. Μενουν 4€ στην καρτα.

 

Ποτε ακριβως θα πρεπει να αγορασω ξανα πακετο δεδομενων ώστε να μην χρεωθει αυτοματα η καρτα μου με δεδομενα που τραβαει συνεχως το κινητο μου;

 

Υπαρχει τροπος να γινεται αυτοματα ανανεωση των πακετων που θελω, ωστε να επωφελουμαι των μειωμενων χρεωσεων;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποριες γιατι δεν ειχα ποτε καρτα στο παρελθον.

 

Εστω ότι 1/10/2012 ενεργοποιειται η συνδεση μου. Αγοραζω μια καρτα 15€ και ενεργοποιω 500ΜΒ ιντερνετ και 2 ωρες κλησεων προς ολους. Μενουν 4€ στην καρτα.

 

Ποτε ακριβως θα πρεπει να αγορασω ξανα πακετο δεδομενων ώστε να μην χρεωθει αυτοματα η καρτα μου με δεδομενα που τραβαει συνεχως το κινητο μου;

 

Υπαρχει τροπος να γινεται αυτοματα ανανεωση των πακετων που θελω, ωστε να επωφελουμαι των μειωμενων χρεωσεων;

 

Καλό θα ήταν να απενεργοποιήσεις τη κίνηση δεδομένων στο κινητό μία μέρα πριν τη λήξη του προγράμματος για να γίνει κάτι και χρεωθείς με 1€ ημερίσιο πάσο. Επίσης, νομίζω πως δεν είναι δυνατή η αυτόματη ανανέωση πακέτων, οπότε θα πρέπει να ενεργοποιείς εσύ το πακέτο της επιλογής σου κάθε φορά που λήγει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/international/ το μπόνους όπως θα δεις είναι από 20 έως 60' ανάλογα το πακέτο. φυσικά χρεώνει απ το υπόλοιπό σου:p

 

 

καλα αυτό είναι ανενημέρωτο, δουλεύει μόνο το υπόλοιπο του 1225 και το κλασσικό του ίντερνετ, τίποτα άλλο. σκέφτομαι να φτιάξω μια εφαρμογή αλλά δεν βρίσκω χρόνο..

 

Μακάρι να βρεις τον χρόνο φίλε μου.

Για να σε βοηθήσω να μην ψάχνεις τα sms...

 

ΥΠ στο 1225 για το υπόλοιπο ευρώ.

ΥΠ στο 1210 για το υπόλοιπο MB

ΥΠ60 στο 12200 για το υπόλοιπο των 60 λεπτών προς όλους (το αγορασμένο)

ΥΠ στο 12012 για το υπόλοιπο προς wind/q από το bonus ανανέωσης μέσω καταστημάτων. Έρχονται 2 μηνύματα, το ένα για ομιλία και το άλλο για sms. To πρώτο ενημερώνει σε "ώρες" και "λεπτά", δηλαδή λέει "4 ώρες και 21 λεπτά" αντί για "261 λεπτά".

ΥΠ1 στο 12250 για το υπόλοιπο προς όλους από bonus (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη).

 

Για το υπόλοιπο ενημέρωσης από τα 300/400 λεπτά (το αγορασμένο) δεν έχω βρει κάποιο μήνυμα που στέλνουμε.

Πιθανό να μην υπάρχει, οπότε δεν θα έχουμε και ενημέρωση στο widget λογικά...

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ραντεβου με τη δουκισσα βγηκε κανενας? :p

 

Ναι σήμερα μάλιστα. Αν πας στο fb της Q θα δεις και τον τυχερο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εδώ

Επέλεξε το πακέτο και θα βγει η φόρμα.

οι ιδιοφυείς,δεν δίνουν δυνατότητα online φορητότητας απ το ιδιο τους το δίκτυο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...