Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

menu-settings-more-mobile networks-unclick "national data roaming"

 

δεν ειναι τσεκαρισμενο... τιποτα απο το κινητο.. μου ειπαν οτι ειναι η σιμ προβληματικη.. και μερικες φορες μενει μονημα σε ρομιγκ χωρις ομως να με επιβαρινει.. να παω να την αλλαξω ειπε.

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

απιθανο να φταιει η sim, εκτος αν ειναι πολυ παλια.

τσεκαρε τα APN settings

 

ολα τα εχω σωστα..πραγματικα εκανα τα παντα..και δοκιμη σε αλλες συσκευες, δουλευα χρονια στον γερμανο και ξερω να λυνω ολα τα προβληματα, αυτο μου φανηκε απιστευτο, κι ομως. μου ειπε το τεχνικο τμημα οτι ειχαν προβληματικες Σιμ με το GPRS και δεδομενα, και απλα αντικατεστησε την Σιμ. πριν μια βδομαδα την πηρα.

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια σε οσους ξερουν.. πηρα καρτα Q και με το που την εβαλα βροχη τα μηνυματα με τα δωρεαν..350mb internet για καθε μηνα για 2 μηνες..λεπτα προς ολους , λεπτα προς Q/wIND, προς σταθερα... μπλα μπλα μπλα... μετα εβαλα καρτουλα 5€ και παλι αλλα τοσα δωρα..

τωρα που εχω ιντερνετ "ειπα μεσα μου" ας μπω λιγο ιντερνετ..εκανα τις ρυθμησεις(ειμαι γνωστης..και εχω αλλες 2 συσκευες σε λειτουργια ηδη) αλλα δε μπαινει.. εχω κολλημενο το R πανω στο σημα της κινητης και ενα μηνυμα να μου λεει οτι χαθηκε η συνδεση δεδομενων γιατι δεν ειμαι σε οικιο δυκτιο.. τι παιζει δηλ? μου ειπαν απτο τεχνικο της Q να κανω αντικατασταση καρτας σιμ.. τι χαζομαρα ειναι αυτη? σε ολα τα κινητα μου το δοκιμασα και ειναι το ιδιο.. αυτο που την εχει μονημα την καρτα ειναι ενα LG Optimus one P550. ξερει κανεις αν καταφερω ποτε να εχω ιντερνετ με την Q? η να την πεταξω να τελιωνουμε?

απλά ενεργοποιησε την λειτουργεία data όταν είσαι σε περιαγωγή (roaming data)
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια σε οσους ξερουν.. πηρα καρτα Q και με το που την εβαλα βροχη τα μηνυματα με τα δωρεαν..350mb internet για καθε μηνα για 2 μηνες..λεπτα προς ολους , λεπτα προς Q/wIND, προς σταθερα... μπλα μπλα μπλα... μετα εβαλα καρτουλα 5€ και παλι αλλα τοσα δωρα..

τωρα που εχω ιντερνετ "ειπα μεσα μου" ας μπω λιγο ιντερνετ..εκανα τις ρυθμησεις(ειμαι γνωστης..και εχω αλλες 2 συσκευες σε λειτουργια ηδη) αλλα δε μπαινει.. εχω κολλημενο το R πανω στο σημα της κινητης και ενα μηνυμα να μου λεει οτι χαθηκε η συνδεση δεδομενων γιατι δεν ειμαι σε οικιο δυκτιο.. τι παιζει δηλ? μου ειπαν απτο τεχνικο της Q να κανω αντικατασταση καρτας σιμ.. τι χαζομαρα ειναι αυτη? σε ολα τα κινητα μου το δοκιμασα και ειναι το ιδιο.. αυτο που την εχει μονημα την καρτα ειναι ενα LG Optimus one P550. ξερει κανεις αν καταφερω ποτε να εχω ιντερνετ με την Q? η να την πεταξω να τελιωνουμε?

Αφού η Q είναι μόνιμα σε εσωτερική περιαγωγή με την Wind.

Link to comment
Share on other sites

Αφού η Q είναι μόνιμα σε εσωτερική περιαγωγή με την Wind.

 

Επιτέλους κάποιος το ειπε! Εγω εχω μονιμο 'R' στην οθονη και δεν εχω κανενα θεμα με το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κάποιος το ειπε! Εγω εχω μονιμο 'R' στην οθονη και δεν εχω κανενα θεμα με το ιντερνετ

Το ίδιο και σε εμένα σε δυο συσκεύες υπάρχει μόνιμα το R. Επίσης θα πρέπει να εχει ενεργοποιηθεί η περιαγωγή δεδομένων για να να δουλεύει το ιντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε ειναι ΒΟΝUS ή ΔΩΡΟ, εχει ελαχ.χρεωση 3'. Μόνο τα ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ πακετα εχουν χρεωση ανα 1 λεπτο.

και όχι μόνο. Τα 300 λεπτά που πήρα bonus online εγγραφής έχουν ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά και μετά η χρέωση είναι ανά λεπτό!

Δηλαδή μίλησα 3 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα και αφαιρέθηκαν 4 λεπτά. :X Εκτός αν στο site γράφει το υπόλοιπο χονδρικά.

Μίλησα 3 λεπτά και κάτι και από τα 300 δωρεάν λεπτά μείναν 296

 

Κατά τα άλλα, υπάρχει τρόπος να ενημερώνομαι για τα δωρεάν λεπτά από bonus, sms και MB μέσω sms?

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρεις τον χρόνο φίλε μου.

Για να σε βοηθήσω να μην ψάχνεις τα sms...

 

ΥΠ στο 1225 για το υπόλοιπο ευρώ.

ΥΠ στο 1210 για το υπόλοιπο MB

ΥΠ60 στο 12200 για το υπόλοιπο των 60 λεπτών προς όλους (το αγορασμένο)

ΥΠ στο 12012 για το υπόλοιπο προς wind/q από το bonus ανανέωσης μέσω καταστημάτων. Έρχονται 2 μηνύματα, το ένα για ομιλία και το άλλο για sms. To πρώτο ενημερώνει σε "ώρες" και "λεπτά", δηλαδή λέει "4 ώρες και 21 λεπτά" αντί για "261 λεπτά".

ΥΠ1 στο 12250 για το υπόλοιπο προς όλους από bonus (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη).

 

Για το υπόλοιπο ενημέρωσης από τα 300/400 λεπτά (το αγορασμένο) δεν έχω βρει κάποιο μήνυμα που στέλνουμε.

Πιθανό να μην υπάρχει, οπότε δεν θα έχουμε και ενημέρωση στο widget λογικά...

 

10χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

ΥΠ στο 1225 για το υπόλοιπο ευρώ.

ΥΠ στο 1210 για το υπόλοιπο MB

ΥΠ60 στο 12200 για το υπόλοιπο των 60 λεπτών προς όλους (το αγορασμένο)

ΥΠ στο 12012 για το υπόλοιπο προς wind/q από το bonus ανανέωσης μέσω καταστημάτων. Έρχονται 2 μηνύματα, το ένα για ομιλία και το άλλο για sms. To πρώτο ενημερώνει σε "ώρες" και "λεπτά", δηλαδή λέει "4 ώρες και 21 λεπτά" αντί για "261 λεπτά".

ΥΠ1 στο 12250 για το υπόλοιπο προς όλους από bonus (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη).

 

Καλά πλάκα μας κάνουν; Δε μπορούσαν να τα έχουν όλα σε ένα;

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλά πλάκα μας κάνουν; Δε μπορούσαν να τα έχουν όλα σε ένα;

 

Ευχαριστώ πάντως

 

γινε μελος στο ιντερνετ ( http://www.myq.gr ) και τα βλεπεις ολα στην οθονη και ημερομηνιες ληξης

Link to comment
Share on other sites

γινε μελος στο ιντερνετ ( http://www.myq.gr ) και τα βλεπεις ολα στην οθονη και ημερομηνιες ληξης

Ναι, το έχω κάνει ήδη, απλά αυτή την κάρτα την έχω σε ένα παλιό κινητό και το ιντερνετ δεν είναι τόσο εύκολη υπόθεση :lol:

Θα μπαίνω από το άλλο κινητό για να δω το χρόνο αυτού του κινητού:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι, διορθωμένο σε μια μικρή λεπτομέρεια για τα 60 λεπτά προς όλους.

 

ΥΠ στο 1225 για το υπόλοιπο ευρώ.

ΥΠ στο 1210 για το υπόλοιπο MB

ΥΠ60 στο 12200 για το υπόλοιπο των 60 λεπτών προς όλους (το αγορασμένο). Εάν είναι πάνω από 60 λεπτά, ενημερώνει σε "ώρες" και "λεπτά", δηλαδή λέει "1 ώρα και 12 λεπτά" αντί για "72 λεπτά"

ΥΠ στο 12012 για το υπόλοιπο προς wind/q από το bonus ανανέωσης μέσω καταστημάτων. Έρχονται 2 μηνύματα, το ένα για ομιλία και το άλλο για sms. To πρώτο ενημερώνει σε "ώρες" και "λεπτά", δηλαδή λέει "4 ώρες και 21 λεπτά" αντί για "261 λεπτά".

ΥΠ1 στο 12250 για το υπόλοιπο προς όλους από bonus (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη).

 

Για το υπόλοιπο ενημέρωσης από τα 300/400 λεπτά (το αγορασμένο) δεν έχω βρει κάποιο μήνυμα που στέλνουμε. Πιθανό να μην υπάρχει, οπότε δεν θα έχουμε και ενημέρωση στο widget λογικά...

 

Αν κάποιος γνωρίζει και για τα υπόλοιπα πακέτα (sms, weekly combo, εξωτερικού κλπ) ας κάνει τον κόπο να ενημερώσει, ώστε ο φίλος gerstavros2 που θα φτιάξει την εφαρμογή (αν μπορέσει φυσικά) να τα βάλει και αυτά.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν και τα ΥΠ400 και ΥΠ1500 στο 12200.

 

Για τα 300 προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι ακόμη...

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την παλεύει η Q η κάνει ******** τώρα ήρθε μήνυμα οτι τα λεπτά προς όλους θα λήξουν απόψε ενώ στο site λέει εχω 50 λεπτά έως 21/10 :mad:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την παλεύει η Q η κάνει ******** τώρα ήρθε μήνυμα οτι τα λεπτά προς όλους θα λήξουν απόψε ενώ στο site λέει εχω 50 λεπτά έως 21/10 :mad:

λογικά το μήνυμα θα αναφέρεται σε προηγούμενο πακέτο που χες αγοράσει

Link to comment
Share on other sites

λογικά το μήνυμα θα αναφέρεται σε προηγούμενο πακέτο που χες αγοράσει

 

Ναι άλλα για το προηγούμενο που ήταν δωρεάν λεπτά το μήνυμα έχει έρθει εδώ και 2 εβδομάδες :lol:

 

Και μερικές φορές μου λέει οτι δεν εχω επαρκές υπόλοιπο ενω εχω και 50 λεπτα και 4€ μεσα WTF

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα για το προηγούμενο που ήταν δωρεάν λεπτά το μήνυμα έχει έρθει εδώ και 2 εβδομάδες :lol:

 

Και μερικές φορές μου λέει οτι δεν εχω επαρκές υπόλοιπο ενω εχω και 50 λεπτα και 4€ μεσα WTF

μην ανησυχείς, τα κάνει κάτι τέτοια:p δεν τρέχει λόγος ανησυχίας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...