Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να μπλοκάρω ένα νούμερο απο κλήσεις και μηνύματα;

 

εαχν εχεις το x8 (οπως βλεπω στο avatar σου) τοτε σιγουρα θα υπαρχει καποια εφαρμογη του στυλ 'call manager'.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπλοκάρω ένα νούμερο απο κλήσεις και μηνύματα;

 

εγω εχω κατεβασει απο android την "calls blacklist" πολυ καλη εφαρμογη για τα ενοχλητικα ατομα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Blacklist αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος διότι όταν μπλοκάρω έναν αριθμό όταν σε παίρνει ο συγκεκριμένος που έχει μπλοκαριστεί του κάνει σήμα σαν να του το έχεις κλείσει. Το ίδιο και στα μηνύματα του δίνει σήμα ότι έχει παραδοθεί, τι μπλοκάρισμα είναι αυτό λοιπόν;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο android market το call filter. Κάνει αυτο που ζητάς ακριβώς χωρίς να φαίνεται οτι του το κλεινεις. Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το κατέβασα και κάνει περίπου το ίδιο. Χτυπάει και μετά βγάζει μήνυμα κατειλημμένου. Κανονικά έπρεπε να βγάζει κατευθείαν μήνυμα κατειλλημένου και το sms κι εδώ γράφει στον αποστολέα παραδόθηκε. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ναι το θέμα είναι να φαίνεται οτι χτυπάει αλλα να μην το σηκώνει κανείς, αμα γινόταν απο τον πάροχο θα ήταν καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

1)έχει τυχει σε κανεναν να ερχεται μηνυμα με ασχετους αριθμους απο το 1265? Μου ηρθε σημερα μολις ανοιξα το κινητό,μήνυμα για κλησεις απο αντιπροσωπεια αυτοκινητων εδω στην Πάτρα,με την οποια δεν εχω καμμια σχεση.Οι ιδιοι οταν κάλεσα δεν ηξεραν τιποτα για κλησεις στον αριθμο μου.

2) εχω νουμερο q στο ονομα μου που ληγει τον ιουνιο του 13. Μπορω τώρα να το αποδεσμεύσω και να πάρω το υπόλοιπο ως πιστωση σε καρτοκινητό που εχω στο ονομα μου ?(προφανως σε μετρητα δεν υπάρχει περίπτωση να επιστραφεί).

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ποιο τσεκάρω στην επιλογή για ιντερνετ:

Q Telecom

myq

ή

QTelecom Wap

q-wap.myq.gr

;

 

Το πρωτο αν θες ιντερνετ,το 2ο είναι για wap/beQ

Link to comment
Share on other sites

@kmpatra ευχαριστώ. ιντερνετ θέλω, αλλά δε μπαίνω καν κι είπα, μήπως κάνω κάποιο λάθος.

Από την πρώτη του μηνός, πρόβλημα το ιντερντετ σε μενα, ελπίζω να φτιάξει σύντομα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

1)έχει τυχει σε κανεναν να ερχεται μηνυμα με ασχετους αριθμους απο το 1265? Μου ηρθε σημερα μολις ανοιξα το κινητό,μήνυμα για κλησεις απο αντιπροσωπεια αυτοκινητων εδω στην Πάτρα,με την οποια δεν εχω καμμια σχεση.Οι ιδιοι οταν κάλεσα δεν ηξεραν τιποτα για κλησεις στον αριθμο μου.

2) εχω νουμερο q στο ονομα μου που ληγει τον ιουνιο του 13. Μπορω τώρα να το αποδεσμεύσω και να πάρω το υπόλοιπο ως πιστωση σε καρτοκινητό που εχω στο ονομα μου ?(προφανως σε μετρητα δεν υπάρχει περίπτωση να επιστραφεί).

 

απο ότι καταλαβα θέλεις να κάνεις μεταφορά χρονου ομιλίας απο ένα καρτοκινητο στο άλλο. Απο όσο ξερω το έχει κατάργησεί η wind εδώ και παρά πολύ κάιρο. Όποτε κατανάλωσε ολο το υπόλοιπο σου και μετά πέταξε το και πάρε άλλο εαν σε ενοχλούν και δεν τον θέλεις τον αριθμό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να ενεργοποιησω πακετο internet ADSM σε Q οπως σε κανω σε F2G?

Ευχαριστω.

 

Μπορείς να ενεργοποιήσεις τα 500 mb στέλνοντας το "100mb" στο 1210. Θα χρεωθείς 5 ευρώ. Είναι η ίδια προσφορά που υπάρχει και στο f2g.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

1)έχει τυχει σε κανεναν να ερχεται μηνυμα με ασχετους αριθμους απο το 1265? Μου ηρθε σημερα μολις ανοιξα το κινητό,μήνυμα για κλησεις απο αντιπροσωπεια αυτοκινητων εδω στην Πάτρα,με την οποια δεν εχω καμμια σχεση.Οι ιδιοι οταν κάλεσα δεν ηξεραν τιποτα για κλησεις στον αριθμο μου.

2) εχω νουμερο q στο ονομα μου που ληγει τον ιουνιο του 13. Μπορω τώρα να το αποδεσμεύσω και να πάρω το υπόλοιπο ως πιστωση σε καρτοκινητό που εχω στο ονομα μου ?(προφανως σε μετρητα δεν υπάρχει περίπτωση να επιστραφεί).

 

Για το πρώτο που αναφέρεσαι δεν υπάρχει περίπτωση να σου έρθουν ειδόποιησεις κλήσεων χώρις να έχουν γίνει αυτές προς το κινητό σου. Άλλωστε δεν μπορεί να θεωρηθεί σύμπτωση η κλήση να έγινε απο αντιπροσωπεια της Πάτρας και εσύ να είσαι απο την ίδια πόλη.

Για το δεύτερο που αναφέρεσαι δεν υπάρχει δυνατότητα να γίνει αυτό που ζητάς αλλα μπορείς να μεταβιβάσεις το νούμερο σε κάποιον γνώστο σου που θα θέλει νέο αριθμο q και να σου δώσει αυτός τα χρήματα που έχει μέσα.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να ενεργοποιησω πακετο internet ADSM σε Q οπως σε κανω σε F2G?

Ευχαριστω.

 

Όχι , δεν λειτουργεί το 19595 από Q

Link to comment
Share on other sites

@kmpatra ευχαριστώ. ιντερνετ θέλω, αλλά δε μπαίνω καν κι είπα, μήπως κάνω κάποιο λάθος.

Από την πρώτη του μηνός, πρόβλημα το ιντερντετ σε μενα, ελπίζω να φτιάξει σύντομα.

 

Απο Q πρέπει να ενεργοποιήσεις και την περιαγωγή δεδομένων για να συνδεθείς.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν μπορει καποιος να ενεργοποιησει καποιο πακετο ADSM σε Q...τι να κανω το υπόλοιπο απο την αγορα του motorola fire.

Ευχαριστω παντως clio1400 (τα 500mb ειναι μαλλον "λιγα", και Vasileios για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν μπορει καποιος να ενεργοποιησει καποιο πακετο ADSM σε Q...τι να κανω το υπόλοιπο απο την αγορα του motorola fire.

Ευχαριστω παντως clio1400 (τα 500mb ειναι μαλλον "λιγα", και Vasileios για τις απαντησεις.

 

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο που σου ανέφερα πάνω απο 1 φορά οπότε αθροιστικά ίσως σε καλύψει.

Κοίτα εδώ λεπτομέρειες http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/paketa-data/

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Κι αν μάλιστα ενεργοποιείς τα πακέτα Ίντερνετ μέσω του myq.gr σου δίνει επιπλέον ΜΒ δώρο!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, μάλλον χαζή, αλλά εγώ θα ρωτήσω ούτως ή άλλως... Το καλοκαίρι στις διακοπές είχα κάνει το πρόγραμμα για ίντερνετ τα 500mb με δώρο αλλά 100. Δε ξέρω για εσάς όσους το δοκιμάσατε αλλά ήταν πιο αργό κ από το θάνατο... Ήθελα να μπω λίγο facebook λίγο κάνα email κ μέχρι να τα ανανεώσει η να τα δείξει με έσκασε!! Μέχρι που σταμάτησα να τα χρησιμοποιώ κ τσάμπα τα 5 ευρώ! Η ταχύτητα μπορεί να ναι καλύτερη η μπα;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, μάλλον χαζή, αλλά εγώ θα ρωτήσω ούτως ή άλλως... Το καλοκαίρι στις διακοπές είχα κάνει το πρόγραμμα για ίντερνετ τα 500mb με δώρο αλλά 100. Δε ξέρω για εσάς όσους το δοκιμάσατε αλλά ήταν πιο αργό κ από το θάνατο... Ήθελα να μπω λίγο facebook λίγο κάνα email κ μέχρι να τα ανανεώσει η να τα δείξει με έσκασε!! Μέχρι που σταμάτησα να τα χρησιμοποιώ κ τσάμπα τα 5 ευρώ! Η ταχύτητα μπορεί να ναι καλύτερη η μπα;

πρόβλημα στη περιοχή σου ή στη συσκευή σου ίσως? σε ποια περιοχή ήσουν?

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα στη περιοχή σου ή στη συσκευή σου ίσως? σε ποια περιοχή ήσουν?

 

Χαλκιδική ανάμεσα 2ο - 3ο πόδι. Σήμα για να μιλήσω πάντως είχα φουλ

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ!

 

Κέντρο Θεσσαλονίκης Αριστοτέλους με full 3G σε iPhone 4S και η ταχύτητα 0,2-0,3 Mbps!

 

Δοκίμασα τη sim και σε άλλα κινητά και το ίδιο!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

τι να πω,εγώ κι αθήνα, κι αιτωλοακαρνανια το καλοκαιρι έπιανα 1.5-4 Mbps. τι apn χρησιμοποιείτε?
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν θυμάμαι, σε περίπτωση ανανέωσης πακέτου ιντερνετ τα mb από το προηγούμενο πακέτο προστίθενται κανονικά στο νέο υπόλοιπο όπως Cosmote ή έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης;; (στο surf 100 π.χ.)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...