Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2105100100

η κάρτες sim είναι δωρεάν, κι ό,τι κι αν λενε στο κατάστημα, τους το λες κι απαιτείς να τη δώσουν δωρεάν.κι αν έχουν αντίρρηση,τους λες να πάρουν μονοι τους τηλέφωνο στα κεντρικα.-

 

ειναι επίσημο αυτό

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα να λετε...17 ευρω ηταν αν θυμαμαι καλα η αντικατασταση της καρτας...

 

αληθεια εχω καρτουλα περιπου 3 χρονια...αξιζει να παρω καινουρια?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα να λετε...17 ευρω ηταν αν θυμαμαι καλα η αντικατασταση της καρτας...

 

αληθεια εχω καρτουλα περιπου 3 χρονια...αξιζει να παρω καινουρια?

 

το μενου υπηρεσιων δεν πρεπει να εχει αλλαξει,ισως να χωραει ομως παραπανω επαφες....οι νεες αποθηκευουν 250 ονοματα και ειναι 64κ καρτες..τσεκαρε το...

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα να λετε...17 ευρω ηταν αν θυμαμαι καλα η αντικατασταση της καρτας...

 

αληθεια εχω καρτουλα περιπου 3 χρονια...αξιζει να παρω καινουρια?

 

Η αντικατάσταση κοστίζει 5€

 

edit: Το αναφέρω γαιτί παραπάνω δωρεάν μιλήσαμε για νέους αριθμούς.

Ναι παλιά κόστιζε 17-18€ (πριν κανα 1-1,5 χρόνο δηλαδή)

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

.

 

 

 

Σε όσο επίσημα κατάστημα WIND έχω ρωτήσει, πάντα μου ζητάνε 5€ μόνο για το πακέτο και όχι για να μου βάλουν κάρτα. Δωρεάν sim βρήκα σ'ένα συνεργάτη της WIND (κατάστημα της WIND, αλλά πουλάει και διάφορα άλλα όπως παιχνίδια για PS3 κ.α). :cool:

 

 

 

από την στιγμή που τα παίρνουν δωρεάν από την wind πρέπει να τα δίνουν και δωρεάν!!!Στο Μοσχάτο που είχα πάει δωρεάν ήταν!το ίδιο και στο Ρέντη! γιατί το κάθε κατάστημα να κάνει ότι θέλει? αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω....

Link to comment
Share on other sites

Στο Internet έχει ακόμα πακέτα με 30 ευρώ χρόνο ομιλίας , εντελώς δωρεάν .

Άρα το δωρεάν των καταστημάτων είναι πολύ .... ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Στο Internet έχει ακόμα πακέτα με 30 ευρώ χρόνο ομιλίας , εντελώς δωρεάν .

Άρα το δωρεάν των καταστημάτων είναι πολύ .... ακριβό.

 

Αν αναφέρεσαι στην προσφορά 5€/6 μήνες υπάρχει κανονικά και στα καταστήματα. Δεν νομίζω πως το προσφέρει σε Q Card αλλά μόνο F2G...

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα πιστευω οτι θα μεταφερθουν πολλοι γουατσαπαδες στη Qcard,ελπιζω να το πηρανε ειδηση και να αναπροσαρμοσουν τις επιλογες τους με βαση τα νεα δεδομενα,αμφιβαλλω οτι ολοι οι γουατσαπαδες εχουν συγγενεις και φιλους στο ιδιο πακετο,δε γινεται αυτο και ειναι πολυ σπανιο,γιατι πολλοι ειναι σε συμβολαια cosmote ενω καποιοι βρισκονται στις αλλες εταιριες οποτε καπουτ χρονος ομιλιας προς αυτους,ακουω μερικους γουατσαπαδες που εχουν αλλα δυο πακετα για τους αλλους,γιατι να μην εχεις μονο Qcard που δινει πακετα προς ολους???? δε θελει κοπο θελει τροπο.....
Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα πιστευω οτι θα μεταφερθουν πολλοι γουατσαπαδες στη Qcard,ελπιζω να το πηρανε ειδηση και να αναπροσαρμοσουν τις επιλογες τους με βαση τα νεα δεδομενα,αμφιβαλλω οτι ολοι οι γουατσαπαδες εχουν συγγενεις και φιλους στο ιδιο πακετο,δε γινεται αυτο και ειναι πολυ σπανιο,γιατι πολλοι ειναι σε συμβολαια cosmote ενω καποιοι βρισκονται στις αλλες εταιριες οποτε καπουτ χρονος ομιλιας προς αυτους,ακουω μερικους γουατσαπαδες που εχουν αλλα δυο πακετα για τους αλλους,γιατι να μην εχεις μονο Qcard που δινει πακετα προς ολους???? δε θελει κοπο θελει τροπο.....

 

Και πέρα από αυτά θέλει ανοιχτό μυαλό και να κοιτάς και λίγο το συμφέρον σου σε αυτό το ζήτημα, έτσι ώστε οι εταιρίες να μην νομίζουν ότι με την χ πελατιακή βάση που έχουν μπορούν να "αράζουν" χωρίς προσφορές και αναβαθμίσεις στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα πιστευω οτι θα μεταφερθουν πολλοι γουατσαπαδες στη Qcard,ελπιζω να το πηρανε ειδηση και να αναπροσαρμοσουν τις επιλογες τους με βαση τα νεα δεδομενα,αμφιβαλλω οτι ολοι οι γουατσαπαδες εχουν συγγενεις και φιλους στο ιδιο πακετο,δε γινεται αυτο και ειναι πολυ σπανιο,γιατι πολλοι ειναι σε συμβολαια cosmote ενω καποιοι βρισκονται στις αλλες εταιριες οποτε καπουτ χρονος ομιλιας προς αυτους,ακουω μερικους γουατσαπαδες που εχουν αλλα δυο πακετα για τους αλλους,γιατι να μην εχεις μονο Qcard που δινει πακετα προς ολους???? δε θελει κοπο θελει τροπο.....

Και μόνο το νεανικό κοινό να κρατήσεις (15-25) που έχει what's up επειδή έχει η πλειονότητα του τηλεφωνικού του καταλόγου, πάλι θα'ναι πολύ μπροστά από τις καρτοκινητές των άλλων δύο εταιρειών. Δυστυχώς ή ευτυχώς, η καρτοκινητή της Cosmote με την προώθηση που έχει τα τελευταία χρόνια έχει αποκτήσει φανατικό κοινό κυρίως από τους νέους και όλοι μας λίγο ή πολύ έχουμε καμιά δεκαριά αριθμούς στον κατάλογό μας που είναι what's up.

Έχω έναν αριθμό και ευχαρίστως θα τον έκανα Q ή F2G με τις προσφορές που δίνει η WIND, αλλά όταν το 90% των επαφών μου είναι what's up, τότε τα 60' με 3€ που δίνει η Q είναι σταγόνα στον ωκεανό.

Αν κάνετε μια έρευνα στα σχολεία, το 95% των μαθητών έχει what's up. Όσο για τα άλλα πακέτα, απλά δεν ξέρουν ότι υπάρχουν. :X

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό και ευχαρίστως θα τον έκανα Q ή F2G με τις προσφορές που δίνει η WIND, αλλά όταν το 90% των επαφών μου είναι what's up, τότε τα 60' με 3€ που δίνει η Q είναι σταγόνα στον ωκεανό.

 

Διαφωνώ. Βάζεις μια κάρτα των 10 ευρώ (που βάζεις ήδη στο wu)...και αγοράζεις 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα με ελάχιστη χρέωση το 1 λεπτό και όχι τα 3. ;)

 

Συν ότι μιλάς με ΟΛΟΥΣ και με σταθερά !

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Βάζεις μια κάρτα των 10 ευρώ (που βάζεις ήδη στο wu)...και αγοράζεις 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα με ελάχιστη χρέωση το 1 λεπτό και όχι τα 3. ;)

 

Συν ότι μιλάς με ΟΛΟΥΣ και με σταθερά !

 

Αυτά τα προγράμματα είναι καλά για'μας που το ψάχνουμε και κοιτάμε και λίγο την τσέπη μας σ'αυτούς τους δύσκολους καιρούς, αλλά αν τα πεις αυτά σ'έναν μαθητή ή φοιτητή που όλη του η παρέα έχει what's up, το λιγότερο που θα κάνει είναι να μην καταλάβει τι θα του πεις.

Επιπροσθέτως, με 10€ μπορεί κάποιος να'χει 600' + 600 μηνύματα + το δώρο του reload it που μπορεί να μεταφραστεί σαν 720' ή 900 μηνύματα. Οπότε, και πάλι οι δύο ώρες που προσφέρει η Q δεν είναι τίποτα.

 

Στις παρέες το what's up είναι σαν κάτι που πρέπει να το έχεις οπωσδήποτε, αλλιώς κανείς δεν πρόκειται να σου στείλει μήνυμα ή να σε πάρει τηλέφωνο εκτός και αν έχουν μείνει 0,10€ από αγορά πακέτου. ;)

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το νεανικό κοινό να κρατήσεις (15-25) που έχει what's up επειδή έχει η πλειονότητα του τηλεφωνικού του καταλόγου, πάλι θα'ναι πολύ μπροστά από τις καρτοκινητές των άλλων δύο εταιρειών. Δυστυχώς ή ευτυχώς, η καρτοκινητή της Cosmote με την προώθηση που έχει τα τελευταία χρόνια έχει αποκτήσει φανατικό κοινό κυρίως από τους νέους και όλοι μας λίγο ή πολύ έχουμε καμιά δεκαριά αριθμούς στον κατάλογό μας που είναι what's up.

Έχω έναν αριθμό και ευχαρίστως θα τον έκανα Q ή F2G με τις προσφορές που δίνει η WIND, αλλά όταν το 90% των επαφών μου είναι what's up, τότε τα 60' με 3€ που δίνει η Q είναι σταγόνα στον ωκεανό.

Αν κάνετε μια έρευνα στα σχολεία, το 95% των μαθητών έχει what's up. Όσο για τα άλλα πακέτα, απλά δεν ξέρουν ότι υπάρχουν. :X

 

Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα ακριβως με τους νεους (μαθητες + φοιτητες). Εγω προσωπικα οπως και οι περισσοτεροι μας αναγκαστηκαμε να παρουμε wu για να μην χρεονωνται οι αλλοι οταν μας καλουνε. Οταν ολοι οι νεοι σου λενε "το νουμερο ειναι wu?" αναγκαζεσε να βαλεις και εσυ. Το 95% των νεων εχει wu και το 80% το εχουν σαν βασικο τους νουμερο!!! Το τελευταιο καιρο εβαλα μερικους να παρουν νουμερα wind μηπως και ξυπνησουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προγράμματα είναι καλά για'μας που το ψάξουμε και κοιτάμε και λίγο την τσέπη μας σ'αυτούς τους δύσκολους καιρούς, αλλά αν τα πεις αυτά σ'έναν μαθητή ή φοιτητή που όλη του η παρέα έχει what's up, το λιγότερο που θα κάνει είναι να μην καταλάβει τι θα του πεις.

Επιπροσθέτως, με 10€ μπορεί κάποιος να'χει 600' + 600 μηνύματα + το δώρο του reload it που μπορεί να μεταφραστεί σαν 720' ή 900 μηνύματα. Οπότε, και πάλι οι δύο ώρες που προσφέρει η Q δεν είναι τίποτα.

 

Στις παρέες το what's up είναι σαν κάτι που πρέπει να το έχεις οπωσδήποτε, αλλιώς κανείς δεν πρόκειται να σου στείλει μήνυμα ή να σε πάρει τηλέφωνο εκτός και αν έχουν μείνει 0,10€ από αγορά πακέτου. ;)

 

Συμφωνώ...γι'αυτό έχω μεταφέρει ήδη 2 νούμερα από δικούς μου σε q και γλύτωσαν χρήματα ήδη από τον πρώτο μήνα που το έχουν...;) συν την ποιότητα δικτύου (δεν είναι "πίτα").

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι dualsim η 2 συσκευές τέλος πάντων (Που έχω εγώ) 600 λεπτά για whats up και 60 λεπτά προς όλα τα δίκτυα = 7€ το μήνα :p μο whatsup μουρμουρίζεις για ώρες με γκόμενα και με Q μιλάς επαγγελματικά ..

 

Έχω ένα πρόβλημα ενα περίεργο πρόβλημα

 

ΧΤΕΣ ΧΡΕΩΘΗΚΑΤΕ 1 MOBILE INTERNET DAILY ΑΞΙΑΣ 1Ε ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΕΩΣ 20ΜΒ

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΠΑΚΕΤΟ MOBILE INTERNET ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΧΡΗΣΗ

 

Τι θέλουν να πουν χτες έχουν έρθει 3 μέχρι τώρα και έφαγε 3€ , είχα πακέτο ΜΒ το οποίο έληξε και δεν έκανα καμιά χρήση ίντερνετ μετα απο 4 μέρες είδα οτι συνδέθηκε (δεν ξέρω πως) οκ χρεώθηκα 1€ έσβησα όλες τις ρυθμίσεις για internet αφού το Ν97μινι δεν το έχω ποια για internet

βλέπω πάλι με χρέωσε , και πως με χρεώνει άμα δεν έχει ρυθμίσεις γιατί χωρίς APN άπλα δεν γίνεται να συνδεθεί οτι και να κάνεις και ρε γμτ ΧΤΕΣ :mad:

 

Ποιο είναι τηλεφωνώ ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα ενα περίεργο πρόβλημα

 

 

 

Τι θέλουν να πουν χτες έχουν έρθει 3 μέχρι τώρα και έφαγε 3€ , είχα πακέτο ΜΒ το οποίο έληξε και δεν έκανα καμιά χρήση ίντερνετ μετα απο 4 μέρες είδα οτι συνδέθηκε (δεν ξέρω πως) οκ χρεώθηκα 1€ έσβησα όλες τις ρυθμίσεις για internet αφού το Ν97μινι δεν το έχω ποια για internet

βλέπω πάλι με χρέωσε , και πως με χρεώνει άμα δεν έχει ρυθμίσεις γιατί χωρίς APN άπλα δεν γίνεται να συνδεθεί οτι και να κάνεις και ρε γμτ ΧΤΕΣ :mad:

 

Ποιο είναι τηλεφωνώ ??

 

Χμ.. Μπορείς να κανείς αυτό που έκανα εγώ, όταν χρησιμοποιούσα το 5230. Πήγαινε Μενού -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα, φτιάξε έναν καινούριο προορισμό και άφησέ τον κενό. Βάλ' τον Προεπιλεγμένο και θα είσαι μια χαρά και χωρίς να διαγράψεις τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Μπορείς να κανείς αυτό που έκανα εγώ, όταν χρησιμοποιούσα το 5230. Πήγαινε Μενού -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα, φτιάξε έναν καινούριο προορισμό και άφησέ τον κενό. Βάλ' τον Προεπιλεγμένο και θα είσαι μια χαρά και χωρίς να διαγράψεις τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ. :)

 

Το ξέρω ετσι κάνω τόσο καιρό αλλα αφού πήρα το ΧΤ910 δεν χρειάζομαι ίντερνετ στο Ν97μινι

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι πήγα σε κατάστημα να βάλω 10€ και μου λέει ο υπάλληλος το σύστημα μου επιτρέπει 11 δεν μπορω να σου βάλω 10!Του λέω εγώ πάντα έβαζα 10. Μου λέει έχει αλλάξει!!!

Τι είναι τούτο πάλι; Θα πηγαίνουμε και θα βάζουμε 11, 21 κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι της WIND προσπαθούν με κάθε τρόπο να χρεώσουν πρόσβαση στο διαδίκτυο και να μαζέψουν 1€. Όπως είπα και στο προηγούμενο μου μήνυμα, μου είχαν κάνει δώρο με την ενεργοποίηση του αριθμού μου κάποια mb τα οποία έληγαν στις 11.08. Είχα υπόλοιπο 180mb και σταμάτησα να μπαίνω από το κινητό στις 22:00 το βράδυ στις 10.08. Στις 12.08 το πρωί μου ήρθε μήνυμα που με ενημέρωνε ότι χρεώθηκα χθες (11.08) 1®€ για πρόσβαση στο διαδίκτυο κ.ο.κ.

 

Τελικά η WIND δεν αλλάζει μυαλά και συνεχίζει να εκμεταλλεύεται τους πελάτες της. Και δεν είναι μόνο το 1€ που μου "έφαγαν" τώρα, αλλά μου το έχουν ξανακάνει τόσο σε καρτοκινητό όσο και σε σύνδεση. Μόνο τα 300' με 1€ με κρατάνε για να μην υποβάλλω αίτηση φορητότητας. :mad:

 

Συζητάς για 1€;

Εμένα με σύνδεση σε Cosmote στην οποία δεν είχα ούτε σήμα για να μιλήσω...με το σήμα καμπάνα που διαθέτουν...μου χρέωσαν 200€ ότι κατέβασα 1.5GB από το κινητό μου...και όταν ρώτησα στο τεχνικό τμήμα με σήμα GSM και από μια έως καμιά γραμμή σήματος σε πόσες ώρες θα κατέβασα 1.5GB μου είπαν ότι θα ήθελε μέρες.

Γιαυτό πήγα στον συνήγορο του καταναλωτή και τους έκανα καταγγελία. Μια ωραία πρωία λοιπόν με κάλεσαν στο γραφείο τους μαζί με εκπρόσωπο της Cosmote για να βρούμε μια λύση. Η εκπρόσωπος επέμενε ότι τα είχα κατεβάσει...βρε ούτε να μιλήσω δεν μπορώ της έλεγα..τίποτα τα δικά της. Στο τέλος είπε να πληρώσω τα μισά και φυσικά αρνήθηκα. Γιατί όπως της εξήγησα αν ήταν κάτι που είχα κάνει, να το πλήρωνα όπως κλήσεις...που έφτανα τα 70 & 80€ γιατί οποίος και να με έπαιρνε έκλεινε η «καμπάνα» γραμμή και έπρεπε να πηγαίνω σε συγκεκριμένο μέρος του σπιτιού και να καλώ εγώ πίσω, αλλά για κάτι που δεν είχα κάνει δεν είχα σκοπό να τους δώσω ούτε ευρώ και αν θέλανε ας με πήγαιναν δικαστικώς.

Θα φώναζα ένα τεχνικό μαζί με ένα δικηγόρο να κατέγραφαν την ταχύτητα και το ανύπαρκτο σήμα και αν μπορούσαν ας διεκδικούσαν λεφτά.

Όταν της τα είπα λοιπόν, με πληροφόρησε ότι από την καλή της θέληση και όχι γιατί είχα δίκιο, θα μου αφαιρούσαν ολόκληρο το ποσό από το λογαριασμό και το αφαίρεσαν δεν πλήρωσα ούτε 1€.

Το συμπέρασμα... μην δέχεστε τα πάντα, εάν και εφόσον έχετε δίκιο κυνηγήστε το θα βρείτε το δίκιο σας.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι πήγα σε κατάστημα να βάλω 10€ και μου λέει ο υπάλληλος το σύστημα μου επιτρέπει 11 δεν μπορω να σου βάλω 10!Του λέω εγώ πάντα έβαζα 10. Μου λέει έχει αλλάξει!!!

Τι είναι τούτο πάλι; Θα πηγαίνουμε και θα βάζουμε 11, 21 κλπ;

 

 

Αδερφέ μην το αφήνεις έτσι. Το κάνουν κάποια καταστήματα μεμονωμένα και αφορά τα μπόνους που παίρνουν οι υπάλληλοι. Μπες στην σελίδα του f2g στο facebook (γιατί η Q δεν ξέρω αν έχει κάτι ανάλογο) και γράψε το πρόβλημα σου ακριβώς όπως το γράφεις εδώ. Θα σου απαντήσουν. Ίδιο πρόβλημα έχουν γράψει πολλοί κατά καιρούς σε διάφορες περιοχές και για το F2G και για το Q.Είναι θέμα καταστημάτων αυτή η επιλεκτική χρέωση στα 11 ευρώ.

Εδω είναι η σελίδα που μπορείς να τους γράψεις: http://www.facebook.com/WINDF2G

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι dualsim η 2 συσκευές τέλος πάντων (Που έχω εγώ) 600 λεπτά για whats up και 60 λεπτά προς όλα τα δίκτυα = 7€ το μήνα :p μο whatsup μουρμουρίζεις για ώρες με γκόμενα και με Q μιλάς επαγγελματικά ..
8€ το μήνα εννοεις, εφόσον ειναι 5€ το πακετο της κοσμοτε και 3€ της Q

Έχω ένα πρόβλημα ενα περίεργο πρόβλημα

Τι θέλουν να πουν χτες έχουν έρθει 3 μέχρι τώρα και έφαγε 3€ , είχα πακέτο ΜΒ το οποίο έληξε και δεν έκανα καμιά χρήση ίντερνετ μετα απο 4 μέρες είδα οτι συνδέθηκε (δεν ξέρω πως) οκ χρεώθηκα 1€ έσβησα όλες τις ρυθμίσεις για internet αφού το Ν97μινι δεν το έχω ποια για internet

βλέπω πάλι με χρέωσε , και πως με χρεώνει άμα δεν έχει ρυθμίσεις γιατί χωρίς APN άπλα δεν γίνεται να συνδεθεί οτι και να κάνεις και ρε γμτ ΧΤΕΣ :mad:

Ποιο είναι τηλεφωνώ ??

πάρε 2105100100 και ζήτα πίστωση,κραξ τους κλπ

 

Αδερφέ μην το αφήνεις έτσι. Το κάνουν κάποια καταστήματα μεμονωμένα και αφορά τα μπόνους που παίρνουν οι υπάλληλοι. Μπες στην σελίδα του f2g στο facebook (γιατί η Q δεν ξέρω αν έχει κάτι ανάλογο) και γράψε το πρόβλημα σου ακριβώς όπως το γράφεις εδώ. Θα σου απαντήσουν. Ίδιο πρόβλημα έχουν γράψει πολλοί κατά καιρούς σε διάφορες περιοχές και για το F2G και για το Q.Είναι θέμα καταστημάτων αυτή η επιλεκτική χρέωση στα 11 ευρώ.

Εδω είναι η σελίδα που μπορείς να τους γράψεις: http://www.facebook.com/WINDF2G

http://www.facebook.com/Qkiniti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...