Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και στα περίπτερα τζάμπα τα δίνουν! ντροπή να τα πουλάνε για 5 ευρώ! από την στιγμή που σε άλλα καταστήματα είναι τζάμπα
Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την πήρα δωρεάν με 0 ευρώ υπόλοιπο.. Απλά αν κάνεις ενεργοποίηση 5 ευρώ μέσα στον πρώτο μήνα σου κάνουν δώρο από 1 ευρώ για τους πρώτους 5 μήνες. Ίσως γι αυτό να ζήτησαν 5 ευρώ, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

τα πακέτα εξωτερικού που υπάρχουν στο myq ενεργοποιούνται μόνο online? Γιατί στο 12200 δεν τα εχει στις επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Και στην Θεσσαλονικη τσάμπα τα δίνουν ...πήρα ένα για μένα προ διμήνου

 

με 0 € προφανώς , θα το διαπιστώσω σήμερα που θα πάρω 1 αριθμό για τον πάτερα μου

 

 

Επιτελούς έπεισα κάποιον να πάει Q :lol: μένουν 159 άτομα :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η αντικατάσταση σιμ έχει 5 ευρώ

 

ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΡΤΑΣ SIM ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ 3 ΜΗΝΩΝ 4,99€

 

τους 3 πρωτους μηνες ειναι δωρεαν. Επισης, εαν χασεις και τη καινουρια (μεσα σε 3 μηνες), παλι την παιρνεις δωρεαν ;)

Link to comment
Share on other sites

με 0 € προφανώς , θα το διαπιστώσω σήμερα που θα πάρω 1 αριθμό για τον πάτερα μου

 

 

Επιτελούς έπεισα κάποιον να πάει Q :lol: μένουν 159 άτομα :lol:

 

Θα ήταν πιο εύκολο αν υπήρχαν αξιόλογα κινητά dual sim. Τους αφήνεις με την κάρτα τους και βάζεις πάνω και μια Q και είστε όλοι κομπλέ :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

τα πακέτα εξωτερικού που υπάρχουν στο myq ενεργοποιούνται μόνο online? Γιατί στο 12200 δεν τα εχει στις επιλογές.

 

Ενεργοποιούνται και με μυνήματα στο 12000

Ατυχώς , δεν υπάρχει καμμία αναφορά πλέον στο ανανεωμένο Site της Q .

Σε παραπέμπω σε μια σελίδα που ακόμα υπάρχουν οι εντολές ενεργοποίησης

π.χ για Γερμανία και Αγγλία και Γαλλία στέλνουμε 16 στο 12000

http://www.ebay.com/itm/251071177073 κοίτα χαμηλά στην σελίδα

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πιο εύκολο αν υπήρχαν αξιόλογα κινητά dual sim. Τους αφήνεις με την κάρτα τους και βάζεις πάνω και μια Q και είστε όλοι κομπλέ :lol: :lol: :lol:

 

εχω 2 κινητα ενα razor Wh & n97mini

τωρα πηγα στην wind βενιζελου για αριθμο Q και μου ζητησε 11€

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν παμε καλα πηγα σε αλλο στην εγνατία και μου ζηταει 5€ χωρίς να εχει μέσα καρτα. Τωρα θα παω Λαγκαδά να δω τι καπνίζουν εκει
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

συνηθως αν δεν δεις σταντ με ταμπελάκι δωρεάν κάρτες q , τότε μάλλον πληρώνεις. Η πιο συμφέρουσα "συναλλαγή" είναι η φορητότητα. Μετά την ενεργοποίηση έχει 3 ευρώ μέσα. Όσο και αν προσπαθούσε ο υπάλληλος σε κατάστημα να με πείσει οτι εχει μόλις 0.80 :)
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 κινητα ενα razor Wh & n97mini

τωρα πηγα στην wind βενιζελου για αριθμο Q και μου ζητησε 11€

 

Πάρε από το site της q δωρεάν. Τα καταστήματα θέλουν να ανανεώνουν 11 ευρώ γιατί τα bonus τους από 11 και πάνω μετράνε...

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες πηγα να ανανεωσω σε καταστημα 10ε:

 

υπαλληλος ''να βαλουμε 11, για να παρετε και 180 λεπτα δωρο προς wind/q;''

εγω ''και με 10 ευρω θα παρω 180 λεπτα προς wind/q''.

(Με κοιταει περιεργα...)

Του συμπληρωνω ''στο site λεει οτι απο 10ε και πανω δινει 180''

υπαλληλος ''ναι, απο 10 ομως...''

εγω ''μα 10 σου λεω να μου βαλεις...''

μεχρι να μου δωσει την αποδειξη, μου ηρθαν 2 sms, το ενα να λεει οτι πηρα δωρο 180 λεπτα...

 

υγ: εαν μου ελεγε ''σας πειραζει να το κανουμε 11, γιατι εχω στοχο;'' θα εβαζα 12...

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με την sim για νέο αριθμό Q είναι ΔΩΡΕΑΝ.

Αυτό που λένε για 5€, είναι μια κάρτα ανανέωσης των 5€, για να ξεκινήσει και το bonus αλλά και για να έχεις κάρτα στο κινητό (καθώς ξεκινάει με ελάχιστα cents).

 

Και εγώ όταν πήγα να πάρω νέο αριθμό, παραξενεύτηκα όταν μου ζήτησε 5€ για την κάρτα, αλλά το κατάλαβα αργότερα όταν μου είπε ότι δεν είχε κάρτες ανανέωσης των 5€, οπότε δεν χρειαζόταν να πληρώσω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

A gmt και έμενα το πρωί με χρέωσε 1€ για ίντερνετ άλλα εδώ πρέπει να φταίει το ηλίθιο netQin

 

Πάρε από το site της q δωρεάν. Τα καταστήματα θέλουν να ανανεώνουν 11 ευρώ γιατί τα bonus τους από 11 και πάνω μετράνε...

 

Και Wind Λαγκαδά το ίδιο παραδάκι 5€ μόνο για αριθμό ...

 

Αυτοί τι στέλνουν δικό τους άτομο ? πρωινά ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΡΤΑΣ SIM ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ 3 ΜΗΝΩΝ 4,99€

 

τους 3 πρωτους μηνες ειναι δωρεαν. Επισης, εαν χασεις και τη καινουρια (μεσα σε 3 μηνες), παλι την παιρνεις δωρεαν ;)

 

αυτό δεν μου το είχαν πει ούτε με ρώτησαν στο κατάστημα για μήνες κτλ

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν μου το είχαν πει ούτε με ρώτησαν στο κατάστημα για μήνες κτλ

 

παιζει και να μην το ηξεραν... Οσο καλες προσφορες εχει η wind/q, τοσο κακους υπαλληλους καταστηματων και εξυπ.πελατων εχει :wacko:

 

ο λογος που δε θα εκανα ποτέ συμβολαιο στη wind...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν στο πλαίσιο για ένα κινητό και υπάλληλος άρχισε να με ρωτάει πόσα ευρώ βάζω το μήνα και της λέω έχω 60 λεπτά με 3€ και μετά μούγκα η κοπέλα :lol: τα παζάρια τελειώσαν πριν καν αρχίσουν
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιζει και να μην το ηξεραν... Οσο καλες προσφορες εχει η wind/q, τοσο κακους υπαλληλους καταστηματων και εξυπ.πελατων εχει :wacko:

 

ο λογος που δε θα εκανα ποτέ συμβολαιο στη wind...

 

Καλα εντάξει μην τρελενεσαι εύκολα βρίσκεις κατάστημα καλο! Περίμενε μετα το Δεκέμβρη. Καλα είσαι προς το παρόν με Q Card. Μόνο αν έχεις να συνδυασεις και κανά σταθερο Σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Με μια καρτα των 5€ εχεις χρονο ομιλιας προς ολους και προς wind με τα πακετα της Q, απορω πως υπαρχουν ακομη whatsup-αδες,αν τους ρωτησεις θα σου πουν ολοι τους οτι οι περισσοτεροι εχουν cosmote δε θα σου πουν οτι το whatsup προσφερει πολλα προνομια....
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ πάρε τηλ στο 1222 και ζήτα πίστωση. Δεν νομίζω να στο αρνηθούν εάν έχεις δίκιο. Λάθη γίνονται παντού.Το θέμα είναι να αναγνωρίζονται....

 

Δεν πρόκειται να τους δώσω και άλλα λεφτά για να ακούσω στο τέλος "Κάποια εφαρμογή πρέπει να κατανάλωσε mb ενώ είχε λήξει ο χρόνος σας" τη στιγμή που δεν είχα τη sim στο neo v. Τους έχω μάθει και τους έχω σιχαθεί από την Cosmote και πραγματικά δεν περιμένω και πολλά από καμία στο θέμα του διαδικτύου. Είναι ίσως το μόνο μέσω του οποίου οι εταιρείες μπορούν να κερδίσουν και στο τέλος να σε βγάζουν τρελό. Ειδικά αν είσαι νέος στα smartphone και τους πιστέψεις... :X

 

Σταμάτησες να μπαίνεις από το κινητό; Τα data τα είχες κλείσει;

 

Είχα σταματήσει να χρησιμοποιώ τα δωρεάν mb μία μέρα πριν γιατί νόμιζα ότι θα τελείωναν τα μεσάνυχτα τις 10ης Αυγούστου, αλλά αντιθέτως αυτά έληξαν τα μεσάνυχτα της 11ης Αυγούστου.

 

φίλος πήγε στο κατάστημα της Τρίπολης και του ζήτησαν 5 ευρώ για πακέτο κιου:lol::p τελευταία φορά που είχα πάει δεν είχε πακέτα στο σταντ για να πάρεις όπως έχουν όλα.... έχει αλλάξει κάτι?η είναι για κλάματα το κατάστημα?:p

 

Σε όσο επίσημα κατάστημα WIND έχω ρωτήσει, πάντα μου ζητάνε 5€ μόνο για το πακέτο και όχι για να μου βάλουν κάρτα. Δωρεάν sim βρήκα σ'ένα συνεργάτη της WIND (κατάστημα της WIND, αλλά πουλάει και διάφορα άλλα όπως παιχνίδια για PS3 κ.α). :cool:

 

Με μια καρτα των 5€ εχεις χρονο ομιλιας προς ολους και προς wind με τα πακετα της Q, απορω πως υπαρχουν ακομη whatsup-αδες,αν τους ρωτησεις θα σου πουν ολοι τους οτι οι περισσοτεροι εχουν cosmote δε θα σου πουν οτι το whatsup προσφερει πολλα προνομια....

 

Μα αυτός είναι ο μοναδικός λόγος που όλοι χρησιμοποιούν what's up. Κι εγώ έχω έναν αριθμό και αν με ρωτήσει κάποιος, το ίδιο θα πω. Το what's up χρησιμοποιείται κατά κύριο λόγο από νέους που έχουν συνηθίσει να δίνουν 5 ή 7€ για 600' ή 600'+600 sms αντίστοιχα και δεν τους ενδιαφέρουν όλα τ'άλλα. Αλλά ακόμη και αν τους ενδιέφεραν, εκτός από τα δώρα του, το what's up δεν προσφέρει τίποτε άλλο. Και αν θες να μιλήσεις σε άλλα δίκτυα; Καλύτερα να πάρεις το φίλο σου και να πάτε να τα πείτε κάτω από το Άγαλμα της Ελευθερίας. :p

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κάρτα , γιατί δεν κάνεις παραγγελία στο ηλεκτρονικό κατάστημα να σου βγει δωρεάν;

https://www.wind.com.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να τους δώσω και άλλα λεφτά [...]

2105100100

Σε όσο επίσημα κατάστημα WIND έχω ρωτήσει, πάντα μου ζητάνε 5€ μόνο για το πακέτο και όχι για να μου βάλουν κάρτα. Δωρεάν sim βρήκα σ'ένα συνεργάτη της WIND (κατάστημα της WIND, αλλά πουλάει και διάφορα άλλα όπως παιχνίδια για PS3 κ.α). :cool:
η κάρτες sim είναι δωρεάν, κι ό,τι κι αν λενε στο κατάστημα, τους το λες κι απαιτείς να τη δώσουν δωρεάν.κι αν έχουν αντίρρηση,τους λες να πάρουν μονοι τους τηλέφωνο στα κεντρικα.-
Link to comment
Share on other sites

η κάρτες sim είναι δωρεάν, κι ό,τι κι αν λενε στο κατάστημα, τους το λες κι απαιτείς να τη δώσουν δωρεάν.κι αν έχουν αντίρρηση,τους λες να πάρουν μονοι τους τηλέφωνο στα κεντρικα.-

 

Παιδιά τα έχουμε ξαναπεί με τις κάρτες... Αν σου δώσουν απόδειξη που τις χρεώνουν 5€ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Τα περισσότερα καταστήματα τις δίνουν δωρεάν επειδή δεν τις χρεώνονται από τη WIND. Αν κάποιος όμως τις αγοράζει δικαίωμά του να τις πουλά σύμφωνα με τον κατάλογο. Πήγαινε σε άλλο κατάστημα να τις πάρεις δωρεάν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...