Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις συμβατό κινητό και γραμμή dsl ζητά να σου ενεργοποιήσουν το vowifi.

Αλλιώς κοίτα να δοκιμάσεις άλλη συσκευή μήπως έχει καλύτερο δεκτή. Μπορεί να είναι ελάχιστα καλύτερα, θαύματα δε γίνονται.

Σε σπάνιες περιπτώσεις σε συνήθως επαγγελματικές εγκαταστάσεις περνάνε κεραία στην ταράτσα και αναμεταδότη pico watt στο χώρο, αλλά δεν θα είχα ελπίδες ότι θα το κάνουν για κάποιον "τυχαίο" που απλά δεν έχει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2022 at 9:49 ΠΜ, trinoo said:

Ενεργοποιήθηκε, χωρίς όμως να έχω λάβει απαντητικό μήνυμα πως ενεργοποιήθηκε.
Στη συσκευή (Mi 11t) μπήκα στις ρυθμίσεις της κάρτας και ενεργοποίησα το VoWi (κλήσεις μέσω WiFi).

Edit: Μετά από μια μέρα χρήσης, δείχνει να λειτουργεί κανονικά και το VoLTE και το VoWiFi.
Βγάζει και τα σχετικά εικονίδια. Όταν ενεργοποιείται το VoWiFi και όποτε υπάρχει τουλάχιστον 4g σύνδεση το VoLTE.
Για να λειτουργήσει το VoLTE δεν είναι απαραίτητο να έχεις ανοιχτά τα data απ' όσο μου είπαν από το support σε σχετική μου ερώτηση.

 

Προσπάθησα να ενεργοποίησω το volte/vowifi βάζοντας την κάρτα σε συμβατή συσκευή με αποστολή μηνύματος. Πήρα απάντηση ότι καταγράφηκε το αίτημα (αντί ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή) αλλά δεν έγινε τίποτα. Το δοκίμασα σε δύο άλλες συσκευές που έχουν τον διακόπτη ενεργοποιημένο αλλά δε δουλεύει.

Το ΣΚ θα το βάλω πάλι στην συμβατή συσκευή και θα προσπαθήσω πάλι με την υποστήριξη...

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η ενεργοποίηση πακέτου παρατείνει τη λήξη του υπόλοιπου όπως γινόταν ή το σταμάτησαν;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτήσω, υπάρχει λύση που δεν έχω καθόλου σήμα στο σπίτι μου μέσα;
Υπάρχουν συσκευές που λειτουργούν ως αναμεταδότες σήματος. Αποτελούνται από δύο κομμάτια. Βάζεις το πρώτο σε ένα μέρος του σπιτιού που έχει πολυ καλο σήμα π.χ. στο μπαλκονι και το άλλο στη μέση του σπιτιού και ενισχύει το σήμα. Κάνε μια αναζήτηση στο σκρουτζ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτήσω, υπάρχει λύση που δεν έχω καθόλου σήμα στο σπίτι μου μέσα;
Η συσκευή σου υποστηρίζεται από τη wind για vowifi? Σε εμένα τουλάχιστον, που είναι υποστηριζόμενη συσκευή, αλλάζοντας sim σε 5G, δούλεψε.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει παίξει και σε εσάς;

Screenshot_20221014-201131_myQ.png

Το σκάλωμα εμφανίζονται μόνο με επιλογή PayPal, άντε τώρα να πάω αμάξι να πάρω κάρτα...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Inevar said:

Τα έχει παίξει και σε εσάς;

Screenshot_20221014-201131_myQ.png

μήπως χρειάζεται ενημέρωση η εφαρμογή? σήμερα το πρωί βγήκε ενημέρωση για το Q app 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alexandros201285 said:

μήπως χρειάζεται ενημέρωση η εφαρμογή? σήμερα το πρωί βγήκε ενημέρωση για το Q app 

Είσαι μεγάλος!!! Με έσωσες!

Παρόλα αυτά αφαίρεσαν το PayPal!!!!!

Screenshot_20221014-202039_myQ.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή τις κιου είναι τέρμα γτπ...δε με αφήνει να πατήσω τους μήνες χρόνια λήξης της κάρτας!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites




Παρόλα αυτά αφαίρεσαν το PayPal!!!!!

Χθες ανανέωσα μέσω paypal. Θα τσεκάρω αύριο από το κινητό αν υπάρχει


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, coulis said:


 


Χθες ανανέωσα μέσω paypal. Θα τσεκάρω αύριο από το κινητό αν υπάρχει


Tapa
 

καλησπέρα. από 15\10 τέλος η ανανέωση μέσω PayPal . μου είχε έρθει προ ημερών μνμ απτή κιου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. από 15\10 τέλος η ανανέωση μέσω PayPal . μου είχε έρθει προ ημερών μνμ απτή κιου.
Θενκς. Το είχα διαβάσει από εδώ, αλλά δεν θυμόμουν για πότε θα ήταν..
Μνματα σμσ δεν μπορώ να λάβω από την q, γιατί η κάρτα είναι σε GPS tracker κ τη έχω μόνο για sms

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, trinoo said:

Για να λέμε και τα θετικά....

Θεσσαλονίκη, σήμερα, μπροστά στον Αγ. Δημήτριο..

311452117_789166182367440_3572995037640942220_n.jpg

Θεϊκό σήμα. Είδα κάτω που γράφει telestet και πιστευω είναι καλυτερο όνομα παρά νόβα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Telestet ήταν πριν 20 χρόνια. Τόσο εύκολα ξεχνάτε;;
Βέβαια, το speedtest δε μας αφήνει να ξεχάσουμε

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Με τελεστετ ξεκίνησα και είμαι ακόμα σταθερός με το ίδιο νουμερο.

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

αντικατέστησα τις προάλλες δωρεάν την κάρτα sim και πλεον δεν μ' αφήνει να κάνω login με username, παρα μονον με τηλεφωνικό νούμερο (με επιβεβαίωση sms).

Κάθε φορά που πατάω "ξέχασα τον κωδικό" για το username και συμπληρώνω το τηλεφωνικό νουμερο μου εμφανίζει πως δεν είναι σωστό το νούμερο κι αναγκαστικά κάνω login με το ίδιο τηλεφωνικό νούμερο αντί για username... κουφό!

Τι παίζει;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Ποια η 'διαφορά' να κάνω online φορητότητα από το να πάω σε κατάστημα?

Εγώ πήγα σε τρία καταστήματα και μου είπαν ότι δεν έχουν κάρτες για φορητότητα και πρέπει να γίνει τηλεφωνικά. Πράγματι έστειλαν sim και κάρτα 15€. Αντικαταβολή το ίδιο ποσό και σύνδεση την επόμενη μέρα. Γρήγορα θα έλεγα. Καταστήματα Θεσσαλονίκη ανατολικά. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

 
Big Combo
500'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
5 GB
€ 5.5
Διάρκεια 30 ημέρες
 
 
 
Απιστευτα Καλη προσφορα για καρτοκινητη !! Αν ειχε και Roaming στα δεδομενα ή στα λεπτα ομιλιας εστω και μερους αυτων θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη Προσφορα που υπαρχει στην Αγορα με Διαφορα!!!!
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2022 at 8:32 ΜΜ, Inevar said:

 

 

On 14/10/2022 at 8:32 ΜΜ, Inevar said:

 

 

On 14/10/2022 at 8:32 ΜΜ, Inevar said:

 

 

On 14/10/2022 at 8:32 ΜΜ, Inevar said:

Η εφαρμογή τις κιου είναι τέρμα γτπ...δε με αφήνει να πατήσω τους μήνες χρόνια λήξης της κάρτας!!!

Έχω το ίδιο πρόβλημα αυτή τη στιγμή... 

Epic failure 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...