Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα τώρα κάρτα στην μητέρα μου και είχε επιλογή πέραν των κλασσικών 10€, 12€ κτλ και 8€ την οποία και επέλεξα. Είναι μόνιμη ή την πέτυχα τυχαία?
Δύο φορές την εβδομάδα όταν έχει countdown έχει κάρτα από 8€

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε και η προσφορά 60+60 με 1.5 ευρώ σε μόλις ένα από τα νούμερα μου αλλά ευτυχώς στο ένα από τα δύο που ήθελα να την βάλω. Από το τίποτα καλύτερα και το ένα, μην είμαστε πλεονέκτες...

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές στο δωράκι πάνω δεξιά στο app της Q  έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία που εκκινούν κάθε μήνα: Για τον Μάρτη είναι το 9/3, καθώς και συγκεκριμένη ημερομηνία με ΜΟΝΗ (όχι ξανά 2η φορά αν γίνει από το δωράκι) προθεσμία δυνατότητας ενεργοποίησης: Αυτή τη φορά είναι 12/4/2022.

Και πάει λέγοντας τον επόμενο μήνα πχ για Απρίλη εμφάνιση προσφορών στο δωράκι την 13/4 κοκ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έβαλα 8€ στη κάρτα του πατέρα μου, έχει υπόλοιπο τώρα 7,42€ και θέλω να ενεργοποιήσω το δωράκι που βγάζει πάνω με 5,5€ αλλά βγάζει μήνυμα "ουπς κάτι πήγε στραβά".

Τι κάνω; 

 

(Επίσης, το 6€ καταργήθηκε; κι υπάρχει περίπτωση να τραβάνε την προσφορά του 1,7€ αν βάζεις κάτω από 10€)

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Pppe said:

Οι προσφορές στο δωράκι πάνω δεξιά στο app της Q  έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία που εκκινούν κάθε μήνα: Για τον Μάρτη είναι το 9/3, καθώς και συγκεκριμένη ημερομηνία με ΜΟΝΗ (όχι ξανά 2η φορά αν γίνει από το δωράκι) προθεσμία δυνατότητας ενεργοποίησης: Αυτή τη φορά είναι 12/4/2022.

Και πάει λέγοντας τον επόμενο μήνα πχ για Απρίλη εμφάνιση προσφορών στο δωράκι την 13/4 κοκ. 

Σωστός για άλλη μια φορά. Σε νούμερο που είχα βάλει τελευταία φορά κάρτα το δεκέμβριο λόγω της προσφοράς που μου έδινε απεριόριστα data για ένα μήνα με 5€, απο χθες 9/3 και με ισχύ μέχρι 12/4/2022 εμφανίστηκε η ίδια προσφορά.. Εννοείται θα την τιμήσω (έχασε για ένα μήνα το δεκάρικο η κόκκινη χαχαχα) και θα ξαναβάλω κάρτα όταν και αν δώσουν την ίδια προσφορά..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, andre74 said:

Καλημέρα.

Έβαλα 8€ στη κάρτα του πατέρα μου, έχει υπόλοιπο τώρα 7,42€ και θέλω να ενεργοποιήσω το δωράκι που βγάζει πάνω με 5,5€ αλλά βγάζει μήνυμα "ουπς κάτι πήγε στραβά".

Τι κάνω; 

 

(Επίσης, το 6€ καταργήθηκε; κι υπάρχει περίπτωση να τραβάνε την προσφορά του 1,7€ αν βάζεις κάτω από 10€)

Δεν στέκει.

Δοκίμασε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Στο τσατ της εξυπηρέτησης μου είπαν Mπορείτε να στείλετε μήνυμα 85 στο 12410.

μόνο έτσι τα κατάφερα

Link to comment
Share on other sites

Βάζω 11€ κάρτα για να πάρω τα 3000' se Q και Wind μου δίνει και 1,5 GB δωράκι αν δε κάνω λάθος.... Είναι η καλύτερη επιλογή αν θέλω να εβεργοποιω ανα τακτικά διαστήματα Κάουντ Ντάουν και άλλες ατομικές προσφορές σωστά;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Pedro_G said:

Βάζω 11€ κάρτα για να πάρω τα 3000' se Q και Wind μου δίνει και 1,5 GB δωράκι αν δε κάνω λάθος.... Είναι η καλύτερη επιλογή αν θέλω να εβεργοποιω ανα τακτικά διαστήματα Κάουντ Ντάουν και άλλες ατομικές προσφορές σωστά;

Τα 3000' είναι μόνο προς Q.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω 11€ κάρτα για να πάρω τα 3000' se Q και Wind μου δίνει και 1,5 GB δωράκι αν δε κάνω λάθος.... ..

 

4 ώρες πριν, gpapas640 said:

Τα 3000' είναι μόνο προς Q.

Και από ότι βλέπω το 1,5 GB δεν ισχύει....

Κάποτε όχι πολύ μακριά θυμάμαι έδινε και 300' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ Με κάθε ανανέωση άνω των 10€!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα ανανέωση 15 ευρώ σε κατάστημα και μου έδωσε 3000' προς Q , 1,5 Gb Internet για 1 μήνα και extra 1000' προς Q και 1 Gb Internet για 15 ημέρες. Έχω απενεργοποιήσει το Q Fee . Παρόλα αυτά μου έδωσε 3000΄ προς Q .

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aplos73 said:

Έκανα σήμερα ανανέωση 15 ευρώ σε κατάστημα και μου έδωσε 3000' προς Q , 1,5 Gb Internet για 1 μήνα και extra 1000' προς Q και 1 Gb Internet για 15 ημέρες. Έχω απενεργοποιήσει το Q Fee . Παρόλα αυτά μου έδωσε 3000΄ προς Q .

Και πόσο υπόλοιπο χρημάτων έχεις; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Eιχα και άλλα λεφτά μέσα υπόλοιπο και δεν υπολόγισα τι μου κράτησε. Την επόμενη φορά θα το υπολογίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παρακολουθεις το υπολοιπο σου σε αυτη την εταιρια, πολλα μπορει να πανε στραβα και να μην τα μαθεις ποτε.

Δεν εισαι ο μονος, βεβαια. Η συντριπτικη πλειοψηφια πελατων στο Q.  Εξ'ου και οσα γινονται σε αυτη την εταιρια. Να δουμε ποτε θα καταλαβουν εστω το 10% των συνδρομητων Q οτι η min καρτα πηγε 12 κ στο Countdown min 8.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Pppe said:

Αν δεν παρακολουθεις το υπολοιπο σου σε αυτη την εταιρια, πολλα μπορει να πανε στραβα και να μην τα μαθεις ποτε.

Δεν εισαι ο μονος, βεβαια. Η συντριπτικη πλειοψηφια πελατων στο Q.  Εξ'ου και οσα γινονται σε αυτη την εταιρια. Να δουμε ποτε θα καταλαβουν εστω το 10% των συνδρομητων Q οτι η min καρτα πηγε 12 κ στο Countdown min 8.

Yπάρχει κόσμος στην Q που δεν ξέρει άραγε το countdown?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παρακολουθεις το υπολοιπο σου σε αυτη την εταιρια, πολλα μπορει να πανε στραβα και να μην τα μαθεις ποτε.
Δεν εισαι ο μονος, βεβαια. Η συντριπτικη πλειοψηφια πελατων στο Q.  Εξ'ου και οσα γινονται σε αυτη την εταιρια. Να δουμε ποτε θα καταλαβουν εστω το 10% των συνδρομητων Q οτι η min καρτα πηγε 12 κ στο Countdown min 8.
Έτσι γινόταν κ στης μάνας μου.
Έχει 2 καρτο τηλέφωνο κ κάθε μήνα της ερχοταν - 0.08€ για κλήσεις προς το 2ο νούμερο στο ίδιο τηλ.
Αφού τους πήρε επανειλημμένα λέγοντας τους ότι Δεν κάνει αυτές τις κλήσεις ή κ να τις έκανε, πως είναι δυνατόν να απαντάει αφού είναι το ίδιο τηλέφωνο? Και δεν έχει τηλεφωνητή για να χρεωθεί?
Ε με τα πολλά, της επέστρεψαν 4 κ κάτι ευρω

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις υπόλοιπο μηδέν , μπορείς να λαμβάνεις μνμ οταν το τηλέφωνο ειναι κλειστό η δεν εχει σήμα για το ποιος σε κάλεσε ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alexpef said:

Οταν εχεις υπόλοιπο μηδέν , μπορείς να λαμβάνεις μνμ οταν το τηλέφωνο ειναι κλειστό η δεν εχει σήμα για το ποιος σε κάλεσε ;

Γιατί να σχετίζεται το χρηματικό σου υπόλοιπο με το το συμβαίνει ειδικα όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό ή δεν έχει σημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωτάω , μηπως σχετίζεται , γιατι συσκευή φίλου δεν λαμβάνει μνμ οταν εχει το τηλ κλειστό και τον εχει καλέσει καποιος .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μετά το πέρας των δύο μηνών που λήγουν τα χρήματα που έχω βάλει,  για πόσο καιρό ακόμη έχω  δυνατότητα να παίρνω sms χωρίς να βάλω χρήματα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, J_F80 said:

Παιδιά καλησπέρα!

Μετά το πέρας των δύο μηνών που λήγουν τα χρήματα που έχω βάλει,  για πόσο καιρό ακόμη έχω  δυνατότητα να παίρνω sms χωρίς να βάλω χρήματα;

Ευχαριστώ!

Ποια είναι η χρονική διάρκεια της Q κάρτας μου;

Χρονική διάρκεια

Η Q κάρτα ισχύει για 12 μήνες από τη στιγμή που θα κάνεις την:

  • Πρώτη κλήση ή
  • Τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας

 

Θα συνεχίσεις να δέχεσαι κλήσεις και SMS, ακόμη κι αν ο χρόνος ομιλίας τελειώσει νωρίτερα, μέχρι να εξαντληθούν οι 12 μήνες.

 

Μετά τους 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου, η σύνδεσή διατηρείται για επιπλέον 35 ημέρες.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Ποια είναι η χρονική διάρκεια της Q κάρτας μου;

Χρονική διάρκεια

Η Q κάρτα ισχύει για 12 μήνες από τη στιγμή που θα κάνεις την:

  • Πρώτη κλήση ή
  • Τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας

 

Θα συνεχίσεις να δέχεσαι κλήσεις και SMS, ακόμη κι αν ο χρόνος ομιλίας τελειώσει νωρίτερα, μέχρι να εξαντληθούν οι 12 μήνες.

 

Μετά τους 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου, η σύνδεσή διατηρείται για επιπλέον 35 ημέρες.

Είσαι σίγουρος; Γιατί εμένα μου στέλνουν μηνύματα ότι στην τάδε ημερομηνία θα μπει φραγή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alexpef said:

Αυτο ρωτάω , μηπως σχετίζεται , γιατι συσκευή φίλου δεν λαμβάνει μνμ οταν εχει το τηλ κλειστό και τον εχει καλέσει καποιος .

Θα πας στις ρυθμίσεις των κλήσεων και στην επιλογή προώθηση θα βάλεις τον αριθμό 6995554444.

Είχα το ιδιο πρόβλημα.

https://www.myq.gr/gr/support/asfalia-rithmisis-kinitou/pos-vlepo-tous-arithmous-pou-me-kalesan-otan-to-kinito-mou-itan-ektos-litourgias

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...