Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, CoyoteD said:

Κάντε μία καταγγελία στην εεττ να δοκιμάσουν την υπηρεσία που παίρνει τα 2 ευρώ να καταλάβουν οι ίδιοι πώς κλέβει τους συνδρομητές

Έκανα σήμερα.

Αλλά σίγουρα θα έχουν νομιμοποιήσει την κλοπή, δεν είναι ερασιτέχνες.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου επιστρέψουν το ποσό και θα σου πουν ότι εάν δεν θέλεις να χρεωνεσαι να καλέσεις εξυπ.πελατών και να ζητήσεις να σου απενεργοποιήσουν το ίντερνετ. Εάν θελησεις ξανά ίντερνετ θα πρεπει να τους ξανακαλεσεις για να στο ενεργοποιήσουν. Εννοείται με χρέωση και οι 2 φορές που θα τους καλέσεις. Έτσι δουλευει η wind (δυστυχώς). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mobileras said:

Έτσι δουλευει η wind (δυστυχώς). 

Δεν φταίνε αυτοί (οι πάροχοι τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών γενικώς), αυτοί μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους, γεμίζουν τις τσέπες τους αααβάδιστα.

Εμείς φταίμε γιατί σαν καταναλωτές ΔΕΝ κάνουμε τη δουλειά μας.

Edited by panossgo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CoyoteD said:

Κάντε μία καταγγελία στην εεττ να δοκιμάσουν την υπηρεσία που παίρνει τα 2 ευρώ να καταλάβουν οι ίδιοι πώς κλέβει τους συνδρομητές

Δε πρόκειται να ασχοληθεί κανείς.

Ούτε πρόκειται μετά την προώθηση της καταγγελίας  από ΕΕΤΤ σε εταιρία να γίνει κάτι άλλο από απάντηση εταιρίας και ΤΕΛΟΣ.

Ούτε θα βρεις κανέναν αν μετά τηλεφωνήσεις σε ΕΕΤΤ : Δε σηκώνει κανείς τα τηλέφωνα (άνθρωπος δηλαδή).

Μόνο:

1) Ή δε κάνεις τίποτα. "Δεν είναι τίποτα και τα 2Ε" που θα λέγαν πάμπολλοι εδώ μέσα. Και το ίδιο και την επόμενη φορά που θα ξανασυμβεί.

2) Ή τους γράφεις στο messenger, σου επιστρέφουν τα 2Ε με ισχύ μόνο 30 μέρες, μετά τις 30 μέρες δε θα υπάρχει το ποσό.

Και περιμένεις και την επόμενη φορά να ξανασυμβεί και κάνεις το 1) ή 2) όσπου να "βαρεθείς".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βάζοντας 12€ ονλαιν, πόσα χρήματα μένουν για κατανάλωση; Χωρίς χρέωση κιου φι. Ευχαριστώ. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

Καλημέρα, βάζοντας 12€ ονλαιν, πόσα χρήματα μένουν για κατανάλωση; Χωρίς χρέωση κιου φι. Ευχαριστώ. 

12÷1.10-0.30=10,609

Αν είχε Qfee θα ήταν:

12÷1.10-1.70-0.30=8,909

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Pppe said:

Δε πρόκειται να ασχοληθεί κανείς.

Ούτε πρόκειται μετά την προώθηση της καταγγελίας  από ΕΕΤΤ σε εταιρία να γίνει κάτι άλλο από απάντηση εταιρίας και ΤΕΛΟΣ.

Ούτε θα βρεις κανέναν αν μετά τηλεφωνήσεις σε ΕΕΤΤ : Δε σηκώνει κανείς τα τηλέφωνα (άνθρωπος δηλαδή).

Μόνο:

1) Ή δε κάνεις τίποτα. "Δεν είναι τίποτα και τα 2Ε" που θα λέγαν πάμπολλοι εδώ μέσα. Και το ίδιο και την επόμενη φορά που θα ξανασυμβεί.

2) Ή τους γράφεις στο messenger, σου επιστρέφουν τα 2Ε με ισχύ μόνο 30 μέρες, μετά τις 30 μέρες δε θα υπάρχει το ποσό.

Και περιμένεις και την επόμενη φορά να ξανασυμβεί και κάνεις το 1) ή 2) όσπου να "βαρεθείς".

θα ρωτήσω και θα πω ότι θα παίρνουν από τα παιδιά του κόσμου!!!! Τα παιδάκια μας.... που έχουν το κινητό μαζί στο πούλμαν για το σχολίο

ΤΟ εργαλείο ανάγκης το χρησιμοποιούν για να βγάλουν 2 ευρω

Πάνω σε ανήλικα 

(κάπως έτσι να το παω? ε?)

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά δεν είναι συνδρομητές και πιθανότατα  δεν έχουν οριστεί  ως χρήστες κατά την διαδικασία ταυτοποίησης, όπως υπάρχει υποχρέωση από τον νόμο να κάνουμε , αλλά δεν κάνουμε. 

Θεωρώ ότι δεν μπορείς, νομίμως,  να επικαλεστείς χρήση από ανήλικο. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταλαβετε οτι αυτή είναι η τακτική της wind. Σου λέει ότι εάν δεν έχεις data και η συσκευή σου μπεί στο ίντερνετ, θα χρεωθείς. Από τη στιγμή που το γνωρίζεις και από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποια παρανομια, εάν θέλεις να έχεις σμαρτφον χωρίς πακετο ίντερνετ και να μην χρεωνεσαι, θα πρεπει να αλλάξεις εταιρία. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CoyoteD said:

θα ρωτήσω και θα πω ότι θα παίρνουν από τα παιδιά του κόσμου!!!! Τα παιδάκια μας.... που έχουν το κινητό μαζί στο πούλμαν για το σχολίο

ΤΟ εργαλείο ανάγκης το χρησιμοποιούν για να βγάλουν 2 ευρω

Πάνω σε ανήλικα 

(κάπως έτσι να το παω? ε?)

Μην παραλείψεις τη μουσική αλά Ξανθόπουλος από πίσω. Δραματικό μπουζούκι. 😂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Θα σου πουν να τους κλεισεις τα δεδομένα αφου δεν τα χρειάζονται.

κλειστά τα έχουνε

Οι εφαρμογές φταίνει

Το έχω πάθει και Βαλκάνια... έχανα 20 cents  τις 3 ώρες

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CoyoteD said:

κλειστά τα έχουνε

Οι εφαρμογές φταίνει

Το έχω πάθει και Βαλκάνια... έχανα 20 cents  τις 3 ώρες

Αφαιρείς τις συγκεκριμένες εφαρμογές και έχεις μόνο τις υπόλοιπες

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλω sim με νέο αριθμό από το site με €10 θα πρέπει να κάνω και κάποια ανανέωση υπολοίπου για να ενεργοποιηθεί; Θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις/sms για 1 χρόνο χωρίς επιπλέον ανανέωση από τα €10 για την παραγγελία της sim; Δεν με ενδιαφέρουν εξερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, GREGORYMO said:

Αφαιρείς τις συγκεκριμένες εφαρμογές και έχεις μόνο τις υπόλοιπες

Ή παιρνει τηλ στην εξυπ.πελατων και ζητάει να κόψουν το ιντερνετ για σιγουριά. 

 

29 minutes ago, ioanniskar said:

Αν παραγγείλω sim με νέο αριθμό από το site με €10 θα πρέπει να κάνω και κάποια ανανέωση υπολοίπου για να ενεργοποιηθεί; Θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις/sms για 1 χρόνο χωρίς επιπλέον ανανέωση από τα €10 για την παραγγελία της sim; Δεν με ενδιαφέρουν εξερχόμενες.

Τα 10€ που θα πληρωσεις θα μπουν στον λογαριασμό του αριθμού (-ΦΠΑ, -Κιου φι 1,70€, -0,30€) και θα έχουν διάρκεια 2 μήνες. Μετά τα χάνεις και με βάση τα τωρινά δεδομένα ο αριθμός θα δέχεται εισερχόμενες κλήσεις και σμσ (νομίζω) για 12 μήνες. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Αφαιρείς τις συγκεκριμένες εφαρμογές και έχεις μόνο τις υπόλοιπες

Δεν είναι εφαρμογή στο έχουμε ξανασυζητήσει έχει σχέση με το 4G τη λειτουργία της κεραίας

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Ή παιρνει τηλ στην εξυπ.πελατων και ζητάει να κόψουν το ιντερνετ για σιγουριά. 

 

Τα 10€ που θα πληρωσεις θα μπουν στον λογαριασμό του αριθμού (-ΦΠΑ, -Κιου φι 1,70€, -0,30€) και θα έχουν διάρκεια 2 μήνες. Μετά τα χάνεις και με βάση τα τωρινά δεδομένα ο αριθμός θα δέχεται εισερχόμενες κλήσεις και σμσ (νομίζω) για 12 μήνες. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. 

Αν δεν κάνω λάθος, με on-line παραγγελία έχεις διπλασιασμό κάρτας για 3 μήνες στην πρώτη ανανέωση από 10€.

Το ίδιο ισχύει και για το ποσό των 10€ που σου βάζουν και πληρώνεις με την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ ΦOPTΩΘHKAN TA 120 ΔΩPEAN ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE YΠHPEΣIEΣ WIND. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY: F2G ΣTO 1265 KAI Q ΣTO 1225,ΔΩPEAN.

 

Τελικά δεν καταργήθηκε; 

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 7:36 ΜΜ, panossgo said:

Τι

Εννοείς για να σταματήσω την αυτόματη ανανέωση data;

 

Και τι είναι το apn, έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν μου έβγαλε κάτι.

ΕΝΤΙΤ: το βρήκα, 'Ονόματα σημείου πρόσβασης'...

Νομίζω ότι υπάρχει λύση. Αυτό που κάνω όταν δεν έχω ενεργό πακέτο δεδομένων είναι στις ρυθμίσεις καρτών sim & κινητών δικτύων να επιλέγω στην περιαγωγή δεδομένων ποτέ. Αφού δεν υπάρχει περιαγωγή, δεν υπάρχει και σύνδεση λόγω του τρόπου που λειτουργεί η Q.

Link to comment
Share on other sites

Παντος οφειλουμε να παραδεχθουμε οτι η q δεν σταματα να μας εκπλησει .

Μετα την ανοδο της online ανανεωσης απο 6 σε 8 ευρω (οταν εχει countdown) τα countdown ειναι 1 την εβδομαδα (με μεγαλυτερη  διαρκεια) κι οχι δυο οπως ηταν πριν (τουλαχιστον τις δυο τελευταιες εβδομαδες ).

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέμε εδώ, μαθαίνουμε τόσα μεταξύ μας.

Δεν ήξερα καν για το FEE... Εν συντομία σας λέω τι έγινε προχθες... Εγώ βάζω συνήθως 8Ε, όχι γιατί δε θα με βόλευε παραπάνω, αλλά γιατί έχω χάσει πλέον την εμπιστοσύνη με αυτούς. Γνωστός μου, έβαζε 15Ε ή 20Ε και πάντα μου έκανε παράπονα για τα λεφτά που του αφαιρούν! Μέχρι που διάβασα εδώ για το fee και πως αυτά εξαφανίζονται!

Το ωραίο είναι πως χθες σε μία κλήση που είχε, μου ξανα έκανε παράπονα πως η κλήση κόπηκε ξαφνικά 😆

Τι είχε γίνει, ενώ είχε δει πως είχε υπόλοιπο σχεδόν 2 ώρες ομιλίας, στην ομιλία απάνω, του τα αφαίρεσαν, άρχισε να χρεώνει ευρώ, μέχρι που τελείωσαν και αυτά και έκλεισε η γραμμή.

Το πιστευετε πως έγινε? γιατί εγώ δεν τον πίστεψα και μάλιστα του λέω πάρτους τηλ.13800 και κάνε παράπονα.

Τους πήρε τηλ και του επέστρεψαν το χρόνο ομιλίας και 12 περίπου ευρώ στο λογαριασμό!

Για την αφαίρεση του fee αρνήθηκαν.

Να ρωτήσω αν υπάρχουν παράπονα σε cosmote, γιατί προς τα εκεί σκέφτομαι να μετακομίσω 3 κινητα και ένα σταθερό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω να πας στο τοπικ της cosmote για παράπονα

Γενικά έχουμε πει για τα 10 ευρω στο frog με 200 και 10γίγα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς τι παίζει με την χρονική ισχύ του αριθμού και στους πόσους μήνες γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων; Σκέφτομαι να αλλάξω από what's up γιατί μου είναι αχρειαστη η κάρτα κάθε 3 μήνες. Επίσης, έχω κάποια μπόνους αν κάνω φορητότητα;

Edited by pavlos77
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, pavlos77 said:

Καλησπέρα ξέρει κανείς τι παίζει με την χρονική ισχύ του αριθμού και στους πόσους μήνες γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων; Σκέφτομαι να αλλάξω από what's up γιατί μου είναι αχρειαστη η κάρτα κάθε 3 μήνες. Επίσης, έχω κάποια μπόνους αν κάνω φορητότητα;

Μπορεί να δέχεται κλήσεις για 12+1 μήνες, από την τελευταία ανανέωση.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...