Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

COUNTDOWN 150 λεπτά προς όλους με 3 €

 

Λογικο-λογικοτατο.

 

η χρέωση διάρκειας κλήσης είναι ανά δευτερόλεπτο ή 3/λεπτό; Ευχαριστώ!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί δεν έχουν χρόνο ή διάθεση να κυνηγούν προσφορές και να ψάχνουν να ενεργοποιούν πακέτα. Κάθε μήνα πληρώνεις και τα βάζουν άλλοι για σένα. Γλιτώνεις και χρόνο και κόπο.

Και σε αρκετά καρτοκινητά γίνεται αυτό. Στην Q συγκεκριμένα δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα. Ενεργοποιείς ένα από τα αυτόματα πακέτα Κιου Σταρ (όποιο σε καλύπτει από τα τρία), ορίζεις μία σταθερή ημέρα κάθε μήνα που θέλεις να γίνεται αυτόματα η ανανέωση και είσαι μία χαρά! Ιδού ένα ωραιότατο "συμβόλαιο" με όρους Q, χωρίς καμία δέσμευση και πολύ φθηνότερο από τα αληθινά συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κοστίζει 8,50€ κάθε μήνα. Ο άλλος έγραψε ότι ολοι της Κιού τη βγάζετε με 6€/2μηνο και παλι καλά που υπάρχουν οι του συμβολαίου και πληρώνουν...
Link to comment
Share on other sites

Και σε αρκετά καρτοκινητά γίνεται αυτό. Στην Q συγκεκριμένα δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα. Ενεργοποιείς ένα από τα αυτόματα πακέτα Κιου Σταρ (όποιο σε καλύπτει από τα τρία), ορίζεις μία σταθερή ημέρα κάθε μήνα που θέλεις να γίνεται αυτόματα η ανανέωση και είσαι μία χαρά! Ιδού ένα ωραιότατο "συμβόλαιο" με όρους Q, χωρίς καμία δέσμευση και πολύ φθηνότερο από τα αληθινά συμβόλαια.
Φθηνότερο αλλά με ελάχιστες παροχές αν σκεφτείς ότι με λίγα παραπάνω παίρνεις πολλαπλάσια τα πάντα. Είναι καλή λύση για light χρήση.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παράταση λήξης υπολοίπου κατά δύο μήνες λόγω καραντίνας. Έληγε τώρα τον Απρίλη το δικό μου και τώρα πάει για Ιούνιο. Γλιτώνουμε για λίγο τα αναγκαία ποσά συντήρησης ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ελάχιστη χρήση; 8,50€ κάθε μήνα δε ειναι ελάχιστη χρήση. Ο ένας λεει οτι ειναι άνετος με 6 ευρω το 2μηνο, ο άλλος λέει 8,50 ευρώ τον μήνα, εαν ειναι να εισαι καρτοκινητό καλυτερα στις άλλες 2 που δεν σου μπλοκάρουν τα πάντα στο 2μηνο και έχουν και επιλογή μεταφοράς υπολοίπου. Μην λέμε οτι ναναι ρε παιδιά. Η Κιου είναι οπως το φτηνο σαμπουαν 2 λιτρα που θελει να αδειασεις 500μλ για να κάνεις σαπουναδα, συνολο 4 λουσιματα να πουμε!
Link to comment
Share on other sites

Φθηνότερο αλλά με ελάχιστες παροχές αν σκεφτείς ότι με λίγα παραπάνω παίρνεις πολλαπλάσια τα πάντα. Είναι καλή λύση για light χρήση.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο για κλήσεις νομίζω ότι έχει πολύ καλά πακέτα. Εσύ πιστεύεις ότι στα πακέτα που έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά, και μετά χρέωση ανα λεπτό, παίρνεις ότι πληρώνεις; Αν το θες μόνο για ομιλία συμφέρει πάρα πολύ διότι δεν έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσεων. Ένα προσωπικό παράδειγμα, ο πατέρας μου είχε συμβόλαιο με 3 ώρες ομιλίας. Λόγω δουλειάς έκανε πολλές κλήσεις αλλά όλες ήταν κάτω του ενός λεπτού. Ζήτημα να έκανε 5-6 κλήσεις κάθε μήνα που να προσπέρναγαν το 1 λεπτό. Τελικά λίγο πριν λήξει το συμβόλαιο μάζεψα τους 12 τελευταίους λογαριασμούς και παρατηρήσαμε ότι χρεωνόταν για 2-3 ώρες, και μάλιστα μερικές φορές προσπερνούσε και τις 3 ώρες και χρεωνόταν παραπάνω, ενώ πραγματικά πάνω από 110 λεπτά τον μήνα δεν τα είχε ξεπεράσει ποτέ. Το καλό με την Q είναι ότι δεν έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης, οπότε αν κάποιος κάνει μια κλήση και μιλήσει ας πούμε 10 δευτερόλεπτα τότε θα χρεωθεί για 10 δευτερόλεπτα. Nuff said.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για κλήσεις νομίζω ότι έχει πολύ καλά πακέτα. Εσύ πιστεύεις ότι στα πακέτα που έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά, και μετά χρέωση ανα λεπτό, παίρνεις ότι πληρώνεις; Αν το θες μόνο για ομιλία συμφέρει πάρα πολύ διότι δεν έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσεων. Ένα προσωπικό παράδειγμα, ο πατέρας μου είχε συμβόλαιο με 3 ώρες ομιλίας. Λόγω δουλειάς έκανε πολλές κλήσεις αλλά όλες ήταν κάτω του ενός λεπτού. Ζήτημα να έκανε 5-6 κλήσεις κάθε μήνα που να προσπέρναγαν το 1 λεπτό. Τελικά λίγο πριν λήξει το συμβόλαιο μάζεψα τους 12 τελευταίους λογαριασμούς και παρατηρήσαμε ότι χρεωνόταν για 2-3 ώρες, και μάλιστα μερικές φορές προσπερνούσε και τις 3 ώρες και χρεωνόταν παραπάνω, ενώ πραγματικά πάνω από 110 λεπτά τον μήνα δεν τα είχε ξεπεράσει ποτέ. Το καλό με την Q είναι ότι δεν έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης, οπότε αν κάποιος κάνει μια κλήση και μιλήσει ας πούμε 10 δευτερόλεπτα τότε θα χρεωθεί για 10 δευτερόλεπτα. Nuff said.
Δεν διαφωνώ και δεν το συγκρίνω σε καμία περίπτωση με την απατεωνιά του τρίλεπτου ως ελάχιστη χρέωση. Ακόμα και με προνομιακά καρτοκινητά έφευγε πολύ πράγμα στις σύντομες κλήσεις.

 

Αλλά και πάλι είναι για χρήστες που μιλάνε λίγο και δεν έχουν απαιτήσεις σε χρήση GB. Για αυτές τις περιπτώσεις υπάρχουν τα συμβόλαια που δίνει η εταιρία σε χαμηλότερες τιμές από τις κανονικές.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η Κιου είναι οπως το φτηνο σαμπουαν 2 λιτρα που θελει να αδειασεις 500μλ για να κάνεις σαπουναδα, συνολο 4 λουσιματα να πουμε!

 

Χαχα, πολύ πετυχημένο!

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω ξερω, αλλά σίγουρα ξέρω ότι και 10.000 λεπτά να δινει η Κιου εάν δεν εχεις σημα ειναι άχρηστα.

Γιατί να μην έχεις σήμα;

Από πού προκύπτει αυτό;

Είναι και οφ τόπικ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην έχεις σήμα;

Από πού προκύπτει αυτό;

Είναι και οφ τόπικ.

 

Για την Κιού λέω, ότι δεν έχει καλό σημα. Όλοι το ξέρουν αυτό. Έχω νούμερο Κιού από πολύ παλιά και μέχρι και προχθές που δέχτηκα μια κλήση, δεν με άκουγαν καλά. Άλλες φορές δεν τους άκουγα εγώ καλά, άλλες φορές δεν ειχε καθόλου σήμα, έπεφτε η κλήση, δεν μπορουσαν να με βρουνε κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Για την Κιού λέω, ότι δεν έχει καλό σημα. Όλοι το ξέρουν αυτό. Έχω νούμερο Κιού από πολύ παλιά και μέχρι και προχθές που δέχτηκα μια κλήση, δεν με άκουγαν καλά. Άλλες φορές δεν τους άκουγα εγώ καλά, άλλες φορές δεν ειχε καθόλου σήμα, έπεφτε η κλήση, δεν μπορουσαν να με βρουνε κλπ.

 

Ε εντάξει τότε, αφού το ξέρουν όλοι...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά εάν κάνουμε φραγή 5ψηφιων με SMS στο 1213,θα έχουμε πρόβλημα με τα μηνύματα των τραπεζών? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει τότε, αφού το ξέρουν όλοι...

 

 

Ισχύει αυτό που λέει. Υπάρχουν αρκετά μέρη που έχεις πρόβλημα και στην ομιλία. Οκ, ίσως να μην είναι τόσο τραγικό, αλλά είναι ανεπίτρεπτο πιστεύω στις μέρες μας γίνεται αυτό. Ακόμη χειρότερο είναι το γεγονός ότι θα μπορούσε να το βελτιώσει αν ενεργοποιούσε volte στα καρτοκινητά. Αλλά που...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά εάν κάνουμε φραγή 5ψηφιων με SMS στο 1213,θα έχουμε πρόβλημα με τα μηνύματα των τραπεζών? Ευχαριστώ.

Από ό,τι έχει γραφεί εδώ μέσα από άλλα μέλη, δεν υπάρχει θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει αυτό που λέει. Υπάρχουν αρκετά μέρη που έχεις πρόβλημα και στην ομιλία. Οκ, ίσως να μην είναι τόσο τραγικό, αλλά είναι ανεπίτρεπτο πιστεύω στις μέρες μας γίνεται αυτό. Ακόμη χειρότερο είναι το γεγονός ότι θα μπορούσε να το βελτιώσει αν ενεργοποιούσε volte στα καρτοκινητά. Αλλά που...

 

Sent from my Galaxy S10e

Δεν ισχύει, ή για να είμαστε ακριβείς, ισχύει όσο και στις άλλες εταιρείες.

Όλες έχουν κάποια προβληματικά ας πούμε σημεία.

Είναι μια παλιά καραμέλα, που δεν ισχύει απλώς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κοστίζει 8,50€ κάθε μήνα. Ο άλλος έγραψε ότι ολοι της Κιού τη βγάζετε με 6€/2μηνο και παλι καλά που υπάρχουν οι του συμβολαίου και πληρώνουν...

 

Στην καρτοκινητή, ολοι ξεχνάνε το φόρο καρτοκινητής και το χαρατσι 0,30ε, τα οποια ισχύουν σε κάθε ανανεωση. Το 8,50ε ειναι ουσιαστικά λοιπον 10ε. Επίσης, κανεις δε τη βγάζει με 6ε/2μηνο στην Q γιατί μενει υπολοιπο 5,05ε τελικά, το οποίο δε φτάνει για ενεργοποίηση πακέτων για δυο μήνες. Τέλος, οι προσωπικές προσφορές ειναι αυτο που λεει η λεξη: προσωπικές, αρα δεν ισχύουν για όλους, και συνεπώς δε μπορεις να στηριζεσαι σε αυτες για να αξιολογησεις μια καρτοκινητή.

 

Τα υπόλοιπα ειναι απλώς προπαγάνδα για οσους δεν ξέρουν τι παίζει στην Q.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει το πρόβλημα εδώ και 7 χρόνια τουλάχιστον, και δεν υπάρχει η παραμικρή βελτίωση σε αυτό, είναι ένδειξη πως δεν ασχολούνται καθόλου.

 

Και είναι κάτι που το επιβεβαιώνουν οι ίδιοι. Όταν είχα πάει σε κοντινό κατάστημα wind για να πληρώσω λογαριασμό σταθερής και με έφαγαν για να μου δώσουν με το ζόρι συμβόλαιο κινητού, όταν τους είπα πως δεν με ενδιαφέρει γιατί εκεί που μένω υπάρχει πρόβλημα στην ομιλία. Αποκλείεται μου λέει. Κι όμως, του απαντάω. Που είναι το σπίτι; Εκεί, και του περιγράφω. Α, ναι, εκεί όντως υπάρχει πρόβλημα. Και σταμάτησε να επιμένει. Το προσπαθήσει να με πείσει για το αντίθετο κάποιο μέλος του ακούει wind και του σηκώνεται (η τρίχα), μου φαίνεται ανούσιο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει όλες οι εταιρίες είναι απαράδεκτες όταν γράφουν τον κόσμο και δεν βελτιώνουν τα πράγματα σε αυτό θα συμφωνήσω με όλους. Υπάρχουν σημεία που είναι απαράδεκτες και δεν κάνουν τίποτα και ισχύει για ΟΛΕΣ.

 

Τώρα στα της Q. Βλέποντας τα πακέτα με την αυτόματη ανανέωση ουσιαστικά πλησιάζει την τιμή καρτοσυμβολαίου οπότε γιατί να βάλεις παραπάνω χρήματα. Δηλαδή αν είναι να δώσεις 17.5 ευρώ που σημαίνει ένα 20αρικο με τον φόρο κινητής και το χαράτσι της ανανέωσης για ποιο λόγο να μην κάνεις καρτοσυμβόλαιο που δίνει παραπάνω από 13 με 16 ευρώ από Wind και Vodafone (1500' προς το ίδιο δίκτυο, 600 ' προς όλους και 3 με 5 GB internet) ; Εδώ κοντά στο 20ρικο κάποιοι έχουν πάρει το W 5GB (1500', 1500 sms, 5GB) αν θέλουν να παραμείνουν στο δίκτυο της Wind.

 

 

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτοκινητή, ολοι ξεχνάνε το φόρο καρτοκινητής και το χαρατσι 0,30ε, τα οποια ισχύουν σε κάθε ανανεωση. Το 8,50ε ειναι ουσιαστικά λοιπον 10ε. Επίσης, κανεις δε τη βγάζει με 6ε/2μηνο στην Q γιατί μενει υπολοιπο 5,05ε τελικά, το οποίο δε φτάνει για ενεργοποίηση πακέτων για δυο μήνες. Τέλος, οι προσωπικές προσφορές ειναι αυτο που λεει η λεξη: προσωπικές, αρα δεν ισχύουν για όλους, και συνεπώς δε μπορεις να στηριζεσαι σε αυτες για να αξιολογησεις μια καρτοκινητή.

 

 

 

Τα υπόλοιπα ειναι απλώς προπαγάνδα για οσους δεν ξέρουν τι παίζει στην Q.

 

 

Εγώ την βγάζω με6 € το δίμηνο στην εταιρεία και δεν μου λείπει τίποτα.

 

Με το κονέ εδώ και έναν χρόνο έχω μερικά γκίγκα τον μήνα και για τον επόμενο χρόνο και αν συνεχίσει αυτήν την πολιτική θα έχω κάνει μία καλή καβάτζα.

 

Δρομολογω όλες τις κλήσεις μέσω voip (γύρω στις 15 κλήσεις την ημέρα) και το σήμα είναι άψογο παντού και μάλιστα σήμερα λίγα post πάνω έχω ανεβάσει ταχύτητες ακόμα και στο 2G που είναι αξιοπρεπέστατες.

 

Οπότε ΝΑΙ ΓΊΝΕΤΑΙ κάποιος άνετα να έχει κινητή τηλεφωνία με 6 € το δίμηνο, αν βέβαια διαβάζει εδώ στο φόρουμ.

Τα υπόλοιπα είναι αμπελοφιλοσοφιες.

 

 

 

 

Και άλλο καρτοκινητό εχει χρεωση οπως η Κιού και έχει πολυ καλύτερο σήμα. Nuff said.

 

Το άλλο καρτοκινητό δίνει μόνο ομιλία σε αυτή την τιμή, χωρίς δεδομένα και χρεώνει το whatsapp, ενώ στην κιου είναι ΔΩΡΕΑΝ.

 

 

 

Από τη στιγμή που δεν μπορείς με μόνιμα πακέτα να πάρεις αυτά που ισχυρίζεσαι ότι παίρνεις με 6€/2μηνο, έρχεσαι στα λόγια μου.

 

Οι προσφορές είναι μονιμότατες, 2 φορές την εβδομάδα.

Πιο μόνιμες δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έχασα σήμερα το COUNTDOWN 150 λεπτά προς όλους με 3 €, κάθε Τρίτη βγάζει την προσφορά ή και Πέμπτη; Ευχαριστώ
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πρωτον: Τα countdown ειναι τυχαιες προσφορες και εσυ γραφεις "πιο μονιμες δεν γινεται"; Την προηγούμενη εβδομάδα ηταν μονο 1 φορα και άλλα μέλη εγραψαν οτι και άλλες φορες εχει συμβει και εσυ λες "2 φορες την εβδομάδα" και "πιο μονιμες δεν γίνεται"; Γράψε τώρα εδω ημερομηνιες και λεπτα ομιλιας και mb που θα δωσει τον υπόλοιπο μηνα. Αφου "πιο μονιμα δεν γίνεται" θα ξέρεις ακριβως...

 

Δευτερον: Για τη συγκριση με άλλη εταιρία, μιλουσαμε για βασικες ανάγκες ομιλιας και χρεωση ανα δευτερόλεπτο. Ο φιλος το καταλαβε και εληξε η συζητηση. Και εσυ ξαφνικά πεταχτηκες απο το πουθενα και αρχισες να λες για ίντερνετ και (άκουσον ακουσον) δωρεαν whatsapp (που κανένας δε χρησιμοποιεί)...

Link to comment
Share on other sites

το επομενο μαλλον για Παρασκευή. Δεν ειναι ακριβως στανταρ οι ημερες,υπαρχει ωστοσο καποιο μοτιβο που ακολουθειται τις περισσοτερες φορες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...