Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, andreasomageiras said:

Υπάρχει μια κάρτα q στην συσκευή της κόρης, αύριο θα χαθεί το χρηματικό υπόλοιπο 11,32€, τα πακέτα που βλέπω στο app και αξίζουν έχουν κόστος 11,60. Αυτό που αναφέρεις είναι προσωπική προσφορά ή υπάρχουν κάποια άλλα πακέτα για εκμετάλλευση του χρηματικού υπολοίπου; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Πρόκειται για προσωπική προσφορά.

Αν δε σε καλύπτουν τα υφιστάμενα πακέτα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση.

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να καλέσεις στο 12200. Συνήθως υπάρχουν κάποια έξτρα πακετα που δε βρίσκονται στο σάιτ. Εγώ θυμάμαι το πακέτο 200 λεπτά προς όλους για 30 ημέρες με 6,9€, αλλά έχει αρκετό καιρό που το τσεκαρα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreasomageiras said:

Υπάρχει μια κάρτα q στην συσκευή της κόρης, αύριο θα χαθεί το χρηματικό υπόλοιπο 11,32€, τα πακέτα που βλέπω στο app και αξίζουν έχουν κόστος 11,60. Αυτό που αναφέρεις είναι προσωπική προσφορά ή υπάρχουν κάποια άλλα πακέτα για εκμετάλλευση του χρηματικού υπολοίπου; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Προσωπικές προσφορές. Έχει όμως πακέτα που δίνουν επέκταση υπολοίπου και είναι φτηνότερα.

Το Qstar έχει 9,80 και δίνει επέκταση υπολοίπου. Πάρε αυτό, μην βάλεις λεφτά και μπορεί να σου δώσουν το πακέτο των 7€. Διάβασε τι έχουμε γράψει για αυτό το πακέτο.

Επίσης υπάρχουν και πακέτα ντατα που δίνουν επέκταση υπολοίπου. Έχει απενεργοποιηθεί το Qfee?

Αν είναι να βάζεις 15€ τον μήνα δεν αξίζει να κάθεσαι q

1 hour ago, gpapas640 said:

Αν δε σε καλύπτουν τα υφιστάμενα πακέτα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση

Αν δεν ξέρεις μην του λες να κάνει ανανέωση αφού υπάρχουν και φτηνότερα πακέτα.

Στο 12200 υπάρχει το 6,90 αλλά 150' αλλά υπάρχουν και άλλα πακέτα που δεν υπάρχουν στην εφαρμογή.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Το Qstar έχει 9,80 και δίνει επέκταση υπολοίπου. Πάρε αυτό, μην βάλεις λεφτά και μπορεί να σου δώσουν το πακέτο των 7€. Διάβασε τι έχουμε γράψει για αυτό το πακέτο.

Επίσης υπάρχουν και πακέτα ντατα που δίνουν επέκταση υπολοίπου. Έχει απενεργοποιηθεί το Qfee?

Αν είναι να βάζεις 15€ τον μήνα δεν αξίζει να κάθεσαι q

Έβαλα αυτό το Qstar με 9.80€ για να μην πετάξω το χρηματικό υπόλοιπο. 

Δεν έκανα κάποια ενέργεια για να απενεργοποιηθεί το Qfee. 

Ο αριθμός αποκτήθηκε γιατί θέλαμε άμεσα κάποιο νούμερο για χρήση με υπηρεσίες δημοσίου, ήταν ότι πιο άμεσο μπορούσαμε να έχουμε πρόσβαση και είναι στο όνομα του πεθερού (για την ώρα τουλάχιστον) αλλά το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και data θα το χρησιμοποιήσει η κόρη μου. 

Ψάχνω μια από 3 εταιρείες η οποία θα έχει κάποιο δελεαστικό πρόγραμμα ώστε να μεταφέρω εκεί τον βασικό αριθμό του παιδιού, η χρήση του είναι μικρή από ομιλία και περιστασιακή με δεδομένα. Σκεφτόμουν τα πακέτα της nova για να μην χρειάζεται να βάζω κάθε 3 μήνες κάρτα ώστε να υπάρχει η δυνατότητα εισερχομένων κλήσεων τουλάχιστον, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη αυτό. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreasomageiras said:

Σκεφτόμουν τα πακέτα της nova για να μην χρειάζεται να βάζω κάθε 3 μήνες κάρτα ώστε να υπάρχει η δυνατότητα εισερχομένων κλήσεων τουλάχιστον, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη αυτό. 

Έχει τηλέφωνο με eSIM? 

Ποιο τηλέφωνο έχει? Εσύ τι τηλέφωνο έχεις? Θα σου πρότεινα φρόγκ αν έχεις κοντά σου κατάστημα κοσμοτέ η Γερμανό.

Αν όχι μένεις Q. Στέλνεις στην φόρμα αίτημα κατάργησης του Qfee με όλα τα στοιχεία, ταυτότητα κλπ και το κόβουν. 1,70 κάθε ανανέωση και 0,30 το τέλος=2€ πεταμένα. Τώρα μόνο 0,30 πετάς. Νομίζω ότι στην Q ισχύει ακόμα εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο. Αν η κόρη έχει δικαρτο κινητό υπάρχει λύση. Θέλει λίγο προσπάθεια αλλά στο τέλος θα μπεις σε κάποια προσωπική προσφορά.

Πάρε στο 12200 και θα δεις πακέτα. Στο ένα νούμερο μου δίνει 200'με 5,90€ στο άλλο 6,90€ 150'. 

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Ψάχνω μια από 3 εταιρείες η οποία θα έχει κάποιο δελεαστικό πρόγραμμα ώστε να μεταφέρω εκεί τον βασικό αριθμό του παιδιού, η χρήση του είναι μικρή από ομιλία και περιστασιακή με δεδομένα

Θα πρότεινα μία εκ των what's up ή cu, καθώς σε κάθε ανανέωση σου δίνουν λίγη ομιλία (token ή shake). Επίσης και στις 2 μπορείς να μεταφέρεις ευρώ από τον 1 αριθμό στον άλλο. Στο cu μπορείς να κάνεις και διατήρηση με cashback.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitroula10 said:

1) Έχει τηλέφωνο με eSIM? 

2) Ποιο τηλέφωνο έχει? Εσύ τι τηλέφωνο έχεις? Θα σου πρότεινα φρόγκ αν έχεις κοντά σου κατάστημα κοσμοτέ η Γερμανό.

3) Αν όχι μένεις Q. 3Α) Στέλνεις στην φόρμα αίτημα κατάργησης του Qfee με όλα τα στοιχεία, ταυτότητα κλπ και το κόβουν. 1,70 κάθε ανανέωση και 0,30 το τέλος=2€ πεταμένα. 3Β) Τώρα μόνο 0,30 πετάς. 3Γ) Νομίζω ότι στην Q ισχύει ακόμα εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο.

4) Αν η κόρη έχει δικαρτο κινητό υπάρχει λύση. Θέλει λίγο προσπάθεια αλλά στο τέλος θα μπεις σε κάποια προσωπική προσφορά.

5) Πάρε στο 12200 και θα δεις πακέτα. Στο ένα νούμερο μου δίνει 200'με 5,90€ στο άλλο 6,90€ 150'. 

1) δεν έχει esim (από όσο ξέρω) 

2) realme gt master edition και αυτή αλλά και εγώ 

3Α) ούτως ή άλλως θα κάνω αίτηση να το κόψω, πεταμένα λεφτά, θα ρωτήσω αν δε βρω μέσα στο θέμα τον τρόπο. 

3Β) δε κατάλαβα τι ήθελες να πεις.

3Γ) θα μάθουμε κάποια στιγμή. 

4) είναι δικαρτο το realme gt master edition. 

5) αυτό με τα 150' είχε όταν κάλεσα, δεν ήξερα όμως για την παράταση του χρηματικού υπολοίπου και επέλεξα το 9.80€.

1 ώρα πριν, sou_d said:

Θα πρότεινα μία εκ των what's up ή cu, καθώς σε κάθε ανανέωση σου δίνουν λίγη ομιλία (token ή shake). Επίσης και στις 2 μπορείς να μεταφέρεις ευρώ από τον 1 αριθμό στον άλλο. Στο cu μπορείς να κάνεις και διατήρηση με cashback.

Κάποιο από τα What's up ή cu, θα καταλήξω εάν αποφασίσω να ενεργοποιήσω και μια κάρτα στο tablet της μικρής, θα δείξει... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreasomageiras said:

1) δεν έχει esim (από όσο ξέρω) 

2) realme gt master edition και αυτή αλλά και εγώ 

3Α) ούτως ή άλλως θα κάνω αίτηση να το κόψω, πεταμένα λεφτά, θα ρωτήσω αν δε βρω μέσα στο θέμα τον τρόπο. 

3Β) δε κατάλαβα τι ήθελες να πεις.

3Γ) θα μάθουμε κάποια στιγμή. 

4) είναι δικαρτο το realme gt master edition. 

5) αυτό με τα 150' είχε όταν κάλεσα, δεν ήξερα όμως για την παράταση του χρηματικού υπολοίπου και επέλεξα το 9.80€

1Α) Είναι συμβατό eSIM μέσω τρίτου. Μπορείς να αγοράσεις μία eSIM Ευρώπης που ισχύει σε 36 χώρες και να λύσεις το ίντερνετ .

Αν κάνει λίγα τηλέφωνα μπορεί να τα δρομολογεί μέσω VoIP τις κλήσεις. Έτσι θα βγαίνει πολύ οικονομικό απλώς θέλει στην αρχή λίγο συνήθεια. Υπόψιν ότι τα σμσ έρχονται κανονικά με μηδενικό υπόλοιπο σε όλες τις εταιρείες βάσει νόμου. Αν τελικά έρχονται και εισερχόμενες λύνεις το πρόβλημα.

3Β) η q χρεώνει 0,30 € προμήθεια σε κάθε ανανέωση.

3Α) Να το κόψεις μόνο αν μπει φραγή εισερχομένων κλήσεων. 

Ρίξε μία ματιά Εδώ πως μπορούν να αναβαθμιστούν τα κινητά σας. Αν ταξιδεύετε στο εξωτερικό ειδικά. ότι βοήθεια χρειαστεί στείλε μήνυμα. Υπάρχουν όλα εδώ στο φόρουμ.

Με eSIM Ευρώπης έχεις 1γβ με 0,9€ για έναν μήνα.

Και αν συνδυαστεί με κασμπακ από βοντα θα είναι πλήρως λειτουργικό το νούμερο.

Screenshot_20240601-230707_Soul.thumb.jpg.77667fd4489153e0110bea2ea63b80f8.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Λίγα μοντέλα καλύπτει. 

Αυτό που δε κατάλαβα για τα μονόκαρτα κινητά είναι ότι, αν βάλεις την κάρτα και την μετατρέψεις σε esim,μετά την αφαιρείς?  

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, hercoulis said:

Λίγα μοντέλα καλύπτει. 

Αυτό που δε κατάλαβα για τα μονόκαρτα κινητά είναι ότι, αν βάλεις την κάρτα και την μετατρέψεις σε esim,μετά την αφαιρείς?  

Όλα τα μοντέλα καλύπτονται στην ουσία. Τα δικά μας είναι 5ετιας. Με ένα κινητό μπορείς να μετατρέψεις οποιαδήποτε eSIM σε κανονική σιμ και να την βάλεις σε οποιοδήποτε κινητό, ακόμα και μη σμαρτφον. Επίσης μπορείς με την ίδια να φτιάξεις αντίγραφο για περισσότερες συσκευές. Εννοείται ότι δεν θα παίζουν ταυτόχρονα. Δοκιμασμένα με επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Θέλω να βγάλω νούμερο Q για την γιαγιά μόνο για το Internet banking.

Πόσο καιρό κρατάει η ελάχιστη κάρτα ώστε να δέχεται κλήσεις από τηλέφωνο η από Viber . Και πότε μπαίνει γενική φραγή.

 

Link to comment
Share on other sites

Επισημα μπαίνει φραγή στους 4 μηνες. Ανεπίσημα κραταει 12μηνο (ως την ληξη δηλαδή της σύνδεσης) στις περισσότερες περιπτώσεις. Το δε υπολοιπο από χρηματική ανανέωση κρατάει 2 μήνες. Για το viber δεν θα έχεις θέμα, είναι ανεξαρτητο (εκτός αν χρειαστεί για κάποιο λόγο να το ξανά πιστοποιήσεις και εχει μπει φραγή στη σιμ ή λήξει ο αριθμός). Να σημειώσω και μετά τους 12 μήνες έχεις άλλο ένα εξάμηνο στο οποίο μπορείς να ζητήσεις το νούμερο πισω με έκδοση νέας σιμ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν βάλω κάθε εξάμηνο την ανανέωση που θα βρίσκω θα έχω το νούμερο.

Κλείσεις θα δέχεται αυτό το διάστημα;

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην φραγή εισερχομένων κλήσεων αναφερομουν. Θα εχεις κλήσεις τουλάχιστον για 4 μηνες, άτυπα ως και 12. Εκτός αν έχουν ξεκινήσει στα καινούργια νούμερα να του κόβουν αυτό, αν και δεν έχει αναφερθεί κάτι εδώ πέρα από πολύ μεμονωμένες περιπτώσεις.

Οι εξερχόμενες εννοείται ότι κόβονται όταν μηδενίζει το υπόλοιπο μετά από 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, veneu said:

Καλησπέρα 

Θέλω να βγάλω νούμερο Q για την γιαγιά μόνο για το Internet banking.

Πόσο καιρό κρατάει η ελάχιστη κάρτα ώστε να δέχεται κλήσεις από τηλέφωνο η από Viber . Και πότε μπαίνει γενική φραγή.

 

Όλες οι εταιρείες υποχρεωτικά από τον νόμο πρέπει επιτρέπουν εισερχόμενα σμς ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο. Μέχρι 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση , όπου διαγράφεται ο αριθμός και πρέπει να ξαναβάλεις λεφτά. Αλλά η Q nova μέχρι στιγμής επιτρέπει και κλήσεις για το ίδιο διάστημα.

55 minutes ago, veneu said:

Δηλαδή εάν βάλω κάθε εξάμηνο την ανανέωση που θα βρίσκω θα έχω το νούμερο.

Κλείσεις θα δέχεται αυτό το διάστημα;

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Δεν χρειάζεται κάθε εξάμηνο. Μία φορά τον χρόνο είναι αρκετά.

Κοίταξε και το cashback της βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kmpatra said:

Εκτός αν έχουν ξεκινήσει στα καινούργια νούμερα να του κόβουν αυτό, αν και δεν έχει αναφερθεί κάτι εδώ πέρα από πολύ μεμονωμένες περιπτώσεις.

Αυτό πάλι;; Περιμένω με καινούριο νούμερο να περάσει ο καιρός για να δω αν ισχύει ή όχι, και αυτοί όλο μου βάζουν κάτι δωράκια και μου ανανεώνουν το υπόλοιπο με 0,01€ μόνο και μόνο για να μην μπορώ να βγάλω συμπέρασμα. 

🤔😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Αυτό πάλι;; Περιμένω με καινούριο νούμερο να περάσει ο καιρός για να δω αν ισχύει ή όχι, και αυτοί όλο μου βάζουν κάτι δωράκια και μου ανανεώνουν το υπόλοιπο με 0,01€ μόνο και μόνο για να μην μπορώ να βγάλω συμπέρασμα. 

🤔😂😂😂

Τι τραβάς και συ!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Όλες οι εταιρείες υποχρεωτικά από τον νόμο πρέπει επιτρέπουν εισερχόμενα σμς ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο. Μέχρι 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση , όπου διαγράφεται ο αριθμός και πρέπει να ξαναβάλεις λεφτά. Αλλά η Q nova μέχρι στιγμής επιτρέπει και κλήσεις για το ίδιο διάστημα.

Η vodafone σε νούμερο που έχω τα έκλεισε όλα μετά από αρκετό καιρό μεν (6-7 μηνες),αλλα τα έκλεισε και τα sms.

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2024 at 10:26 ΜΜ, andreasomageiras said:

1) δεν έχει esim (από όσο ξέρω) 

2) realme gt master edition και αυτή αλλά και εγώ 

Κάποιο από τα What's up ή cu, θα καταλήξω εάν αποφασίσω να ενεργοποιήσω και μια κάρτα στο tablet της μικρής, θα δείξει... 

Και γιατί όχι στο κινητό αφού είναι Dual sim και θα έχει 5G. 

Αφού είσαι ανάμεσα σε What's Up και Cu στην περιοχή σου και γενικά σε αυτές που είναι η κόρη σου ποιος έχει καλύτερο σήμα Cosmote ή Vf? 

Εάν τύχει να έχεις κανένα κοντά σου ψάξε και για κάνα One να έχει και 10% έκπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο η 8αρα. Μπέρδεψαν την καλοκαιρινή προσφορά με το countdown. Στην εικόνα εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Από αύριο η 8αρα. Μπέρδεψαν την καλοκαιρινή προσφορά με το countdown. Στην εικόνα εννοώ.

Όχι μοερδεΨΑΝ.. ο Μήτσος μόνος του είναι χειμώνα καλοκαίρι.. πώς να μην μπερδευτεί..

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Ιστορίες καταστημάτων #2

Πάω για φορητότητα σε κατάστημα Nova. Από what's up σε Q, με σκοπό το κούμπωμα με σταθερή για 1000 λεπτά και 15GB.

Όλα καλά, μας δίνουν κάρτα σιμ Q και μας λενε σε 2 εργάσιμες θα μας ειδοποιήσουν. Πράγματι σε 2 μέρες μας παίρνουν τηλέφωνο. Αλλά δεν ήταν για καλό.

"Το σύστημα δεν αφήνει τη φορητότητα απευθείας σε Q." Μόνο σε F2G και μετά αν θέλετε Q. Αν το κάνουμε F2G θα πρέπει να πάμε να πάρουμε άλλη σιμ.

Μιλάω με τσατ Nova. Δεν ισχύει αυτό που σας λέει το κατάστημα, γινεται κανονικά φορητότητα σε Q. Μετά απο μανουρα η λύση που έδωσε ήταν...

IMG_20240608_000330.thumb.jpg.52f4119e3e7ba8a7257df4941831b976.jpg

Επιστροφή στο κατάστημα λοιπόν. "Το και το" τους λέω. Μετά από μανουρα δεχονται να πάρουν στο 13800 από το κατάστημα. Μετά από κάποιες μονολεκτικές απαντήσεις στο συνομιλητή της στο τηλέφωνο, η υπάλληλος μου λέει ότι της μετέφεραν πως δεν ήταν ούτε στην εξυπηρέτηση σίγουροι για τη διαδικασία. Θα δώσει αίτημα λέει και αναμένουμε.

Μια ώρα μετά σκάει τηλέφωνο. Θα πρέπει να γίνει πρώτα F2G και μετά Q. Θα κάνουν την διαδικασία αυτοί και θα μας ειδοποιήσουν όταν γίνει η φορητότητα.

Λίγες ώρες αργότερα...

IMG_20240607_235542.thumb.jpg.12406a1d552fa1bdf0f57a229c5aead1.jpg

Ζούμε για να ελπίζουμε.

Όπου διαβάσετε "μανουρα" στο κείμενο, αποτελεί συντόμευση πονηραδων και ψεματων από τη Nova για να με ξεπεταξουν. Το αποκορύφωμα ήταν "το F2G έχει καλύτερα πακέτα και σε μερικούς αριθμούς μπορείς να ανανεώσεις online από 8€.

Επίσης έγινε παραπάνω από σαφές ότι θέλουν να προωθήσουν το F2G.

Για την ιστορία να αναφέρω ότι η επιλογή καταστήματος για τη φορητότητα έγινε για συγκεκριμένους λόγους, αλλιώς θα γινόταν παραγγελία online χωρίς δεύτερη σκέψη .

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gpapas640 said:

Ιστορίες καταστημάτων #2

Πάω για φορητότητα σε κατάστημα Nova. Από what's up σε Q, με σκοπό το κούμπωμα με σταθερή για 1000 λεπτά και 15GB.

Όλα καλά, μας δίνουν κάρτα σιμ Q και μας λενε σε 2 εργάσιμες θα μας ειδοποιήσουν. Πράγματι σε 2 μέρες μας παίρνουν τηλέφωνο. Αλλά δεν ήταν για καλό.

"Το σύστημα δεν αφήνει τη φορητότητα απευθείας σε Q." Μόνο σε F2G και μετά αν θέλετε Q. Αν το κάνουμε F2G θα πρέπει να πάμε να πάρουμε άλλη σιμ.

Μιλάω με τσατ Nova. Δεν ισχύει αυτό που σας λέει το κατάστημα, γινεται κανονικά φορητότητα σε Q. Μετά απο μανουρα η λύση που έδωσε ήταν...

IMG_20240608_000330.thumb.jpg.52f4119e3e7ba8a7257df4941831b976.jpg

Επιστροφή στο κατάστημα λοιπόν. "Το και το" τους λέω. Μετά από μανουρα δεχονται να πάρουν στο 13800 από το κατάστημα. Μετά από κάποιες μονολεκτικές απαντήσεις στο συνομιλητή της στο τηλέφωνο, η υπάλληλος μου λέει ότι της μετέφεραν πως δεν ήταν ούτε στην εξυπηρέτηση σίγουροι για τη διαδικασία. Θα δώσει αίτημα λέει και αναμένουμε.

Μια ώρα μετά σκάει τηλέφωνο. Θα πρέπει να γίνει πρώτα F2G και μετά Q. Θα κάνουν την διαδικασία αυτοί και θα μας ειδοποιήσουν όταν γίνει η φορητότητα.

Λίγες ώρες αργότερα...

IMG_20240607_235542.thumb.jpg.12406a1d552fa1bdf0f57a229c5aead1.jpg

Ζούμε για να ελπίζουμε.

Όπου διαβάσετε "μανουρα" στο κείμενο, αποτελεί συντόμευση πονηραδων και ψεματων από τη Nova για να με ξεπεταξουν. Το αποκορύφωμα ήταν "το F2G έχει καλύτερα πακέτα και σε μερικούς αριθμούς μπορείς να ανανεώσεις online από 8€.

Επίσης έγινε παραπάνω από σαφές ότι θέλουν να προωθήσουν το F2G.

Για την ιστορία να αναφέρω ότι η επιλογή καταστήματος για τη φορητότητα έγινε για συγκεκριμένους λόγους, αλλιώς θα γινόταν παραγγελία online χωρίς δεύτερη σκέψη .

Τραγικοί. Τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Ιστορίες καταστημάτων #2

Πάω για φορητότητα σε κατάστημα Nova. Από what's up σε Q, με σκοπό το κούμπωμα με σταθερή για 1000 λεπτά και 15GB.

Όλα καλά, μας δίνουν κάρτα σιμ Q και μας λενε σε 2 εργάσιμες θα μας ειδοποιήσουν. Πράγματι σε 2 μέρες μας παίρνουν τηλέφωνο. Αλλά δεν ήταν για καλό.

"Το σύστημα δεν αφήνει τη φορητότητα απευθείας σε Q." Μόνο σε F2G και μετά αν θέλετε Q. Αν το κάνουμε F2G θα πρέπει να πάμε να πάρουμε άλλη σιμ.

Μιλάω με τσατ Nova. Δεν ισχύει αυτό που σας λέει το κατάστημα, γινεται κανονικά φορητότητα σε Q. Μετά απο μανουρα η λύση που έδωσε ήταν...

IMG_20240608_000330.thumb.jpg.52f4119e3e7ba8a7257df4941831b976.jpg

Επιστροφή στο κατάστημα λοιπόν. "Το και το" τους λέω. Μετά από μανουρα δεχονται να πάρουν στο 13800 από το κατάστημα. Μετά από κάποιες μονολεκτικές απαντήσεις στο συνομιλητή της στο τηλέφωνο, η υπάλληλος μου λέει ότι της μετέφεραν πως δεν ήταν ούτε στην εξυπηρέτηση σίγουροι για τη διαδικασία. Θα δώσει αίτημα λέει και αναμένουμε.

Μια ώρα μετά σκάει τηλέφωνο. Θα πρέπει να γίνει πρώτα F2G και μετά Q. Θα κάνουν την διαδικασία αυτοί και θα μας ειδοποιήσουν όταν γίνει η φορητότητα.

Λίγες ώρες αργότερα...

IMG_20240607_235542.thumb.jpg.12406a1d552fa1bdf0f57a229c5aead1.jpg

Ζούμε για να ελπίζουμε.

Όπου διαβάσετε "μανουρα" στο κείμενο, αποτελεί συντόμευση πονηραδων και ψεματων από τη Nova για να με ξεπεταξουν. Το αποκορύφωμα ήταν "το F2G έχει καλύτερα πακέτα και σε μερικούς αριθμούς μπορείς να ανανεώσεις online από 8€.

Επίσης έγινε παραπάνω από σαφές ότι θέλουν να προωθήσουν το F2G.

Για την ιστορία να αναφέρω ότι η επιλογή καταστήματος για τη φορητότητα έγινε για συγκεκριμένους λόγους, αλλιώς θα γινόταν παραγγελία online χωρίς δεύτερη σκέψη .

Φαντάσου να έλεγε το sms F2G κιόλας... πολύ φασαρία για μια φορητότητα ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Φαντάσου να έλεγε το sms F2G κιόλας... πολύ φασαρία για μια φορητότητα ..

Μα το φυσιολογικό θα ήταν να έλεγε F2G!

Πολλη φασαρία όντως, αλλά δεν είναι δική μου η ευθύνη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...