Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιας κ ρωτανε για pdf viewer

-που δε γνωριζω αν υπαρχει-

 

εχω κ γω μια απορια,

flv videoz πως βλεπουμε ?

γενικα, οταν παω να εγκαταστησω flash player μου λεει οτι η πλατφορμα μου δεν υποστηριζεται.

με μινι οπερα αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω λίαν συντόμως βγαίνει σε άλλο χρώμα εκτός από μαύρο?!?Ρωτάω διότι στο site της SE λέει ότι υπάρχει σε 4 χρώματα (μαύρο, το ασημί του πάγου, το χαλκοχρυσό και ένα απαλό ροζ) αλλά όπου το έχω δει (σε μαγαζιά, σε περιοδικά) το βλέπω μόνο στο μαύρο

Το ασημί το χρώμα το έχω βρει εδώ στην Κύπρο. Εκεί στην Ελλάδα δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως το απαλό ροζ νομίζω ακόμα προχθες ανακοινώθηκε!! Πότε να προλάβει να κυκλοφορήσει?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει εγκαταστήσει pdf viewer/reader σε c905?

Ψάξε για το Mobile PDF, το έχω δοκιμάσει σε K800i, κάτι κάνει .. όμως ουσιαστικά δεν λέει τίποτα, γενικά από PDF σε J2ME δεν θα μείνεις ευχαριστημένος εκτός και αν βρεις κάποια άλλη εφαρμογή.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Το ασημί το χρώμα το έχω βρει εδώ στην Κύπρο. Εκεί στην Ελλάδα δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως το απαλό ροζ νομίζω ακόμα προχθες ανακοινώθηκε!! Πότε να προλάβει να κυκλοφορήσει?

 

Υπάρχει περ'ιπτωση εγω που το εχω σε ασημί να το μετατρέψω σε μαύρο ή να ψάξω καλύτερα κάποιον για ανταλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περ'ιπτωση εγω που το εχω σε ασημί να το μετατρέψω σε μαύρο ή να ψάξω καλύτερα κάποιον για ανταλλαγή?

 

Μπορεις να το μετατρεψεις αλλα θα κοστισει και θα χασεις την εγγυηση..καλητερα κανε ανταλαγη με καποιον αλλον...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

exw to c905.thelw na mathw an iparxei kapio programma sto intrernet gia dorean egatastasi gps meso java h me kapoion allo tropo,xwris na xriazete na vazw to internet.
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την άποψή μου περί ασημί και μαύρου; :p

 

Θα την πω:λοπόν,αρχικά,αγόρασα το μαύρο,αν και ήθελα το ασημί!Μετά από έναν μήνα το ήθελε και ο πατέρας μου το τηλέφωνο και τη μέρα που πήγα στο Πλαίσιο να το ξανα-αγοράσω για τον πατέρα μου είχε το ασημί,οπότε πήρα για μένα το ασημί και του εδωσα το μαύρο :p

 

Το ασημί είναι πιο εντυπωσιακό και πιο "ασυνήθιστο" σα χρωμα.Είναι ασημί του παγου και πραγματικά ξεχωρίζει και κάνει πολύ όμορφη αντίθεση με το αλουμίνιο στο καπάκι της κάμερας και με το ατσάλι του slider.Πραγματικά φωτεινό και εντυπωσιακό χρώμα.

 

όμως....ενώ στο μαύρο όλο το πίσω μέρος είναι από καουτσούκ(σημαίνει:πιο ανθεκτικό,δε γρατσουνίζεται κλπ,κλπ),στο ασημί είναι σκληρο πλαστικό όπως η μπροστινή επιφάνεια του τηλεφώνου.Προσωπικά προτιμούσα το καουτσούκ που έχει το μαύρο,αν και το ασημί μου έχει φάει αρκετές πτώσεις και δεν έχει την παραμικρή γρατσουνιά,παρά το πλαστικό που έχει,αντί του καουτσούκ!Περίεργο,αλλά έχει την ίδια αντοχή με το μαύρο! :wacko:

 

Το μαύρο είναι πιο "κλασάτο" και σοβαρό σα χρώμα.Σαν αντοχές πάντως σε πτώσεις και γρατσουνιές είναι το ίδιο ανθεκτικά και αυτό είναι που με κάνει να απορώ!Το καουτσούκ πρακτικά δε γίνεται να γρατσουνιστεί ενώ το πλαστικό γίνεται!Παρ'όλα αυτά,εδώ,έχουν την ίδια αντοχή.Πώς γίνεται αυτό,ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω :confused:

 

Οπότε:όποιος θέλει ένα σοβαρό και πιο "class" χρώμα και υφή πάει για το μαυρο.

'Οποιος θέλει κάτι μοντέρνο που να ξεχωρίζει πάει για το άσπρο.

Κάποιες γυναίκες μάλλον θα προτιμήσουν το ροζ,όταν έρθει.

Το χρυσό είναι λίγο ιδιαίτερο.Είναι σαν το ασημί η επιφάνειά του αλλά ειναι κι αυτό λίγο δύσκολο να προτιμηθεί από άντρες.Δεν είναι καθαρά γυναικείο σα χρώμα,αλλά δεν είναι και ένα "εύκολο" χρώμα.Θέλει σκέψη πριν την αγορά του.

 

@thodoris1982,

 

έχει η Wayfinder to Maploader στο site της για να περάσεις τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Το ασημί το χρώμα το έχω βρει εδώ στην Κύπρο. Εκεί στην Ελλάδα δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως το απαλό ροζ νομίζω ακόμα προχθες ανακοινώθηκε!! Πότε να προλάβει να κυκλοφορήσει?

 

Δεν ήξερα ότι το ροζ ανακοινώθηκε μόλις πριν λίγες μέρες...Απλά το είδα στο site...

 

@ kotsianis7

 

προσωπικά και εγώ το ασημί θέλω αν και μπορώ να πω ότι μου αρέσει και το περίεργο χρυσό..Στο site το λέει copper gold= χρυσό του χαλκού...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Σε κοπέλα ταιριαζει το χρυσό χωρίς 2η σκέψη!Σε άντρα είναι λίγο παράξενο ετσι όπως είναι,επειδή γυαλίζει αρκετά!Πάντως,το μαύρο δίνει πολύ ωραία αίσθηση στο άγγιγμα.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!!!

Έχω τη συσκευή εδώ και 1μιση μήνα περίπου και από την αρχή δεν έχω καλό σήμα με την εταιρεία μου.Δοκίμασα και κάρτα άλλης εταιρείας και κάνει τα ίδια,1-2 γραμμές σήμα και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.Υπάρχει άλλος που να έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα ? Δεν γίνεται να έχει το Νοκια σήμα με τις ίδιες κάρτες και αυτό όχι.Άμα το πάω στο service μπορεί να βελτιωθεί κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!!!

Έχω τη συσκευή εδώ και 1μιση μήνα περίπου και από την αρχή δεν έχω καλό σήμα με την εταιρεία μου.Δοκίμασα και κάρτα άλλης εταιρείας και κάνει τα ίδια,1-2 γραμμές σήμα και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.Υπάρχει άλλος που να έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα ? Δεν γίνεται να έχει το Νοκια σήμα με τις ίδιες κάρτες και αυτό όχι.Άμα το πάω στο service μπορεί να βελτιωθεί κάτι ?

 

Για δοκιμασε να κλεισεις το 3G μηπως δεν εχεις καλο σημα στη περιοχη σου!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα κι εγώ από Multirama se ασημί.

Πρ'ωτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Ευχάριστη έκπληξη το οτι φορτίζει απο τη θύρα usb του υπολογιστή.

Δύο παράξενα εντόπισα:

Πρώτον, παρόλο οτι το πήρα από multirama, έχει πλήκτρο πρόσβασης σο Myview της cosmote, ενώ εγώ έχω vodafone.

Δεύτερον, έστειλα μήνυμα sms μέσω του pc suite, και πήγε στα κινέζια (εννοώ με περίεργη και ακαταλαβίστικη προφανώς γραμματοσειρά)

Στη συνέχεια, έστειλα από το κινητό, και στο pc suite, εμφανίστηκε μια χαρά.

Μπορώ να κάνω κάτι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα κι εγώ από Multirama se ασημί.

Πρ'ωτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Ευχάριστη έκπληξη το οτι φορτίζει απο τη θύρα usb του υπολογιστή.

Δύο παράξενα εντόπισα:

Πρώτον, παρόλο οτι το πήρα από multirama, έχει πλήκτρο πρόσβασης σο Myview της cosmote, ενώ εγώ έχω vodafone.

Δεύτερον, έστειλα μήνυμα sms μέσω του pc suite, και πήγε στα κινέζια (εννοώ με περίεργη και ακαταλαβίστικη προφανώς γραμματοσειρά)

Στη συνέχεια, έστειλα από το κινητό, και στο pc suite, εμφανίστηκε μια χαρά.

Μπορώ να κάνω κάτι;

 

 

Θεωρητικά δικαιούσαι να το επιστρέψεις (με πλήρη συσκευασία κλπ) και να ζητήσεις είτε να στο αντικαταστήσουν με ένα που είναι retail έκδοση (που μάλλον δεν θα έχουν για να πουλάνε την έκδοση Cosmote) ή να πάρεις πίσω τα λεφτά σου. Το είχαν ζωντανά σε επίδειξη? Αν όχι τότε δεν μπορούν αν είναι σοβαροί να σου πουν τίποτα καθότι δεν μπορούσες να ξέρεις οτι είναι έκδοση Cosmote. Σε κάθε περίπτωση δικαιούσαι τα λεφτά σου πίσω. Πάρτα και πήγαινε αγόρασέ το από το Πλαίσιο που το πουλάει σε retail έκδοση ή αν μπορούν να το κάνουν να σου παραγγείλουν ένα.;) Λέω θεωρητικά γιατί νομίζω οτι υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στον αριθμό των ημερών μετά την αγορά που μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση και κάποια maximum λεπτά ομιλίας που δεν πρέπει να τα έχεις υπερβεί. Βέβαια εδώ δεν πρόκειται για βλάβη αλλά για ένα κινητό που προορίζεται για άλλο δίκτυο από αυτό που έχεις οπότε θεωρώ οτι οφείλουν να στο αλλάξουν σε κάθε περίπτωση. Τσέκαρε το ταμπελάκι στο δείγμα αν υπάρχει αν αναφέρει οτι είναι Cosmote έκδοση, αν όχι τους έχεις στο χέρι και μη φύγεις από εκεί χωρίς νέο κινητό ή χωρίς τα λεφτά σου.

Πάνω στο λευκό αυτοκόλλητο που υπάρχει στα πλάγια έξω από το κουτί, κάτω από την ονομασία του κινητού και την αναγραφή των δικτύων που υποστηρίζει αναφέρει τα αρχικά των γλωσσών στις οποίες είναι τυπωμένα τα εγχειρίδια χρήσης που περιέχονται μέσα (π.χ. EL,EN), μπορείς να μου πείς τι αναγράφει το δικό σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Υπάρχει κανένα site για tricks & tips για το κινητό;

Έχω βρεί από εδώ μόνο ένα με κάτι θέματα και screensavers..... Ίσως να έχει γραφτεί κάτι πιο πριν αλλά είναι δύσκολο να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες...

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δικαιούσαι να το επιστρέψεις (με πλήρη συσκευασία κλπ) και να ζητήσεις είτε να στο αντικαταστήσουν με ένα που είναι retail έκδοση (που μάλλον δεν θα έχουν για να πουλάνε την έκδοση Cosmote) ή να πάρεις πίσω τα λεφτά σου. Το είχαν ζωντανά σε επίδειξη? Αν όχι τότε δεν μπορούν αν είναι σοβαροί να σου πουν τίποτα καθότι δεν μπορούσες να ξέρεις οτι είναι έκδοση Cosmote. Σε κάθε περίπτωση δικαιούσαι τα λεφτά σου πίσω. Πάρτα και πήγαινε αγόρασέ το από το Πλαίσιο που το πουλάει σε retail έκδοση ή αν μπορούν να το κάνουν να σου παραγγείλουν ένα.;) Λέω θεωρητικά γιατί νομίζω οτι υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στον αριθμό των ημερών μετά την αγορά που μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση και κάποια maximum λεπτά ομιλίας που δεν πρέπει να τα έχεις υπερβεί. Βέβαια εδώ δεν πρόκειται για βλάβη αλλά για ένα κινητό που προορίζεται για άλλο δίκτυο από αυτό που έχεις οπότε θεωρώ οτι οφείλουν να στο αλλάξουν σε κάθε περίπτωση. Τσέκαρε το ταμπελάκι στο δείγμα αν υπάρχει αν αναφέρει οτι είναι Cosmote έκδοση, αν όχι τους έχεις στο χέρι και μη φύγεις από εκεί χωρίς νέο κινητό ή χωρίς τα λεφτά σου.

Πάνω στο λευκό αυτοκόλλητο που υπάρχει στα πλάγια έξω από το κουτί, κάτω από την ονομασία του κινητού και την αναγραφή των δικτύων που υποστηρίζει αναφέρει τα αρχικά των γλωσσών στις οποίες είναι τυπωμένα τα εγχειρίδια χρήσης που περιέχονται μέσα (π.χ. EL,EN), μπορείς να μου πείς τι αναγράφει το δικό σου?

Βασικά, δεν με πολυπειράζει που είναι cosmote, εκτός αν μου βγάλει τίποτα προβήματα ή υστερεί κάπου σε σχέση με τα κανονικά. Και να σκεφτεί κανείς οτι δεν το πήρα από vodafone, για να μη μου τη φέρουν και μου δώσουν κανα vodafone live :lol::lol::lol::lol::lol:

Τεσπα, στο αυτοκόλητο που λες γράφει EL, EN, αλλά πιο κάτω γράφει Made in China...... Να ανησυχήσω ή να το αφήσω για μετά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!!!

Έχω τη συσκευή εδώ και 1μιση μήνα περίπου και από την αρχή δεν έχω καλό σήμα με την εταιρεία μου.Δοκίμασα και κάρτα άλλης εταιρείας και κάνει τα ίδια,1-2 γραμμές σήμα και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.Υπάρχει άλλος που να έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα ? Δεν γίνεται να έχει το Νοκια σήμα με τις ίδιες κάρτες και αυτό όχι.Άμα το πάω στο service μπορεί να βελτιωθεί κάτι ?

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα παρουσιασε και το δικο μου μετα απο 2 μηνες που το εχω. Ξαφνικα, ελαχιστο σημα και μετα απο λιγο καθολου.. Ενω με αλλες συσκευες στο ιδιο μερος, φουλ σημα..

Το πηγα στο σερβις, του εκαναν και εκει αναβαθμιση (του ειχα κανει κι εγω σπιτι πιο πριν), παλι, καθολου σημα. Το παιδι εκει στο σερβις, που παρεμπιπτοντως φαινεται να ξερει παρα πολυ καλα τη δουλεια του, μου ειπε οτι αυτο ειναι πολυ περιεργο - παραξενο και οτι ''δεν του εχει ξανατυχει'' τετοια περιπτωση, κι αφου το ειχε ''ψαξει'' εξονυχιστικα. Τωρα ειναι στα κεντρικα της se για αντικατασταση.

Απ'οτι ομως (προ)βλεπω, ολο και πιο συχνα θα αναφερουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα, τωρα που η συσκευη κυκλοφορησε ευρεως.. Καποιο προβλημα εχει στον τομεα ''σημα''. Μακαρι ομως να κανω λαθος και να ειναι τυχαια κρουσματα, γιατι το τηλεφωνο αυτο ειναι ο,τι πιο ερωτευσιμο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη!...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα και εγώ το κινητό σε μαύρο χρώμα! πολύ καλό μέσα/έξω (με μια ματιά που το είδα) και επίσης έχω την εξής απορία, θέλει να το φωρτώσω μια φορά για 16 ώρες? Αν δεν κάνω λάθος αυτό γινόταν μόνο στις παλιές συσκευές...

 

Help! Δεν μπορώ να εκκινήσω το Update Service. Το κατέβασα το έκανα εγκατάσταση, δίαβασα τις οδηγίες κτλ και όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή λέει:

 

Application Error:

Adobe Flash version 8 or later is required. You can download Adobe Flash Player here: http://www.adobe.com/downloads/

 

Application will terminate.

 

Το έχω το flashplayer εγκατεστημένο και μάλιστα το 10!

Τι μπορεί να φταίει? Έκανα και reboot τον υπολογιστή μου αλλά τίποτα...

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχω το κινητό SE C905 και μπορώ να εκκινήσω το Update Service. Το κατέβασα το έκανα εγκατάσταση, δίαβασα τις οδηγίες κτλ και όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή λέει:

 

Application Error:

Adobe Flash version 8 or later is required. You can download Adobe Flash Player here: http://www.adobe.com/downloads/

 

Application will terminate.

 

Το έχω το flashplayer εγκατεστημένο και μάλιστα το 10!

Τι μπορεί να φταίει? Έκανα και reboot τον υπολογιστή μου αλλά τίποτα...

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση το flash player μέσω του Internet Explorer...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω,οδηγειες για Update που υπαρχουν?

 

Στην σελίδα που κατεβάζεις το πρόγραμα εκεί είναι.

Επίσης είναι και στην εφαρμογή μέσα όταν την κάνεις εγκατάσταση.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κάτοχος του κινητού. Καλές οι πρώτες εντυπώσεις αλλά υπάρχουν και κάποια παράπονα.

 

Όταν πάω να λειτουργήσω το wayfinder μου λέει ότι το Gps δε λειτουργεί και να ελέγξω αν μπλοκάρεται από κτιρία κτλ. Τι είναι αυτό πάλι; Πως μπορώ να το ενεργοποιήσω;

Επίσης, έχω ένα πρόβλημα με το κουμπί c που μπήκε μέσα και δεν πατιέται καλά. Και το έχω μόλις μία βδομάδα!

Όταν η οθόνη μαυρίζει δεν μπορώ να έχω ενημέρωση αν έχω κάποια κλήση ή μήνυμα; Πρέπει να το ανοίξω το κινητό για να δω;

Και από αυτονομία λίγα πράγματα. Δύο μέρες με το ζόρι...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα παρουσιασε και το δικο μου μετα απο 2 μηνες που το εχω. Ξαφνικα, ελαχιστο σημα και μετα απο λιγο καθολου.. Ενω με αλλες συσκευες στο ιδιο μερος, φουλ σημα..

Το πηγα στο σερβις, του εκαναν και εκει αναβαθμιση (του ειχα κανει κι εγω σπιτι πιο πριν), παλι, καθολου σημα. Το παιδι εκει στο σερβις, που παρεμπιπτοντως φαινεται να ξερει παρα πολυ καλα τη δουλεια του, μου ειπε οτι αυτο ειναι πολυ περιεργο - παραξενο και οτι ''δεν του εχει ξανατυχει'' τετοια περιπτωση, κι αφου το ειχε ''ψαξει'' εξονυχιστικα. Τωρα ειναι στα κεντρικα της se για αντικατασταση.

Απ'οτι ομως (προ)βλεπω, ολο και πιο συχνα θα αναφερουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα, τωρα που η συσκευη κυκλοφορησε ευρεως.. Καποιο προβλημα εχει στον τομεα ''σημα''. Μακαρι ομως να κανω λαθος και να ειναι τυχαια κρουσματα, γιατι το τηλεφωνο αυτο ειναι ο,τι πιο ερωτευσιμο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη!...

μπορει να εχει γινει η ερωτηση αλλα δε την ειδα πουθενα.το 3g το ειχατε ενεργοποιημενο???ολες μου οι συσκευες οταν το εχω ενεργοποιημενο πανω απο 2 γραμμες δε μου πιανει.οταν το απενεργοποιησα ειχα κ εχω φουλ σημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει γινει η ερωτηση αλλα δε την ειδα πουθενα.το 3g το ειχατε ενεργοποιημενο???ολες μου οι συσκευες οταν το εχω ενεργοποιημενο πανω απο 2 γραμμες δε μου πιανει.οταν το απενεργοποιησα ειχα κ εχω φουλ σημα...

 

ΠΑΝΤΑ κλειστο το 3g. To πρωτο που απενεργοποιω οταν αγοραζω μια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα και εγώ το κινητό σε μαύρο χρώμα! πολύ καλό μέσα/έξω (με μια ματιά που το είδα) και επίσης έχω την εξής απορία, θέλει να το φωρτώσω μια φορά για 16 ώρες? Αν δεν κάνω λάθος αυτό γινόταν μόνο στις παλιές συσκευές...

 

Ασ'το να αποφορτιστει πληρως και μετα φορτισε το κλειστο ενα 8ωρο και ειναι οκ.

Επανελαβε 2-3 ακομα πληρεις αποφορτισεις και θα'χεις μπαταρια αστερι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...