Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα αδέλφια και καλή χρονιά σε όλους! Είμαι εδώ και 2 ημέρες κάτοχος αυτού του θαυμάσιου κινητού, και θα ήθελα να ρωτήσω για 2 "χαζές" ερωτήσεις που μου έχουν φάει όλη την μέρα για να βρω απαντήσεις....

 

Καταρχήν ενώ διαλέγω δίκτυο 3G, το κινητό αντί να μου εμφανίσει το αντίστοιχο εικονίδιο μου βγάζει πάνω δεξιά το "Η" με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις...Ποια ρύθμιση/αλλαγή να κάνω για να έχω 3G? Πιο πολύ με νοιάζει αυτό παρά το ίντερνετ. Και επίσης ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κοιτάξω/διορθώσω για να μην έχω τόση πολύ κατανάλωση μπαταρίας? Θα εκτιμούσα τις απαντήσεις σας και την βοήθειά σας σε έναν άπειρο χρήστη τέτοιας συσκευής....

 

Και πάλι καλή χρονιά σε όλους σας αδέλφια......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αδέλφια και καλή χρονιά σε όλους! Είμαι εδώ και 2 ημέρες κάτοχος αυτού του θαυμάσιου κινητού, και θα ήθελα να ρωτήσω για 2 "χαζές" ερωτήσεις που μου έχουν φάει όλη την μέρα για να βρω απαντήσεις....

 

Καταρχήν ενώ διαλέγω δίκτυο 3G, το κινητό αντί να μου εμφανίσει το αντίστοιχο εικονίδιο μου βγάζει πάνω δεξιά το "Η" με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις...Ποια ρύθμιση/αλλαγή να κάνω για να έχω 3G? Πιο πολύ με νοιάζει αυτό παρά το ίντερνετ. Και επίσης ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κοιτάξω/διορθώσω για να μην έχω τόση πολύ κατανάλωση μπαταρίας? Θα εκτιμούσα τις απαντήσεις σας και την βοήθειά σας σε έναν άπειρο χρήστη τέτοιας συσκευής....

 

Και πάλι καλή χρονιά σε όλους σας αδέλφια......

 

Όταν λες ότι δεν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις, τι ακριβώς εννοείς;

 

Όσον αφορά την μπαταρία, κλείνε BT, WiFi, GPS και κατέβασε λίγο την φωτεινότητα της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ΤΝ97 να κάνω μία κλήση 3G. Να μιλήσω με εικόνα και ήχο. Βιντεοκλήση. Με συγχωρείς, αλλά πως αλλιώς το λένε??? Αλλά δεν μπορώ να την κάνω ούτε επίσης μπορώ να επιλέξω 3G δίκτυο στην αναζήτηση λόγω του "Η" πάνω αριστερά στην οθόνη....
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ΤΝ97 να κάνω μία κλήση 3G. Να μιλήσω με εικόνα και ήχο. Βιντεοκλήση. Με συγχωρείς, αλλά πως αλλιώς το λένε??? Αλλά δεν μπορώ να την κάνω ούτε επίσης μπορώ να επιλέξω 3G δίκτυο στην αναζήτηση λόγω του "Η" πάνω αριστερά στην οθόνη....

 

Φίλε μου, το «H» πάνω αριστερά σημαίνει πως είσαι σε δίκτυο 3G.

 

Απλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ότι δεν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις. Κανονικά δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα. Μήπως προσπαθείς και δεν βλέπεις τον εαυτό σου;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν θα έπρεπε να είχα ένα εικονίδιο -όπως λέει το manual μου- να γράφει 3G πάνω ΔΕΞΙΑ? Aντί αυτού έχω το "Η" προς τα αριστερά. Όταν πάω να κάνω κλήση, και πατήσω επιλογή, μου γράφει video-κλήση, δεν μπορεί να μην το έχεις δει!!! Ζητάω να κάνω κλήση και μου λέει είναι αδύνατη η κλήση.....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν θα έπρεπε να είχα ένα εικονίδιο -όπως λέει το manual μου- να γράφει 3G πάνω ΔΕΞΙΑ? Aντί αυτού έχω το "Η" προς τα αριστερά. Όταν πάω να κάνω κλήση, και πατήσω επιλογή, μου γράφει video-κλήση, δεν μπορεί να μην το έχεις δει!!! Ζητάω να κάνω κλήση και μου λέει είναι αδύνατη η κλήση.....

 

Πιθανές αιτίες που δεν σου δουλεύουν οι βιντεοκλήσεις:

 

1. Η SIM σου είναι παλιά. Επικοινώνησε με τον πάροχό σου.

2. Το κινητό σου δεν κλειδώνει σε 3G. Αυτό μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα από το «Προτιμητέο Δίκτυο» στις Ρυθμίσεις.

3. Η 3G κάλυψη του δικτύου σου στην περιοχή που βρίσκεσαι είναι αδύναμη.

 

Επίσης, δεν ξέρω τι γράφει το manual σου αλλά εάν βλέπεις «Η» είσαι σε 3G.

 

Τέλος, το ξέρεις ότι το κινητό σου δεν έχει μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσον αφορά το 1ο θα το ψάξω..... Το 2ο το έχω πολεμήσει αλλά δεν μπορεί να το "σώσει"... 3G ξέρω ότι έχω, έχουν και οι άλλες 2 συσκευές μου....Πάντως είναι ευχάριστο που το Η σημαίνει 3G, κάτι είναι και αυτό....Δεν θέλω να σε κουράσω άλλο, σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΝ97 για την πολύτιμη βοήθειά σου!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

Αντιμετοπιζω το εξης με το c905 παιδια. Μεχρι τωρα, το δουλευα με καρτα voda και ολα αψογα, τέλεια. Δεν του εχω κανει καμμια αναβαθμιση, αφου το τηλεφωνο παει σφαιρα!

Μεχρι χτες, που του εβαλα sim της wind.... Μιλησα κανα μισαωρο, ξαφνικα διακοπτεται η συνδεση, και απο τοτε, μου βγαζει ''μονο κλησεις sos''. Σε αλλη συσκευη, η wind πιανει κανονικοτατα, και το c905, δουλευει μονο με voda αψογα! Αρνειται πεισματικα (!!!) ομως, να δωσει σημα στη wind!!

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει???? ( η συσκευη ΔΕΝ ειναι vodalive)

Λετε να ειναι θεμα αναβαθμισης..? Ειναι παραλογο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

Αντιμετοπιζω το εξης με το c905 παιδια. Μεχρι τωρα, το δουλευα με καρτα voda και ολα αψογα, τέλεια. Δεν του εχω κανει καμμια αναβαθμιση, αφου το τηλεφωνο παει σφαιρα!

Μεχρι χτες, που του εβαλα sim της wind.... Μιλησα κανα μισαωρο, ξαφνικα διακοπτεται η συνδεση, και απο τοτε, μου βγαζει ''μονο κλησεις sos''. Σε αλλη συσκευη, η wind πιανει κανονικοτατα, και το c905, δουλευει μονο με voda αψογα! Αρνειται πεισματικα (!!!) ομως, να δωσει σημα στη wind!!

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει???? ( η συσκευη ΔΕΝ ειναι vodalive)

Λετε να ειναι θεμα αναβαθμισης..? Ειναι παραλογο....

 

Καλημερα και Καλη Χρονια.

Το ιδιο προβλημα παρατηρησησα και εγω.

Και οχι μονο το c905.

Ο κολλητος μου εχει ενα W910 και εγω το c905.

Και οι 2 sim ειναι καινουριες.Ξαφνικα εκει που μιλαμε κοβεται η γραμμη και πρεπει να ξαναπαρω τηλ.

Και στο δικο μου και στο δικο του το ιδιο πραμα κανει :wacko:

 

Αναβαθμσιμενα ειναι και τα 2 οποτε δεν ξερω τι μπορει να φταιει.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

Αντιμετοπιζω το εξης με το c905 παιδια. Μεχρι τωρα, το δουλευα με καρτα voda και ολα αψογα, τέλεια. Δεν του εχω κανει καμμια αναβαθμιση, αφου το τηλεφωνο παει σφαιρα!

Μεχρι χτες, που του εβαλα sim της wind.... Μιλησα κανα μισαωρο, ξαφνικα διακοπτεται η συνδεση, και απο τοτε, μου βγαζει ''μονο κλησεις sos''. Σε αλλη συσκευη, η wind πιανει κανονικοτατα, και το c905, δουλευει μονο με voda αψογα! Αρνειται πεισματικα (!!!) ομως, να δωσει σημα στη wind!!

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει???? ( η συσκευη ΔΕΝ ειναι vodalive)

Λετε να ειναι θεμα αναβαθμισης..? Ειναι παραλογο....

 

Λοιπον. Απο σημερα, μου το κανει και με τη vodafone. Διπλα διπλα με αλλο c905, το ενα φουλ σημα κανονικα, το αλλο μηδεν. Τιποτα. Μονο κλησεις sos... Του εκανα και αναβαθμιση, παλι τιποτα.. Το τηλεφωνο ουτε μου εχει πεσει, ουτε τιποτα.. Εχει δει κανεις αλλος κατι τετοιο..????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Απο σημερα, μου το κανει και με τη vodafone. Διπλα διπλα με αλλο c905, το ενα φουλ σημα κανονικα, το αλλο μηδεν. Τιποτα. Μονο κλησεις sos... Του εκανα και αναβαθμιση, παλι τιποτα.. Το τηλεφωνο ουτε μου εχει πεσει, ουτε τιποτα.. Εχει δει κανεις αλλος κατι τετοιο..????

 

ρυθμισετο χειροκινητα το σημα..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισετο χειροκινητα το σημα..

 

Στη vodafone εχει συνηθως 1 γραμμη τη στιγμη που αλλο c905 διπλα ακριβως εχει 5 στις 5 γραμμες...Και τωρα που γραφω εβγαλε μηνυμα εκτος ληψης......Οποτε δεν ειναι θεμα χειροκινητης ρυθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι θέμα hardware, μην ψάχνουμε βελόνες στ'άχυρα!

Αύριο πρωί πρωί στη Sony Ericsson... :)

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να το παω σ'αυτους εκει στην οδο Τζορτζ στο ''υποτιθεμενο'' ..σερβις της omniteck που ..επισκευαζουν αχταρμα ολα μαζι τα παντα, erιcsson, samsung, siemens, alcatel (χυτρες ταχυτητας δεν γνωριζω..) και ξερω 'γω τι αλλο ακομα..

Υπαρχει καποιο σημειο σερβις καθαρα ''sonyericsson''??

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα (που είσαι) υπάρχει ένα στην Καλλιθέα, αρκετά αξιόπιστο κατά τη γνώμη μου.

Είναι στη στάση Αγία Ελεούσα κοντά, Ελευθέριου Βενιζέλου 247, τηλ. 2109566150.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε μου. Ευχαριστω πολυ!

Ειναι επισημο σερβις της sonyericsson? Ρωταω, με την εννοια, οτι αν χρειαζεται να μου γινει αντικατασταση συσκευης, αυτοι θα μου την κανουν..?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα (που είσαι) υπάρχει ένα στην Καλλιθέα, αρκετά αξιόπιστο κατά τη γνώμη μου.

Είναι στη στάση Αγία Ελεούσα κοντά, Ελευθέριου Βενιζέλου 247, τηλ. 2109566150.

Πολυ καλη εξυπηρετηση εχει το συγκεκριμενο service! :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισημότατο! Intratel-Sony Ericsson λέγεται το κατάστημα.

Εμένα μου είχαν κάνει κάποτε αντικατάσταση ένα W800i , που δούλευε μετά περίφημα!

Μη το φοβάσαι, εκεί τουλάχιστον θα βγάλεις άκρη σε σχέση με κάποια άλλα...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, αν χρειαζεται να μου γινει αντικατασταση συσκευης, αυτοι θα μου την κανουν..?

ειναι επισημο σερβις?

ΑΚΥΡΗ η ερωτηση λοιπον! Μολις ελαβα την απαντηση!

Ευχαριστω παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τώρα έχω το Κ850..μιας και θα αλλάξω πάροχο,σκέφτομαι να πάρω και συσκευή..λέω για αυτό..αντικειμενικά,αξίζει; κάτι για ευπάθεια στο slide up που άκουσα ισχύει;Είχα παλιά το samsung D600 και μπορώ να πω,οτι είναι "σκυλί"..ακόμα το έχω για 2 συσκευή,καθημερινά χρησιμοποιούμενη και δεν έχει πάθει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να το παω σ'αυτους εκει στην οδο Τζορτζ στο ''υποτιθεμενο'' ..σερβις της omniteck που ..επισκευαζουν αχταρμα ολα μαζι τα παντα, erιcsson, samsung, siemens, alcatel (χυτρες ταχυτητας δεν γνωριζω..) και ξερω 'γω τι αλλο ακομα..

Υπαρχει καποιο σημειο σερβις καθαρα ''sonyericsson''??

 

Πήγαινε Πλατεία Αμερικής. Το service point εκεί είναι επίσης της SE και ο άνθρωπος που δουλεύει εκεί είναι καλός επαγγελματίας. Πες του ότι πηγαίνεις εκ μέρους μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...