Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παδιά όσοι έχεται C905 είστε ευχαριστημένοι?Σκεφτόμουν να το πάρω,αλλα κατέξα στο C902...Αξίζει τα χρηματά του,ή να περιμένω για κάποιο νεότερο μοντέλο απο τη SE με τα ίδια χαρακτηριστηκά αλλα σε πιο σημαζεμένο μεγεθος(και ελπίζω και με εσωτερική κάμερα)?Είναι η κλασική πολιτική της SONY να βγάζει αργότερα τις ίδιες συκευές σε πιο σημαζεμένο μέγεθος,εκόμα και στο playstation!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ένα πρόβλημα με το Update Service του C905. Σε δύο υπολογιστές που το δοκίμασα μου λέει πως χρειάζεται το Adobe Flash Player version 8.0 or later και κλείνει, ενώ είναι εγκατεστημένος και στους δύο ο Flash Player version 10. Το έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα; Τι να κάνω;

Κάνε τον flash player εγκατάσταση μέσα από τον Internet Explorer.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν και μονο που ειπα το όνομα του μαγαζιού που το εχει 400 ευρω θεωρείτε διαφήμιση, δεν το έκανα σκόπιμα ούτε εχω κάποιο όφελος.

Φιλε ΔΕΝ ειναι Ελληνικα της αντιπροσωπειας,ειναι δικης του εισαγωγης με οτι αυτο συνεπαγετε!

Βεβαια οτι το εχουν παρα ξεφτιληση με αυτες τις τιμες ειδικα οταν τα πρωτο λανσαρουν..ε,αυτο το ξερουν ολοι αλλα δυστυχως οι πιο πολλοι τουλαχιστον απο εδω μεσα δε κρατιουντε και πανε και τους τα σκανε απ την αρχη!!:D

 

Eιναι σίγουρο αυτο? γιατι μου είπε οτι εχω εγγύηση δυο χρόνια κανονικά!!

Δεν πηρα και δικο μου κινητό να το πήγαινα μια στιγμή στην sonyericsson που ειναι κοντα μου να τους ρωτουσα αν εχω κανονικα εγγύηση η οχι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αν είναι εισαγωγή από Ε.Ε. τότε έχει κανονικά εγγύηση..
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση ειναι απο την ΕΕ όχι απο την εκάστοτε αντιπροσωπεία της χώρας...ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ η όποια εγγύηση ( 2 χρόνια νομικά,για την ΕΕ)
Link to comment
Share on other sites

paidia na rwthsw,pou mporw na vrw ena player application gia na vlepw videakia sto youtube?

πρεπει μεσα απο το κινητο να εγκαταστησεις flash player και μετα θα βλεπεις τα βιντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να εγκατασταθεί ο flashplayer!Υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείς να κατεβάσεις απ'το site της SE,αν μπεις απ'το κινητό σου στην ενότητα fun and downloads!
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να εγκατασταθεί ο flashplayer!Υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείς να κατεβάσεις απ'το site της SE,αν μπεις απ'το κινητό σου στην ενότητα fun and downloads!

αληθεια?? αυτη την εφαρμογη την εχεις εσυ :blink:

 

αμα μπορεις να την στειλεις καλο θα μας εκανες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα,αλλά την κατέβασα απ’το κινητό,απ’την ενότητα fun & downloads και αποθηκευεται απευθείας στο κινητό,δε γίνεται να την απομονώσω,όπως άλλωστε όλες τις java εφαρμογές! :(

 

Ή μάλλον...θα προσπαθήσω απ’την κάρτα μνήμης ;)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα,αλλά την κατέβασα απ’το κινητό,απ’την ενότητα fun & downloads και αποθηκευεται απευθείας στο κινητό,δε γίνεται να την απομονώσω,όπως άλλωστε όλες τις java εφαρμογές! :(

 

Ή μάλλον...θα προσπαθήσω απ’την κάρτα μνήμης ;)

egw vrhka 2 efarmoges9(Vringo & vTrap).Me to vTrap den mporw na dw(mou leei pws den ginetai).Me to Vringo vlepw sugekrimena videos pou exei ekei k mono gia 5 deuterolepta to ka8ena.Th dikia sou efarmogh pws th lene?

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση λογισμικου 038 τις cosmote και οταν παω στο Update Service μεσο του pc μου λεει πως εχω την τελευταια εκδοση τι γινεται?
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδά σκέφτομαι να πάω αύριο το πρωί να αγοράσω κινητό. Είμαι ανάμεσα σ' αυτό και το ΝΟΚΙΑ Ν85. Ποιο από τα δύο προτείνετε; Να είστε όμως αντικειμενικοί!

Για το GPS τελικά τι ισχύει; Αν δε θέλω φωνητικές εντολές, παρά μόνο να βλέπω τους χάρτες, και για αυτό θα πρέπει να μπαίνω στο ίντερνετ; Και πόσο κοστίζει αυτό;

Υπάρχει πρόγραμμα στα συμβόλαια της vodafone για ίντερνετ; Γιατί στη vodafone μία υπάλληλος δεν ήξερε.

Και τέλος, να το αγοράσω από το Γερμανό ή από τη Vodafone; (Θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότηση που έχω).

Σας ευχαριστώ θερμά!

 

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ N85 και C905, είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Εάν θέλεις πλήθος εφαρμογών και γενικότερα μεγαλύτερη ευελιξία ως προς τις λειτουργίες του τηλεφώνου πας για Ν85.Εάν θες καλή φωτογραφία και πιο μειωμένη επεκτασιμότητα(από άποψης εφαρμογών)πας για C905
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Εάν θέλεις πλήθος εφαρμογών και γενικότερα μεγαλύτερη ευελιξία ως προς τις λειτουργίες του τηλεφώνου πας για Ν85.Εάν θες καλή φωτογραφία και πιο μειωμένη επεκτασιμότητα(από άποψης εφαρμογών)πας για C905

 

Σωστα τα λες φιλε kotsianis7 απλα θα προσθεσω απο τη προσωπικη μου εμπειρια μιας και τα ειχα και τα 2 και μαλιστα το Ν85 το εδωσα χθες και το 905..προχθες οποτε ειναι φρεσκοτατη η εμπειρια!!

 

Κατ αρχην να πω στο φιλο μας οτι απ τα 2 για καθημερινη χρηση εγω επελεγα το..905 και μου φαινετε θα το ξανα αγορασω.:)

Βασικα σου δινει αυτα που χρειαζεσε και παραπανω,

Πιο ευδιακριτο μενου(και παιχνιδιαρικο,και ευκολο)με μεγαλυτερα γραμματα

Καμερα 8 με καλο φακο και κυριως καλο φλας.

Μπροστα του τα 2 λεντς του Ν85 ειναι κερακια!!

Το κυριοτερο..ποιοτητα κατασκευης.Το ειχα 2 μηνες χωρις ουδεν προβλημα και απειρο ελαχιστο τζογο,τριξιμο μηδεν!

Το ν85 λιγοτερο απο εβδομαδα και ενω φαινοταν στιβαρο μετα αρχισε και κουδουνιζε ειδικα στα ειδικα πληκτρα και το πολυπληκτρο.

Σου εσπαγε τα νευρα κυριολεκτικα.

Αφου επερνα το 905 μετα και μου φαινοταν..βραχος:)

 

Και πολλα αλλα,που δεν ειναι του παροντος(Π.Χ.η οθονη του 905 αν και μικροτερη και οχι τεχνολογειας oled ειναι πολυ φωτεινοτερη και καθαροτερη εξω στο φως της ημερας.

Οσο για εφαρμογες και το 905 εχει και μαλιστα απ τη μανα του αρκετα

 

Το Ν85 τωρα εχει

Βιντεο με καλυτερη αναλυση

Η οθονη oled σου δειχνει ωρα αναπαντ.,μνμ κ.α. συνεχεις χωρις να καταναλωνει ενεργια κατι που επιβαλετε να το εχουν ολοι αυτο!

Ειναι πιο μικρο και κομψο(και ελαφρυ)

Παιρνει εφαρμογες

και δουλευει το GPS χωρις χρεωσει ιντερνετ αντιθετα με του 905 που πρεπει να εχεις δωρεαν data αλλιως...

 

Α,και κατι τελευταιο.

Η δωρεαν εφαρμογη my phone explorer κατα τη γνωμη μου σου λινη τα χερια και ειναι ανωτερη τοσο απ τη μαμισια του 905 οσο και απ του Νοκια.

Εμενα με καταβολεψε και την αναπολο ηδη παρ ολο που εχω το Htc S740 απο χθες για κανονικο τηλεφωνο!!

C905 απο μενα τελικα:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον flash player εγκατάσταση μέσα από τον Internet Explorer.

 

Ho-ho-ho, ευχαριστώ.. :D

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια.να κανω μια ερωτηση.αξιζει αυτο το κινητο για τα λεφτα του η οχι?

απο photos τι λεει?το gps?ειναι καλο?γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω.ευχαριστω.

opel astra f gsi power.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια.να κανω μια ερωτηση.αξιζει αυτο το κινητο για τα λεφτα του η οχι?

απο photos τι λεει?το gps?ειναι καλο?γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω.ευχαριστω.

Τα αξιζει.2 post παραπανω παιρνεις την απαντηση σου ολοκληρωμενη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια.να κανω μια ερωτηση.αξιζει αυτο το κινητο για τα λεφτα του η οχι?

απο photos τι λεει?το gps?ειναι καλο?γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω.ευχαριστω.

 

Στα θετικά του τηλεφώνου είναι η πάρα πολύ αξιόλογη κάμερα που μπορεί να υποκαταστήσει τη φωτογραφική σε μέρη που δεν μπορείς ή δε θες να την κουβαλήσεις ή αν ξεχάσεις,το Wi-Fi,το ενσωματωμένο gps(το οποίο από δυνατότητες είναι πλήρες αλλά απαιτεί μια μικρή κίνηση στο Ίντερνετ),ο άκρως λειτουργικός και καλαίσθητος media player,η υποστήριξη μέσω πολλών προγραμμάτων(για θέματα,αναβαθμίσεις κλπ.) και η πολύ καλή μπαταρία.Πρόσθεσε και την πληρέστερη υποστήριξη της Java που υπάρχει σε τηλέφωνο κλειστού λειτουργικού,ώστε να εγκαθιστας όποια εφαρμογή θες και το hsdpa και έχεις ένα καλό πακέτο.

 

Η οθόνη επίσης είναι πολύ αξιόλογη ακόμη και στο φως της μέρας με μεγάλα εικονίδια και γράμματα.

 

Παρ’όλα αυτά,περίμενε 1-2 βδομάδες ακόμη.Η Sony Ericsson ετοιμάζει μια αρκετά μεγάλη μειωση τιμής.Άλλωστε,δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα.Και προπαντώς,μην το πάρεις από κατάστημα vodafone....Καταστρέφεται όλο το τηλεφωνο......... :(

Link to comment
Share on other sites

.Και προπαντώς,μην το πάρεις από κατάστημα vodafone....Καταστρέφεται όλο το τηλεφωνο......... :(

 

 

Με λιγο ψαξιμο αλλαζει το firmware, οποτε δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα...

Η διαδικασια εχει αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες.

;)

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και η διαδικασία είναι γελοία και γινεται σε 5 λεπτα(το έχω κάνει άπειρες φορες σε πολλά μοντέλα της SE),αλλά ακόμη κι έτσι,και μόνο που υπάρχει το σηματάκι της Vodafone στη συσκευή τσάμπα διαφήμιση θα της κάνει :p
Link to comment
Share on other sites

Προς τα μέσα Φλεβάρη θα υπάρξει νέα εκδοση λογισμικού για το C905 η οποία θα περιέχει τις εξής προσθήκες:

 

-Smile shutter(για λήψη φωτογραφιών όταν γελάν τα πρόσωπα).Η λειτουργία υπήρχε αλλά αφαιρέθηκε όταν κυκλοφόρησε το τηλέφωνο.Τώρα ξαναπροσθέτεται.

 

-νέα έκδοση του WayFinder Navigator.Θα είναι η νούμερο 8(αυτήν που διαθετει τώρα είναι η νούμερο 7.2)

 

-link για το YouTube στα διαφορα μενού(Πολυμέσα,επιλογές,browser κλπ.),όπως και στο G705.

 

-link για τo Snapfish κατά παρόμοιο τρόπο με το YouTube.

 

-λειτουργία SMSChat(υπάρχει στο W705 και είναι κάτι σαν το chat που υπήρχε στα παλιότερα Ericsson όπως Τ29s κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά του τηλεφώνου είναι η πάρα πολύ αξιόλογη κάμερα που μπορεί να υποκαταστήσει τη φωτογραφική σε μέρη που δεν μπορείς ή δε θες να την κουβαλήσεις ή αν ξεχάσεις,το Wi-Fi,το ενσωματωμένο gps(το οποίο από δυνατότητες είναι πλήρες αλλά απαιτεί μια μικρή κίνηση στο Ίντερνετ),ο άκρως λειτουργικός και καλαίσθητος media player,η υποστήριξη μέσω πολλών προγραμμάτων(για θέματα,αναβαθμίσεις κλπ.) και η πολύ καλή μπαταρία.Πρόσθεσε και την πληρέστερη υποστήριξη της Java που υπάρχει σε τηλέφωνο κλειστού λειτουργικού,ώστε να εγκαθιστας όποια εφαρμογή θες και το hsdpa και έχεις ένα καλό πακέτο.

 

Η οθόνη επίσης είναι πολύ αξιόλογη ακόμη και στο φως της μέρας με μεγάλα εικονίδια και γράμματα.

 

Παρ’όλα αυτά,περίμενε 1-2 βδομάδες ακόμη.Η Sony Ericsson ετοιμάζει μια αρκετά μεγάλη μειωση τιμής.Άλλωστε,δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα.Και προπαντώς,μην το πάρεις από κατάστημα vodafone....Καταστρέφεται όλο το τηλεφωνο......... :(

σε ευχαριστω πολυ

opel astra f gsi power.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...